Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


59. Hock77
2007. márc. 10. 20:50

Kedves Ákos!


Ez év januárban, négy év leteltével a megtakarításaimat állami támogatással, kamatokkal együtt kértem ki lakáscélú felhasználásra. Mi lakásfelújításra kívánjuk fordítani a kapott összeget. Ezzel kapcsolatban lenne a kérdés, hogy a teljes kiutalt összeget kell számlákkal igazolni, vagy csak arról a részéről, amit az állami támogatás, kamatok jelentenek.

A másik kérdés, hogy miről fogad el számlákat a Fundamenta, ha lakásfelújításról van szó. Kérlek írjál erre példákat.

2007. márc. 10. 17:05
Ákos! Köszi az infót! Komolyan átgondolom a dolgokat! :)
2007. márc. 8. 19:20
Szívesen veszek kérdéseket, véleményeket, tapasztalatokat mindenkitől!
56. LTP ÁKOS (válaszként erre: 55. - Dubadri)
2007. márc. 8. 19:16
Kedves Dubadri! Ha van lakáscélod a jövőre nézve, bennt hagynád az államnak a törvény által neked járó állami támogatást? Ha már úgyis gyűjtesz lakásra, szerinted nem megéri? Személyesen szívesen mutatok neked konkrét számokat is, azt elmondhatom, hogy nagyon sokan vannak, akik azon bosszankodnak, hogy nem kezdték el korábban. Eltarthatod a bankot is, ha nagy hiteleket veszel fel, nincs ezzel semmi gond. Van, aki előre gondolkozik, mint befektető, és van, akinek az "itt és most" kell, ők az adósok. Te melyik csoportba sorolnád magadat?
2007. márc. 6. 17:33
LTP Ákos! Köszi az infót!! Megfontolom a dolgot, de havi 20.000 az kicsit sok. Bár tudom,h lehet kevesebbet is befizetni, de MEGÉRI????
2007. márc. 1. 21:10
Több lakástakarékpénztár volt régebben, majd fúzionáltak, de a 4 év körüli megtakarítások mindegyiknél úgy jönnek ki, hogy a hitelrész kamatát lefedi a megtakarítási időszakban befizetett pénz hozama, effektíve nem fizetsz többet vissza, mint amit felvettél.
53. LTP ÁKOS (válaszként erre: 52. - 52665f9580)
2007. márc. 1. 20:54
Kedves Enerzsi! Valamivel többre szokott kijönni a havi törlesztés, de nagyjából hasonló, mint a megtakarítási rész (ezek fixen rögzítettek előre és nem változhat, benne van az ÁSZF-ben is, amit kaptál anno). Nem tudom, melyik módozatot kötötted, több féle is volt. 205-ös? vagy 11-es? vagy 151-es? ha ezt tudod, vagy elküldöd nekem a szerződésszámot, vagy ajánlatszámot, szívesen utánanézek, mert nekem mind a 2 üzletkötőtől kapott infod sántít egy kicsit:)
2007. márc. 1. 20:27

Kedves Ákos!

Nekünk március végén jár le a 4év 4hónap, eddig 10ezer forintot fizettünk havonta. Most egy üzletkötő azt mondta, hogy ha felveszem a hitelt, akkor most még 4év4hónapig 13ezer forintot kell fizetnünk. Nekünk az elején azt mondták, hogy amit most fizetünk azt kell a lejárat után is...vagy nem így van?

51. LTP ÁKOS (válaszként erre: 49. - Enikö)
2007. márc. 1. 20:22

milyen csalódás? üzletkötői múltamban találkoztam néhánnyal (szerencsére minimális az arány). Ha havi rendszerességgel fizeted a betéteket, és tudod, hogy 3 hónap a kiutalás, akkor 99%, hogy megkapod a lakáshitel részét is. Azonban ha valaki héba-hóba fizet, vagy évenként egyszer az egész évit, csak részben kap állami támogatást,a kiutalás is tolódhat és a hiteltől is könnyen eleshet. Beszigorított az államkincstár, hogy számíthatóbbá tegye a bevételeket. ( a Fundamenta csak állampapírba teheti a pénzedet)

Néha találkozom olyan esettel, hogy a szülő kötött 4 éves szerződést úgy, hogy kiskorú gyermeke a kedvezményezett, ilyenkor, ha van a szerződésnek kedvezményezettje, az ő javára kell az állami támogatást felhasználni - kiskorúnak tulajdonrészt szerezni - ehhez a gyámügy engedélye kell, amit nem fog megadni hónapok alatt se, ha hitel is van az ingatlanon, mert nem szolgálja a gyermek érdekeit egy olyan ingatlan, amin hitel is van. Gyerekre csak 8 évest szabad kötni, az szabad felhasználású, ha lejáratkor nincs 18 éves, és nincs tulajdona.

Ha rendszeresen fizetsz, semmi problámád nem lesz, egyébként nagyon rugalmasan módosíthatók a szerződések

50. LTP ÁKOS (válaszként erre: 8. - Manon)
2007. márc. 1. 20:07
a lakáshitel csak egy lehetőség, nem kötelező. Kiveheted 4 év után a megtakarításaidat állami támogatással, kamatokkal, csak lakáscélt kell igazolni. Ha nem tudsz, meg tudod hosszabbítani 8 évesre, és arra költöd, amire akarod, 8 év elteltével szabad felhasználású. A jelzálogra visszatérve: Ha 1 millió alatti a hitelösszeged, nincs jelzálog (más bank már 100.000 Ft-ra is bejegyzi). 1 millió feletti hitel esetén van jelzálog, ami azért jó neked, mert a lakásmaffia sem tudja rátenni a kecódra a kezét:)
49. enikö (válaszként erre: 48. - LTP ÁKOS)
2007. márc. 1. 19:48

....kedves Ákos!!!milye csalódás érheti az ügyfelet??milyen részletek?????

:))

48. LTP ÁKOS (válaszként erre: 35. - Dubadri)
2007. márc. 1. 19:29

Ha lakásra gyűjtesz, a Fundamentába havi 20 ezer befizetett összeg után havi 6000 Ft állami támogatást kapsz, ez 4 és 8 év között jár, majd vehetsz fel rá bizonyos mértékig fix 3,9% Ft alapú hitelt. Kombinálhatod banki hitellel is, ebben az esetben a bank felé csak kamatot, és kezelési költséget fizetsz, a tőkerész a lakáskasszában gyűlik, amire kapod a 30% állami támogatást. (ebből 50 milliárdot helyeztünk ki tavaly, elég népszerű).

A lakáskasszát érdemes minél előbb elkezdeni, ha van lakáscélod, csak alaposan figyelj a részletekre, hogy ne érjen csalódás.

47. LTP ÁKOS (válaszként erre: 9. - Flamingó2)
2007. márc. 1. 19:22
Szia! Sajnos ebből van a 98%-a az elégedetlenségeknek, hogy nem tudják, hogy kormányrendelet írja előa 3 hónap kiutalási időszakot. Vagy nem hívták fel a régi üzletkötők eléggé a figyelmet rá, vagy nem emlékszik rá a kedves ügyfél. Ez azért van, hogy tudjon időben reagálni a központ, és el tudja dönteni az ügyfél, kéri-e a lakáshitelt, nem kéri, meghosszabbítja a szerződését, nem automatikus a kiutalás. A tulajdoni lap az államkincstár felé kell, hogy tényleg van( vagy lesz) tulajdona az illetőnek, akinek a nevére szól az állami támogatás.
46. Popeyemazsi (válaszként erre: 23. - Enikö)
2007. febr. 19. 19:10
2006 februárjában járt le a 4 év 4 hónap, és májusban utalták a pénzt.
2007. febr. 19. 18:32
Az a helyzet, hogy beszéltem én már területi képviselőkkel, ő szerintük minden szép és jó, de kíváncsi lennék egy olyan véleményére is aki már túl van egy ilyen fundamentás dolgon!
44. enikö (válaszként erre: 43. - Dubadri)
2007. febr. 17. 19:40
nincs mit!!!!remélem sikerült beszélni valakivel!!!!!:))
2007. febr. 17. 18:45
Enikő köszi a választ! :)
42. Manon
2007. febr. 15. 16:14
Igyekszünk!:)
41. enikö (válaszként erre: 40. - Manon)
2007. febr. 15. 16:13
aha,ez jó dolog csak kibőviteni!!hát ha van rá lehetőség ne is haggyátok ki!!!!!!!:))
40. Manon
2007. febr. 15. 16:08

Hát igen!

Pont ezért gondolkoztam el ezen a lehetőségen is, mert nekünk amit összegyűjtünk pénzt, pont elég lenne, egy kis bővítésre!Mert mi csak 1 plusz szobát szeretnék majd hozzárakni, mert szeretjük a házat, a környék szupi!:)

39. enikö (válaszként erre: 37. - Manon)
2007. febr. 15. 16:05
értelek én!és ebben igazad van!ha már lessz kisbaba akkor már más a helyzet!..nállunk is ez a baj !jó volt mig ketten voltunk ,de a gyerek miatt döntöttünk ugy hogy nagyobb lakás kell,sőt szükséges is!
38. enikö (válaszként erre: 35. - Dubadri)
2007. febr. 15. 16:01
szerintem beszéld meg ezt egy fundamenta területi vezetővel!!Ő majd felvilágosit!!:))
37. Manon (válaszként erre: 36. - Enikö)
2007. febr. 15. 15:59

Köszike!

Na igen, de azért egy ici picivel nagyobb jó lenne, bár míg csak 2-en vagyunk ok, de ha jön a baba, akkor már gázosabb!:(

De majd csak megleszünk hárman is!(bár az azért még odébb van!)

36. enikö (válaszként erre: 34. - Manon)
2007. febr. 15. 15:58
gratula nektek!!ügyesek vagytok!igy igaz ..ha kicsi is de a tiétek..és ez a legfontosabb!aki a kicsit nem becsüli a nagyot nem érdemli!!!:))
2007. febr. 15. 15:52

Sziasztok!

Engem csak az érdekelne, hogy megéri-e a Fundamentába fizetgetni évekig, vagy inkább ha kell(pár év múlva) egy banknál vegyünk fel hitelt?

Hogy járnánk jobban??

Köszi a segítséget!!

34. Manon (válaszként erre: 33. - Enikö)
2007. febr. 15. 15:52
4 éve vettük, 3 éve lakunk benne! Kicsi ugyan, de saját!:)Végre csak ketten a párommal, ja meg a bugyuta kaunkkal!:)
33. enikö (válaszként erre: 32. - Manon)
2007. febr. 15. 15:43
téglaépitésű örök lakás!!apóstól vennénk meg!ólcson is adja nekünk !:))ti mikor vettétek?
32. Manon (válaszként erre: 31. - Enikö)
2007. febr. 15. 15:39

Na akkor gratula!:)

és milyen, kertes esetleg panell?

jaj emlékszem, mikor mi vettük a miénket, annyira boldog voltam, pedig mennyit kellet újítani rajta!

31. enikö (válaszként erre: 30. - Manon)
2007. febr. 15. 15:35
persze persze!nemsokára már adjuk is be a pappirokat!csak még van egy két elintézni valónk:))
30. Manon (válaszként erre: 29. - Enikö)
2007. febr. 15. 15:34

óóó!

ez eléggé érdekesen hangzik!

nem is gondoltam volna hogy van ilyen!

Mindenesetre sok sikert hozzá!:)

Esetleg már ki is néztétek a lakást v. házat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook