Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... ❯❯
4615. 28a16e012b (válaszként erre: 4604. - Mendy)
2011. aug. 4. 14:42

Atkára kap, vagyis kapott,mert egy hete nem vittem, és nem is bánom. Kidobott pénz!!!!!!!!!!

Ugyan úgy van, mint mikor injekciózták. Annyit tudok, hogy elköltöztünk a penészes lakásból hála, és pedig itt ahol vagyunk, sajnos sok a macska ez álltal a bolha, és tuti bele ment, de már most nem vakarózik annyit így mint akkor mikor a penészes dohos lakásba voltunk. Még csak 4 napja vagyunk itt :) Van face-em megnézem. Gyönyörű ez a név :P

4614. 28a16e012b (válaszként erre: 4602. - Yodababa)
2011. aug. 4. 14:38
Szia, köszi a választ, ha sikerül feltöltök képet róla, csak még elég lassú a netem. Akkor meg tudjátok mondani, hogy ez természetes e, de sztem igen, mert már hónapok óta semmi változás.
4613. Dexterbaba (válaszként erre: 4611. - Timcsikee)
2011. aug. 4. 11:56
Nekünk is azt mondta baktérium lesz tutira és atka szóba se jöhet. Allergia meg nem hiszem hogy lehet mert nem vakarja annyira és nem hullik a szőre meg semmi. Na de délután kiderül mi a gond.....
4612. Vigyorex6 (válaszként erre: 4611. - Timcsikee)
2011. aug. 4. 11:48

Remélem hamar elmúlik a problémátok. Emlékszem anno az enyémmel is szaladgáltunk ezzel-azzal pici korában dokihoz, de ha kifejlődik az immunrendszere remélhetőleg leredukálódik a problémák száma.

Mindig megnézem a kutyidat mikor írsz, mert annyira gyönyörűséges. :O) <3

4611. timcsikee
2011. aug. 4. 10:44
Ismét voltunk orvosnál..20 nap kefavet antibiotikum kúra..ez állatgyógyszer és gyenge...megint kaptunk fürdetőt...Bakteriális fertőzés...Az orvos azt mondta, hogy immunrendszere fejlődésben van (ugye még csak 15 hetes) és reméljük a gyógyszer szedése után elmúlik...
4610. Vic85 (válaszként erre: 4608. - Volpertinger)
2011. aug. 3. 19:35
Akkor ezek szerint a te bulldogodnak is ugyanez volt a baja? Ha allergia akkor mivel tudjuk elmulasztani? Elég az h pl. nem adsz neki csirkét, meg ilyesmi, vagy kezelni kell valamivel? Köszi
4609. Vic85
2011. aug. 3. 19:31
Sziasztok! A mi 4 hónapos bulldogunknak is ugyanez a baja, kb. 3 hete. Ma is voltunk állatorvosnál, még mindig nem tudják mi baja. Ma egyszerre 3 orvos vizsgálta meg, egyik se tudta. Amikor először mentünk dokihoz azt mondta a melegtől van írt fel vmi sampont, nem használt visszamentünk, azt mondta atka, mondtuk neki h kapott egy kevés csirkehúst, meg új helyet vettünk neki, erre mondta h az allergia is szóba jöhet. Adott neki Stronghold cseppet. Ezt ismételnünk kell. Azóta nem kap egy falat csirkét se, meg az új helyet is kidobtuk, visszakapta a régit. Szóval most várunk. Szegénykém vakarózik, meg tiszta kiütés. Kicsit megkönnyebbültem h mással is előfordult ez, azt hittem h a mi hibánk, meg valamit rosszul csináltunk, de azért együtt érzek veletek. baromi gáz, h nem tudok rajta segíteni, szegénykém egész nap csak vakarja a hasát :(
2011. aug. 3. 19:08

Elsőre mindig azt mondják, h atka. Aztán a kaparékban nincs atka.

Ez általában allergia szerintem, és mire eljutnak addig a dokik, h csinálnak allergiatesztet, addigra a kutyi kb szőrtelen, és tele van sebekkel.

Nekünk is ez volt, a mopsznál meg a frencsinél is.


Nem hülyék a dokik, csak van, aki nem tudja, h bizonyos fajtáknak vannak bizonyos tipikus betegségei vagy gyengeségei. Mint pl a masztiffnál a diszplázia, valamelyik kis fehérnél asszem a bolognesénél meg az epilepszia.

4607. Dexterbaba (válaszként erre: 4605. - Timcsikee)
2011. aug. 3. 10:25
Nekünk teljesen ugyanilyen tüneteink vannak!! Ma voltunk dokinál vett kaparékot és holnap délután lesz eredmény. Már vagy 3 hete folyamatosan jönnek ki neki dudorok a nyakán pedig eléri sajnos és vakarja....holnap már többet tudok mondani!
4606. Mendy
2011. aug. 3. 09:15
Nekem is hasonlóak a tünetek, de a doki azt mondta atkás, viszont kaparékot nem vett....
4605. timcsikee
2011. aug. 2. 19:48
Sziasztok..aki tud, vagy járt már hasonló cipőben segítsen...a kutya rengeteget vakarózik, főleg a nyakán és az álla alatt jöttek ki rajta ilyen piros kis dudrok...már volt ezzel probléma, akkor kaptunk sampont és 10 napig kefavet antibiotikumot szedtünk..akkor elmúlt...most kb. 2 héttel később ismét visszajött..az orvos szerint baktérium.Kaparékot vett, nem atkás. Megint vihetjük orvoshoz, de nem szívesen adjuk neki az antibiotikumot...4 hónapos lesz...Megköszönném, ha valaki tudna tanácsot adni
4604. Mendy (válaszként erre: 4524. - 28a16e012b)
2011. aug. 2. 17:47
Milyen injekciót kap Lara? Az enyémet is így hívják :) ha van fészed, nézd meg Lara dogo argentino néven.
4603. Mendy
2011. aug. 2. 17:40
Az én kutyám az Advantix csepptől nagyon izgága lett, nyugtalan volt, viszketett úgyhogy lemostam róla másnap, annyira irritálta a bőrét, hogy ki is vakarta a feje tetején. Neki is vannak kiütései, de az orvos azt mondta az nem probléma, érzékeny a bőre. Sajnos atkás egyébként, az állatorvos az I betűvel kezdődő injekciót javasolta, hogy az biztos, hogy hatásos, de elég veszélyes. A héten szeretném ha megkapná, mert sajnos képes véresre vakarni a bőrét. Argentin dogom van.
4602. Yodababa (válaszként erre: 4601. - 28a16e012b)
2011. aug. 2. 17:36

Hello,

nekünk ritkább a fülénél, és az említett helyeken a szőre, de azt gondolom, nem drrasztikusan, neki mindig is ilyen volt. Kiütéses lent még nem volt:(

2011. aug. 2. 17:30

Valakinek van olyan problémája a kutyájával, hogy kiütések jönnek ki a nemiszerve környékén?

Na és van olyan bulldog akinek ritkább a szőre fültőnél, belső combnál, hasnál???...mert erre még a doki se jött rá, lehet feleslegesen viszem atka injekcióra!!!

4600. Bobcsi82 (válaszként erre: 4595. - Zsanett001)
2011. aug. 2. 13:02
Mi is Advantix cseppet használunk és tényleg nagyon jó.
4599. Yodababa (válaszként erre: 4597. - Zsanett001)
2011. aug. 2. 10:27

Hello,


nem tudom, hogy nálunk véletlen-e, vagy emiatt, de Molly, a shi-tzu régóta megvan, mindig evett rendesen,de a tápot valahogy sosem. Amióta viszont Yoda megvan, elkezdtem neki adni ugyanazt a tápot Adultban, konzervvel bekerve és úgy eszi, hogy csak na....sőt, ha engedném a Yoda-éból is enne...

4598. zsanett001 (válaszként erre: 4596. - Vigyorex6)
2011. aug. 2. 09:50
Akkor én is kipróbálom. Eddig kiltix volt, de nálunk olyan sok a szúnyog, hogy muszáj valamit szúnyog ellen, mert megeszik szegénykémet.
2011. aug. 2. 09:48
Másik kérdésem még, hogy Byron nagyon kényes kaja ügyben, nem eszik meg bármit. Az tényleg igaz, hogy ha két kutya van, akkor sokkal jobban eszik, nagyobb akkor az étvágya? Tapasztalat???
4596. Vigyorex6 (válaszként erre: 4595. - Zsanett001)
2011. aug. 2. 09:44
Mi eddig Frontline-t használtunk, de legutóbb Advantix cseppet kapott. Se bolha, se kullancs, szúnyogot pedig nem láttam még felénk idén.
2011. aug. 2. 09:29

Sziasztok!

Valaki használja az advantix cseppet? Tényleg hatásos kullancs, légy, szúnyog, bolha ellen??

4594. boga88
2011. aug. 2. 08:23
Rendben !Kíváncsi vagyok! Nekünk is úgy ajánlották és bevált!
4593. Yodababa
2011. aug. 1. 13:50
Háztartási keksz? Hm, ezt kipróbálom!!! Én a gyomorsavamra eszem, de akkor hátha neki is jó:)! Beszámolok majd, hogy segített-e. Bobcsi, köszi a bókokat, továbbítottam Yodanak is.;)
4592. boga88
2011. aug. 1. 13:06
Ajánlom a háztartási kekszet.. napi 2-3 db ! Látványos lesz a változás :)
4591. Bobcsi82 (válaszként erre: 4590. - Yodababa)
2011. aug. 1. 12:48
Hááát... :))) Ez esetben viszont lehet tényleg nem kéne ezen aggódni. Ha komolyabb gondja van, az úgyis egyből kiderül. Megnéztem, nagyon édes kutyád van! Hogy lehet őket imádni, ez valami őrület :DD
4590. Yodababa (válaszként erre: 4589. - Bobcsi82)
2011. aug. 1. 12:39

Hello Bobcsi,


teljesen jó kedve van, eszik rendesen,játszik minden ugyanolyan! Ezért nem is értem! Nálunk ez a probléma nem lehet,mert sokat vagyok itthon vele, meg ha én nem, akkor sincs egyedül, mert van még egy kutyánk. so.....lehet,nem kellene problémáznom rajta,nem?

4589. Bobcsi82 (válaszként erre: 4588. - Yodababa)
2011. aug. 1. 10:23

Szia!

Nekünk ugyanez a problémánk volt Edivel egy pár héttel ezelőtt.. Kihívtuk az állatorovost,kapott megint féreghajtót, de nem talált nála semmi problémát. Milyen a kutyus hangulata? Ugyanolyan élénk mint egyébként? A miénk az az volt, ugyanúgy játszott meg jött-ment. Azt mondta az orvos hogy lehet akár pszichés alapon is, amiben nálunk közrejátszott az hogy reggeltől estig dolgozunk és addig a kutya be van zárva sajnos (mivel még nincs kész rendesen a kerítés, félünk hogy ellopnák) de ugye ő már szeretne kimenni és pl. kint elvégezni a dolgát de nem tudja, ezért előfordulhat hogy emiatt váltakozik a kakija állaga. Egyébként ezt én is el tudom képzelni, mert ha otthon vagyunk és szinte mindig kint van akkor ilyen gondunk nincs.

4588. Yodababa
2011. aug. 1. 10:07
Sziasztok, valakivel történt már ilyen, hogy napok óta Yoda reggel és este úgy kak***l, hogy egy normál állagút,majd egy kevésbét, és még egy még kevésbé normál állagút, de ezt és ilyen sorrendben szinte minden alkalommal. Nem váltottunk tápot, Select Goldot kap kis konzervvel.Mit gondoltok? Vagy ez nem akkora probléma, mivel az első "adag" normális? köszi előre is
4587. zsanett001 (válaszként erre: 4583. - Boga88)
2011. júl. 29. 16:03
Az én kis bulim is sokat sírt, főleg éjszaka. De ami nálunk nagyon bevált, hogy egy nagy plüss állatot (ne túl nagyot azért) adtam oda neki, ami hasonló színű mint ő és mint az anyukája. Attól fogva mindig rajta aludt és nem sírt. Vagy a testvéreinek vagy az anyukájának hitte. Nagyon cuki volt! :)
4586. Vigyorex6 (válaszként erre: 4585. - Boga88)
2011. júl. 29. 15:47
Nagyjából egy hónap volt, de már nagyobb volt. Viszont ő még kicsi, ezért javaslom a ruhát, hogy érezze a illatod.
❮❮ ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook