Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyni szeretnél? Akkor vacsorára sült kolbász és füstölt szalonna lesz. fórum

Fogyni szeretnél? Akkor vacsorára sült kolbász és füstölt szalonna lesz. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyni szeretnél? Akkor vacsorára sült kolbász és füstölt szalonna lesz.

2014. jún. 30. 16:07
egyetek fényt!! abbol baj nem lehet.
61. vacsa (válaszként erre: 60. - Kubiak)
2014. jún. 30. 15:18
Én biztos nem tudnék így enni. Nem szeretem a húst. Eszem ugyan, de ritkán. Csirke, pulyka, hal még okés, de a sertéshústól mindig beteg leszek:((
60. Kubiak
2014. jún. 30. 15:15

Ha nagyon kötekedni szeretnék akkor ezt a húst is meg lehetne cáfolni.

Nem mindegy honnan van!

Mit etetnek az állatokkal.

Hogyan ölik meg őket.

stb stb.......


A kalóriát ki lehet számolni de mindennek utána nézni hogy honnan ered az már lehetetlenség.

59. vacsa (válaszként erre: 50. - F3000dc5ef)
2014. jún. 30. 15:09

Mintha épp te néznéd le a kalóriaszámolókat... ;)


Méricskélés két-három hét az elején. A kalóriák keresgélése szintén. Aztán berögzül és megy minden saccra.


Majdnem négy éve így eszek. Fejben összedobom hogy hol tartok, segít mértéket tartani.

58. gribedli*** (válaszként erre: 57. - LiliAle)
2014. jún. 30. 14:23

Ennyi:) ember tanul, elejen lemer, kiszamol, kesobb mar emlekszik. Pont.

:D

57. LiliAle (válaszként erre: 55. - Gribedli***)
2014. jún. 30. 14:18
Én is utálok méregetni, számolgatni, de a ketogén diétánál ez elengedhetetlen, legalábbis egy darabig. Én kb. az első 2 hétben mértem, számoltam, de már nem teszem. Nagyjából tudom, hogy mennyi az annyi.
56. gribedli*** (válaszként erre: 53. - Kubiak)
2014. jún. 30. 14:13
Na, ez pl tok jo! En is annyit eszem, amennyit meg birok enni es jollakom tole!:D Csak mas uton jutok el odaig.
55. gribedli*** (válaszként erre: 49. - Kubiak)
2014. jún. 30. 14:11

En nem kaloriakat szamolok, hanem makrot: feherje, ch, zsir. Persze, a vegen kijon egy kaloriamennyiseg is de a reszletekben van a hangsuly.


A ketozashoz szukseg van tablazatokra es szamolasra, az ertekeket hamar megjegyzed de szamolas nelkul nem megy, legalabbis aki ugy ketozik, hogy "veletlenul", saccra eszik es egyszer sem merte le, az vagy hazudik, vagy valaki mas mar lemerte neki iranyadonak a dolgokat. Szoval mondhatok ilyet, hogy ahhoz, hogy beketozz, ne egyel tobbet mint mittomen, 3 paradicsom (a husin es a zsiron kivul), de csak azert tehetem meg, hogy ezt igy mondom, mert elotte mar valaki (vagy en, vagy mas) kimerte, kiszamolta, hogy 3 kozepes paradicsom nem tartalmaz annyi ch-t, hogy tullepd a napi 20-at.


Ha nem szeretsz szamolgatni, legalabb az elejen, hogy mi mennyi es kesobb ahhoz tartani magad, nem ajanlom. Es persze akkor sem ajanlom, ha nincs sulyfelesleged, mert egy bizonyos testalkatnal mar felesleges ketoval fogyni, egyaltalan, fogyni.

54. Kantara (válaszként erre: 53. - Kubiak)
2014. jún. 30. 14:05
Soha ne mondd, hogy soha :)
53. Kubiak (válaszként erre: 50. - F3000dc5ef)
2014. jún. 30. 14:00

Soha nem tudnám ezt csinálni.

Eszek amíg jólesik és a szervezetem szól amikor elég.

Valaki azt mondta nekem hogy szedjek ki magamnak annyi ételt amennyit úgy gondolom meg birok enni.

A felénél álljak fel az asztaltól és meglátom hogy nem leszek éhes.

Nem éppen így zajlott hanem leültem enni, megzavartak, visszaültem és már tényleg nem is voltam éhes.


Tudom hogy ez nem függ össze a kalória számolással ....csak úgy leírtam :)

52. f3000dc5ef (válaszként erre: 51. - LiliAle)
2014. jún. 30. 13:57
Ismerem :D ott hallottam először a ketogénről :D nagyon jó kis film. Utána kezdtem utána nézni, majd nekem jött a paleo.
51. LiliAle (válaszként erre: 48. - F3000dc5ef)
2014. jún. 30. 13:53
Igen, 1920-as években Amrikában jöttek rá, hogy ezzel a tipusú diétával milyen jól kezelhető az epilepszia. Van erről, egy nagyon jó film Meryl Streep főszereplésével. "First do no harm"
50. f3000dc5ef (válaszként erre: 49. - Kubiak)
2014. jún. 30. 13:53
Vannak táblázatok, meg vannak programok :D amikben valaki esküszöm élvezi a bogarászást :DDD és grammra kimérni a kajáját :DDDDD én bele is döglenék ha úgy kellene kajálnom :DDDDD
49. Kubiak (válaszként erre: 47. - F3000dc5ef)
2014. jún. 30. 13:52

Ezt a kalória számolást én nem is értem.

Honnan tudják mibe mennyi a kalória?

Miért kell kiszámolni?

Soha nem értettem!

48. f3000dc5ef (válaszként erre: 39. - LiliAle)
2014. jún. 30. 13:51
Ez epilepsziásoknak "találta ki" alapból egy amerika doktornő a ketogént.
2014. jún. 30. 13:49

Tök jó cikk :D hozzászólásokat nem olvastam---még ---de minket paleosokat szimplán hülyének néznek amikor azt mondjuk, hogy szalonnás rántottától és tepertőtől vagyunk karcsúak és egészségesek :D pedig de :DDDDD


és a büdös életben nem vagyunk hajlandóak kalóriát számolni :DDDD

46. a8103 (válaszként erre: 45. - LiliAle)
2014. jún. 30. 13:25

Nagyon köszönöm a válaszodat!!! Ezen most nagyon jót röhögtem: "Nasi: tepertő"


Bocs, de ha ez így van, akkor EZ AZ ÉN FOGYÓKÚÚÚÚRÁM!!! :)

El sem hiszem, hogy eddig én még ilyenről nem hallottam, pedig azt hittem, hogy "mindent tudok"... persze... tök jó :S


Zöld zöldségeket mind nagyon szeretem, fehérjét és a zsírt is imádom, csak ugye a hagyományos 1200kcalba szinte minden belefér, csak a zsír nem... Na kipróbálom, sokat nem veszíthetek vele....


Jah, a másik szép: kávét én 0,1%-os tejjel ittam eddig, a kcal miatt. Nagyon kíváncsi leszek!


Most újra kell gondolnom mindent, mert már egész jól tudtam, hogy hagyományosból mi fér bele a napi 1000-1200kcalba, de úgy, hogy legalább 130gr ch legyen benne, mivel nélküle én hülye, agresszív vagyok :S De ahogy olvastam a cikkben, ez "megszokott" az első 2 hétben.


Igazából nem kellene sokat fogynom - bár ez relatív -, lemenne az 1200-al is elég hamar, viszont ha ez így tartható lenne, az tök jó volna. Igazából itt is kb. ugyanazt ehetem, mint a család, csak köret nélkül/zöld körettel nem?

45. LiliAle (válaszként erre: 43. - A8103)
2014. jún. 30. 13:08

Kizárólag zöld színű zöldségek, mint pl.: brokkoli, spenót, saláta, cukkini. Ezeknek olyan alacsony a ch a tartalmuk, egész szép mennyiséget lehet enni belőlük és 20 g alatt maradsz. Amúgy én a ch mellett kb. 80 g fehérjét és 140 g zsírt eszem.

Ilyen egy napom:


R: 2 tojás, szalonnával 1 ek. vajon megsütve, zöldséggel

E: lazac filé tejszines spenóttal, sajttal

U: fél avokádó, 1 ek oliva olajjal

V: sült oldalas, párolt vajas brokkolival


Nasi: tepertő, olajos magvak


Kávét 30%-os tejszínnel iszom.


Kb. ilyen egy napom.

44. Kubiak
2014. jún. 30. 13:03

Sok fogyókúrázó ott rontja el a dolgot hogy éhezteti magát és a sejtjeit és akármilyen hihetetlen a sejtek emlékeznek az éhezésre és ha tápanyaghoz jut gyorsan raktároz.

Tehát ezért van az hogy több jön vissza mint amennyi lement.

43. a8103 (válaszként erre: 42. - LiliAle)
2014. jún. 30. 13:00
Volt valami minta étrended esetleg?? 20gr borzasztóan kevésnek tűnik, nem is tudom hirtelen, mi fér abba bele :(
42. LiliAle (válaszként erre: 41. - A8103)
2014. jún. 30. 12:58
Én 20 g ch alatt eszem hónapok óta és vannak eü. következményei. Pozitívak.
41. a8103
2014. jún. 30. 12:47

30gr ch?? Nekem ez egyszerűen hihetlen, hogy ennek ne lennének tartós eü következményei.


Az viszont fix, hogy én is a "vagy 800-1200kcalt eszek", vagy 2x annyi jön vissza népes táborába tartozok - akár még az is lehet, hogy igaza van a cikkírónak, egész életemben jöttek fel/le a kilók, fix súlyom mindig csak úgy kb. 3-4 hónapig van :S


Rákerestem most neten, de ezer féle variációt olvastam, egy "mintaétrendet" nem tudna valaki mutatni ehhez a diétához?

És még1, a vitamint ennél teljesen szintetikusan pótolja mindenki? (ahogy látom, a zöldség kis mértékben megengedett, a gyümi viszont teljesen tiltott)

40. LiliAle (válaszként erre: 38. - Gribedli***)
2014. jún. 30. 12:42
Lesz cikk, csak érjem el a célom és itt nem is feltétlenül a fogyásra gondolok, hanem a zsírmájam helyrehozására.
2014. jún. 30. 12:41
Még annyit hozzátennék, hogy gratula a cikk írójának, végre valaki értelmesen leírta ezt az egészet. Valamint, hogy egy jól összeállított ketogén diétával, már teljesen előrehaladott állapotban lévő rákos betegek is meggyógyulnak. Ketogén étrend mellett az Alzheimeres és Parkinsonos betegek állapota is rohamosan javul. Nem beszélve az epilepsziásokról, akik rohamai teljesen megszűnnek magas zsírbevitel mellet, ha a szénhidrát el van hagyva.
38. gribedli*** (válaszként erre: 36. - LiliAle)
2014. jún. 30. 12:23

Hát ez egyszerűen "szörnyűűű"!:DDD


De mikor meglesz a végeredmény, várunk egy újabb cikket tőled is, nekem tetszett az előző is, amit írtál!

37. Kantara (válaszként erre: 36. - LiliAle)
2014. jún. 30. 12:17
LÁJK.
2014. jún. 30. 12:14

Ezt a tipusú diétát, magas zsírbevitel, közepes fehérje bevitel és nagyon alacsony szénhidrát (20 g alatt) nem csak súlycsökkentés miatt érdemes követni. Számos más pozitív hatása is van, mint pl. normalizálódott vérnyomás és koleszterin szint, megemelkedett teljesítőképesség és energia. Egy egész életet le lehet élni ketózisban, csak egy bajod lehet, hogy sokkal tovább élsz mint a szénhidrátokat fogyasztó társaid. Az emberi szervezetnek nincs szüksége bevitt szénhidrátokra.

Én 2 hónapja vagyok ketózisban, amit rendszeresen ellenőrzök vizeletből (tehát biztosan tudom, hogy ketózisban vagyok) és nézzük milyen "szörnyűségek" történtek velem:


-eltűnt a pikkelysömöröm

-fogyok (még 15 kg van hátra)

-a vérnyomásom 115/80, ezelőtt mindig magas volt

-kisimult az arcbőröm

-jól alszom és tele vagyok energiával

-és még sorolhatnám


És igen, előfordul, hogy sült kolbászt eszem vacsorára...szalonnával.

35. gribedli*** (válaszként erre: 32. - Kubiak)
2014. jún. 30. 12:09

Szerintem az van túlbonyolítva, hogy mindennek nevet kell adni, mert minden szerző elkezdi levédeni a sajátját, ezért is tetszett a cikk, hogy nem ragadott ki egy nevet, egy divat-hullámot. Miután az egyes ilyen nevek zászlói alá állnak az emberek, onnantól nem veszik tudomásul azt, hogy más néven is futnak hasonló elméletek, és hogy nem az a lényeg, hogy te és te milyen nevű zászló alatt vagy, hanem hogy mindenki törekszik arra, hogy egészséges legyen, vagy hogy lefogyjon, vagy mittomén. Nem az a lényeg, hogy te konkrétan pontról pontra melyik könyvet követed, hanem az, hogy személyreszabottan éld meg az egészet, nem lehet mindenkit boldogítani, lehet, hogy 90%-ban egyetértesz egy könyvvel, de jön egy másik, amiből 10% igaz rád, és szeretnéd átvenni azt a 10%-ot, de jajistenem, akkor vétettél az előző ellen, stb. stb.


Kipróbálni, összeszedni ami működik, és azon a vonalon haladni, nem fanatikusan követni egyet, amiből nem minden ránk szabott. Bocs, tudom, én is azzal kezdtem, hogy megemlítettem Atkinst, de írt ő jókat is, ha már ketózisnál tartunk, ezért, ha nem is értek egyet minden szavával, azt, amiről olyan jót írt, elismerem:))))

34. 91c956613e (válaszként erre: 32. - Kubiak)
2014. jún. 30. 12:04
Igazad van.Az arany középút nem megy ki a divatból.
2014. jún. 30. 11:58
Nem fogok kolbászt, szalonnát és hatalmas mennyiségü zsírt magamba tömni. Aki akarja, tegye, nem tartom vissza, de engem hagyjanak ki belöle.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook