Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » OTP lakástakarék és Fundamenta lakástakarék. Vélemények, tapasztalatok? Melyiket válasszam? fórum

OTP lakástakarék és Fundamenta lakástakarék. Vélemények, tapasztalatok? Melyiket válasszam? (beszélgetős fórum)

2017. márc. 14. 01:37
Igen szerethető a Fundi, mindkét oldalt megjártam, ügyfélként kezdtem, munkatársként folytattam náluk, rendkívül korrekt termék, aránylag normális céggel.
17. Bugyus (válaszként erre: 12. - Bcicus)
2012. okt. 9. 12:30
A lakastakarekok torvenyi szabalyozas ala esnek, lenyeges kulonbseg az ugymenetben es a hitelezesben lehet. Egyik ltp sem lehuzos, lakascelnal csak veluk szabad kezdeni. A Fundarol azert ket statisztikai adat. 2009-tol a lakashitelezesi reszesedese 3,9%-rol 23%-ra nott, a bedolt hiteleik cc. 5%-ra rugnak, ez a bankoknal 30% felett van...
16. Netzinger (válaszként erre: 10. - Anneeeeee)
2012. szept. 7. 13:46

Fundánál nincs ilyen kötöttség, mármint a minimálbér bankszámlára érkezése, akár 6 éven keresztül - a szerződés pedig rugalmasan módosítható, ahogy neked kényelmes, vagy szükséges, egy vagy több 6 éves szerződésnél ezek nem elhanyagolható szempontok.


Azzal kapcsolatban, amit michelle.r írt az állami támogatásról: ennyire nincs megkötve az ember, az állami támogatást akkor is megkapod, ha nem havi rendszerességgel fizeted a megtakarításodat. Annyit változtattak a törvényen, hogy ha nem a szerződésben vállalt rendszerességgel és részletekben helyezed el a betéteket, akkor a megtakarítási év harmadik és negyedik negyedévében betétként elhelyezett összegre járó állami támogatás nem haladhatja meg az ezekre az időszakokra kapható állami támogatás 25-25 %-át. Azaz az első félévben be kell érkeznie a félévre vállalt megtakarításodnak, hogy megkapd rá az állami támogatást, majd a köv. negyedévekben ugyanígy. Aztán a köv. megtakarítási évben újra...


A havi rendszerességgel történő betételhelyezésnek akkor van jelentősége, ha várhatóan szükséged lesz a megtakarítás végén felvehető kedvezményes fix kamatozású lakáskölcsönre, vagy legalábbis szeretnéd fenntartani ennek is a lehetőségét. Ehhez el kell érni egy értékszámot, amit pont a betételhelyezés rendszeressége befolyásol.


Főként azt írtam le, hogy van ez a Fundánál, de pl. az állami támogatással kapcsolatos rész mindhárom lakástakarékpénztárra vonatkozik, az őket szabályozó törvény szerint.

15. Bcicus (válaszként erre: 13. - Anneeeeee)
2012. aug. 13. 15:18
igen nekem is otp ltp szerződésem van.
14. bnorika83 (válaszként erre: 10. - Anneeeeee)
2012. aug. 13. 15:12
8 évre volt kötve, de most költöztünk, így 4 évesre módosítottuk. Most már elég sok fajta van, a futamidőből és azon belül összegből is több konstrukció közül lehet választani. És mindent lehet módosítani, tulajdonost, kedvezményezettet, számlafizetőt, futamidőt. Pl. elkezded fizetni, aztán ha kevesebbet kapsz, majd fizeti a férjed. Nálunk minden módosítva lett, a nagyim kezdte el fizetni, aztán én átvettem, én fizettem pedig nem is voltam OTP-s. Szerintem menj be tájékozódni, hátha mákod van és mindent el tud mondani neked az ügyintéző :) Fel is lehet bontani, ha nem tudod fizetni, csak akkor elesel a támogatástól. Nálunk ez is megtörtént, a nagyim nem akarta fizetni, aztán mondtam neki, hogy butaság volt felbontani, már volt rajta támogatás is, gyorsan visszacsináltuk a felbontást és onnantól fizettem én. Szóval elég rugalmas, mindent lehet. Kb. ennyit tudok róla, meg amiket már írtam, amiken átestünk a kifizetéssel kapcsolatban. Lehet, hogy az új szerződésekben vannak változások, feltétlen olvasd el, mielőtt aláírod, ezeket én már nem tudom.
13. Anneeeeee (válaszként erre: 12. - Bcicus)
2012. aug. 13. 13:21
Neked is van OTP-d? :)
12. Bcicus
2012. aug. 13. 12:16
Mindenképpen OTP. Funda nagyon átverős lehúzós, a legtöbben menekülnének tőlük.
11. michelle.r (válaszként erre: 10. - Anneeeeee)
2012. aug. 13. 11:06

A feltételek szempontjából gyakorlatilag mindegy, hogy hol kötöd. Talán azért mégis a Fundamenta a legjobb választás, mert ők erre vannak szakosodva, mindenki másnál egyfajta melléktermék. Ez meg is látszik a szakértelmükön.


Egy dologra nagyon ügyelj: az állami támogatás csak akkor jár, ha minden hónapban határidőre fizetsz, ha elmaradásod van, elveszítheted. Ezért érdemes állandó megbízást adni a banknak, hogy nehogy egy banális feledékenység miatt csússz le róla.

10. Anneeeeee (válaszként erre: 7. - Bnorika83)
2012. aug. 13. 10:53
Látom már lehet többre is de itt egy a bökkenő: hogy ha 6 évre akarom kötni akkor 6 évig minden hónapban várják hogy legalább minimálbérnyi összeg kerüljön a bankszámlámra. Mi van ha Gyesre megyek? Nem tudom garantálni hogy 6 évig ekkora összeg ide kerül a bankszámlámra.
9. Anneeeeee (válaszként erre: 7. - Bnorika83)
2012. aug. 13. 10:42
Ersténél csak 48 hónapra lehet kötni?
8. Anneeeeee (válaszként erre: 7. - Bnorika83)
2012. aug. 13. 10:38
És te Hány évre kötötted?
2012. aug. 13. 10:22
ERSTÉNÉL is van most szlanyitási akció, ott valamivel normálisabbak szerintem, bár oda is 3x kellett mennem, mert megváltozott a telszámom és nem bírták átírni, így nem tudtam belépni a netbankba. De lehet csak én vagyok szerencsétlen a bankokkal, másnak nincs gondja. (mondjuk nem ezt hallom)
6. Anneeeeee (válaszként erre: 5. - Cippora)
2012. aug. 13. 10:11
Akkor te mit ajánlasz? Ilyen feltételek, állami támogatás...van valami hasonló?
2012. aug. 13. 10:01
Szerintem egyiket sem...
2012. aug. 13. 09:50
Mi OTP-nél voltunk, bementünk, hogy fel akarjuk venni a pénzt, 8 évesről 4 évesre módosítottuk a szerződést költözés miatt. Azt mondták szóban, hogy oké, semmi gond, ekkor meg ekkor kell mennünk. Amikor mentünk, akkor mondták, hogy ja, mivel sürgős, ezért 40 e FT-ot levonnak. És az állami támogatást sem írták még jóvá, pedig már rég esedékes lett volna, a rendszer mutatta. Csak nem könyvelték le, ott lidikézett hetekig a levegőben, kamatozott nekik. Aztán mentünk megint, amikorra mondták, hogy mennünk kell, ja azt elfelejtették mondani, hogy az adásvételi szerződésbe bele kell foglalni, hogy mennyit fizetünk lakáskasszából és nem mi, hanem az eladó kapja a pénzt a számlájára. Az adásvételit mosdósítanunk kellett emiatt, az eladót meg utaztatni 250 km-t oda -vissza, hogy aláírja. És a támogatás még mindig nem volt lekönyvelve. Na ekkor durrant el a férjem agya, mondta, hogy ilyen nincs, én 7 hónapos terhesen 5x mentem be, hogy megkapjam a saját pénzemet, mondta a férjem, hogy szól a városi tv-nek, meg az igazgatónak ha nem tesznek már valamit, mert nekünk ki kellett fizetni a házat időre. Megkaptuk a pénzt és elengedték a sürgősségi felárat. De én nem ajánlom, nem kötnék velük szerződést, mert ha le kell vonni a számládról a havi összeget az nagyon megy, de ha fel szeretnéd venni, akkor már nem olyan készségesek és nagyon rosszul képzettek az ügyintézők (szerintem nem is ők tehetnek róla, egyszerűen őket sem informálják, vagy nem tudom), nem tudják ők sem a folyamatokat, mondanak valamit, de nem adják írásban, legközelebb nem is tudod bizonyítani, hogy mit mondtak.
3. hcs2
2012. aug. 13. 09:34

Ha hamarabb fel akarod venni a pénzt akkor Fundamenta, mert az OTP-nél nem lehet, csak a szerződéses időszak végén :S

Egyébként ugyan az . Az OTP-nél azért kifizettetik ezt a kedvezményt, csak nem veszed észre :( És ha valamiért felmondod akkor is fizetned kell.

Az állami támogatás ugyanúgy jár mindkettő után, abban nincs különbség.

2012. aug. 13. 09:28
Eddig az OTP-t csinálnám mert számlanyitási akció van. Merjem? :)
2012. aug. 13. 09:27
Hosszútávon melyik a biztosabb? Szerintetek melyiket kössem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook