Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


149. maco
2007. aug. 10. 07:47
Bocsi! Lemaradt a lényeg: 3 szerződést kellene kötni. A teleknek két tulajdonosa van, az élettársam és én. Három szerződést kellene kötni: 2 db 20 e és 1 db 16 e ft értékben. 8 évig a banknak kamatot és kezelési költséget fizetnénk, a megtak. a Fundi számlán gyúlne. Lejáratkor betörlesztenék az összegyült pénzt a hitelszámlára. Az ajánlat szerint az utolsó három évre fennmaradó rész törlesztési kötelezettsége jócskán lecsökkenne, és tisztán 700 e ft a külömbség a sima és a kombi hitel között. Ez első hallásra jónak túnik,de talán jobban járnénk, ha külön a hiteltől függetlenül kötnénk 4 éves Fundamentát, lejáratkor fölvennénk a Fundamentás hitelt és kiváltanánk belőle az mkb-s hitelt. Mi a véleményed mi lenne a legkedvezőbb számunkra.
148. maco
2007. aug. 10. 07:31

Szia Ákos!

Telekvásárláshoz szeretnénk hitelt felvenni az egyik banknál, 9 M értékben 11 évre svjci frankban. Azt javasolták kössünk kombinált 8 éves Fundit. A fórumot olvasgatva felmerült bennünk, talán van jobb megoldás is. Kérlek segíts!

147. LTP ÁKOS (válaszként erre: 145. - Mandy78)
2007. aug. 4. 22:39
Szia Mandy! Még egy javaslat: Ha 2x16eft Fundi belefér 8 éven át (ezt nem kell most eldöntened, lehet 4 éveset is kötni, és akkor meghosszabbítani, mikor lejár. Nehéz előre látni, mikor mi fér bele:), akkor 4,117,000 Ft gyűlik össze a 2 Fundiban hozamokkal. Ehhez csak 3 misi Fundis hitelt kell felvenned, mert 8 év múlva 7M tőketartozásotok marad az OTP felé számításaim szerint, így teljesen kiváltható az OTP hitel. A Fundamenta felé ezt a hitelt 121 hónap x 31.000 Ft-tal törlesztitek vissza, ami fix, előre rögzített. Ebben az esetben a 19M helyett 11,7 milliót fizettek még ki.
146. LTP ÁKOS (válaszként erre: 145. - Mandy78)
2007. aug. 4. 22:13
Szia! Ha jól számolok, eddig kifizettetek 3 millió Ft-ot, és még 25 éven keresztül 300 hónap x 63.000-t, azaz még 19 milliót kellene fizetni. Megértem, hogy felmerült bennetek, hogyan lehet csökkenteni, a Fundamenta LTP valóban egy megoldás erre a problémára. Meg kell nézni jobban a hitelszerződést, 5 évig csak Ft alapú hitelnél nem változat a kamat, viszont 20 évnél tovább nem jár kamattámogatás, utána nagyon drága. Nagyon kevésnek tűnik a 10 misire fizetett 49.000 Ft, lehet, nem is tartalmaz tőkerészt, vagy ha igen, nagyon jól kaptátok. Azért lényeges a jövőre nézve, hogy tudjam, mennyi a hátralévő tőketartozás, még mindig 10M, vagy "csak" 9M. Ha a szerencsésebb utóbbi esetről van szó, 4 év 4 hónap múlva 8 millió lesz a tőketartozás, mikor a 2x 16.000 Fundi lejár (49 hó + 3 hó kiutalás), ahol 2,083,000 Ft gyűlik össze hozamokkal együtt. Ha csak a megtakarítási részt törlesztitek be az állami támogatással együtt, 8-2,083= 5,917 millióra csökken a hátralévő tőkerész, amit a hátralévő 20 év 8 hónap alatt kell megfizetni: kb 45400 Ft-ra csökken a havi törlesztés a jelenlegi 63ezer helyett. Összességében 49x16x2=1.568.000 plusz kiadás (befektetés) 4 évig, ami a maradék 248 hó x (63.000-45400)= 4.368.800 Ft zsebben marad, tehát majdnem 3 misi zsebben marad. Megjegyzem, a jelenlegi 63.000 Ft-os törlesztő nagyon jónak számít a mai hitelpiacon is. A 4 éves Fundi lejáratakor (4 év 1 hó megtakarítás után) megkérdezőlevelet kapsz, kéred-e hozzá a hitelrészt is, nem csak a 2,083,000 Ft-hoz, hanem a hozzá felvehető 3,077,000 hitelhez is hozzá lehet jutni, aminek fix 3,9% HUF kamata van, előre rögzített fix törlesztőrészlettel, amit 65 hó x 54700 Ft-tal kell visszafizetni a Fundamentának. Ezt elég lejáratkor eldönteni. Ebben az esetben 4 év 4 hónap múlva a hátralévő 8 M OTP tőketartozásotok 2,840,000-ra csökken,aminek a havi törlesztése jelenlegi kondíciótok szerint 248 hó x 21.800 Ft. Tehát amennyiben igénylitek később a Fundis hitelt, 4 év 1 hónapig OTP 63e + Fundi 32e, utána 5 év 5 hónapig OTP 21.800 + Fundi 54700, utána 15 év 3 hónapig OTP 21.800 Ft. Fundi hitel felvételével a hátralévő 19 millió helyett 13,9 misit fizetsz ki. Véleményem szerint jó az ötletetek, gyakorlatilag 10 év múlva csak 2,3 millió tőketartozásotok marad,ha a Fundis hitelt is kéritek. Pénzügyileg akkor marad zsebben a legtöbb, ha a 2x16 Fundi mellé tudnánk közvetlen hozzátartozó részére egy 8 éves, havi 20.000 Ft-os Fundit kötni, azt külön előtörlesztve a hiteletekbe 10 év múlva teljesen megszűnne, tehát a 30 éves hitel 15 év alatt letudva, nem kellene még 15 évig a havi 21800 Ft-ot sem fizetni. Rövid, tömör,és érthető próbáltam lenni, szerintem nem sikerült,túl sok a szám:) Ha nem érthető valami, megértem, de szívesen találkozok veletek,és személyre szabottan átvesszük, hogy tiszta legyen, minden kötelezettség nélkül.
145. mandy78
2007. aug. 2. 13:55
Szia Ákos!Mi az Otpnél vettünk fel 10misi lakáshitelt 30évre!49eft-al kezdtük a törlesztést 5éve fizetjük de ma már 63ef-tot fizetünk(pedig a szerződésben az volt nem változhat a kamat 5évig,de nem a kamatot emelték meg, hanem a kezelési költséget ami ma már havi 15eft).Én arra gondoltam nekiállunk a férjemmel rakni 2X16eft fundit 4 évre.Több egyenlőre nem férne már a kertbe,és a hosszabb táv is bizonytalan.Szerinted akkor ha ezt 4 év után levonják a lakáshitelből mennyit csökkene a hitelünk?Mivel járnánk jobban ha felvesszük a hitelt fundamentától és az Otp-hez befizetjük,vagy ha sikerülne ujabb 4 évet majd beválalni ha ez lejárt?Vagy te mi ajánlanál?Ha őszinte vagyok nagyon félek,ha a továbbiakban is változik a hitelünk pár év és nem tudjuk tovább fizetni..Köszi előre is Mandy
144. LTP ÁKOS (válaszként erre: 143. - Capeti)
2007. júl. 18. 18:01
Valóban, sokkal több kell egy lakáshoz, viszont egy pár, ha 4 évig előtakarékoskodik fejenként havi 20.000 Ft-tal, hozzájuthat 6,5 M Ft-hoz a Fundamentától, és úgy, hogy fixen ugyanennyit fizet be összességében, nem a dupláját, mint egy bankhitelnél. Indulásnak ez sem rossz, ha nincs semmi önerő, ha van, akkor kiegészítésnek. AZ is igaz, hogy vidéken sokkal jobban megy, Budapest csak a 7%-át hozza a lakáskassza szerződéseknek, az I. kerületben pl. csak néhány db van, de nem Budapestből áll az ország, csak a pestiek szerint:). Jelenleg a szerződések háromnegyedét azonnali bankhitelekhez kötik, a tőkerészt gyűjtik Fundiban, ahol minden havi befizetés meg van toldva 30%-kal, így jelentősen csökkenthető a teljes hiteldíj bizonyos esetekben, ezt személyre szabottan szoktam megmutatni, megéri-e vagy sem.
143. capeti (válaszként erre: 140. - LTP ÁKOS)
2007. júl. 16. 14:02

Ja, még régbben meg 1,50-ért vettem egy gombóc fagyit. :) Pillanatnyilag Budapesten egy elfogadható lakáshoz sajnos ennél sokkal több kell. Tán az önkéntes nyugdíjpénztárunkból is felvehetjük adómentesen a pénzt, mire összegyűlik elég. Nem állítom, hogy összességében rossz a Fundi - bátran használja, akinek kellő mérlegelés után szimpi. Szerintem te is korrekten képviseled.


Az állampapírhozamot nem tudom pontosan (főleg a jövőre), de olyan nagy túlzás nem lehet. A [link] oldalon úgy látom, a 3 éves referencia 7%-on van, de itt pont nincs 4 éves. ( [link] is hasonló adatokat mutat 3-5 évre, de ebbe ne menjük bele, mert ez bef.alap járulékos költségekkel.)

142. LTP ÁKOS (válaszként erre: 141. - Klaresz)
2007. júl. 14. 08:46
Ha azt hasonlítjuk össze, hogy az elején egy nagy összeget lekötünk, és azt, hogy havonta befizetünk, és úgy gyűjtünk, hozam szempontjából ég és föld a különbség. Az államkincstár felé el kell számolni minden olyan dologgal, ami állami támogatást tartalmaz, a Fundamenta alapvetően lakáscélú állami támogatást intéz. 8 éves szerződés esetén nem szükséges lakáscélt igazolni, teljesen szabadon felhasználható az állami támogatás rész is.
141. klaresz
2007. júl. 13. 21:02
én is fizettem a lányomnak, de ahogy én számoltam nem érte meg,jobban jártam volna ha lekötöm a pénzem egy-két évre (mindig voltak valami jó akciók), ráadásul amikor fel akartuk venni egy csomó számlát be kellett szerezni.
2007. júl. 13. 17:02
Régen évi 36.000 volt a támogatás maximuma évenként, jelenleg 72.000, tehát havi 20.000 megtakarításhoz havi 6000 Ft állami támogatás jár, és lejáratkor egy kedvező, FIX 3,9%-os HUF alapú kölcsönhöz is hozzá lehet jutni, a törlesztőrészletek előre rögzítettek. Valóban az állampapírhozam jóval több, mint 1%, a 7%-ot én túlzásnak érzem, de érdemes lakástakarékpénztárt alapítani, 2 milliárd indulótőkével lehet is:)
139. capeti (válaszként erre: 136. - LTP ÁKOS)
2007. júl. 10. 16:30
Hát ha az állami támogatásra is vonatkozna a kamatadó, az tényleg gáz lenne, de hasonló eszement dolgot csak ez egészségpénztár bizonyos szolgáltatásaival csinálnak, ahol akár az adózott jövedelmemből befizetett pénzem is újra megadóztathatják. Amúgy szép lenne a hozam a banki lekötéshez képest, csak kár, hogy 1% kamat marad az állampapírhozamok kb. 7%-ából (ez 4 év alatt kb. 170kFt, amivel az állam támogatja a magáncéget szerződésenként), meg hogy ilyen kevés a támogatás maximuma.
138. LTP ÁKOS (válaszként erre: 137. - LTP ÁKOS)
2007. júl. 6. 20:27
ha egyik sem jó, 8 évesre meghosszabbítva nem kell lakáscélt igazolni, szabadon felhasználható, de ha Fundi hitel is kell hozzá, a hitelrészt le kell igazolni, és csak 8 éves lejáratkor jutsz hozzá. Még egy megoldás, ha bankhitelben is gondolkodnak, ha 8 éves Fundiban gyűjti a tőkerészt, szintén nem kell lakáscélt igazolni a Fundi felé, viszont adósnak kell lenni az ügyletben, ha ilyen dolog felmerül. Kérdés, hogy a Fundiban összejövő pénz fedi-e az elképzelésüket.
137. LTP ÁKOS (válaszként erre: 135. - HBKati)
2007. júl. 6. 20:20
Szia Kati! Az állami támogatásra jogosult személynek lakástulajdonnal vagy részben lakástulajdonnal kell rendelkeznie, ha felújításra, bővítésre, korszerűsítésre, hitelkiváltásra lesz, vagy vásárlásnál tulajdonrészt kell szereznie, tehát az általad leírt állapotra nem lehet felhasználni. Hogy megoldást is javasoljak: 1: szerezzen tulajdonrészt a vőlegénye ingatlanában, 2: adják el, és vegyenek közösen egy másikat, amiről már volt szó egyszer, 3: meg lehet jelölni kedvezményezettet a szerződésen, aki közvetlen hozzátartozó - ha összeházasodnak, lehet a férje, és akkor a kedvezményezett részére fel tudják használni, 4: ha egyik sem jó, legyen kedvezményezett a szülő, nagyszülő, vagy testvér, akinek van a nevén ingatlan, és arra az ingatlanra kell kérni a számlákat a kedvezményezett nevére felújításhoz, stb.
136. LTP ÁKOS (válaszként erre: 134. - Capeti)
2007. júl. 6. 20:07
Valóban:) Ha mind a 321.843 Ft hozamra lenne, az már gáz lenne. A kamatadómentességet arra írtam, hogy ha nézel egy jó banki lekötést, abból lejön a 20% kamatadó, a Fundi hozamából nem, így érdemes összehasonlítani.
135. HBKati
2007. júl. 5. 21:15
Szia Ákos!A lányom és a vőlegénye eggyütt élnek,a vőlegénye nevén van a ház amire a kapott összeget fordítani szeretnék.Ez lehetséges-e,ha igen milyen feltételei vannak.Válaszodat előre is köszönöm.Üdvözlettel:Kati.
134. capeti (válaszként erre: 131. - LTP ÁKOS)
2007. júl. 5. 17:29
Tekintve a 78. hozzászólást, a 27.843 Ft utáni kamatadó 4 év alatt azért nem lenne olyan egetverő. :)
133. fde954d8c0 (válaszként erre: 132. - LTP ÁKOS)
2007. júl. 3. 20:46
:((((((((((((
132. LTP ÁKOS (válaszként erre: 114. - Ec63a7fc29)
2007. júl. 3. 20:38
Szia Kleca! Én Fundis üzletkötő vagyok évek óta, és nagyon szívemen viselem az ügyfeleim elégedettségét, az elégedett ügyfélnél jobb reklám nincs is. Néha találkozok olyanokkal, akiket csalódás ért, többnyire a nem megfelelő tájékoztatás miatt. Megtennéd, hogy leírod nekem az esetedet, érdekelnek a vélemények, milyen dolgokra érdemes odafigyelnünk, miket kell kihangsúlyozni nekünk üzletkötőknek, hogy a jövőbeli ügyfeleinknél elkerüljük, ha már veled meg is történt. Köszönöm szépen a kedvességedet!
2007. jún. 30. 23:56
még egy fontos dolog, a Fundamenta hozama kamatadómentes, nem jön le belőle 20% adó!
130. LTP ÁKOS (válaszként erre: 129. - LTP ÁKOS)
2007. jún. 30. 23:44
[link] pontosabban.
2007. jún. 30. 23:43
Sziasztok! A leggyakoribb kérdésekre itt találtok választ: [link]
128. LTP ÁKOS (válaszként erre: 126. - Fde954d8c0)
2007. jún. 30. 20:06
elavult? folyamatosan nő az ügyfélállomány. Még mindig lakáscélú állami támogatásról és kedvező hitellehetőséget értünk Fundamenta alatt. Azoknak jó, akiknek nagyon fontos a számíthatóság, a fix hozam, az előre rögzített HUF törlesztőrészlet, ha hitel is kell hozzá. Azoknak jó, akik fix fizetésből élnek, és tudják előre kalkulálni a kiadásokat. Persze hogy vannak sokkal jobb pénzszerzési lehetőségek, akik mernek kockázatot vállalni, tőzsdézhetsz, indíthatsz vállalkozást. Ha ez lenne a világ legjobb lehetősége, nem lenne másik pénzintézet. Kb 1 millió ember elképzeléseid ez fedi Magyarországon, a többiek máshová viszik a pénzüket, vagy maguk gazdálkodják ki, a többieknek meg nincs havi 5000 Ft-ja sem. Vannak emberek, akik havi 5000 Ft-ot betesznek a Fundiba, havi 1500 Ft állami támogatást kap rá, és 4 év múlva kicseréli a nyílászárókat, nem befektetésben gondolkoznak, hanem konkrét lakáscélú felhasználásra. Vannak párok, akik albérletben laknak és nincs jó igazolt jövedelmük, esélyük sincs lakáshitelre. Fejenként 20.000 Ft-ot betesznek, és 5 év alatt hozzájuthatnak több, mint 7 millió Ft-hoz,úgy, hogy fixen ugyanennyit kell befizetni, nekik is jó. Van, akinek más esélye nincs is. Aki pénzből akar pénzt csinálni, igazad van, sokkal jobb dolgok is vannak, de ez nem erről szól.
2007. jún. 30. 19:46
Ha nem írod meg, senki nem tud utánanézni, hogy igazat írtál-e. Tényleg nem tudok ilyet, hogy 1 évre fix 12,5%, és egyik kollégám sem, max a felét. Egyébként kb 12,5%-ot hoz a Fundi is, csak havonta teszed be a pénzt, annak is lehetőség, akinek nincs egyben sok pénze. Akinek van, az meg nem biztos, hogy fix hozamot szeretne, mert lehet vállalkozó szellemű, és többszörös hozamot tud elérni többszörös kockázattal.
2007. jún. 30. 19:39

a fundamenta mint olyan elavult dolog!

sokkal job dolgok vannak már, megjegyzem befizetett pénz, várható hozam, időtartam arányban számítva sosem volt király!

125. fde954d8c0 (válaszként erre: 124. - LTP ÁKOS)
2007. jún. 30. 19:37
nem írok bankot , de nézz utánna, lehet hogy megéri!
2007. jún. 30. 19:32
Végre valami vicces:) Tényleg érdekel ilyen lekötés, A Fundival havi rendszeres befizetésekhez jó, sok ügyfelem van, aki egy nagyobb összeget helyezne el egyben egy jó hozamra, utána néznék, hogy a nevemet is tudom-e adni később hozzá, hogy igen, én ajánlottam, mert én 6%-nál jobbat nem tudok egy egész éves viszonylatban, pedig 5 bankkal vagyok kapcsolatban, csak az első 1-3 hónapra ígérnek nagy kamatot.
123. fde954d8c0 (válaszként erre: 121. - LTP ÁKOS)
2007. jún. 30. 19:29
ha havonta teszem be a pénzt akkor az időarányos eltolódás miatt, kb: a kamatos kamat a mérvadó a továbbiakban. tehát a végeredmény közel ugyanaz!
2007. jún. 30. 19:27
:)
121. LTP ÁKOS (válaszként erre: 117. - Fde954d8c0)
2007. jún. 30. 19:26
Komolyan érdekel, melyik bank melyik konstrukciója adja ezt. De számolj utána, nagy különbség van, hgy egyben teszed be az elején a pénzt, vagy ha havonta teszel be, időarányosan kapod a hozamot, ezt remélem belátod.
120. fde954d8c0 (válaszként erre: 118. - LTP ÁKOS)
2007. jún. 30. 19:25

köszönöm szépen a meggyőző, és igen kimerítő mélyen átgondolt, határozottan szakemberes választ.

elgondolkodtam, és valószínű kötök vagy 1-fundamentás szerződést, annyira felhevültem az olvasottak alapján.!

Ilove You " fundamenta:))))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook