Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyni szeretnél? Akkor vacsorára sült kolbász és füstölt szalonna lesz. fórum

Fogyni szeretnél? Akkor vacsorára sült kolbász és füstölt szalonna lesz. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyni szeretnél? Akkor vacsorára sült kolbász és füstölt szalonna lesz.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
182. bibity (válaszként erre: 170. - Csera)
2014. júl. 2. 10:16
Sajnos, ha stresszes vagy vezetés közben, akkor megugorhat a vércukrod, és ha inzulinrezisztens vagy, akkor ez le fog aztán esni, és jönnek a tünetek. Nem tudom, ketogénnel hogy lehetne átvészelni ezt az időszakot, mert a stressznél a belső cukorraktáradat használod fel.
181. bibity (válaszként erre: 173. - M0ncsa)
2014. júl. 2. 10:12

3 éves korig minden embernek van laktáz enzime, de 6 éves korra a legtöbb népcsoportnál ez beszünteti működésés.

Az anyatejben természetesen van laktóz!

180. Kantara (válaszként erre: 175. - Csera)
2014. júl. 2. 09:25

szénhettől én sem biztos, hogy jóllaktam volna. :)

Fehérjedús reggelivel inkább jóllaksz. Pl két lágytojás vagy kemény... paradicsommal, kígyóuborkával, ilyesmi...

a tojás laktatóbb

179. M0ncsa (válaszként erre: 177. - Kantara)
2014. júl. 2. 09:24

Persze, abszolut egyetertek veled. Vilageletemben utaltam a tejet egyebkent, zsigerbol :)

En sem nagyon ertek hozza, azert kerdeztem, hatha valaki :)

178. Kantara (válaszként erre: 176. - M0ncsa)
2014. júl. 2. 09:22
biztos vannak extrém esetek is. persze.
177. Kantara (válaszként erre: 173. - M0ncsa)
2014. júl. 2. 09:21

de aztán nekem ez a laktózos dolog nem olyan tiszta terület, mert mivel abszolut nem fogyasztom, nem is nagyon foglalkoztam vele, de tényleg ezt olvastam, hogy az ázsiaiak azért is nem isznak tejet, mert nem tudják lebontani.

Szerintem az anyatej az más tészta lehet, az speciális táplálék az adott fajra nézve. Szóval anyatej oké, tehéntej bocinak való.

176. M0ncsa (válaszként erre: 174. - Kantara)
2014. júl. 2. 09:19

Wiki szerint nem az. Mondjuk a wiki sem tevedhetetlen persze. ( [link] , alul van egy tablazat az osszetetelerol).


Azert jutott eszembe, mert hallottam esetekrol, amikor laktozerzekenyseg miatt gondok voltak a baba szoptatasaval. Nyilvan nem gyakori, de elofordul...

175. csera (válaszként erre: 171. - Kantara)
2014. júl. 2. 09:17

Tudom, hogy a kenyérben van szénhidrát, azért nem ettem ma :(.

Nem vagyok cukorbeteg (legjobb tudomásom szerint), csak éreztem, hogy valami nem okés, lenti tünetek.

Lehet túl drasztikus nekem tényleg a keto.

Most pl. épp reggelizek, beírtam a menüm a kalóriabázisba és 1 kávé, 1 mk. cukorral, 1 szelet korpovit keksz, 4 dkg pulyka párizsi, 1 paradicsom, 4 dkg kígyóuborka, 10 dgk káposzta, már 18 g szénhidrátot tartalmaz és nem laktam jól :(

174. Kantara (válaszként erre: 173. - M0ncsa)
2014. júl. 2. 09:16
nem, az anyatej asszem laktózmentes.
173. M0ncsa
2014. júl. 2. 09:01
Valaki irta korabban, hogy a japanoknak nincs laktaz enzimje. Javitsatok ki, ha tevednek, de nem kellene ez az enzim mar az anyatej lebontasahoz is?
172. M0ncsa (válaszként erre: 156. - Vacsa)
2014. júl. 2. 08:59

:)


A haztaji mindenkeppen klasszisokkal jobb, mint a bolti. Valamennyi tapanyag, vitamin kivesz(het)ett a zoldsegekbol, gyumolcsokbol a nemesites soran, talan erre gondolt Derya.

A meggy miatt meg sargulok az irigysegtol, a mi faink meg kicsik, volt rajtuk iden osszesen 4 szem meggy :) Kedvenc gyumolcsom pedig. No, majd par ev mulva lesz habzsi-dozsi :p

171. Kantara (válaszként erre: 170. - Csera)
2014. júl. 2. 08:52

a pirítósban is van cukor. (szénhidrát)


Igen, tudom, de az, ha valakinek rohangál föl-le a cukra, kissé felülírja a helyzetet. Én azt gondolnám, hogy először norml paleoval tedd rendbe a cukrodat, utána bele lehet vágni a ketogénbe. Nem tudom, igazam van-e, de így érzem.

Egyes vagy kettes típusú a cukrod? Mert ha kettes, akkor hurrá. Ha egyes, akkor nehezebb az ügy mert az veleszületett azt hiszem.

170. csera (válaszként erre: 169. - Kantara)
2014. júl. 2. 08:46

Na, pont a cukros dolgot nem szabadna ebben a diétában :(.

Eddig reggel sütöttem egy fél szelet kenyérből, pirítóst és azzal kibírtam, 8-9 óráig. Most ki szeretném próbálni ezt a ketogén diétát.

169. Kantara (válaszként erre: 168. - Csera)
2014. júl. 2. 08:43
nem nagyon vagyok otthon cukros témában, de talán elsőre az jutott eszembe hogy banánt. Vagy sárgabarackot. Amiben több a cukor.
168. csera
2014. júl. 2. 08:29

Valaki tud tanácsod adni?

Amikor jön reggel a vércukorszínt leesés, szédülés, émelygés, elsötétedés...., akkor mit egyek?

Ugye vezetnem kell, így elég vacak!

167. 3d0696d927 (válaszként erre: 155. - Derya)
2014. júl. 2. 07:14
Ez a nagyüzemi termelésre biztosan igaz, ahol műtrâgyával erőltetik a termelést évtizedek óta. Háztájinál nincs ok, hogy csökkenjen gondos gazdálkodás mellett a beltartalom.
2014. júl. 2. 05:58

Én 49 évesen kezdtem a paleot, 1 év alatt 21 kilót adtam le.Végre nem 3XL-es méretű ruha kell rám, hanem M-L.Nincs többé magas vérnyomás, vércukor, allergiák és főként ízületi gyulladás, szteroidok, korai klimax.

Ha megy a mértékletes táplálkozás, azt kell csinálni.

De nem szokott sikerülni,ahogy elnézem.Senkire se a szél fújja a + kilókat.:)

165. 9952cd4aa5 (válaszként erre: 164. - Derya)
2014. júl. 2. 00:58
162 cm és 83 kg. És ebből kb. 16 kg-t plusz még 11-et, amit már leadtam pont az ilyen és ehhez hasonló csodadiétáknak köszönhetek. Volt IR-diéta, Paleo, 14 napos anyagcseregyorsító diéta, 90 napos diéta, mediterrén diéta, Dukan diéta, fel sem tudom sorolni mennyi diéta. Az eredmény meg kétféle volt. Vagy simán már diéta közben híztam (IR-diéta, 90 napos) és még rosszul is éreztem magam közben, vagy annyira hiányzott valamilyen a diéta által mellőzött tápanyag, hogy előbb-utóbb feladtam és kirámoltam egy élelmiszerbolt polcait... Aztán vettem egy nagy levegőt, hogy, oké, tudomásul kell venni, ez csak egyféleképpen megy. Mértékletes táplálkozással. Nem kell nagy dolgokra gondolni. Rántott húshoz max zöldségköret, vagy sült krumplihoz max grillezett csirke, vagy az sem. Nem kell enni, ha az ember nem éhes. Nasi csak mértékkel, és inkább gyümölcs. Az olajban sült krumplit gyakran kiváltani tepsiben, zsiradék nélkül sülttel. A második, avagy harmadik szelet süti másnap is finom lesz, nem kell egyszerre annyit bevágni. Ilyesmi. És főleg nem kell kipukkadásig zabálni... Ja, és a 11 kg sport nélkül ment le, mert egészségügyi okból nem sportolhattam, sőt még ágynyugalmas időszak is volt benne. Most már mozoghatok, kíváncsi leszek... :)
164. Derya (válaszként erre: 163. - 9952cd4aa5)
2014. júl. 1. 22:53
te hany kilo es hany centi vagy?
163. 9952cd4aa5 (válaszként erre: 159. - Anyagi)
2014. júl. 1. 22:49

100%-ig egyetértek.


Fogyni és táplálkozással egészségesnek maradni csak mértékletes és változatos étrend mellett lehet. Minden, ami egyoldalú, az káros a szervezetnek. A hízás-fogyás meg az energia egyensúlytól függ, nem attól, miből viszed be. (Az más kérdés, hogy egyetlen 1200 kcal-os diétát sem lehet tartani, ha valaki napi 100 g csokit és 100 g földimogyorót eszik, szóval ahhoz muszáj s fehér husi, zöldség kombó, különben éhenhalsz.

162. Derya (válaszként erre: 160. - Dinkaanyu)
2014. júl. 1. 19:10

normal paleot lehet csinalni siman hosszu tavon is.

nyilvan, ha valaki visszater a nyugatu tipusu etkezeshez, akkor elojonnek a regebbi problemak.

161. Dinkaanyu (válaszként erre: 156. - Vacsa)
2014. júl. 1. 19:08
Irigykedem:(Itt vagyonba kerül a meggy.Pedig milyen jó kis antioxidáns...
160. Dinkaanyu (válaszként erre: 155. - Derya)
2014. júl. 1. 19:06
Igen én is így gondoltam,és olvastam,hogy max 2 évig tartható, és mellette vitaminokat kell szedni.Amennyiben ezt nem lehet egy életen át tartani,akkor megint csak naivan megkérdem mi lesz utána?Szerintem hízás...
159. Anyagi
2014. júl. 1. 18:37

"Tudom, hogy egyszerre sok így megemészteni ezt az egészet..."


Nem hogy sok, de végig sem tudtam olvasni ezt a hosszú, áltudományos, okoskodó cikket!!!!!

Nem szoktam ilyen keményen fogalmazni, de ez egy új divat amivel etetik a kémia és biológia órákat annó átalvó népet - valamint némelyek sok pénzt keresnek vele! :(


Szerintem minden táplálkozás hibás ami egyoldalú!

És persze holnapra majd kitalálják, a maival szöges ellentétben levő, "csak egyedül üdvözítő" új divatot!

158. vacsa (válaszként erre: 157. - Derya)
2014. júl. 1. 18:26
:)
157. Derya (válaszként erre: 156. - Vacsa)
2014. júl. 1. 18:20

van bennuk, de nem elegendo.

nem felesleges az, biztosan nagyon finom volt. :-)

156. vacsa (válaszként erre: 155. - Derya)
2014. júl. 1. 18:16
Miért nincs bennük elég vitamin? Akkor tök feleslegesen ettem meg ma a saját fánkról szedett - vegyszert sosem látott - meggyből jó fél kilónyit? :))
155. Derya (válaszként erre: 154. - Dinkaanyu)
2014. júl. 1. 18:14
na, pl ezert sem ajanlott hosszu tavon. azert az igazsaghoz tartozik, haogy manapsag egyebkent sincsen elegendo vitamin a gyumolcsokben zodlsegekben, szoval mindenkeppen szuksege potolni.
2014. júl. 1. 17:21
Csekély ketogén diéta ismeretemmel rákérdeznék ha az ember alig eszik gyümölcsöt,zöldséget,hogy visz be természetes úton vitaminokat a szervezetébe?Én már sok mindenről lemondtam az egészséges életmódért,de ezekről nem vagyok hajlandó.
153. 993dda84ef (válaszként erre: 147. - Derya)
2014. júl. 1. 16:04
:D Hát, tényleg nem vagyok egy vasgyúró, de hidd el, a számok félelmetesebben hangzanak, mint a látvány. Egyelőre még komoly harcot folytatok egy betegséggel, és ennek következményeivel, így ez is befolyásolja a súlyomat, de alapvetően vékony, vagy könnyű csontozatú vagyok. Némi izmot mindenképpen magamra kell még pakoljak, ez tény, nem vitatom. :D
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook