Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... ❯❯
4465. 28a16e012b (válaszként erre: 4451. - Dexterbaba)
2011. júl. 12. 16:41

Huha, te aztán tényleg mindenre választ adtál nekem :)

Okés, akkor mától rendszeres séta, és elvileg egy idő után jönni fog. Amúgy először nyakörve volt, csak mivel pici volt a nyaka csak cicanyakörvet kaptam rá, az meg nem zár rendesen. Most hámmal viszem egy jó ideje. Amúgy van amikor jön rendesen, de nagyon nehéz vele. Ennek a kutyasulinak utána kell járnom :)

A shopokba meg hiába mondom, hogy alergiás a kutyám szinte semmihez nem értenek, de akkor majd más boltokat nézek. Bár nem tudom, én annyira nem hiszek ebbe, és ha csak mondják rá, és közbe fele se igaz :S ? ... a felmosó már annyira nem gáz, de még mindíg akarja. Viszont igen tanítom neki az ül, marad parancs szavakat. A hívást meg úgy tudom, tanítani neki, hogy vissza hozza a játékot, és akkor mindíg mondom neki, hogy gyere, hozd ide. Tudja, hogy mit jelent, csak nem csinálja meg! Direkt :)

4464. a9c828c28c (válaszként erre: 4463. - Vigyorex6)
2011. júl. 12. 15:26
Nem hullik a szőre,nincs rajta semmilyen kiütés,vagy hámlás szerencsére,ezért remélem,nem atka.Majd dokihoz elviszem megnézetni.Köszönöm!
4463. Vigyorex6 (válaszként erre: 4462. - A9c828c28c)
2011. júl. 12. 15:19
Akkor inkább atka szerintem, de 3 havonta (bár... ki mit mond) nem árt megismételni a féreghajtást.
2011. júl. 12. 15:09
Oké,köszönöm a válaszokat!Még egy kérdés!Ha teszem azt férges,attól lehet?Nem szánkázik,de általában a farka töve és a háta viszket.
4461. Vigyorex6 (válaszként erre: 4457. - A9c828c28c)
2011. júl. 12. 15:02
+ gondold át, hogy mit szokott enni. A táp is fontos. Vakarózhat teszem azt csirkétől vagy egyéb adalékanyagtól. Fontos, hogy prémium minőségű táp legyen.
4460. Vigyorex6 (válaszként erre: 4457. - A9c828c28c)
2011. júl. 12. 14:58

Tejet abszolút nem javasolnak kutyáknak, max ritkán jól felhígítva. Inkább akkor szoktak adni nekik, ha gyanús, hogy mérget evett.

Bár a bulldogom a tejtől bármilyen összerókázná magát azonnal. :S

4459. Lali75 (válaszként erre: 4457. - A9c828c28c)
2011. júl. 12. 14:53
Szia, én soha nem adtam Neki tejet így aztán nem tudok okosat mondani...Hátha majd a többieknek több tapasztalata lesz!
4458. Lali75 (válaszként erre: 4456. - Dexterbaba)
2011. júl. 12. 14:51

Én azt gondolom, hogy ez nem NEM kérdése, hogy kire hallgat vagy nem hanem inkább energia szigorúság. Nálunk pl pont Tőlem "tart" inkább és nem mer megcsinálni dolgokat mint a párommal...csak Tőled/Tőletek függ, hogy ki lesz a vezér. a behívással én is szenvedtem otthon is és a kutyasuliban is. Aztán rájöttem, hogy megcsinálja Ő a dolgot csak ha pl ahogy Te is írod benne van a játék közepében akkor hagyom játszani és amikor van egy pillanat amikor hanggal tudok rá hatni mert abbahagyják a játékot és pihennek vagy bármi, na én akkor szoktam fegyelmezni és behívni..Nekem is tegnap este volt egy ilyen esetem mikor lent voltunk a többiekkel aztán jött egy nagy iramú kutya aki jól megfutatta a többi kutyust és játszottak az enyém rám sem hederített, de amikor már kezdett fáradni akkor semmi gond nem volt vele egy szóra odajott. Sokszor tudom nehéz eltalálni a kellő pillanatot, de ha ráérzel és kiismered a kutyád nem lesz gond!


De biztos vagyok benne, hogy mivel abból ahogy amiket írsz nagyon jó és figyelmes gazdi vagy és a legjobbat akarod Neki és nem fogod feladni egy nagyon okos, fegyelmezett felnőtt kutyusod lesz majd! ;-)

2011. júl. 12. 14:43
Sziasztok!Bocsi,hogy ide írok,de előszőr úgy volt,hogy francia bulldogom lesz,de itt olvasgattam,hogy milyen hajlamos sok betegségre,és végül egy csivava mellett döntöttem,ám szinte félelmetesen hasonlít a problémám az itt leírtakhoz.Vakarózás állandó jelleggel.Én a tejre gyanakszom.Ad valaki tejet a kutyájának rendszeresen?Szerintem általános kutyaprobléma,nem csak a bulldogoknak akad ez a jelenség.
4456. Dexterbaba (válaszként erre: 4455. - Lali75)
2011. júl. 12. 13:55
Egyébként szerintem nőként kétszer olyan nehéz elnyerni a kutya tiszteletét és úgymond elfogadjon "falkavezérnek". Nálunk egyetlen egy gond van...ha játszik másik kutyákkal akkor le vagyok tojva oda nem jönne ha hívom...ezen még dolgozunk :) De egyébként tényleg csak magabiztosan! Meg ne lássa hogy habozol mert akkor világvége!!
4455. Lali75 (válaszként erre: 4450. - 28a16e012b)
2011. júl. 12. 13:30
Sztem nagyon fontos, hogy érezze az energiádon, rajtad a magabiztosságot és a határozottságot! Ha engedsz Neki vége a világnak a lefőbb dolog sztem, hogy a Te kezedben legyen mindig az irányítás és Te mond meg Neki, hogy mi legyen! Sztem az oktatófilmek ebben nagyon nagyon sokat tudnak segíteni én is rengeteget tanultam belőle mikor még Kira kicsi volt. Szinte ezekre alpoztam a kezdetektől fogva a nevelését és lekopogom sokat sokat sokat fejlődött és manapság mág nem sok gond van Vele ;-) szóval SOHA NE ADD FEL, megéri!!!! ;-)
4454. Lali75 (válaszként erre: 4447. - 28a16e012b)
2011. júl. 12. 13:24
Nagyon szépen köszönjük!!!! hát hála égnek nálunk még egyben a helye...
4453. Lali75 (válaszként erre: 4451. - Dexterbaba)
2011. júl. 12. 13:17
Maximálisan egyetértek Veled abban amit írtál!
4452. Lali75 (válaszként erre: 4449. - 28a16e012b)
2011. júl. 12. 13:16

Szia,


Ahogy olvasgattam a hozzászólásod nagyon sok minden jutott eszembe azzal kapcsolatban ahogy nálunk Mi csináltuk. Gondoltam leírom hátha tudsz vele vmit kezdeni, hasznosítani. :-)


Szobatisztaság: Mi rengeteget vittük le Kirát egy nap a szabadba és hát főleg akkor amikor evett vagy ivott rögtön utána. Nem vártunk semmit csak fogtuk és vittük le és addig maradtunk lent amíg nem végezte el a dolgát ez sokszor nagyon sokáig is eltartott vagy lehet csak nekünk tűnt nagyon hosszú időnek. SZóval ne add fel addig sztem ne vidd fel amígy nem kakil vagy pisil lent mert ha ezt megteszi és akkor ott nagyon nagyon megdícséred és aztán mindig úgy lesz akkor meg kell, hogy tanulja, hogy mi a rendszer... Nekünk ez a módszer bevállt és Kira kb 5 hónapos korára szobatiszta is lett szóval kitartás!


Autós gond: Mi úgy oldottuk meg ezt a dolgot, hogy mielőtt utazunk mindig vmelyikünk leviszi jóval korábban és addig nem hozza a kocsihoz amíg nem végzi el a dolgát majd csak akkor utána szállhat be és akkor is sok sok dícséret. Illetve nálunk Kira nem utazhat máshol csak és kizárólag a lábnál mert én úgy voltam vele, hogy a kutya nem tudja mikor van rajtam szép vagy játszós ruha így aztán nem tud különbséget tenni, hogy mikor jöhet fel mikor nem és ezért így oldottuk meg. Sokszor kellett vele ezt is gyakorolni, de most már tudja, hogy ha utazunk akkor előtte pisi kaki majd a plédjére fekszik a kocsiban amit a lábamhoz szoktam tenni és ott alszik ill rágcsálja a játékát. Kitartottunk és hála égnek működik ;-)


Allergia: nekünk is sokat mondtá, hogy hát sok dologra allergiásak lehetnek aztán megelőzve pl a csirkére való allergiás hajlamot mi kb fél éves kortól vagy úgy egy éves korától halas tápot kezdtünk el adni és kapja a mai napig is illetve a kutyasuliban az immunovetet javasoltál nekünk amit azóta használok is és hála égnek szinte soha semmi gond Vele... kop kop kop ;-)


szóval mi ezeket a módszereket használtuk és igyekeztünk mindig következetesen szigorúak lenni természetesen ez nem azt jelenti, hogy az ember nem szereti! ellenkezőleg sokszor azért tesszük mert Neki szeretnénk a legjobbat, hogy ne legyen gond, hogy jöhessen velünk mindig mindenhova.


Remélem egy ici picit tudtam segíteni és hát majd meglátod mi az amit használni tudsz.


Kitartást Nektek! megéri ;-)

4451. Dexterbaba (válaszként erre: 4449. - 28a16e012b)
2011. júl. 12. 10:11

Hát az ilyen neveletlen és rosszcsont ebekre találták ki a kutyaovit!! Mi is jártunk és hidd el....már az első alkalom után látni lehet rajta az eredményt! Egyrészt kiskutyák között van és eltanulhatja tőlük a helyes viselkedést, másrészt hozzáértő oktatok vannak akik tényleg tudják mit csinálnak! Érdemes beiratni mi Pécsen jártunk és heti egyszer volt szombatonként másfél óra és 4 alkalom volt 3ezer forint ami szerintem tök jó ár. Ott a behívást tanuljátok legelőször, hogy a kutya minden esetben odamenjen hozzád ha hívod. Meg egy két trükköt megmutatnak hogyan kell betanítani a kutyáknak.


A felmosóról meg le lehet szoktatni nálunk is ez volt tépte húzta mindent csinált. Próbáld megtanítani neki hogy ül és marad. Türelemjáték és hamar feltudja adni az ember de kitartónak kell lenni. Ha ez már megy akkor csak lóbáld előtte a mosót szárazon és próbálgassátok azt h marad. Ha ottmarad a helyén nagggggyon de tényleg nagyon dícsérd meg jó nagy hangsullyal a hangodban! Hidd el egy idő után rájön!

A jutalomfalatnál meg vannak teljesen hipoallergén jutifalik az enyém is azt kapja nézz körül webshoppokban!

A séta meg nálunk is igy volt illetve egyből tudta, hogy ott pisi kaki kell hogy legyen de elsö 3 hétben huztam magam után.....jaj és mindenképp nyakörvvel próbálkozz amig meg nem tanul melletted menni, utánna már természetesen hám mi is igy álltunk át valahogy a nyakörvben jobban tudtam irányítani, most meg már hámban is ugyanugy megy. Ez is türelemjáték én is azt hittem hogy sose fogunk normálisan sétálni de 2-3 hét és minden megoldódott!!

2011. júl. 12. 08:42
A lényeg, hogy nem szobatiszta, nem akar sétálni, nem halgat rám, az meg, hogy már darabokba vok, azt már megszoktam :)...bocsi a helyesírási hibákért!
2011. júl. 12. 08:37

Sziasztoká!


Olvasgatok mindenkit, megnéztem szinte mindenki kutyáját, és annyira édesek gyönyörűek. Úgy sajnálom, hogy ilyen betegesek.


Kérdeznék tőletek egy pár dolgot!


Az én Laram már több mint 4 hónapos, de valamiért nem akar szobatiszta lenni, vagy ennyire szemétkedik velünk, hogy direkt csinálja, már nem tudom :(


Hiába viszem sétálni, nem is akar menni, állandóan leül. Ezért sokszor, inkább nem is megyünk, mert nagyon ritkán csinálja ott a dolgát el. Csak egészen véletlen. Ahogy hazajövünk, bepisil, de abban a pillanatba hogy belépünk az ajtón, mintha ide kéne neki, pedig mindíg megszídom ilyenkor. Ha megyünk kocsival valahova, akkor bepisil az ülésre, felugrik a kalaptartóra és oda kakil :S...én nem tudom miért csinálja!!!

Nem fél, mert egészen kicsi kora óta viszem magammal. Létezik, hogy ennyire direkt csinálja???

Nem tudom van e nektek olyan problémátok, de Lara egyáltalán nem jön hozzám ha hívom, pedig tudja, hogy mit jelent. Ha kiengedem a kertbe akkor nem lehet megfogni, mert elszalad, és hülyéskedik velem. Hívásra soha nem jön. Mindíg valahogy nagy nehezen meg kell fognom. Mindegyik ilyen, vagy csak az enyém lenne ilyen neveletlen???Pedig egész nap szinte vele vagyok. Foglalkozok vele, tanítom! Ja, ugye járunk inekciókra, tegnap kapott már viszketésre is, ahoz képzest sokkal jobban elkezdett vakarózni. Le is mostam azzal az oldatos vizzel is. Olyan kis hülye, hogy mindent meg akar inni, borzasztó nagy étvágya van!!!


Gondolom mindenki ha odapiszkít valahova a kutyi, akkor felmossa fertőtlenítővel. Hát az a baj, hogy Lara meg akarja inni a felmosó vizet. Sőt sokszor elkapta a felmosó moppot. Lehet éppen,hogy erre lett alergiás. A bőre folyamatosan érintkezik a fertőtlenített területtel. A helyét is rendszeresen kell mosnom, mert tiszta pisi szagú lesz, vagy éppen mellé pisil :S....Van neki egy kijelölt "wc"....ha normális akkor szól is, hogy ki kell mennie és kiengedem és oda csinál, de mostanába meg van veszve :S...a lényeg, hogy lehet, vegyszer alergia is. Sajnos neki is van keksze, de már azt se merek adn neki, mert pedigre. :(


Ilyen tésztából, vagy inből készült rágócsontot adok már csak neki, azt mondják, hogy attól nem lehet alergiás.


Tudom, kicsit sokat írtam, de jobb ha megosztom a tapasztalatokat, hátha én is többet megtudok :)


Várom a hozzászólásokat :)


Ja, egyelőre alergia vizsgálat nem lesz, mert még normális árát se tudja megmondani a doki! Mindent külön néznek.

4448. Volpertinger (válaszként erre: 4444. - Dexterbaba)
2011. júl. 11. 16:19
Ezt valami hatalmas barom találta ki :)))
4447. 28a16e012b (válaszként erre: 4425. - Lali75)
2011. júl. 11. 14:26
Gyönyörű a kutyátok :)...én is pont ilyen helyet vettem az enyémnek, de sajna sokáig nem tartott :(...szétszedte :)
4446. 28a16e012b (válaszként erre: 4426. - Moncsi_25)
2011. júl. 11. 14:19
Hú, ezt a bőrkaparékot nekem is mondta a doki, de azt mondta, hogy az atkát az nem nagyon mutatja ki, és gomábára nem jellemzőek a tünetek. Nincs semmi olyan bőrtünet.
4445. 28a16e012b (válaszként erre: 4425. - Lali75)
2011. júl. 11. 14:15

Szia, köszönöm. Ma voltunk orvosnál, második szuri kúra. Atkára viszketésre, + egy oldat, amit sztem már mindenki majdnem ismer. Le kell mosni vele ha felhígítjuk. Amúg egy hete már eszi az akanát, bárányos almás. Imádja :)...mást nem is adok neki, csak egy kis gyümit, mert azt nagyon szereti, meg esetleg egy kis teljes kiörlésű kenyeret. Az én kutyim nem megy nagyon fűbe, vagyis nem kúszik. Inkább kint sétálunk az úton. Meg ilyen melegbe, nem is viszem nagyon ki. Most, hogy haza értünk, persze a kocsiba folyamatosan hűtőttem vizzel, de így is itthon elkezdett zihálni. Sztem a meleg. Bár adtam neki egy kis tökfőzeléket, mert nagyon szereti a tejes dolgokat és utána csinálta. Lehet, attól? Találkoztam egy bulldogossal és azt mondta, hogy az ő kutyája is ebbe szenvedett és vettek vért tőle, kiderült, hogy egy baktérium amit ki is írtottak. Azóta nincs baja. Én most mondtam a dokinak, de azt mondta, hogy ilyet nem lehet csinálni :S

Hát várom, hogy gyógyuljon. Csüt. megint doki. Kezelés. Ha atka akkor három négy hét múlva elmúlil. Csak nagyon hullik a szőre, és nem akarom, hogy tényleg valahol kopasz legyen :(

4444. Dexterbaba (válaszként erre: 4443. - Vigyorex6)
2011. júl. 11. 09:59
Énis ezen gondolkoztam hogy milyen egy hülyeség a nyár kellős közepén tartani BULDDOGOKNAK ilyen találkozót...miért nem szeptemberben vagy májusban...ezek alapján amiket mondtatok mi sem megyünk inkább. Majd itthon csinálunk pikniket a kertben este 6 után :D
4443. Vigyorex6 (válaszként erre: 4440. - Dexterbaba)
2011. júl. 11. 07:52

Nálunk is ugyanaz volt, mint Edjáéknál. az én kutyám is majdnem ott maradt. Visszaérve D.újvárosba infúziót kapott. Borzasztó látvány a magatehetetlen, merev testű kutya. Aztán okádott estig. Az orvosra pedig ne számolj. Egy sátorban van 1 orvos 0felszereléssel és inkább a portékáját árulja. Jaaa és nem maradt egész nap, hanem összecsomagolt és hazament. Tavaly talán 1 dagonyázó volt. A saját dokink az mondta, hogy egyrészt ilyen melegben pikniket tartani ilyen kutyák számára irtózatos baromság, másrészt kellene normális felszereltségű orvos ilyen helyre, mert van lehetőség arra is, hogy olyan autóval jöjjenek, ami olyan steril és felszerelt, hogy még akár műteni is lehet benne.

A lényeg, hogy felelőtlenek voltunk mi is és kockára tettük a kutya életét, ahogy mint láttam sokan mások is. :(

4442. Edja (válaszként erre: 4440. - Dexterbaba)
2011. júl. 11. 06:27
Nagyon vigyázzatok rájuk, ilyen melegben én kihagynám a pikniket. Valaki irta itt tavaly, hogy a kutyuja hógutát kapott,(pont a piknikre ment, tavaly ugyanilyen hőség volt akkor) egy hajszálon múlt az élete, infúzión volt egy egész éjjel. Egyébként én Yodát beleteszem a kádba és langyos vizzel letusolom naponta akár többször (A piknikes állatorvosról meg...nem akarok bántani senkit, de túl sok jót nem irtak azok akik ott voltak tavaly) Szóval csak vigyázat a kis szuszogókkal! Én Yodát biztosan nem tenném ki ilyesminek.
4441. Dexterbaba (válaszként erre: 4436. - Nara90)
2011. júl. 10. 21:58
Nem akarlak elkeseríteni de nekünk 5 hónaposan jött a megfázás 6 hónaposan pedig a Harder mirigy...most meg imádkozom, hogy csak allergiás ne legyen valamire, mert állítólag az is fél éves koruk után szokott kialakulni...
4440. Dexterbaba (válaszként erre: 4438. - Wicky85)
2011. júl. 10. 21:55
Én is pont ezen gondolkodtam, hogy el merjünk e menni a piknikre, de csak fel vannak készülve ilyen melegekre...biztos csinálnak valami "hűsölőt" nekik meg medencék lesznek és állatorvos is folyamatosan ott lesz! Egyetlen egy gondom van, hogy tuti Dexter annyira belesz sózva hogy képtelen lesz leállni és túlhevül,mert ha kutya van körülötte akkor nincs mese játszani kell..
2011. júl. 10. 20:40

Nálunk is szörnyű a helyzet!!!

Kertesben lakunk és tegnap autót mostunk, és állandóan utánunk mászkált a dög melegben. Olyan 7 óra körül már csuklott össze szegénykém. Vagy két liter habot kihányt, attól féltünk, hogy már nem éli meg a holnapot. Olyan este 11-re kezdett vissza hülni, addig csak lihegett, meg ment össze-vissza. Végül, szerencsére reggelre semmi gond nem volt.

Ma meg, miért is ne, ugyanez. Ide jöttek a barátaink, felspanolta magát, nem tudta vissza hűteni magát, és megint kikészült, mostanra kezd megint megnyugodni. Ha nem járkálgatna a nagy melegben, hanem bennt a csempén hasalni (mint amikor nem vagyunk itthon) semmi gond nem lenne.

Ez nagyon nem lesz így jó, valamit ki kell tanlálnunk, hogy ez ne forduljon elő többet. Bezárom majd valahová, amíg mi kinnt vagyunk, vagy nem tudom, de nagyon megíjedtem.

Semmi nem használt, se a vizes törölköző, semmi.

4438. wicky85
2011. júl. 10. 20:01

Sziasztok!


Nálatok, hogy bírják a kutyusok ezt a meleget? Mi folyamatosan vizezzük őket, de még így is melegük van. :( Épp azon gondolkoztunk, hogy ilyen melegben el sem merünk indulni a Bulldog Piknikre jövőhéten. Féltjük a kis szuszogókat!

4437. Moncsi_25 (válaszként erre: 4436. - Nara90)
2011. júl. 9. 22:32

Szia!

Nekem sem volt semmi baj a kutyámmal kb. 6 hónapos koráig.

Remélem Te szerencsésebb leszel a kutyuskáddal:)

4436. Nara90
2011. júl. 9. 19:46

Sziasztok!


Félelmetes, hogy szinte mindegyik francia bulldognak van valami baja. Kicsit féltünk , mert rengeteget olvastam, itt a fórumon is a tapasztalatokat, hogy hajlamos sok fajta betegségre és nyilván az ember, amikor kutyát választ, szeretné, ha egészséges lenne és az állatorvos ne legyen hétköznapi program. szerencsére nálunk semmi probléma nem volt, egyszer vittük be az éjszaka közepén az állatkórházba, mert megijedtünk, hogy lenyelt valamit, ennyi. Monty most 4 és fél hónapos, nagyon barátságos az emberekkel, ami tök jó, és tényleg körül rajongják, mert egy séta alatt minimum 4-en megállítanak, hogy jaj de gyönyörű kiskutya. Ami egy idő után fárasztó. Erről jó lenne lenevelni, hogy ne ugráljon körbe mindenkit, aki csak ránéz, vagy hozzászól, na de ez legyen a legkisebb probléma. Van egy nagyon jó táp, ami nálunk bevált, Brit Care, teljesen hipo-allergén, az ára is kibírható és imádja a kutya. Állatorvosnál lehet kapni, meg talán egy-két webshopban.

❮❮ ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook