Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
8189. Firpo (válaszként erre: 8187. - Mzoli2)
2019. szept. 5. 00:07

Kedves Mzoli2!

Igen.

A 0614118181-es számon érdemes érdeklődni.

8188. mzoli2
2019. szept. 3. 14:33
Ill. kimaradt még egy kérdés, a hitelt április óta törlesztjük a hitelszerződés alapján 5 évig nem lehet előtörleszteni ettől függetlenül igényelhető a jelzálog elengedés?
8187. mzoli2
2019. szept. 3. 14:27

Sziasztok!


Érdeklődnék, hogy nem tudja valaki , hogy a gyerek után igényelhető 1millió forintos jelzálog elengedés (amit ugye átvállal az állam), vonatkozik a Fundamentára is, fudamentás hitel esetében is?


Köszi

8186. Firpo (válaszként erre: 8185. - Amaunet)
2019. aug. 29. 00:15

Megnyugtat hogy te mindent, és ilyen fajsúlyos ez a fórum (és a véleményem), hogy helyette itt érdeklődtél először. :D

"Betti" gondolom Tátrai Bernadett, a cég vezérigazgatója.

8185. Amaunet (válaszként erre: 8184. - Firpo)
2019. aug. 23. 08:57

Semmit nem tudsz. 😅


Megkérdezem Bettit, mi a véleménye.

8184. Firpo (válaszként erre: 8180. - Amaunet)
2019. aug. 23. 01:46

Nagyon.


Műholdat állítottak az IP címedre már. :D

8183. Firpo (válaszként erre: 8181. - Tteo)
2019. aug. 23. 01:44

Kedves Ttheo!

Leírásod alapján élettársak vagytok az "adóssal", ezek alapján nem vagytok közeli hozzátartozói egymásnak.

Tehát a MÁK szabályai alapján nem törlesztheted be a szerződésed a hitelbe.

Ha közös a gyermek, akkor be lehet tenni kedvezményezettnek, így a párod közeli hozzátartozója lesz a jogosult, ha nem foglalt az adóazonosítója például.

De több lehetőség is van hasonlóképpen.

Egyeztess hozzáértővel konkrétumokkal.

(A leírtak sajna csak nagyjából keretezik a történetet, többnyire van megoldás.)

8182. Firpo (válaszként erre: 8179. - Ágika84)
2019. aug. 23. 01:32
Nincs mit, remélem segítség volt. :)
8181. tteo
2019. aug. 19. 15:11

Sziasztok!


Tudja valaki, hogy ha nem saját nevemre szól a hitelszerződés, akkor abba be tudok-e törleszteni (vagy teljesen előtörleszteni) egy saját nevemre szóló betéti szerződésből?

Vagy valóban közeli hozzátartozónak (jelen esetben házastársnak) kell(ene) lenni hozzá, nem elég az adóstársi titulus?


Most lenne aktuális, hogy nagyjából eléri az egyik megtakarítás összege azt a szintet, amikor már érdemes felhasználni a lakáskölcsön végtörlesztésére. Ezt a kisebb megtakarítást eredetileg is szinte majdnem biztos szándékkal emiatt kötöttük. De nem voltunk sem akkor, sem most nem vagyunk házasok, csak a lakás közös. Meg egy gyerek :)


Eddig erről sehol nem kaptunk tájékoztatást, sehol nem is találtam erre utalást sem a Fundi honlapján a GYIK-ban vagy a dokumentumokban (még a nyilatkozatokat is átnyálaztam), sem a neten böngészve. Pedig többször is beszéltem a központtal és a személyi bankárunkkal is.


Élettárs is állítólag csak akkor elfogadott, ha azonos neműek. Arra gyanakszom, hogy a legutóbbi ptk. módosítás miatt van valami képzavar. Nem hiszem, hogy az, hogy csak együtt élünk és van egy kis megtakarításunk is a hitel mellé, annyira életszerűtlen lenne a házassághoz képest.


Van erről infója valakinek? Esetleg hol találok ilyen dokumentumot a Fundinál, ahol egyértelműen le van ez írva?


Előre is köszönöm a válaszokat!

(Nyilván utána fogok kérdezni náluk is, amint lehet, de addig tűkön ülve várok, itt meg hátha valaki tudja a tutit.)

8180. Amaunet (válaszként erre: 8177. - Firpo)
2019. aug. 16. 16:59
Az ügyfélszolgálatodat zavarta a korábbi hozzászólásom?
8179. Ágika84
2019. aug. 16. 14:07

Kedves Firpo!


Nagyon köszönöm a választ!

8178. Firpo (válaszként erre: 8176. - Kismama72)
2019. aug. 15. 23:50

Így van!

Az ügyfélszolgálaton (már Alkotás út)lehet igényelni, segítenek megírni a kérelmet, valamint tájékoztatják a menetéről.

8177. Firpo (válaszként erre: 8175. - Amaunet)
2019. aug. 15. 23:48

Butaság (már bocsánat).

Ez nem értékesítői oldal.

Mivel régóta kötődöm a céghez, érdek nélkül (tudom furcsa) igyekszem segíteni, mivel ez egy aktív oldal.

Ha tudja a megoldást, akkor hajrá. ;)

A cég befektetései előttünk sem publikusak, de hiába is lennének, mivel milliárdos befektetésekként amúgy is más számok vonatkoznak rá, mint magánszemélyekre.

8176. kismama72
2019. aug. 15. 16:40
Kedves Firpó! Korábbi bejegyzésében olvastam, hogy 5000ft és lehet a jelzálog bejegyzést sürgetni ! ezt hol lehet kérni? intézni ..köszönöm
8175. Amaunet (válaszként erre: 8173. - Firpo)
2019. aug. 15. 08:09
Természetesen értékesítőként érdeked, hogy védd a funda érdekeit és tanácsadással segítsd az ügyfélszerzést az oldalon.
8174. Amaunet (válaszként erre: 8173. - Firpo)
2019. aug. 15. 07:52

A funda hol tartja a befizetéseket? Nem gondolom, hogy kifizetésig a fiókban.:) Értékpapírokba fekteti.

Jó pénzért, hiszen valamiből fent kell tartani a céget.

Elő kell teremteni a működési költséget.

Épp a minap nézelődtem az értékpapírszámlák körében. Nem olyan súlyos költség az.:)

És a felhasználás sem kötött.

8173. Firpo (válaszként erre: 8169. - Amaunet)
2019. aug. 14. 22:34

Kedves Amaunet!

Az új állampapíron kívül (amit a funda is forgalmaz) régóta nem volt elérhető akkora garantált hozam és tőkevédelem, amit a cég kínált.

A 2 dolog nem konkurenciája egymásnak, mivel a funda lakástakarék-pénztár, tehát a lakáshoz juttatás a célja, nem a pénzzel rendelkezők befektetési célú megtakarításának a gyűjtése/sokszorozása.

Amúgy ha kötvényeket/részvényeket/befektetési jegyeket vásárolna valaki, akkor értékpapír számlát kell nyitnia.

Azon meglepődnek sokan.

A funda díjai aprópénzek azok számlavezetéséhez képest...!

(Az úgy állampapír konstrukcióhoz ez nem kell, de csak ahhoz.)

8172. Firpo (válaszként erre: 8170. - Ágika84)
2019. aug. 14. 22:28

Kedves Ágika84!

Nem szükséges, a 0614118181-es központi számon is segítenek a felmondásban.

8171. kismama72
2019. aug. 13. 11:07
Kedves Firpo! köszönöm biztatását , remélem minden rendben lesz a hitel folyósításával!
8170. Ágika84
2019. aug. 12. 22:07

Kedves Firpo!


Szeretnèk érdeklődni,amennyiben idő előtt mondom fel a megtakarításomat,a felmondàsi nyilatkozatra szükséges-e a személyi bankàr alàíràsa?Köszönöm!

8169. Amaunet (válaszként erre: 8164. - Firpo)
2019. aug. 12. 20:50

Akkor érdemesebb kötvényekbe, befektetési jegyekbe fektetni, nem?

Ezt mindenki maga is megtudja tenni, nem kell hozzá a funda közreműködése jó pénzért, és még a felhasználása sem kötött.

8168. Firpo (válaszként erre: 8167. - Kismama72)
2019. aug. 12. 20:35

Kedves Kismama72!

Ez nagyon ritka a tapasztalataim alapján, de ha ilyen történik, a cég mindet megtérít hamar, és a szükséges lépéseket megteszi a dolgozóval szemben utólag.

8167. kismama72
2019. aug. 10. 08:05
Jó Napot kívánok! szeretném megkérdezni ,hogy van valakinek tapasztalata visszaélésben ,mert szeb lelépett a pénzünkkel .természetesen panaszt tettük , a hitel csomagot most küldjük vissza már csak a bankhoz megyünk ..nagyon el vagyunk keseredve .amit velünk tett azt nem tudom feldolgozni !! papírokat küldött tele hibával ..javítsak bele aztán azért nem fogadják el!! minden infót köszönök
8166. Firpo (válaszként erre: 8163. - Cucicsillag)
2019. aug. 3. 19:46

Kedves Cucucsillag!


Sajnálatos eset, előfordul sajna, mint minden banknál.

A Call Centerrel kell egyeztetni, küldenek akár új ügyintézőt is.

Banki tapasztalattal egyébként nem bonyolult kitölteni a kiküldött kiutalási nyilatkozatot, hátoldalán van kitöltési segédlet.

8165. Firpo (válaszként erre: 8162. - VErika2)
2019. aug. 3. 19:43

Kedves VErika2!


A határidők akkor indulnak, mikor minden kifizetési feltétel teljesül, minden szükséges dokumentum benyújtásra került.

Az elsőbbségi kiutalás szükséges ha 30 napon belül kérjük a kiutalást (jogszabályi előírás), nem is értem miért mondták hogy "úgyis kiutalják 30 napon belül"...

A Call Centernek meg kell tudnia mondani, hogy milyen véghatáridővel fog teljesíteni a cég a beadott dokumentumok alapján.

Mivel nyilván nem ismerem az ügyletet, javaslom újra hívni őket.

8164. Firpo (válaszként erre: 8161. - Amaunet)
2019. aug. 3. 19:36
Arra sokan kíváncsiak biztosan, de ez minden bizonnyal üzleti titok. ;)
8163. Cucicsillag (válaszként erre: 8154. - Keksz30)
2019. júl. 26. 23:00

Nekem meg az allami tamogatott megtakaritasom volt /van. Nem hitel.

Decemberben jart le a megtakaritasom.

A KIFIZETES PEDIG A MAI NAPIG,AMI ALAPHANGON FEL EV, NEM TORTENT MEG!

Az ugyintezot, aki a kapcsolattarto, elerni nem lehet, egyszer ugerte,hgy visszahiv, ez januarban volt.

Szval, besokalltam es ma "panasszal eltem" ahgy ezt a fajta eljarast nevezik, mivel megubtam ezt a fajta slendrian ugyintezest es az ugyfelekhez valo hozzaallast.

Ma eloszor volt a sokadik alkalom utan, hgy hozuaertonek mondhato ugyfelszolgalatossal sikerult beszelnem.

Folyamqtosan ment az igeret, hgy semmi akadalya a kifizetesnek, megsurgetjuk, stb. Nem sikerult.

Szval, ha ujra kezdenem, senkinek nem ajanlom.

Sokan mtak, hgy ez megy, de dolgoztam banki szferaban, nem keveset, nem hittem el,hgy ilyen van.

8162. VErika2
2019. júl. 25. 14:33

Kedves Firpo!

Ingatlan-adásvétellel kapcsolatban szeretném a segítségedet kérni. Lejárt a szerződés ez év elején, letelt a 90 napos várakozási határidő jócskán. 2019. június 19-én beadtuk az igényt kifizetéshez kapcsolódóan, adás-vételhez szeretnénk felhasználni a megtakarítást önerő részeként + banki hitel. Elsőbbségi kiutalással szerettünk volna kérni, ügyintéző jelezte hogy felesleges, 30 napon belül kiutalják a megtakarítást. Ma már ár túl vagyunk a 35 napon,utalás nem érkezett, call-center szerint minden rendben van, alkotás utcai fiúkban is jártunk 3x szerintük is minden rendben, minden leadva, de nem tudják megmondani hogy mikor fizetnek. Mindenki széttárja a karját, fizetés majd lesz valamikor.

Adás-vételi szerződésben ráhagytunk pár napot hátha megcsúszik a Fundamenta (ami meg is történt), legkésőbb július 31-vel a fundamentának teljesítenie kell önerő részeként. Az Önerő többi része teljesítve. Mit tudok tenni ha a Fundamenta nem fizet???? és emiatt az adás-vételi szerződést feltételeit nem tudom teljesíteni? Hitel is sínen van, bank is csak az Önerő nyilatkozatot várja és utal az eladó felé.

Miért nem tudja senki megmondani hogy mikor fog utalni a fundamenta?

8161. Amaunet (válaszként erre: 8160. - Firpo)
2019. júl. 14. 23:54
Arra lennék kíváncsi, hogy ezt a hozamot miből termeli ki a fundamenta? Milyen befektetések vannak emögött?
8160. Firpo (válaszként erre: 8158. - Amaunet)
2019. júl. 14. 23:49

Természetesen nem kamatos kamat, hanem évi "támogatás"/bónusz, mint az állami támogatás volt.

(Lévén hogy funda topicban vagyunk.) ;)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook