Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyni szeretnél? Akkor vacsorára sült kolbász és füstölt szalonna lesz. fórum

Fogyni szeretnél? Akkor vacsorára sült kolbász és füstölt szalonna lesz. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyni szeretnél? Akkor vacsorára sült kolbász és füstölt szalonna lesz.

122. gbabi50 (válaszként erre: 99. - Ambrosya*)
2014. júl. 1. 07:56
Szeretem a magvakat,a zsíros húsokkal sincs semmi bajom,csak valaki írta hogy nem bírja a zsírosat,annak nem jó ez a diéta.Érdekes hogy az este egy oldalon olvastam a diétáról,adtak étrend listát is és a zsíros húsokat ellenezték,na meg az étrend mintában elég sok volt a ch,viszont nagyon kevés a kalória,szerintem még az 1000kcal. sem érte el.Na akkor így igazodjon el az ember:-(Igaz hogy ott a gyerekek epilepsziás kezeléséről volt szó.Most tanulmányozni fogom milyen étrendet készítsek magamnak,szerezzem be a hozzávalókat,és bele is vágok ha már készen állok mert kell tudni étkezni,nem csak úgy mint eddig hogy majd bekapok valamit,igaz hogy nálam itthon nincsen kenyér,krumpli,tészta ,de gondolatban egy menü félét el kell készíteni .Nagyon le szeretnék adni a súlyomból,hiába nem eszem sokat ha van benne egy kis ch már nem megy a fogyás,sajnos már sok jo-jo efektuson túl vagyok és már nagyon ragaszkodik a szervezetem a zsíromhoz :-)na meg nem vagyok mai csirke,a hormonok hiánya is bakavar,a családom meg folyamatosan nyaggat,már nem bírom magyarázni hogy probálkozom,nem adtam fel,nem eszem kenyeret,lisztes dolgokat,krumplit rizst,édességet,de még a gyümölcsöt sem a nagyon cukrosat,igaz most jön a dinnye szezon,látom az is tilos,na de nem baj,kibírom.Köszönök minden segítséget,akinek van tapasztalata a témában és ráér,szívesen fogadok tanácsokat.
121. gbabi50 (válaszként erre: 96. - LiliAle)
2014. júl. 1. 07:39
Köszönöm a válaszodat és a biztatást,még annyit szeretnék kérdezni hogyan kell ellenőrizni azt hogy beindul e a ketózis,gondolom a patikában lehet venni a tesztert.
120. Kantara (válaszként erre: 90. - Gbabi50)
2014. júl. 1. 05:49
gbabi, lehet ám találni olyan felvágottakat, amiben csak só és fokhagyma van, igaz, eleinte kicsit keresgélni kell, de ha már meglelted a típust meg a beszerzési helyet, akkor könnyű dolgod van. Pl én a kolbászt hentesnél veszem, nincsen benne semmi, füstaroma sem, mert rendesen füstölik, de nem helyi gyártónál is fedeztem fel jót, mint a békési kolbász vagy a tóalmási. A tóalmásiban ugyan van natriumnitrit, de ha nem vetjük alá hőkezelésnek, nem sütjük, akkor nem alakul át nitráttá, nem okoz gondot. Sajnos nagyon résen kell lenni, mert sok készterméknél litánia az összetevőlista.
119. 993dda84ef (válaszként erre: 118. - Derya)
2014. júl. 1. 02:05
Szép álmokat neked is!:D (Ebben tényleg nem volt irónia, esküszöm!?DD)
118. Derya (válaszként erre: 117. - 993dda84ef)
2014. júl. 1. 02:04
jol van, jo ejszakat!
117. 993dda84ef (válaszként erre: 116. - Derya)
2014. júl. 1. 01:59

Nem személyeskedéssel, az egészen biztos.:D Ez valami visszavágó, mert abból kimaradnék, pár éve kijártam az óvodát. :D

Természetesen elolvastam, különben nem írtam volna, amit.

116. Derya (válaszként erre: 115. - 993dda84ef)
2014. júl. 1. 01:53

emlekezzel a masik forumban, hogyan reagaltal a hsz-eimre. :-(

itt pedig nem tevedtem, inkabb te valoszinuleg, lehet, hogy erdemes lenne elolvasni ismet a jelzett hsz-eket.

115. 993dda84ef (válaszként erre: 114. - Derya)
2014. júl. 1. 01:43

Szerintem ennek a stílusnak még kevésbé.

Teljesen elfogulatlanul reagáltam a leírtakra, rámutatva a tévedésed tényére, amire egyszerű személyeskedés volt a reakció. Remek.

114. Derya (válaszként erre: 113. - 993dda84ef)
2014. júl. 1. 01:37
ertem en, hogy gribedli fun vagy, de most ennek itt nincsen helye. :-)
113. 993dda84ef (válaszként erre: 111. - Derya)
2014. júl. 1. 01:30
Nem volt figyelmetlen, egy független kérdésre válaszolt. Az Attkinsot mint a szénhidrát megvonás egyik alternatív megoldására, illetve a zsírokra vonatkozó korlátozás hiányra utalással említette, szó sem volt ebben az összefüggésben a paleoról, de kapcsolat csak felállítható minden diéta között, különben nehéz lenne az összehasonlítás, és különben is, egyik módszer sem előzmények nélküli, vadonatúj felfedezés, és mindegyikben van közös pont, még ha a követői ezt nem szívesen ismerik el.:D
112. Derya (válaszként erre: 99. - Ambrosya*)
2014. júl. 1. 00:32
ugye omega 3-mal ellensulyozod?
111. Derya (válaszként erre: 29. - Gribedli***)
2014. júl. 1. 00:24

gribedli, picit figyelmesebb is lehettel volna... :-O


szo se volt ketogen etrendrol.

ketogen paleorol volt szo.

atkins papa pedig nem paleos volt! :-)

110. 993dda84ef (válaszként erre: 109. - VendrinerPiroska)
2014. júl. 1. 00:02
Az meglehet, de attól, hogy nem ismerjük a pontos szükségletet, még nem válik büntetlenül fogyaszthatóvá, valamilyen viszonyrendszert csak fel kell állítani. Vagy amiről nem tudunk biztonsággal kijelenteni valamit, az nem téma, azzal nem érdemes foglalkozni? Érdekes elgondolás.
109. VendrinerPiroska (válaszként erre: 104. - 993dda84ef)
2014. jún. 30. 23:58
Az alap probléma ezzel az érveléssel, hogy az omega 3 és omega 6 zsírsavakra nincsen kidolgozott RDA, szóval nem lehet biztonsággal állítani, hogy mennyire van a szervezetnek szüksége.
108. 993dda84ef (válaszként erre: 106. - Ambrosya*)
2014. jún. 30. 23:40
A liszt az más "tészta":)), mert ott ugye lecsökken az omega-6 tartalom a zsírtalanítás következtében, de majd erről is elmélkedsz gondolom egy következő írásban. :)
107. 993dda84ef (válaszként erre: 105. - Ambrosya*)
2014. jún. 30. 23:38
Én örülnék a sorozatnak, nagyon hasznos volt ez is, várom a következőt!:DD
106. ambrosya* (válaszként erre: 104. - 993dda84ef)
2014. jún. 30. 23:30
Mondjuk én inkább úgy szoktam fogyasztani, hogy tökmag-mandula-lenmag-dió-szotyi kombó, ebből a mandula általában 70g, mivel a M*gyi cég ebben a kiszerelésben forgalmazza. :D Mandulából tejet, lisztet is csinálok.
105. ambrosya* (válaszként erre: 104. - 993dda84ef)
2014. jún. 30. 23:26

Szia, mint ahogy lentebb írtam, fogyásra ment ki a dolog és hamarosan jön a kövezkező cikk, melyekben külön vesézek ki élelmiszereket :)

Én nem aggódnék a mandula miatt, ugye a mennyiséggel vannak gondok, de szoktam mondani, hogy a 10liter víz 2 óra alatt is mérgező. Az omega 6 egy kicsit más tészta, arról külön kell beszélni az omega 3-al egyetemben. Nekem is van mit tanulni, ez igaz. :) A jó pap is holtig csinálja.

104. 993dda84ef (válaszként erre: 99. - Ambrosya*)
2014. jún. 30. 23:20

Igen klassz cikk lett, érthetően és világosan elmagyarázva az érintett anyagcsere folyamatokat, gratulálok. :)Azonban a cikkhez fűzött bejegyzéseidből kiderül, hogy neked is van még mit tanulnod, és bepótolnod a témában – ahogy legtöbbünknek-, máskülönben nem ajánlanád az olajos magvakat mértéktelen fogyasztását, ami legalább olyan romboló lehet a szervezet számra, mint az említett szénhidrát függés. Az olajos magvaknak még a gabonáknál is magasabb a fitinsav tartalmuk, az általad említett manduláé az egyik legmagasabb, ami leköti az ásványi anyagokat, vitaminokat a szervezetben, a bélrendszerben felszívódási zavarokat okozva, tehát melegágya lehet a különböző hiánybetegségeknek. Nem ajánlanak napi 800 mg-nál többet, a mandula 100 grammjában van kb. 1300(na ezt most emlékezetből írtam, erre nem vennék mérget, vagy fitinsavat:D), szóval ezt túlzásba vinni, és ládaszám fogyasztani ebben kontextusban kissé ellentmondásos.:D

Mondjuk ha sós vízben áztatod fogyasztás előtt éjszaka, akkor elvileg kiázik belőle, mivel ez az anyag a csírázáshoz elengedhetetlen, csíráztatási körülmények között el fog "veszni".


De akkor még mindig nem esett szó a magas omega-6 zsírsav tartalomról, amiből csupán maximum pár grammra van szüksége a szervezetnek naponta, 100 g mandulában pedig már 12 g található.(A dió 100 grammjában majdnem 50g!!!) Ezt persze lehet ellensúlyozni növényi Omega-3 bevitellel, mondjuk lenmagolajjal, de ezt sem lehet számolatlanul fogyasztani.

Csak oda akartam kilyukadni, hogy igen hasznos amit írtál, akik nyitottak a logikus érvelésekre, úgyis elgondolkodnak, de ez csak egy részlete a nagy egésznek, amit érdemes jól kiismerni, tanulmányozni, mielőtt ilyen súlyos döntést hozunk, és fejetlenül belevágunk teszem azt egy ketogén étrendbe, nem szerencsés ha a rossz elkerülése egy kevésbé jó, vagy még rosszabb választással valósul meg.

103. ambrosya* (válaszként erre: 101. - M0ncsa)
2014. jún. 30. 22:40
Én is úgy vettem észre, hogy tisztul az emberek agya. Mikor rájöttünk, hogy szar a fehér kenyér meg a fehér cukor, akkor piacra dobták az egészséges "barna cukrot" és "teljes kiörlésű" gabonákat. És sajnos bekajálták, pedig nincs sok különbség a fehér és a barna között. :(
102. ambrosya* (válaszként erre: 100. - LiliAle)
2014. jún. 30. 22:36

A szénhidrátra valóban szüksége van a szervezetnek. Csak azt az aprócska tényt felejtik elmondani, hogy a máj eleve naponta 250g szh-ot állít elő. Tehát külsőleg bevinni már nem nagyon ajánlatos. Ha 150g szh-ot eszel egy nap, akkor 400g szh felhasználás volt aznap.

Fiatal vagyok és élelmiszermérnök-tanonc, még én is hiszek a megváltásban :) Mondtam szüleimnek, hogy diplomaosztóra egy hektár földet kérek, olajos magvakat fogok termeszteni :D A boltokban horror áron van a mandula, én meg naponta egy kilót megennék, a sútiket is az örleményéből csinálom. Mindenki aranyékszert, iPhonet, pénzt kapott ballagására, a falusi osztálytársnőm meg 3 hektár földet. A vicc, hogy én rá voltam irígy.

101. M0ncsa (válaszként erre: 97. - Ambrosya*)
2014. jún. 30. 22:30
Persze, ertheto, hogy nem akartad bonyolitani... mondjuk ahogy elnezegetem a portalt, az az erzesem tamad, hogy lassan mar tobb az IR-es, mint a tulsulyos :(( Nekem meg megint teljesen mas bajaimat oldotta megy a (nem keto, annyira extremista nem vagyok) dieta. Kicsit ugy erzem, hogy a tobbi nyavalya hatterbe szorul a tulsulyossag mellett, es az emberek vigan szenvednek, sot, halnak meg akar rakban, lenyeg, hogy bomba alakjuk legyen... ehh. Jo, most nyilvan tuloztam. Sajnos en sem vagyok egy kifejezetten trelmes ember :) Piramist meg ne is emlegesd, allando harcot vivok anyosommal az ugyben, mi egeszseges, es mi nem, foleg zsir temajaban :) Unokatesod szerintem eselyesebb a "nevelesre" :D Valoban nemzetkozi nepbutitas van, es eleg nehez barmirol is meggyozni az ignoransabb reteget, de szerencsere egyre tobben vannak laikusok (is), akik veszik a faradsagot, es utanaolvasnak, -neznek a dolgoknak. Lassan, de biztosan javul a helyzet ;)
100. LiliAle (válaszként erre: 98. - Ambrosya*)
2014. jún. 30. 22:25
Nagyon örültem a cikkednek, mert az elmúlt hónapjaimat én is azzal töltöttem, hogy megváltoztassam a körülöttem élők szemléletét a zsírral és a szénhidrátokkal kapcsolatban. Nagyon nehéz lesz ezt a zsír fóbiát kinevelni az emberekből és elhitetni velük, hogy nincs szükség szénhidrátokra.
99. ambrosya* (válaszként erre: 95. - Gbabi50)
2014. jún. 30. 22:16
Az olajos magvakat sem szereted? Én tonnaszámra tömöm, többet eszek belőlük, mint húsból. :)
98. ambrosya* (válaszként erre: 96. - LiliAle)
2014. jún. 30. 22:12
A legjobb, hogy a ketogén diéta/zsíralapú diéták szinte csak zsírból fogyasztanak, izomból csak minimális veszteség történhet, míg ez a szh. diétákról nem mondható el. Annyira birom a kis barátnőimet, hogy alig vannak 50 kilósak és picicombijuk, picipocijuk van és nem tudják miért. Néznek nagy szemekkel, mikor megemlítem, hogy azért mert szénhidrátot esznek. :)
97. ambrosya* (válaszként erre: 94. - M0ncsa)
2014. jún. 30. 22:07

A cikkben megemlítettem, hogy fogyásra éleződik a dolog, ezért nem mertem belekezdeni a tejről beszélni, mert így is hosszúra sikeredett, akkor biztos regényt írtam volna és eltértem volna nagyon a fogyástól, nem szerettem volna nagyon a betegségekre fókuszálni, de belecsempészgettem egy kis pici részt, pont annyit, hogy a betegségek témájában is felcsigázza az olvasót. :) Nehéz volt megállni, de nem emeltem ki élelmiszereket, mert aztán itt mindenki elfáradt volna félúton.


Képzeld én múltkor 8 éves unokatesóm környezetismeret könyvét olvastam, ahol megláttam a rettegett piramist, kenyerekkel az alján. Nem vagyok kifejezetten türelmes ember, így egyből azon gondolkoztam, hogy legközelebb azzal a papirfecnivel törlöm ki a fenekem. No meg egyszer elkísértem a cukorbeteg nagyim az orvoshoz, aki olyanokat mondott, hogy dobtam egy hátast.


Az életben rengetegen támadnak a nézeteim miatt, de a "zsír az duplakalória" érven kívül semmi normálisat nem tudnak felmutatni az ismerőseim. Mondjuk a kedvencem az, mikor azt mondja a barátnőm: "a zsír 9 kalóriás és 7000 kalóriát kell elégetnem, hogy zsírból fogyjak". :D


Összeollóznak egy csomó dolgot és fingjuk nincs mi és hogy. Az a baj, hogy ez nem az ő hibájuk, nemzetközi népbutítás van.

96. LiliAle (válaszként erre: 95. - Gbabi50)
2014. jún. 30. 22:02
Velem csodákat tett a ketogén diéta, csak ajánlani tudom. Viszont nem elég csak a ch-t csökkenteni, nagyon fontos a zsír-fehérje aránya is.
2014. jún. 30. 21:57
Most néztem ezt a diétát,hasonlít a Dukan és Atkins-hoz,de tényleg nem annak való aki a zsírt nem szereti,most olvastam hogy az étkezés 70%zsír és csak 20%fehérje,igaz még ki kell számolni hogy a husiban mennyi a zsír és mennyi a fehérje.Most gondolkodoban vagyok mert éppen kezdeni akarok valamit magammal mert nagyon fájnak a térdeim a súlyom miatt,a paleora gondoltam,lehet hogy kipróbálom ezt?
94. M0ncsa (válaszként erre: 93. - Ambrosya*)
2014. jún. 30. 21:54

Hehe :)

Azzal, aki ervel, indokol (felteve, hogy nem ir hulyesegeket), nehez vitatkozni. :)

Nagyon jo kis cikk, meg delelott olvastam, de csak most sikerul valaszolnom, azota, latom, egy csomoan megtettek.


Pont nemreg irtam egy masik forumon, hogy botrany, mennyire nincsenek az emberek tisztaban a sajat testukben es a kornyezetukben zajlo folyamatokkal. Jobban kellene eroltetni az oktatasban, lehetne erettsegi tantargy pl :) (tortenelem helyett, mondjuk :p). Erre tessek :D


Az egyetlen dolog, ami zavar (ha mar mindenkepp szeretnel kritikat is :D) - bar a cikk cime jopofa, talalo -, hogy mar megint a fogyasra van kihegyezve a dolog. Mintha az embereknek mas baja nem lehetne, csak a koverseg. Bocs, ez igazabol nem "hiba", meg te is emlited kesobb a rakos sejteket pl., csak tevesen rogzul az emberekben az info. Tudtad, hogy a NoSaltyn peldaul a "paleo" a "fogyokura", es nem a "dieta" kategoria alatt talalhato? Mikor meglattam, azt hittem, sikitok :D No, ilyenekre gondolok...


Amugy meg meg egyszer gratula a cikkhez, ha kell majd statisztika, kerdoiv a szakdolidhoz (amihez amugy sok sikert kivanok), szivesen kitoltom :))) Kivancsi vagyok, hogy sikerul, meg mit szol hozza a tanari kar :)) Majd meselj!

2014. jún. 30. 21:31

Úú de megdobbant a szivecském, mikor megláttam a főoldalona cikket. Mikor a szemem a 92 hozzászólásra tévedt, megizzadtam, hogy most jól le fognak osztani, de ez nem történt meg.

Köszönöm szépen a dícsérő szavakat! Megígérem, hogy a levelekre is válaszolni fogok. Remélem sokakat elgondolkodtatott, ha nem értetek egyet, akkor ne kíméljetek. A paleo és a ketogén diétát említettem, mert az Atkinst, Dukant stb. nem ismerem. De bármilyen zsír alapú diéta megfelelő, mondjuk a tehéntejjel óvatosan kell bánni, ha ajánlja.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook