Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyni szeretnél? Akkor vacsorára sült kolbász és füstölt szalonna lesz. fórum

Fogyni szeretnél? Akkor vacsorára sült kolbász és füstölt szalonna lesz. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyni szeretnél? Akkor vacsorára sült kolbász és füstölt szalonna lesz.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
242. M0ncsa (válaszként erre: 239. - Derya)
2014. júl. 2. 15:32

Nem. Eszem alkalmankent krumplit meg rizst. Fogyasztok tovabba kemeny sajtot, vajat is. Edesiteni meg mezzel "szoktam" (fel ev alatt fogy el 0,5 kg mez). CH-t sem szamolok, gyumolcs, amennyi belefer.

Nem eszem viszont semmilyen mas gabonafelet (emlitett rizsen kivul), semmilyen cukrot vagy egyeb edesitot, huvelyeseket, napraforgoolajat, stb.


Ugyhogy inkabb azt szeretem mondani, hogy CH-szegeny etrenden vagyok, abba nem tud senki belekotni :) (Erdekessegkepp: a vizsgalatokon neha figyelmeztet a doki, hogy ketonokat talaltak a vizeletben, de nem csinal belole panikot).

241. Dinkaanyu (válaszként erre: 235. - Ambrosya*)
2014. júl. 2. 15:26
Én nem szedek vitaminokat,csak nagyon sok zöldséget gyümölcsöt eszek ami nem fér bele a 30 ch-ba.Jah,és ch függő se vagyok:)
240. Dinkaanyu (válaszként erre: 237. - M0ncsa)
2014. júl. 2. 15:25
Igaz tényleg hosszú,de ha valaki ezt elolvassa máris rohan fejvesztve,hogy ez az igazi.
239. Derya (válaszként erre: 234. - M0ncsa)
2014. júl. 2. 15:21
te paleozol?
238. ambrosya* (válaszként erre: 237. - M0ncsa)
2014. júl. 2. 15:20
Korábban már mondtam, hogy milyen nehéz volt, hogy nem térek ki egy-egy élelmiszerre és külön elemzem ezeket egyenként. :D Sajnos tönkrevágta volna a cikket, ezért írtam, hogy folytatás lesz, mert ez elegendő annak, aki fogyni szeretne, de aki egészséges is szeretne lenni, annak kicsit összetettebb tudás kell.
237. M0ncsa (válaszként erre: 233. - Dinkaanyu)
2014. júl. 2. 15:15

Jo a cikk, amit linkeltel, de abban igaza van a cikkironak, hogy nem ez volt a cikk lenyege, hanem a ketozis folyamatanak magyarazata, valamint, hogy ez miert hatasos, ha fogyni akarsz.

Akinek felkeltette az erdeklodeset, nyilvan alaposabban utananez, valamint itt is kap akar a cikkirotol, akar masoktol tanacsokat.


Olyan kritikat is kapott, hogy tul hosszu a cikk, meg igy is. Mi lett volna, ha minden apro reszletre kiter? :))

2014. júl. 2. 15:11
*ketogént és a paleot
235. ambrosya* (válaszként erre: 233. - Dinkaanyu)
2014. júl. 2. 15:11
Amint leírtam, nem a diétákra éleződött ki a cikk, hanem magára a ketózis folyamatára, a szénhidrát és a fogyás összeférhetetlenségére. A végén egy kis rövidke mondatban mertem csak megemlíteni a ketózist és a paleot. Szedek K2, D, C vitamint és omega 3-mat, de ezt nem csak nekem kéne, hanem a szhevőknek is.
234. M0ncsa (válaszként erre: 230. - Derya)
2014. júl. 2. 15:08

Noigen :) Ez amugy a legnagyobb param, hogy mi lesz vele/veluk, ha bolcsibe megy (mennek). Lattam az ottani menut, 1-3 eves korig, uzsonnara nutellas kenyer... azt hittem, a guta megut.

Privat bolcsode meg nincs a kornyeken, egyedul a nagymama, de ot nem terhelhetjuk agyon, evekig, 2 gyerekkel...


Najo, elnezest, ez mar nagyon OFF volt :) Befejeztem.

233. Dinkaanyu (válaszként erre: 232. - Ambrosya*)
2014. júl. 2. 15:05
Ok,bocsi a mennyiséget elírtam ,de a véleményem változatlan.Szimplán csak a cikked hiányosságára kívántam felhívni a figyelmed.Mások leírják a ketogén diéta eme hátrányát,míg te nem tetted.
232. ambrosya* (válaszként erre: 231. - Dinkaanyu)
2014. júl. 2. 15:02
Milyen 100g cukkini? Nem 100 grammot ettem, hanem 600-at! Totuval, vajjal, lenmagliszttel és tojással sütöttem lepénnyé, szóval az egész lepény maga szerintem 800g is volt. Ez csak a vacsorám volt, nem csak ennyit vittem be aznap.
231. Dinkaanyu (válaszként erre: 229. - Ambrosya*)
2014. júl. 2. 14:54
100g cukkini kevés egy napra,pláne ha még meg is sütöd a vitaminok fele tönkremegy.
230. Derya (válaszként erre: 227. - M0ncsa)
2014. júl. 2. 14:48

igen.

a babak belrendszere nem teljesesen zart, atereszto, ez kb 2 eves kor korul zarodik.

zarojelben megjegyzem, hogy nyilvan csak akkor, ha nem etetjuk olyan anyagokkal, amik ateresztove teszik a belet. :-)

pl. gabonak, tejtermekek, stb... :-)

229. ambrosya* (válaszként erre: 228. - Dinkaanyu)
2014. júl. 2. 14:44

Erre megint csak azt a példát tudnám mondanám, hogy 100g cukkiniben pl. 3g szh van. Múltkor 75 deka cukkiniből csináltam lepényt, ebből olyan 60 dekát én faltam fel. Annyira kevés zöldségnek nem tűnt, majd' kipukkadtam a végén, pedig alig léptem túl vele a napi szhadag felét. :)

A zöldségek víztartalma miatt elenyésző mind a kcal, mind a szh tartalmuk(nagy részüknek).

228. Dinkaanyu (válaszként erre: 220. - Ambrosya*)
2014. júl. 2. 14:38

Én írtam,hogy a ketogén diétában kevés a gyümölcs,zöldség, mert nagyon alacsonyan kell tartani ugye a ch-t.Mivel szeretek utánajárni dolgoknak,így kutakodtam is.pl. itt egy cikk ahol szintén azt írják amit én gondolok:

[link]

227. M0ncsa (válaszként erre: 224. - Derya)
2014. júl. 2. 14:29

Arra en is gondoltam mar, hogy kamu, annyira extrem...


Amugy az elozo kijelentesemmel lehet, hogy pont magambol csinalok szamarat, mert hamarosan erkezik a kovetkezo, es ha a nagyobbik majdnem-ket-eves szopni akar, hat en nem fogom eltiltani, mar csak a feltekenyseg miatt sem. Majd kiderul :)


Igen, en is olvastam egyik felhasznalotol, hogy kb. 2 eves korig fejlodik a belrendszer (Menyus irta, apromagvas gyumolcsokkel kapcsolatban), azert mondom, hajra, ha van tejed, es a gyerek is akar szopni, miert ne.

226. ambrosya* (válaszként erre: 225. - Derya)
2014. júl. 2. 14:28
Ez a változatos táplálkozás is híres közhely, amíg a szervezet megkapja az energiát, a vitaminokat, a fenntartásához szükséges tényezők megvannak, addig nem érdekes, hogy mondjuk minden nap rántottát eszek. A szervezet nem tudja, hogy most palacsintát ettél vagy bejglit... mindkettőben tojás, tej, liszt van és ez a lényeg igazán, hogy milyen összetevőkre lehet lebontani egyes ételeket.
225. Derya (válaszként erre: 220. - Ambrosya*)
2014. júl. 2. 14:22
sokan nagyon keves informacio alapjan tevesen gondolkodnak ezekrol a dolgokrol.
224. Derya (válaszként erre: 218. - M0ncsa)
2014. júl. 2. 14:19

foga mar 6-8 honaposan is van. :-)

attol hogy szopik, termeszetesen rendes kajat eszik. :-)

hasznalja a fogait eleg rendesen. :-)


en ugy tudom, hogy 2 eves korig nevezik csecsemonek.


az immunrendszere fejlodese szempontjabol a belrendszere szempontjabol fontos, hogy kb 2 eves korig a leheto legnagyobb tamogatast megkapja es az anyatej ilyen, akkor is ha mar csak keves van.

persze, semmi gond. :-)

en meg igy gondolom. :-)


igen, olvastam azt, az a no vagy beteg, vagy pedig maga a forum is kamu volt. inkabb az utobbi, mert amit csinal az buncslekmeny, ha igaz lenne. :-(

223. M0ncsa (válaszként erre: 219. - Ambrosya*)
2014. júl. 2. 14:18
Szoritok, hogy negativ legyen az eredmeny :)
2014. júl. 2. 14:17
A ketózis áldásos folyamat a szervezetre, főleg annak, aki fogyni akar. De aki nincs ketózisban, az is lehet egészséges, ha minőségileg eszik(minőségi=nincs cukor, tej, gabona), csak fogyás szempontjából a ketózis az optimális.
221. M0ncsa (válaszként erre: 217. - Kantara)
2014. júl. 2. 14:16

Eladas lenne az idealis, csak ahhoz ki kellene menni a piacra, es igy 36 hetes terhesen inkabb nem cipekednek. A ferjem kimehetne arulni, de ot meg a budos eletben ra nem fogom venni ilyenre (ferfiembor, evvan).

Kemenyeket gondoltam en is befozni, csak tartok tole, hogy iztelen lesz. De akkor majd teszek 1-2 uvegnyi probat :)


Ja, elfelejtettem mondani, hogy majd' 60 kilot jobb hijan osszetortunk palinkanak, kivancsi vagyok, mi lesz belole :)


Meg persze egy csomot elajandekoztunk baratoknak, szomszedoknak. Kiveve azoknak, akik maguk sem tudnak mit kezdeni a rengeteg sargabarackkal :)

2014. júl. 2. 14:14
Visszaolvastam a kommenteket, igaz iszonyú felületesen és továbbra is kiemelném, hogy a cikk magára a táplálkozásra koncentrál(t volna), nem a ketogénre, paleora. Nem tudom, hogy miért írta valaki, hogy változatos táplálkozás kell. Nem tudom, hogy mire célzott, mert én minden nap mást eszek. Valaki a zöldség, gyümölcs elhagyásáról diskurált, de nem tudom miért. Az én 30g szh-ba simán belefér egy csomó zöldség és néhanapján egy kis gyümölcs is. Múltkor is három cukkiniból sütöttem lepényt, és mindet megettem. :)))
2014. júl. 2. 14:07
Sziasztok, na ma most műtötték le az anyajegyemet, ami miatt belevágtam és említettem a cikk végén. Várom a szövettant, hogy rákos volt-e.
218. M0ncsa (válaszként erre: 216. - Derya)
2014. júl. 2. 14:07

A fogak alapjan. Feltetelezem, hogy azert van a gyereknek foga, hogy hasznalja. Tovabba a ded 1 eves korig hallgat "csecsemo" nevre, 1 eves kor utan "kisgyerek" a hivatalos neve. Logikusnak tunik, hogy legyen valamilyen alapja annak, hogy ez igy van.

De mondom, felre ne erts, nem kritizalni akarok senkit, aki tovabb szoptat. Amit irtam, csak az en velemenyem, mert en igy erzem helyesnek, nem pedig tudomanyos teny vagy szentiras :) Artani biztosan nem fog neki.


Valamelyik nap olvastam egy forumon, hogy anyuka 6 eves lanya meg estenkent "cicizik" (teje persze mar nincs). Na EZ mar beteg.

217. Kantara (válaszként erre: 214. - M0ncsa)
2014. júl. 2. 13:58

persze hogy lehet, csak szerintem ahhoz a keményebbek jók, mert a dunsztban megpuhul.

Na és ha eladnátok?

Nekem nem is tudom mennyi volt a fákon tavaly, valamennyit adtam is el belőle, úgy 3 rekesszel, a többit feldolgoztam lekvárnak, ivólénak, most örülök, hogy nincsen annyi :)

216. Derya (válaszként erre: 215. - M0ncsa)
2014. júl. 2. 13:56

en a 2 eves kort celoztam meg, tovabb nem akarom.

Most 22 honapos.

te az 1 eves kort minek alapjan gondolod, hogy boven eleg? :-)

215. M0ncsa (válaszként erre: 212. - Derya)
2014. júl. 2. 13:49

Akkor jo :)

Szoptatas temaja: hat igen, bar vannak kirivo esetek. Szerintem kb. 1 eves korig szoptatni boven eleg, de ez teljesen mellekes. Mindenki nyilvan ugy csinalja, ahogy akarja, es jonak latja.

214. M0ncsa (válaszként erre: 206. - Kantara)
2014. júl. 2. 13:40

Igen, en is csinaltam egy csomo turmixot (igaz, rajtahagytam a hejat, es ugy egyben pepesitettem), meg lett belole lekvar, meg aszaltunk is par kilot, de meg igy is rengeteg (es meg van egy felig teli fa). De 200 kg barac rengeteg. En semmilyen edesitot nem teszek bele, akinek nem izlik, ne egye :p De jo lesz majd telen elovenni a tartalekokat :D

Szerinted befottet lehet belole csinalni? En nem mertem...

213. Derya (válaszként erre: 211. - M0ncsa)
2014. júl. 2. 13:39
3 eves korig amugy eleg kevesen szoptatnak...
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook