Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Férjemmel 2008-ban fundamentával kombinált hitelt vettünk fel. Ezzel kapcsolatban tudnátok válaszolni kérdésemre? fórum

Férjemmel 2008-ban fundamentával kombinált hitelt vettünk fel. Ezzel kapcsolatban tudnátok válaszolni kérdésemre? (tudásbázis kérdés)

2011. máj. 12. 18:31

Szóval, keressétek a "Fundamenta, tapasztalatok?" c. topikot...


Köszi, Streamline-!... :))

11. Imisz (válaszként erre: 9. - Imibolya)
2011. máj. 5. 19:24

Utána kell nézni, én úgy tudom az állami támogatás összegének van egy felső határa a befizetett összegtől függetlenül.

Ha ez megváltozott azóta, akkor elnézést kérek.

10. Vikus26 (válaszként erre: 3. - 13d03718f8)
2011. máj. 5. 09:16
Köszi a segítséget, átmásoltam a kérdésemet a megadott linkre, remélem tud nekem segíteni Nagycigi! Szép napot kívánok neked!
2011. máj. 4. 19:43
Szerintem emeld meg a fundamenta havi dijját, és amikor letelik, minél nagyobb megtakarított összeged van az állam is többet ad, és ezt az egészet fordítják be a hiteledbe.
8. geridina (válaszként erre: 7. - Imisz)
2011. máj. 4. 16:04

Így van, én is így akartam írni:)

Mondom én, hogy nekem kicsit magas

7. Imisz (válaszként erre: 1. - Vikus26)
2011. máj. 4. 15:59

Szia!

Mi is vettünk fel ilyen kombinált hitelt. Én úgy tudom 8 évig, amíg a Fundamentát fizetem a tényleges tőkének (nálunk 5.000 000Ft-, kb.32.000 CHF) csak a kamatát fizetem. Majd 8 év után a Fundamentánál összegyűlt pénz+a rárakódó egyebek csökkentik a tőketartozást, és akkortól törlesztem a tőkét is. Így ha előbb akarom visszafizetni az egészet, a 32000CHF mostani árán kellene megtenni. Tehát amíg a Fundamenta le nem jár a tőkeösszeg marad! Csak sajnos az árfolyam nem:(

6. geridina (válaszként erre: 5. - T.Orsa)
2011. máj. 4. 15:50

Viszont sajna máshogy meg nem lehet megoldani.


Mi úgy vettük fel 8 évre a fundamentát, hogy tőlem 12 ezret, a férjemtől 13 ezret vonnak, plusz 70nel indítottuk a hitelt, ami most már 90 ezer

2011. máj. 4. 15:48

Mi is ezt a kombinációt vettük fel 2007-ben. 7.9 volt a hitelösszegünk.

3év alatt fizettük a törlesztőt,most eladtuk a házat,és 11milliót kell visszafizetnünk. + a szocpol..A fundamentából a támogatás nélküli összeget ki tudjuk venni,ez csak párszázezer Ft.

Elegem van!Már bánom,hogy anno hitelt vettünk fel.

4. geridina (válaszként erre: 2. - Vikus26)
2011. máj. 4. 15:37

Mi szóról szóra ezt a konstrukciót vettük fel a fundamentánál. Én nem nagyon értettem, hiába magyarázták, férjem volt az aki úgy ahogy elmagyarázta nekem is. Szóval úgy lesz, hogy 8 év alatt jár le, akkor pedig a fundamentánál tovább vihetjük a kölcsönt forintban úgy, hogy kiváltják a svájcit, és beleteszik azt, amit már nekik befizettünk.


Mi 2007ben vettünk fel 7 Mót.

2011. máj. 4. 15:29

Szia!

Van itt egy fórum, és benne egy emberke, aki mindenkinek segít, a neve: Nagycigi.

Ez a fórum linkje, ajánlom figyelmedbe:)

[link]

2011. máj. 4. 15:27
A segítségét szeretném kérni egy hozzá értő emberkének, amiért nagyon hálás lennék. Férjemmel 2008-ban fundamentával kombinált hitelt vettünk fel 6. 500. 000 Ft-ot, svajci frankban, 20 évre, 1 éves kamatperiodusban vállaltuk. 8 év 2 hónap alatt havonta 20. 000 Ft-ot fizetünk fundamentának 6, 250. 000 Ft-ra szerződtünk. A kérdésem az lenne, 5 év múlva lejár a fundamentánk, az összeg bele megy a hitel tőkéjébe, mennyi tartozásom marad a bank felé a fennmaradó 12 évre? Vagy hogyan működik ez a dolog. Bent voltam a bankban, megkérdeztem, ha kiszeretném fizetni a hitelemet most 3 év után, mennyit kell fizetnem? A válasz 10 millió Ft-ot. Havi törlesztésünk kezdetben 30 ezer Ft volt mára már ez 65 ezer Ft lett, de volt hogy 80 ezeret is fizettünk. Hogy van ez?
2011. máj. 4. 15:24
A segítségét szeretném kérni egy hozzá értő emberkének, amiért nagyon hálás lennék. Férjemmel 2008-ban fundamentával kombinált hitelt vettün

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook