Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... ❯❯
4555. Vic85 (válaszként erre: 4542. - 165c0b1ba7)
2011. júl. 26. 20:31
Szia! A boston terrierek nagyon sokba kerülnek, egyre rákerestem most, 180.000 Ft-ba kerül egy 3 hónapos. Francia bulldogot kapsz már viszonylag olcsón is, de tényleg nagyon meg kell nézned, nehogy keverék kutyust adjanak el neked fajtiszta áráért. Pici korban nagyon nehéz észrevenni, nézz meg szerintem róluk egy csomó képet, meg fajtaleírást itt neten. Én is így kezdtem, én se tudtam róluk egyből mindent :) (na jóóó még most se :)
4554. era63
2011. júl. 26. 19:54
sziasztok!az én kis fifimnek is kijött az allergiája most 2 éves szeme gyulladt,fülét kivakarja,redöjénél kihullot a ször és vörösre nyalja a mancsát egy halom krémet használunk a kezelésére, tök kivagyok mert nem javul és az orvos csak kisérletezik nem tudja a fö okot, az allergia tesztet ajánlotta valakinek csináltak már ilyet??
4553. Vic85 (válaszként erre: 4550. - 28a16e012b)
2011. júl. 26. 18:45

Szia! Egy kérdés: a tiéd is kiütéses vagy "csak" vakarózik? Maszatnak sajna kiütéses a pocija meg vakarózik állandóan, úgyh most minden infot várok, hátha valaki tud valamit mi baja lehet, az orvosunk csak találgat (már kettő látta)

Köszi

4552. Vigyorex6 (válaszként erre: 4551. - Yodababa)
2011. júl. 26. 18:19

Halihó!


A 7 hónapos még kölyök! :O) Kb másfél - 2 éves korukra fejlődnek ki teljesen.

A túl csőrös, hosszú, vékony lábú kutyáknál áll fent a túltenyésztés, fajtakeveredés következtében létrejövő változás.


Persze hogy számít az is, hogy mire választod, de a kiállítási célra nevelt kutyáknak meg is van az ára törzskönyvvel. Törzskönyv nélkül lehet szerintem ugyanolyan szép kutyát venni. Csak sajnos nagyon sok a szaporító és csúnyán alá lehet szaladni és olyan kiskutyát venni, ami külsejét illetően mondhatni hagy némi kívánnivalót. Természetesen a gazdinak ő lesz a legszebb, de nem kellene ezt a gyönyörű fajtát ilyen módon korccsá tenni, ahogy teszik sokan.


Amúgy írod a szülőket, meg a korát...eszembe jutott, hogy az én kutyám milyen volt mikor növésben volt. Pici fej, hatalmas fülek...totál aránytalan volt. :O) Aztán kicombosodnak! :D


Remélem továbbra is ilyen egészséges lesz Yodád! :O)

4551. Yodababa (válaszként erre: 4546. - Vigyorex6)
2011. júl. 26. 16:46
Hello Vigyorex6! Mit jelent az,hogy siklókígyótestű és csőrös orrú? Az enyém 7 hónapos kislány. Nincs annyira turcsi orra, nem kiálló nagyon, de nem is szörcsög annyira. Elég hosszúkás fajta, de olyan sonkái vannak, hogy még. Az anyja meg az apja nagyok, 14 és 17 kg-ós. Yoda nem olyan tömzsi még, most kezd el hízni, mellkasa is kezd növögetni, de attól még francia bulldog:) Szerintem, aki vesz ilyen fajtát, azt kell eldöntenie, hogy mi a célja vele. Kiállítás? Hobbi? Természetesen az ellenőrzés mindig fontos. Yoda-nak eddig semmi baja..oltáson voltunk eddig dokinál. Tápot kap, Select Goldot. Üdv!
2011. júl. 26. 15:24

Nállunk is gondok vannak, mert ha nem kap szurit akkor jön megint vissza az vakarózás. Most mosom, azzal az oldattal, ami gombára van, + heti kétszer orvoshoz szurival. Nem tudni mire lehet alergiás, de a doki azt mondta, hogy semmi értelme, hogy alergiára vigyám, mert úgy is egy csomót ki fog mutatni és lehetetlen mindent megvonni a kutyáktól.

Ők ilyen érzékenyek sajnos. Főleg Lara nagyon egyedi színű, igazából ilyet még senki nem látott, nem barna , nem fekete, hanem ilyen szürkés barnás, kékes, fogalmam sincs.

A kutya eledel boltba addig erőlködtek, hogy nyugodtan adjam neki a happy dog-nak a bárányos rizses junior fajtáját, hogy most arra kezdünk átváltani. A helye kilőv, azt elvettem tőleg egy pár napra, mert ki kellett mondi, meg össze varratni, mert az alja külön életet élt már :)..arra nem lehet alergiás. Csirkét nem eszik, itt már csak az atka, penész, vagy franc se tudja. Most három hétig egy kaja, és meglátjuk :S Egy hét múlva, meg nem lakunk már penészes helyen, szóval remélem minden rendbe jön, és nektek is tudok segíteni!

4549. Vigyorex6 (válaszként erre: 4547. - Dexterbaba)
2011. júl. 26. 14:09

Jah, boston kennel az nincs sok, de szaporító annál több. :( Ahhoz képest amennyi francia bulldog van, alig van kennel. Keresztezik őket már mops-al is (meg ki tudja).

Cuki kiskutyák lesznek az biztos..., csak éppen a francia bulldoghoz van kevés közük.

4548. Dexterbaba (válaszként erre: 4540. - Zsanett001)
2011. júl. 26. 12:43

Szia!

Nálunk nincs tul sok szúnyog de múltkor láttam vagy raid vagy off vagy valami ilyen gyártónak van egy olyan terméke amit konnektorba kell dugni és olyan fénye van ami vonzza a szúnyogokat és megsüti őket elektromos árammal. Erre a kifejezésre keress rá a neten: "elektromos beltéri szúnyog és rovarcsapda" szerintem tuti találsz valami környezet barát megoldást!!

4547. Dexterbaba (válaszként erre: 4542. - 165c0b1ba7)
2011. júl. 26. 10:51

Szia!

Én szerintem biztos, hogy nem boston terrier mivel összesen 3 db boston terrier kennel van Magyarországon és kb dupla áruk van mint egy normál francia bulldog. Én annó nagyon szerettem volna boston terriert és nagyon sokat olvasgattam utánnuk, hogy mi a különbség miért jobbak rosszabbak (bár szerintem egy kutya csak jó lehet :)). Hegyesebb a fülük karcsúbbak hosszabb a lábuk és a fején mindig van egy fehér csík a két szemük között.

Szerintem arra figyelj oda, hogy az orruk semmiképpen se legyen előrenyúló teljesen a fejéhez simuljon. Szép kis kövérke legyen még ennyi hetesen és ne legyen farkuk ill ha van is az ne olyan legyen mint egy csonk hanem nagyon a fenékhez simuló. Nem azt mondom, hogy az ezektől eltérő kutyik nem lesznek tündériek vagy aranyosak viszont rengeteg problémájuk lehet a légcsövükkel az orrukból kifolyólag és az emésztésükkel, mivel eltérnek a fajtajellegtől így gyanús, hogy beltenyészetből valóak.. Szüleiről mindenképp kéj képet és ha lehet melőtt elviszed nézd meg élőben a tesóit és a szüleit is. Ha azt mondják nem lehet akkor szerintem inkább keress másik kiskutyát, mert lehet hogy most jó áron van viszont késöbb többszörösét fogod kifizetni az állatorvosnak!!

4546. Vigyorex6 (válaszként erre: 4544. - 165c0b1ba7)
2011. júl. 26. 07:39

Igaza van Edjának. Az ára is mindjárt döntő. Az a baj, hogy annyi "korcs" (de rossz leírni is) francia bulldog van, hogy nehéz megállapítani, mert már köztük is sok a csőrös orrú, siklókígyótestű, véznalábú. :( Mert egyébként a bostonra inkább jellemző a hosszúkásabb fejforma, a hosszabb lábak, a vékonyabb test.

Nem mellesleg kötelességük volna megmutatni a szülőket. Ha máshonnan származó kutyával fedeztetnek, akkor pedig az anyát. Sok helyen a picit nem mutatják meg, csaj fotón láthatod a fertőzések miatt, de a hirdetésben szerepel, hogy A felmenőt/felmenőket megnézheted.

4545. Edja (válaszként erre: 4544. - 165c0b1ba7)
2011. júl. 26. 05:18
Biztos ismertetőjelet senki sem tud szerintem... De miért nem láthatod az anyját, meg őt? Különben is érdemes lenne szerintem látnod a helyet ahonnan hozod, sok mindent elárul. Megkérdezhetem mennyit kérnek érte, mert ez is lehet egy infó.
4544. 165c0b1ba7 (válaszként erre: 4543. - Vigyorex6)
2011. júl. 25. 19:27
hát sajnos az nem nagyon van róla,épp csak láttam a kutyust,de az annyát nem,még nincs elválasztva!Nincs esetleg valami különös ismertetője a bulldognak,ami egyértelműen rá jellemző?Tudom,lehetetlent kérek,de nem tudom,hogyan tudnám másképp.
4543. Vigyorex6 (válaszként erre: 4542. - 165c0b1ba7)
2011. júl. 25. 18:19
Szia! Sokat segítene, ha töltenél fel fotót/fotókat.
2011. júl. 25. 17:02

Sziasztok!Nagy gondban vagyok,segítség kellene!Volna egy kutty eladó elég jó áron(ez most mellékes),de nem tudom,hogy francia bulldog,vagy boston terrier,mert még kicsi,3 hetes.A gazdái azt mondták,hogy francia(persze papírja nincs),de mi van,ha boston?Honnan lehet a különbséget látni?Én mindenképp francia bulldogot szeretnék,és sok helyen jártam a problémámmal,így csak remélni tudom,hogy valaki tud segíteni!

Köszönöm!

4541. Rudibaba (válaszként erre: 4539. - Petruss89)
2011. júl. 25. 07:00
szia!a nyalakodást nem tudom, de a fülét nézd meg nem-e koszos.múltkor Rudinak a jobb füléből 7 fülpiszkányi koszt szedett ki a doki-fülgyulladást mondott,és nagyon vakarta.
2011. júl. 24. 23:24

Sziasztok!

Ti hogy védekeztek a szúnyogok ellen? Szegény kis kutyuskámat esténként megrohamozzák a szúnyogok. Ő bennt alszik és estére teljsen felgyűlnek a szúnyogok. Az ajtót meg nem tudom bezárni, mert estefele szeret még ki-be mászkálni. Szúnyogriasztók pl. a Raid, tele van vegyszerrel ezért ezt nem használhatom, szóval nem tudom mit csináljak.

Ti hogyan oldjátok meg ezt?

4539. Petruss89
2011. júl. 24. 21:30

Sziasztok!

Nem tudom, hogy ez jelent e valami gondot vagy csak jólesik neki, de Bigyó folyamatosan nyalakodik, és néha vakarja a fülét!..ez valami bajt jelent? nem tudjátok véletlenül?

Előre is köszönöm!

4538. Dexterbaba (válaszként erre: 4537. - Vic85)
2011. júl. 24. 18:35
Áhh akkor az csak röfögés :D Kaja után az enyém mindig böfög egy szép nagyot ezzel tudatva milyen fini is volt a kaja :D A krákogást meg szerintem akkor tudnád milyen mert igen jellegzetes és ijesztő :/ Mintha nem kapna levegőt vagy én nem is tudom. Dexter is vakarja picit ezért persze neki is kisebesedik de már gyógyul szerencsére remélem nálatok is javul a helyzet előbb utóbb!!
4537. Vic85 (válaszként erre: 4534. - Dexterbaba)
2011. júl. 24. 11:20

Hello! Örülök hogy legalább ti gyógyulófélben vagytok! Bár reggel amikor néztem Maszat pocakját, úgy láttam mintha halványodna neki. Szegénykém még mindig vakarózik, úgyhogy állandóan figyeljük aztán rászólunk hogy nem szabad, mert sebesre vakarja szegény... Kenegetem neki a pociját neutrogéna krémmel reggel és este, nagyon jót tesz neki, biztos hűsíti is a kis dudorokat. Igazából most odafigyelünk mindenre amit a doki mondott hogy allergia okozó lehet. Az új helyet kidobtuk, rendeltünk neki a webkutyáról egy fonott kosarat (remélem nem rágja majd szét :) meg kaját is csak olyat adunk neki amit eddig, a pöttyök előtt ( royal canin francia bulldogosat) még van benne vagy 3 kg, de mielőtt ez elfogy, rendelünk majd neki Acanát, itt olvastam hogy mindenki szerint nagyon jó, ráadásul webkutyán olcsóbb is mint a royal canin, csak a dokink mondta hogy a hipoallergén táp nem jó a kutyánknak, mert még csak 4 hónapos lesz, és majd nem fejlődik rendesen. :/ úgyhogy már végképp össze vagyok zavarodva... :)De asszem hallgatok majd az itteni bulldog gazdikra...

Krákogás? Hááát, nem tudom, amikor sétáltatjuk, simogatjuk, vagy evés után mindig kiad furcsa hangokat. De hogy ugyanarról beszélünk-e??? Inkább azt mondnám, "röfög" a miénk... :D:D:D

4536. Vigyorex6 (válaszként erre: 4535. - Krok)
2011. júl. 24. 10:51

Vettem anno egy kézre húzható gumikefét...valamelyest segít, de nem 100%-os. Másmilyenre meg meg sem moccan a szőr.

Én a simire esküszöm. Egy kiskutyányi szőrgombócot szoktam kisimogatni belőle.

4535. Krok
2011. júl. 24. 08:29

Sziasztok!

Én azt szeretném kérdezni tőletek hogy milyen fésűvel szoktátok fésülni a kutyáitokat? Nekem van két fajta is,de nem úgy veszem észre hogy jók lennének. Nekem most mind a kettő eléggé hullajtja a szőrét, és jó lenne vmi fésűs megoldás.

4534. Dexterbaba (válaszként erre: 4532. - Vic85)
2011. júl. 23. 22:02

Szia! Nekünk szépen múlik bár a nyakán egy helyen még picit piros neki és a bubok is még megvannak de hegesednek és nem jött elő újabb! Mondjuk azóta hidegebb is lett nincs az a nagy kánikula szóval valószínű hogy nálunk a fülledés volt az ok. Voltunk bulldog pikniken mult hétvégén és ott az Acana sátorban kérdezgettem a pasit, hogy mit gondol erről a csirke allergiáról. Azt mondta, hogy az esetek kis részében felelős a csirke az allergiájért és inkább a szója gabona és ilyenekre allergiásak ugyhogy nyugodtan adhatom a kutyámnak a csirkéset csak figyeljek a gabonaszármazékokra, mert sokkal inkább azok váltják ki az allergiát! Azt is megkérdeztem, hogy olyan lehetséges e hogy túl sok ideig kap csirkét és felhalmozódik a testében és ez váltja e ki az allergiát. Erre azt mondta hogy oltári nagy baromság ilyen nem létezik. Na már most ha magának akart volna jót akkor rábeszél a bárányos tápra mert az kb másfélszer drágább, szóval szerintem igazat mondhatott csak nem beszélt volna maga ellen...Dexteren eddig nem mutatkoztak tápallergia tünetei csak most ezek a búbok de ezek meg múlanak szóval én maradok a csirkésnél.

A tied nem szokott krákogni? Vagy mintha fulladozna pár másodpercig? Nálunk tavasszol voplt ilyen 2-3 hétig krákogott a kutya és elmúlt. Doki azt mondta lehet valami pollenre allergiás ami akkor virágzott. Lehet ez a gond nálatok!

4533. hajini (válaszként erre: 4529. - Szuszuek)
2011. júl. 23. 21:28
a mi szuszónk is mindig ezt csinálja. most 3 éves. kicsi kora óta. én erről a tenyésztőnket kérdeztem, ő azt mondja, hogy ez olyan, mint az embereknél a körömrágás. MÁNIA! vagy sokat van betonon.
4532. Vic85 (válaszként erre: 4530. - Moncsi_25)
2011. júl. 23. 17:34
Szia! Ma nekünk is azt mondta a doki hogy allergia is lehet, de most atka ellen kezeli, mert ugye hétvége van, és ilyenkor nem tud mintát venni az allergia miatt, szóval most várnunk kell, és ha mégsem atka, mert ugye ezt nem tudja, akkor jövőhét csütörtökön megyünk vissza, és beküldi a mintát a központba allergiavizsgálatra. szóval egyenlőre nem lehet tudni semmit. De mi is buták voltunk, mert adtunk neki csirkés kaját, meg ráadásul egy időben új fekhelyet is vettünk neki, meg ilyenek, és ugye bármi lehet. Ja, és azt még nem írtam hogy van egy cicánk is( mindkettőt bent tartjuk, cica ki nem mehet) és a doki szerint ő is okozhatja, mert bunyóznak, meg lehet az atka hordozója és miegymás. Úgyh megy a találgatás, én meg tiszta ideg vagyok, hogy mikor gyógyul már meg szegénykém... :(
4531. dodo27
2011. júl. 23. 13:41
Köszi szépen a válaszokat!!! :) Kicsit tanácstalan vagyok,mert a kertben amúgy tök lusta argentn dog, nagyon szeret csavarogni, jól birja a turákat, pedig amúgy tényleg keveset mozog,inkább lustálkodik. Monjuk ugye őt nem zavarja az orra a légzésben.. Hát nem tudom, kicsit tanácstalan vagyok..
4530. Moncsi_25 (válaszként erre: 4528. - Vic85)
2011. júl. 23. 11:31

Nekem is így kezdődött minden...

Mai napig megvannak a pöttyeink és a vakarózás is néha előjön. Dr. Tarpatai Noémihez (nagyon jó bőrgyógyász) járunk. Szeptemberben lesz egy allergia vizsgálatunk, már alig várom, hogy kiderüljön mi a baja!!

4529. szuszuek
2011. júl. 22. 21:52

sziasztok!

nekem van egy 2 éves franciám!(kép adatlapomon)

az orrára mi körömvirág kenőcsöt kenünk,nekünk nagyon bevált!mikor nagyon ki volt száradva,akkor is pár nap alatt rendbe jött!


a kérdésem viszont,hogy a lábát sokszor nyalja(valószínű alergia miatt),ki van repedezve neki,de hogy azt mivel kezeljem,hogy le ne nyalja,és használjon is valamit!???

4528. Vic85 (válaszként erre: 4516. - Dexterbaba)
2011. júl. 22. 20:24
Hát nekünk azóta sem múlt el. :(:( Már nagyon el vagyok keseredve, kiütései vannak, és baromira vakarózik is. Nem hiszem már hogy befülledt mert a hátán is van már 1-2 pötty. Holnap megint visszaviszem a dokihoz, és nagyon mérges leszek, ha megint ad valami sz.rt ami 6000 ft-ba kerül majd, és mégse használ semmit. :( Nem sajnálom rá a pénzt, de ne az én kiskutyámon kisérletezzenek, szerintem azt se tudja mi baja lehet. :( Nagyon el vagyok keseredve, írj hogy nektek mi volt, elmúlt-e. Remélem ti szerencsével jártatok!
4527. Edja (válaszként erre: 4521. - Dodo27)
2011. júl. 22. 15:50
Szerintem inkább úgy számolj, hogy nem fogja birni. Az én Yodám pl egészen biztosan nem birná. Mi erdő mellett lakunk, de a hegyre ami kb. 1km is nagyon ritkán visszük fel, mert irtó vehemenciával, boldogan indul neki, de hazafelé már csak kullog úgy elfárad. Nekik a többszöri rövidebb séta való, hancúr a kertben és ennyi. Persze lehet, hogy van olyan belőlük amelyik birná, de sztem az a ritkább.
4526. benedekdorottya (válaszként erre: 4520. - Lilla0503)
2011. júl. 22. 14:45

Azt sajnos nem tudom, hogy ilyen állatos boltokban lehet-e kapni, de a rendelőben ilyen hatalmas tégelyben volt, szóval a pontos árát nem tudom,de arra emlékszem,hogy a vizsgálattal együtt sem fizettem sokat.

Remélem tudtam segíteni azért valamit! :)

❮❮ ... 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook