Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyni szeretnél? Akkor vacsorára sült kolbász és füstölt szalonna lesz. fórum

Fogyni szeretnél? Akkor vacsorára sült kolbász és füstölt szalonna lesz. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyni szeretnél? Akkor vacsorára sült kolbász és füstölt szalonna lesz.

152. csera
2014. júl. 1. 14:29

Hú, sikerült végigolvasni a kommenteket :)!

Őszinte leszek, most már fogalmam sincs, mit és hogy csináljak :(

151. Kantara (válaszként erre: 150. - Derya)
2014. júl. 1. 13:33
így van.
150. Derya (válaszként erre: 140. - 5674644b5d)
2014. júl. 1. 13:27

ismerek olyat, aki gyakorlatilag paleo ketogen etrenden el, kulonbozo egeszsegi okokbol, de altalaban veve semmilyen ketogen etrend sem javasolhato hosszutavon, eletmod jelleggel.

ennek a jelentosege betegsegek eseten van. ekkor, pl rak eseten nagyon fontos.

de nem eveken keresztul.

ha csak fogyokurazas, egeszsegesebb eletmod a cel, akkor kivaloan megteszi a normal paleo eletmod, ezt lehet tartani egy eleten at is.

149. Derya (válaszként erre: 137. - Bibity)
2014. júl. 1. 13:24
a rizsben nincsen gluten, meg ha rizstesztat esznek, akkor abban sem. ez is kardinalis kerdes egeszseg szempontjabol.
148. Derya (válaszként erre: 127. - Gribedli***)
2014. júl. 1. 13:21

lenyegi elteres van a sima ketogen es a paleo ketohen kozott.

ambrosya szerintem csakis a paleo ketogenrol beszelhetett, hiszen irta, hogy milyen sulyos betegsegbol sikerult kigyogyulnia vele. :-)

ez a sima ketogennel nem lett volna lehetseges, mivel a tejtermek rendkivul problemas az emlitett betegseg szempontjabol. :-)

147. Derya (válaszként erre: 124. - 993dda84ef)
2014. júl. 1. 13:18

nem keves ez egy kicsit? :-)

en 53 vagyok a 165 centimhez, de nagyon vekony vagyok.

el se tudom kepzelni, hogy mi lenne, ha csak 49 lennek.

direkt vagy ennyi, vagy csak igy jott ossze? :-)

146. Kantara (válaszként erre: 144. - Gribedli***)
2014. júl. 1. 12:28
de jóóóó nekeeeed!!!! :)
145. bibity (válaszként erre: 138. - Gribedli***)
2014. júl. 1. 12:24
Igen, te is jól írtad! Én megerősítettem, hogy helyben is tényleg ez tapasztalható:) Jó annak ( neked:)), aki tengeri hal és alga közelében él, mert ezek édesvízi változata szerintem nem éri el ugyanazt a hatást...
144. gribedli*** (válaszként erre: 143. - Kantara)
2014. júl. 1. 12:20
Nem, én tó mellett élek, de ha bemegyek a boltba, napi szinten van friss tengeri hal, mert belföldről hozzák, nincs messze, igény van rá, veszik. Ha viszont nem itthon vagyunk, hanem valahova elmegyünk nyaralni, akkor ott csak azt eszem, végkimerülésig, mert ott meg tényleg helyben van. Már 4 éve nem voltunk amúgy rendesen nyaralni, de 1-2 napra többször elmentünk ezalatt is, és kihasználom ilyenkor is a tengeri kajákat. De van, akit nem vonz, és nem érdekli, ő a strandon is csak pizzát fog rendelni:)
143. Kantara (válaszként erre: 142. - Gribedli***)
2014. júl. 1. 11:54
Mert te most tenger mellett élsz?
142. gribedli*** (válaszként erre: 139. - Kantara)
2014. júl. 1. 11:48

Valamikor én is szedtem, de akkor nem volt lehetőségem ennyi tengeri halat, kagylót enni, és amióta van, kihasználom, ezért az alga már nem kap akkora hangsúlyt. Ha csak azt veszem, hogy én finomítatlan tengeri sót használok a tésztafőzéshez is, vagy az ajókapasztát egy csomó mindenbe tesszük, nálunk mindenben benne vannak ezek a nyomelemek. Vagy a tengeri zöldségek, ezek is elérhetőbbek.


Persze, tudni kell értékelni is, mert ha nem ízlik, hiába van ott, hozzáférhető áron, friss, nem értékeli az, aki eleve nem szereti a halat.

141. Kantara (válaszként erre: 140. - 5674644b5d)
2014. júl. 1. 11:40
nem példa, csak valahogy előjött.
2014. júl. 1. 11:30

Nagyon érdekes a cikk. Én most bontogatom a szárnyaim az életmódváltás tekintetében. Liszt, cukor teljesen elhagyva, a tejet is szeretném. No de merre vegyem az irányt? Itt a ch szinte teljes elhagyása a javasolt, közbe a kommentek közt jött a japán meg olasz példa, akik mennyire egészségesek és biza nem ch csökkentett étrenden tengődnek.

Én pl mikor edzek előtt egy-másfél órával eszem zabkását-nem sokat kb 2-3 ek-it vízzel felfőzve és sokkal jobban bírom, azonban ha a ch fogyasztásom nagyon alacsony akkor kivagyok, mint a liba. Persze az ördög a részletekben rejlik, ha ch akkor nekem zab, lenmag, teljes kiőrlésű lisztek, köles vagy szezámmag van. Én inkább a fehérjék felé tolom el az étkezést, persze ésszel mert a túlzott fehérje bevitelnek is megvan a maga hátulütője.

Igyekszem figyelni a testem, hogy reagál egy új összetevőre. Ha nem tetszik neki mellőzöm. Nem biztos, hogy bármely szélsőséges életmód jó lehet mindenkinek, ez nem egy egyenruha. De ez saját vélemény és egyáltalán nem tartom elképzelhetetlennek, hogy kipróbálja ezt a fajta diétát még ha nem is a legszigorúbb formában :)

139. Kantara (válaszként erre: 138. - Gribedli***)
2014. júl. 1. 11:25

a tengeri alga lesz a titok nyitja :)

abban minden fontos tápanyag állítólag benne van, most szedem én is épp a spirulinát. Próbaképpen.

138. gribedli*** (válaszként erre: 137. - Bibity)
2014. júl. 1. 11:19

Ugyanezt írtam én is! Akkor tudod, hogy esznek néhány típusú zöldséget és a gyümölcs az luxus. A tengeri algákkal egyetértek, természetes, aki tenger közelében él, ezt sem fogja kihagyni! Alga kombu, stb.


Én pl. szeretem a tengeri spárgát is:)

137. bibity (válaszként erre: 134. - Gribedli***)
2014. júl. 1. 10:59
A japánok minden étkezéshez esznek rizst, vagy tésztát. Zöldséget is mindig fogyasztanak, de ez esetükben gyakran alga, tengeri hínár. Gyümölcs, és tej tényleg nem szerepel, viszont halat, szóját, tojást és némi húst esznek. Minden étkezéshez van leves, reggel is. A folyamatos zöld tea ivásról se feledkezzünk meg! Jártam Japánban, ott étkeztem, ahol a helyiek, onnan tudom mindezt! A második hét végére olyan jó volt a közérzetem, mint azóta sem...
136. Kantara (válaszként erre: 134. - Gribedli***)
2014. júl. 1. 10:58
igaz, tényleg, ezt a gyomorrákos dolgot én is olvastam
135. Kantara (válaszként erre: 134. - Gribedli***)
2014. júl. 1. 10:58
neeem, nem írtam, hogy az a titkuk, csak meg kívántam jegyezni, mert fontos.
134. gribedli*** (válaszként erre: 133. - Kantara)
2014. júl. 1. 10:45

Valaki irta, hogy ok sokaig elnek es erre irtam (arra is, hogy az illeto azt irta, hogy rengeteg zoldseget es gyumolcsot esznek, holott nem). Te azt irtad, hogy az a titkuk, hogy nem isznak tejet.


Mivel engem erdekel a japanok kulturaja es az, hogy hogyan elnek ma, ezeket mar elotte is tudtam, plusz anyosom sokat meselt a japanokrol es egy ismerosunk is, innen tudom, amit tudok roluk, amellett, hogy erdeklodesbol is utananeztem mar tobbszor. Valamint az olaszok szeretik a japan konyhat, mert termeszetes, eredeti, hagyomanyorzo, amilyen az olasz konyha is. Igy nem tudtam nem leirni, hogy egyreszt nem minden arany ami fenylik, mert ok is megbetegszenek rakban, de mas vonatkozasban pedig kovetheto peldat mutatnak:)


A gyomorrak, ami naluk gyakori, a fustolt cuccoknak koszonheto, mert a fustolt dolgok rakkeltonek bizonyultak hosszutavon. Most ez nem jelenti azt, hogy mindenkinek ettol van gyomorrakja, csak kifejezetten a japanok gyomorrakja ebbol adodik, erre tudtak visszavezetni, sok a fustolessel tartositott hal es hus az etrendjukben.

133. Kantara (válaszként erre: 130. - Gribedli***)
2014. júl. 1. 10:31

okés, értem.


tulajdonképpen miért érdekelnek minket a japánok?

132. 3ceaf21574 (válaszként erre: 124. - 993dda84ef)
2014. júl. 1. 10:15
Először is nem sértettelek meg semmivel,másodszor meg gratulálok.Csak annyit akartam tudni hogy van e alapja a hsz-eidnek ,de látom hogy van.
131. gribedli*** (válaszként erre: 128. - Kantara)
2014. júl. 1. 10:12
Ezt a vegen irta, maga a cikk a ketozisrol szol. A vegen irta, hogy jon majd uj cikk es ajanlja a paleot es a ketogen paleot.
130. gribedli*** (válaszként erre: 126. - Kantara)
2014. júl. 1. 10:03

Persze, kifelejtettem, hogy tejet nem isznak, mert a marhakat inkabb a hus miatt tartjak es eleg gyer a tejtermelesuk, plusz mas okai is vannak. Es sok a tojas is. En nem vagyok tejparti (1-14 eves koromig nem ittam tejet es nem ettem semmilyen tejtermeket, orvosi javaslatra), de nem is felek tole, most eszem, mertekkel, es nem vagyok ra allergias vagy intollerans (persze nem eszem, iszom annyit, hogy addig a hatarig menjek, ahol mar okozna tuneteket). Gondolom, idoben volt, hogy a fejlodes szakaszaban nem kaptam, ez sokban hozzajarult ahhoz, hogy ma nem vagyok allergias. A gyerekeim szinten nem kapnak tejet, szinten orvosi javaslatra, tejtermekeket korlatozottan, van, amibol lehet, van, amibol nem.


A japanoknal egyebkent, ha ok is elnek a legtovabb, a gyomorrak gyakoribb mint barhol mashol. Ha mar ott tartunk, hogy ki meddig el:) ja, es 16 orat dolgoznak, talan ez is hozzajarul, hogy ilyen sokaig elnek?


De gyumolcs az ritka az etrendben mert qrva draga, egyszeruen nincs es kesz, importbol van a nagy resze, es sokkal olcsobb a hal, ezert mar csak anyagi szempontbol is ebbol van tobb az asztalon.

2014. júl. 1. 09:56

Szummáznám a dolgokat egy röpke mondatban: jelenleg egy egészséges embernek két alternatívát tudok ajánlani – a paleó és a ketogén paleó étrend.


Állást foglal a cikkíró.

128. Kantara (válaszként erre: 127. - Gribedli***)
2014. júl. 1. 09:54

én úgy emlékszem, az utolsó mondatokban megemlítette a cikk a paleot meg a paleo-ketogént.

nem néztem vissza, de úgy rémlik.

127. gribedli*** (válaszként erre: 111. - Derya)
2014. júl. 1. 09:51
A cikkre irtam eloszor, csak parhuzamot vontam Atkins-al, es a cikkben paleorol sem volt szo, sehol, ezt csak ma irta le Ambrosia, hogy o paleorol beszelt. Mivel olvasva nagyon sok kozos vonasa volt az egesznek az Atkins-al, ezert nem tudtam nem megemliteni. De igaz, arrol sem beszelt, csak kesobb valaki kerdezett es arra is valaszoltam.
126. Kantara (válaszként erre: 125. - Gribedli***)
2014. júl. 1. 09:47

annyira nem vagyok otthon a népek táplálkozásában, a mediterránról olvastam, a japán étkezésből se vagyok patent, de azt tudom, hogy soksok halat esznek, nem a köretből van sok, szóval a rizs nem a tányér jelentős része, és mivel az ázsiaiaknak nincs laktázenzimjük, nem is isznak tejet, így elkerülik a tej okozta táplálkozási betegségeket.

Lényegében persze, jóval egészségesebbek nálunk.

125. gribedli*** (válaszként erre: 77. - Kantara)
2014. júl. 1. 09:38

A japcsik halat, zold teat, rizst, nehany zoldseget, a szojatermekek kozul csak a tofut es a szojaszoszt, huvelyeseket, hust fogyasztanak. A gyumolcs ritka az etkezesukben, mert draga. Szoval tulnyomoan inkabb feherje es kemenyito.


Az olaszok a masodik legtovabb elo nep, ok ehhez hasonloan etkeznek de mediterran modra. Erdekes, hogy testalkatra az olaszok igencsak hizekonyak, mig a japanok nem. De kozos vonas a sok hal, a zoldseg, a huvelyesek, es az olaszoknal a durumliszt valamint a rizs. A husok kozul nalunk nagyon ertekelik a kobe tipusu marhat, ami a japanoknal elterjedt, de az olaszok is megprobaltak "leutanozni", ezert kaphato, olcsobban. Nem mondhatjak, hogy igazi kobe, ezert kobe jellegunek kereszteltek el, szoval masszirozas stimm es sör stimm:)

124. 993dda84ef (válaszként erre: 123. - 3ceaf21574)
2014. júl. 1. 09:21

Normális esetben figyelmen kívül hagynék egy ilyen egyértelmű provokációt, ahol 2 mondaton keresztül győzködnek róla, hogy nem kötekedés a szándék, DE..:DDDDDDD, viszont szeretném magamnak is bizonyítani, hogy különb vagyok, így megosztom veled a kérdéses paramétereket, 163 cm vagyok és mérleg hiányban x kiló, ahol x egészen biztosan kisebb, mint 50. Legutóbbi hivatalos mérés alkalmával 45 kg voltam, de ez egészen biztosan növekedett.

Nem, nem vagyok hihetetlenül képben, ilyet nem állítottam, és még csak nem is utaltam rá, sőt nem hiszem, hogy ez előfeltétele lenne annak, hogy egy fórumbejegyzésre reagáljak. Jelen ismereteim(még ha csekélyek is) birtokában egy nyilvános fórumon, az értelem jogán(Ez mindenkinek jár, aki képes szavakat úgy egymás után rendezni, hogy azok értékelhető mondatokká érjenek)véleményezhetek még akár olyan kijelentést is, melynek írója az adott témában mérföldekkel előttem jár, ez nem követelmény. Legrosszabb esetben kiderül, hogy tévedtem, és ebből nemcsak én, de az is tanulhat, aki olvassa. Érdekes módon a cikk írója sértettség nélkül, készségesen válaszolt nekem, és felhívta a figyelmem az esetleges tévedésemre, ahelyett, hogy megpróbált volna kioktatni, pedig ő ebben a témában nyilván járatosabb nálam, mégsem próbált lekezelően viselkedni. Pedig ő „csupán” 20 éves, te meg ha jól olvastam 2szer annyi. Nem ártana példát venni róla, persze akinek nem inge :D

2014. júl. 1. 08:08
RekaBeka1 Előre is bocsánat,de te hány cm vagy és hány kg?Esküszöm nem kötekedni akarok,de abból amit leírtál arra következtetek hogy eszméletlenül képben vagy,és csak kizárólag ezért érdekel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook