Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
8159. Firpo (válaszként erre: 8158. - Amaunet)
2019. júl. 14. 23:47

Kedves Amaunet!

Fundamenta lakástakarék számla, hosszú futamidőben.

(Ha kiskorú gyermekre kötik, 30%)

8158. Amaunet (válaszként erre: 8156. - Firpo)
2019. júl. 13. 21:57
Melyik ez az új konstrukció? Az állampapíroknak sincs ekkora hozamuk. De még a kockázatosnak minősített befektetések sem ígérnek ekkora hozamot.
8157. Firpo
2019. júl. 13. 21:47
1-2 héten belül a "Babaváró" kölcsön is igényelhető a cég segítségével. ;)
8156. Firpo
2019. jún. 6. 02:18

Talán kevesen tudják, de az új konstrukció akár 22,5% éves hozamot kínál, ami már majdnem a korábbi állami támogatás mértékével vetekszik.

Érdemes rákukkantani! ;)

8155. Firpo (válaszként erre: 8154. - Keksz30)
2019. máj. 21. 00:59

Kedves Keksz30!


Ha minden rendben a kérelmezővel, maximum 60 nap az átfutás.

(Ettől lehet rövidebb is, ha ügyes az üzletkötő, és tényleg hitelképesek az Ügyfelek.)

8154. Keksz30
2019. máj. 16. 20:51

Sziasztok

Érdeklődnék ,tapasztalatokra vagyok kíváncsi hogy aki már vett fel fundamentától hitelt mennyi idő alatt kapta meg??

Veszünk egy új házat és közben adjuk el a sajátunkat a mi vevőnk a fundától vesz fel hitelt semmi csok ,sima csak hitel viszont a szerződésben foglalt határidők közelednek és szűkösek.Mire számíthatunk?

8153. Firpo (válaszként erre: 8152. - Mimoya)
2019. máj. 14. 17:44

Kedves Mimoya!


Jól mondta a személyi bankára.

A bankok szabályzataira nem tudok mit mondani, mivel sem Otp-s, sem K&H-s nem vagyok... ;)

Amire figyelni kell, hogy a vételár és az értékbecslés eredménye között a kisebbet kell figyelembe venni, és annak a 24%-a szükséges Apcon.

(Nem szokott többnyire nagy eltérés lenni.)

Bár az azért megjegyezném, hogy nem az önerő mértékének kéne a döntőnek lenni, hanem a hitel paramétereinek...

(Meglepődnék ha legdrágább bank /a ződ/ jobbat adna mint a funda...)

A finanszírozási mérték eltérése abból adódhat, hogy adott területen mennyire akar Ügyfelet szerezni egy-egy pénzintézet.

8152. Mimoya
2019. máj. 14. 15:48

Kedves Firpo!


LiluLilu bejegyzéséből kiindulva írok Önnek. Mi Apcon nézegetünk ingatlanokat(község), az én személyi bankárom már tájékoztatott arról, hogy településenként más a támogatottság. Elvileg Apcon 76 %, ezt a személyi bankárunk valamilyen belső használatú kalkulátor alapján mondta.


Az egyik kérdésem az lenne, hogy ez mennyire felelhet meg a valóságnak, lehet-e erre alapozni amikor önerőt számol az ember?


A másik dolog ami miatt megijedtem, hogy beszéltem Otp-s ingatlanossal is aki hitelügyintézésben is tud segítséget nyújtani, és ő azt mondta,hogy az ilyen kis településeken(mint amilyen Apc is) általában 30-40 % önerő szükséges, de pl a K&H 50 % alatt szóba sem áll az ügyféllel.


A második kérdésem tehát az, hogy létezik-e ekkora eltérés a fundamenta és a bankok között? Illetve,hogy mi az amit még a fundamenta figyel az elhelyezkedésen kívül,és esetlegesen negatívan befolyásolhatja a felvehető hitelösszeget?


Válaszát előre is köszönöm!

8151. Firpo (válaszként erre: 8150. - Gergo2019)
2019. ápr. 15. 16:49

Kedves Gergo2019!

Azt furcsállom, mert legalább heti 1 alkalommal még a vidéki kisebb irodák is beküldik.

A referens csak akkor nem továbbítja, ha valami hiánypótlásra vár az ügylet.

8150. gergo2019
2019. ápr. 15. 11:57

Kedves Firpo!


A hitelkérelmem a fundamenta felé április 1.-én lett beadva, a személyi bankárommal az imént egyeztettem, és még azóta is a hitelreferensnél van az ügy. Mikor várható hogy választ kapjak? Előre is köszönöm válaszát.

8149. Firpo (válaszként erre: 8148. - Masa13)
2019. ápr. 13. 18:54

Kedves Masa13!

Sajnos az államkincstári visszajelzésekre vár sokszor a cég, addig nem adhat pozitív bírálatot, ameddig nem kapnak választ.

Elvileg ezek a fennakadások már megoldódtak egy ideje.

(A hirtelen megszavazott változtatás okozta ezeket...)

Küldd el privátban az adóazonosítódat, megpróbálok utána kérdezni.

8148. Masa13
2019. ápr. 13. 18:18

Kedves Firpo!

Teljesen kétségbe vagyok esve. :-(

Adásvételi szerződésünkben a Fundamenta által javasolt 60 nap helyett 90 napos határidőt írtunk. 30 nap van még vissza ebből. A hiteldokok befogadása márc. 8-án megtörtént.

3 hétig nem történt semmi. A személyi bankárunk ekkor kiderítette, hogy a fennakadás oka az, hogy a 2 érintett szerződés közül az egyiknél a Fundamenta egy korábbi kedvezményezett-módosításkor nem igényelte meg az állami támogatást, így az nincs rajta. Természetesen először kiadtam (azóta is ki vagyok akadva...), de már javaslatot tettem arra is, hogy akkor lemondok róla, csak menjen már tovább az ügy, vagy akkor legyen csak az a szerződés benne, amivel minden rendben van, és a másik szerződés összegét majd valahogy megoldom.

Nem kapok választ! 2 hete küzdök az ügyfélszolgálattal. Már vettek fel panasz-jegyzőkönyvet, már kérem a rögzített beszélgetések anyagát. Nem kapok semmi választ!!!! Nem kértek hiánypótlást, nem utasítanak el, nem reagálnak a javaslatokra. A személyi bankárom és az itteni iroda azt mondja, hogy ők nincsenek kapcsolatban Budapesttel.

Mit csináljak???? Az én eladóm is vevő egy következő adás-vételnél. Nem tehetem meg, hogy nem kapja meg a pénzt határidőre!

Kérlek, adj valami tanácsot, hogy mit csináljak. :-(

8147. Firpo (válaszként erre: 8146. - Mzoli2)
2019. ápr. 12. 19:17

Kedves Mzoli2!

A kifizetés után intézi az ügyvéd a jelzálogbejegyzést, tulajdonjog átruházást.

De ezek menetéről a Call Center hamar tájékoztátást tud adni, az a biztos amit ott mondanak.

0614118181

8146. mzoli2
2019. ápr. 10. 09:34

Szia Firpo!


Ma utalja az ügyvédünk a fennmaradó összeget szóval haladunk:)


Kérdeznék:


Kifizetés után az ügyvédnek el kell Fundamenta számára a széljegyre történt bejegyzést.


Ill. el kell küldeni a jelzálogjog végleges bejegyzését, ezt nekünk kell vagy az ügyvédnek? (letéti szerződés volt csok miatt), ill. van itt még plusz ügyintézés?


Nem igazán tudom a bejegyzés menetét..


Köszi

8145. Firpo (válaszként erre: 8144. - Idhikai)
2019. ápr. 8. 17:06

Nincs mit.

A központi számon hozzávetőlegest (+/- pár 10.000,-Ft)tudnak mondani.

0614118181

8144. Idhikai (válaszként erre: 8143. - Firpo)
2019. ápr. 8. 11:15
Köszönöm.
8143. Firpo (válaszként erre: 8142. - Idhikai)
2019. ápr. 6. 14:01

Kedves Idhikai!

Feldolgozzák, ergo továbbítják és készítik a választ amire 30 napjuk van maximum.

A betétszámla egyenlegét (megtakarítás+állami támogatás+betéti kamat) le kell vonni a felvett hitelösszegből.

1-2 hét alatt szokták megküldeni a választ.

8142. Idhikai
2019. ápr. 5. 10:20

Kedves Firpo,

2.-án írtam a Fundának egy emailt (megfelelő azonosítókkal) ellátva, amire jött az automatikus válasz, hogy 3 napon belül feldolgozzák. Ezt mennyire lehet komolyan venni? Ma lejár.


Kérdésem, abban tudsz-e segíteni, hogy meg tudjam, ha valami csodálatos csoda folytán esetleg vissza szeretném fizetni a Fundának a hitelt egyösszegben, mennyi a visszalévő hiteltartozásom?

Köszönöm.

8141. Firpo (válaszként erre: 8140. - Mzoli2)
2019. ápr. 3. 17:47

Szervusz!


Jelzálogbejegyzést az ügyvéd végzi utólag, ha a cég ügyvédi letétbe utal.

Ha azt mondták feladták a levelet, biztos úgy is van, ilyet nem állíthatnak valótlanul, nyoma van mindennek.

(A beszélgetéseknek is, a levélfeladásnak is.)

Cégek tömeges levélfeladása kicsit másképp van mint a magánszemélyeknek, postakönyv, stb.)

Elsőbbségi levél nem feltétlenül érkezik meg következő nap, sokszor előfordul nekem is hogy csak 2. nap ha késő délután adtam fel.

A lényeg hogy az adásvétel rendben legyen, utána a céggel meg egyezkedni ha kár ért benneteket!

8140. mzoli2
2019. ápr. 3. 17:03

Szia!


Tegnap beszéltünk egy felsőbb vezetővel telefonon. Tegnap a levelet feladták kaptunk egy rag számot is az ajánlott levélhez amivel nyomon tudjuk követni a levelet merre tart (elsőbbségivel lett feladva).


A fekete leves annyi, hogy rákerestünk a posta nyomkövetési felületén, hogy merre jár a levél, no a levél nem jár sehol mert ilyen rag számú levél nem lett feladva...


Felhívtuk a Fundamentát közölték, hogy a rag szám jó és, hogy a levelet nem regisztrálta a posta még ezért nem látjuk.


No ez sem volt igaz, mert a ragszámot a rendszer generálja, ami számot kiadnak egyszerre látható.. azért is, hogy pl ne legyen két ugyanolyan számú csomag ne legyen keveredés stb.. ezt postán dolgozó rokontól tudjuk ill. a központi postai ügyfélszolgálattól.


Na de a Fundamenta köti az ebet a karóhoz, hogy ők a levelet feladták az országos logisztikai központnak és a rag szám jó és még nem látja a postai rendszer... a posta nem mondd igazat véleményük szerint


Hozzá teszem előző nap közölték, hogy a dokumentumainkat rendszer hiba miatt nem találják.


No a kérdés, hogy a papírok tényleg fel lettek adva avagy továbbra sincsenek meg a papírok és ez egy oltári nagy kamu duma volt..ezt kétlem de ezen se lepődnék meg.


Hozzáteszem elsőbbségi levélnek ma itt kellett volna lennie..


Ha kifizeti a fundamenta csokot amit miattuk bukunk..akkor egálba lehetünk..


Mert ahhoz, hogy jöv hétfőre határidőre meg legyen minden személyi kölcsönt kellene felvennünk, hogy kifizessük a csok részt az eladónak.. persze ha az ügyvédünk utalhat a letéti számláról vagy meg kell várni mindenképp a jelzálogjog bejegyzést. Ezt nem tudod Firpo véletlenül?

8139. Firpo (válaszként erre: 8138. - Mzoli2)
2019. ápr. 2. 17:28

Szervusz!


Nem jellemző hogy ennyi probléma legyen, itt valami egyéni ügyintézői gond lehetett..

Mint írtam, dokumentálj mindent, mert ha bizonyíthatóan kár ér a cég hibájából, kártalanítanak az biztos.

Remélem rendben lesz minden, írj majd hogy miként zárult?

8138. mzoli2
2019. ápr. 2. 06:25

Szia Firpo!


Köszönöm szépen:)


Tegnapi nap folyamán nem adták postára megbeszéltekkel ellentétben..elvileg ma..


Engem az szomorít el, hogy kicsúsztak a saját határidejükből, de ennek ellenére sem lett feladva a papír..(reggel fél9kor beszélt velük a párom).

8137. Firpo (válaszként erre: 8135. - Mzoli2)
2019. ápr. 1. 23:28

Kedves Mzoli2!


Sajnálatos...

Téged biztos nem vigasztal, de sajna előfordul hasonló "anomália" más pénzintézeteknél is.

(Tapasztalat, volt kapcsolatom többel is.)

Viszont amit tudok mondani, hogy a cég hitele jó, biztonságos. (Ha hozzájut az ember...)

Ez a lényeg!

Ha a cég hibázott, akkor az bizonyítható és állja az esetleges károkat, ez tapasztalat.

Onnantól meg a fenti biztonság és kiszámíthatóság a lényeg.

Persze attól még bosszantóak ezek a dolgok Ügyfeleknek és Dolgozóknak egyaránt.

Drukkolok hogy rendben legyen, dokumentálj mindent.

8136. mzoli2
2019. ápr. 1. 10:09
*Elírtam a Fundamenta rontotta el a letéti szerződést nem mi :)
8135. mzoli2
2019. ápr. 1. 10:08

Kedves Firpo!


Sajnos nagyon rosszak a tapasztalataink nekünk is a Fundamentával...


A letéti szerződésünket elrontottuk 3hetet vártunk mire elismerték utána reklamációra írták, hogy soron kívül vizsgálják a felküldött dokumentumokat.. arra is vártunk még másfél hetet.. Telefonon semmilyen segítséget nem kaptunk csak, hogy várjunk.


A személyi bankárunk sincsen a toppon az ő hibájából kétszer lett befizetve a megtakarítás (véleménye szerint a csoportos beszedés csak a hitel kifizetése után érvényes ez nem volt igaz..befizettük a megtakarítást rá két napra levonta pluszba a fundamenta is..), írásban és telefonon is igéretet tettek, hogy az összeget visszafizetik kezelési költség nélkül mivel a személyi bankár hibázott ez is több, mint két hete, telefonon nem tudták miért nem kaptuk meg még az összeget... Illetve a jelzálog jog bejegyzéshez szükséges papírokat még mindig nem kaptuk meg mai napon telefonon közölték, hogy még fel sem adták 14nap telt el a kifizetés óta. A letéti szerződésben leírtak alapján 15napon belül el kell küldeniük az ügyvédünknek.

Ez már lassan szerződés szegés és vicc.


Azt igérték telefonon , hogy mai napon feladják elsöbbségivel és délután visszahívnak minket..


Igértek már ilyet, nem várok tőlük semmit, ha holnapi napig nem jönnek meg a paírok szerződés szegés miatt jogi útra kell terelnünk a témát..


Kicszúszunk a határidőből úgy, hogy mindent időben jól leadtunk és a saját határidejeikhez sem tartják magukat..


Soha többé Fundamenta


Igértek már visszahívást

8134. Firpo (válaszként erre: 8133. - Kerecsensólyom)
2019. márc. 26. 17:33
Nincs mit, hajrá! :)
8133. kerecsensólyom (válaszként erre: 8132. - Firpo)
2019. márc. 26. 15:39
Köszonöm.
8132. Firpo (válaszként erre: 8130. - Kerecsensólyom)
2019. márc. 26. 13:52

Kedves Kerecsensólyom!

Sajnos bármelyik pénzintézetnél előfordulnak hibák, ahogy itt is.

Viszont hogy még bírálat ne legyen, az furcsa...

hiánytalan dokumentáció beadása után 2-3 hét alatt szinte mind meg szokott lenni.

Javaslom hogy ne az ügyintézőt keresd, hanem telefonálj be, hogy nincs-e valami hiánypótlás, amiért akad az ügylet?

0614118181

8131. Firpo (válaszként erre: 8128. - Mzoli2)
2019. márc. 26. 13:49

Kedves Mzoli2!

A jelzálogbejegyzési dokumentáció pár nap elteltével az utalás után szokott megérkezni az ügyvédhez, nem szokott sokkal utána.

Amit a Funda kiad, annak elegendőnek kell lennie a banknak, nem szokott gond lenni.

Ha kérdés merülne fel, mindenképpen az Ügyfélszolgálattal való egyeztetést javaslom telefonon.

0614118181

2019. márc. 26. 12:53
Na még egyszer . Nincs jó tapasztalatom mint eladónak de a vevőmnek sem. Jan25 én kötöttük a szerződést. Minden papír, felbecslés meg van és még mindíg nincs hitelbírálat. Köv hónapban jár le a határidő. Az egyik már le is járt. A közvetítő hol ezt mondja hol azt. És még akar két hónapot időpont váétoztatással. Nem láttam még olyat hog fél év kell egy hitelre. Nem csoda hogy a vevőm bepöccent hisz sok pénze van benne. Lépéseket tervez.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook