Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyni szeretnél? Akkor vacsorára sült kolbász és füstölt szalonna lesz. fórum

Fogyni szeretnél? Akkor vacsorára sült kolbász és füstölt szalonna lesz. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyni szeretnél? Akkor vacsorára sült kolbász és füstölt szalonna lesz.

2014. jún. 30. 21:06
A cikket még nem olvastam, de a kép nagyon jó!
91. gbabi50 (válaszként erre: 89. - WTFISCH)
2014. jún. 30. 20:56
Én értettem és jót mosolyogtam :-)Igazad van a fény nem ártalmas !Csak az UV sugárzásra kell odafigyelni :-)
90. gbabi50 (válaszként erre: 67. - Bibity)
2014. jún. 30. 20:51
A zsír nem kötelező ha nem bírod!A lényeg hogy a ch ne legyen sok,ehetsz sovány húst és sajtokat,meg salátákat amiben kevés a ch.Mivel nincsen 2 egyforma ember,nem is kell mindent egyformán csinálni,lehet egyénre szabott étrendet ki alakítani ,az irány elv marad,az étrendet meg izlés szerint összeállítani.Más gondolat :sajnos nem csak a gyógyszerektől betegszünk meg ,a mostani zöldségek,gyümölcsök,húsok mind-mind tartalmaznak ártalmas vegyszereket amikkel mérgeznek minket,meg az összes élelem amit nem mi állítunk elő,még a sajátunk is szennyezett,szerencsére az már kisebb mértékben,mert a levegő is szennyezett.Ezért van annyi rákos beteg,meg másmilyen:-(Éppen néztem a Gála sült karajnak az összetevőit,elképesztő mennyi minden van benne,pedig csak hús és só kéne,ráadásul 4000ft /kg,nem is olcsó.
89. WTFISCH (válaszként erre: 64. - Kantara)
2014. jún. 30. 20:47
egyeseknek itt nincs humora...
2014. jún. 30. 20:46
:-) jujj
87. gbabi50 (válaszként erre: 25. - Kubiak)
2014. jún. 30. 20:29
Erre csak azt mondom hogy még az orvosok sem tudnak mindent mert sok mindent még nem tudtak megmagyarázni,még felfedezésre várnak :-)
86. gbabi50 (válaszként erre: 6. - Mormota29)
2014. jún. 30. 20:24
A vega étrenddel sokat nem lehet fogyni,az csak azoknak jó akik keveset akarnak leadni,a csökkentett ch diétákkal viszont szépen lehet fogyni ha az ember becsülettel betartja.
85. Kantara (válaszként erre: 83. - Csincsinlány)
2014. jún. 30. 20:21
semennyi tejterméket nem fogyasztanak.
2014. jún. 30. 20:20
Köszi a cikket :-)
83. csincsinlány (válaszként erre: 81. - Kantara)
2014. jún. 30. 19:40
Igen, nagyon kevés tejterméket fogyasztanak, de a zsíros ételeket kerülik.
82. Kubiak (válaszként erre: 81. - Kantara)
2014. jún. 30. 19:35

Fél évig egyfolytában csak azt:)

Van aki tovább is! :)

81. Kantara (válaszként erre: 79. - Csincsinlány)
2014. jún. 30. 19:30
és nem isznak tejet. senki.
80. One' (válaszként erre: 79. - Csincsinlány)
2014. jún. 30. 19:26
..nekünk marad a halászlé:))
79. csincsinlány (válaszként erre: 75. - Venes)
2014. jún. 30. 19:23
Pontosan ez jutott nekem is eszembe. Nagyon sok és sok fajta gyümölcsöt, zöldséget és legfőképpen halat esznek. Nem arról híresek, hogy szalonnát és kolbászt esznek, mégis ők élnek a legtovább a legegészségesebben. Talán inkább őket kellene követni. Na meg persze ismerik a mértékletességet.
78. Kubiak (válaszként erre: 73. - Gribedli***)
2014. jún. 30. 19:21

Ez nem a gonoszságon és nem is korrupción múlik ez színtiszta üzlet.

Aztán mehet le minden a torkunkon.

Nem vagyok én húsellenes de azt sem mondom hogy egészségesen táplálkozom.


Megpróbálok változatosan enni azt ami jólesik.

Sajnálom aki súlyfelesleggel küzd tisztelem aki tesz ellene.

77. Kantara (válaszként erre: 75. - Venes)
2014. jún. 30. 19:20

japánok elég sok halat esznek, nem? sok omega3 van bennük.

egyébként Okinaván hosszú életűek, de azt olvastam, Japánban is megvan a maguk jellemző betegsége.

Szerintem a japánok nem zabálnak, nincsenek nagy adagjaik, az is sokat számít.

76. One' (válaszként erre: 75. - Venes)
2014. jún. 30. 19:14
...osztriga nagyon egészséges :)
75. Venes
2014. jún. 30. 19:11
Érdekes... Mégis az egyik leghosszabb élettartamot megélő népcsoport étkezésében alig van zsír és fehérje, s elég vékonyak is. (Japánokról van szó...)
2014. jún. 30. 18:58
Termelo es tenyeszto
73. gribedli*** (válaszként erre: 72. - Kubiak)
2014. jún. 30. 18:58
Igen, erre is van pelda, sajnalom az ilyet. De vannak ellenorzesek is, es van, akit elkapnak, nem mindem termelo egy gonosz paraszt es nem minden ellenor korrupt.
72. Kubiak (válaszként erre: 65. - Gribedli***)
2014. jún. 30. 18:50

Ahhhaaa én meg láttam olyat hogy már alig élő állatot vittek vágóhídra és mikor megkérdeztem hogy ezt már nem fogják levágni?

A válsz az volt hogy mindenkinek jó étvágyat.

Annak is meg volt az eredete.

Kitartok amellett hogy nem tudjuk mit eszünk akár zöldség akár gyümölcs akár hús.

71. Kantara (válaszként erre: 69. - Bibity)
2014. jún. 30. 18:43

a korábbi étkezések azért nyomot hagynak a szervezetben, így azt gondolom,hogy a ketogénre nem lehet egyik napról a másikra átállni olyannak, akinek már szénhidráttal, hidrogénezett növényi zsírokkal, stb le van terhelve pár méregtelenítő szerve. Lehet, hogy első lépésnek egy laza paleo, majd annak a szigorúbb változata, onnan meg már könnyű a ketogén.

Én magam, mivel nem tudtam egészen belemélyedni idő hiányában a ketogén diétába, kellő tájékozottság nélkül nincsen szándékom belevágni, a paleo nekem tökéletesen megfelel. Meg azt gondolom, felesleges, de ezt persze mindenki maga dönti el. Szerintem a paleo is messze egészségesebb választás, mint ahogy elnézegetem pár fogyókúrás fórumon a szerencsétlenkedést az ilyen-olyan lisztből sütött akármikkel. Lehet, hogy szenvedések árán fogynak valamennyit, de hogy a szervezetük nem hálás érte, az biztos.

70. Kantara (válaszként erre: 67. - Bibity)
2014. jún. 30. 18:37

nem arról van szó, hogy nagykanállal kell enni a zsírt. Legalábbis úgy gondolom. Sőt, van, aki nem bírja, a margarint egyébként nagyon helyes, ha lekaparod, emberiség elleni bűntett. Gasztrós dokihoz ne menj, esetleg kivizsgálásra, de a tanácsait nem szabad megfogadni mert állandó gyógyszerfogyasztásra fog csábítani. Esetleg meg kellene nézni, nincs-e hisztaminérzékenységed, de aláírom, hogy vannak, akik undorodnak a zsírostól. Akkor nekik mondjuk a tojás jó kis táplálék, a sárgájában esszenciális zsírsavak vannak. Volt riogatás a tojással kapcsolatban, de az meg nem igaz.

Szóval nem feltétlenül zsírban tocsogó ételeket kell elképzelni.

69. bibity
2014. jún. 30. 18:33
A cikk tényleg jó és olvasmányos, elhiszem, hogy sokaknak ez így működik. Komolyan elgondolkodtat, hogy van-e a hasnyálmirigyemmel valami probléma, ha azt mondjátok, hogy ezt alapból mindenki bírja. Az olajokat picit jobban bírom, de azt is csak módjával...
68. gribedli*** (válaszként erre: 67. - Bibity)
2014. jún. 30. 18:26
Olajos magokbol vagy salatan olivaolajbol is fedezheted, nekem ezekkel nincs problemam es fogyasztom is. Biztos nem a kajam 75%a, de van.
67. bibity
2014. jún. 30. 18:19
És mit kezdjen az, aki rosszul van ennyi zsírtól? Én kisgyerekkorom óta kihányok bármit, ami zsíros. Amióta eszemet tudom, kapirgálom le a margarint a szendvicsről, vajkrémes tortát elajándékozom, szalonnasütésnél csak pár csepp zsír a kenyérre, többit egye, aki akarja! Ha néha elcsábulok, kiadós fosás-hányás az eredménye! Akkor én most ezzel eltérek az emberek nagyrészétől? Vagy beteg vagyok és menjek gasztrós dokihoz? És hogyan fogyókúrázzon akkor egy ilyen magamfajta zsírundoros?
66. vacsa (válaszként erre: 63. - Gribedli***)
2014. jún. 30. 17:57

Tudod mit eszek legszívesebben? Kolbászt:-) De nem boltit, hanem amit nálunk a piacon szoktuk venni. Egy szelet rozskenyér, kétujjnyi darabka kolbász, kovi ubi...


Felvágottakat évek óta nem eszünk. Csak L-ben kapható feketeerdő sonkát. Az végigkísérte a fogyásomat és azóta is hű társam a mindennapokban:-)

65. gribedli*** (válaszként erre: 60. - Kubiak)
2014. jún. 30. 17:52

Ertem, de akkor neked is tok mindegy, mit tesznek eled, mert csak kiveszel egy akkora adagot, amivel jollaksz es nem kerdezed, hogy az honnan jott, milyen allat, kaja, kaja, oszt jol van. Vagy te meg szoktad kerdezni?


Nalunk van ilyen, hogy a marhak "szemelyi igazolvanya". Ezt minden egyes csomag huson feltuntetik, vagyis pontosan utananezhezsz, hogy azt a marhat melyik gazdasagban neveltek, melyik vagohidon vagtak, mennyi idos volt, hanyas szamon nyilvantartva stb. Szoval barmi bajod van, legalabb mehetsz hibaztatni, de ha finom volt, akkor is tudod, hogy honnan jott.


Nem viccelek, ha akarod, keresek is a neten egy ilyen sablont errol az azonositorol, tudom, rohejes, de annak idejen a kergemarhakor miatt kialakult balhe miatt senki sem akart T-bone steak-et enni az olaszoknal es Toszkanaban sztrajkoltak, hogy ilyen nincs, barmit megtesznek, csak legyen minden nyomonkovetheto es visszajohessen a forgalomba a csonttal egyutt, mert ugy finomabb, ha ezzel van grillezve:)

64. Kantara (válaszként erre: 62. - WTFISCH)
2014. jún. 30. 17:49
abból sem, ha valaki ostobaságokat beszél. Legfeljebb kiderül a szellemi színvonal.
63. gribedli*** (válaszként erre: 61. - Vacsa)
2014. jún. 30. 17:45

En a sertest szeretem, de a szalamikat, ilyeneket nem es a szalonnat sem. Egyszeruen csak "forgatom" a szamban, nem szeretem, megertelek:)


A virsli sem meno nalam, mert mindig az jut eszembe, hogy hogy keszult, pedig az csirke. Nem hiszem, hogy abba fogunk belehalni, hogy kimarad az eletunkbol a zsirban sult rantotta, nekem tokeletesen megfelel a " normal", nem fogom megeroszakolni magam emiatt. De a fuggoknek biztos jo hir, hogy ehetik, csak aki meg nem szereti, az miert enne muszajbol?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook