Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyni szeretnél? Akkor vacsorára sült kolbász és füstölt szalonna lesz. fórum

Fogyni szeretnél? Akkor vacsorára sült kolbász és füstölt szalonna lesz. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyni szeretnél? Akkor vacsorára sült kolbász és füstölt szalonna lesz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. máj. 21. 16:33
És a Garcinia Loss-ról van valami vélemény? Használta már valaki esetleg?
2014. nov. 22. 22:22
Valaki próbálta már a Zotrimot? Tapasztalatok?
390. Kantara (válaszként erre: 389. - Zséka198)
2014. aug. 28. 09:26
én azt tapasztaltam, hogy aki elmegy tőlünk nyugdíjba, mostanában volt rá bőven példa, mind mind visszafiatalodik. Mikor bejönnek látogatóba, irígykedünk, mi nézünk ki öregebbnek.
389. Zséka198 (válaszként erre: 388. - Angelic smile)
2014. aug. 28. 09:25
Meg a kevés stressz, kiszámíthatóság, biztonság, kevés munka, nyugalom, kikapcsolódás, üdülés, rekreáció. Nagyon fontos az életmód és nemcsak a mozgás terén sajnos, hanem teljes egészében. Ez az amit hétköznapi itteni ember nem engedhet meg magának. Érthető, hogy az összes nyugdíjas német 80 éves nő nem néz ki 60-nak se, mi meg 40 év rohanás és robot után frissnyugdíjasként 80-nál is többnek.
388. angelic smile (válaszként erre: 375. - Pomponlány)
2014. aug. 27. 20:12
Az egyik barátnőm nagymamája 94 éves. 70-nek sem néz ki. Azt mondta, hogy a titka a rendszeres mozgás, még télen sem áll le, valamint a 60-70 %-os kakaótartalmú csokoládé.
387. Kantara (válaszként erre: 386. - Zséka198)
2014. aug. 27. 18:31
ha van egy kis intelligencia is mellé meg valamelyest kis szerénység.
386. Zséka198 (válaszként erre: 382. - Kantara)
2014. aug. 27. 18:29
Détár Enikő egyszerűen csak egyre jobban teszi a fejét, ezért egyre ellenszenvesebb. De az amúgy tényleg működik, hogy a szebb emberek általában rokonszenvesebbek meg hamarabb jutnak álláshoz meg sikeresebbek. Nemtől függetlenül.
385. Derya (válaszként erre: 383. - Mariann63)
2014. aug. 8. 00:22
:-D
384. Kantara (válaszként erre: 383. - Mariann63)
2014. aug. 7. 05:49
na, most homokot szórok a fejemre.
383. Mariann63 (válaszként erre: 380. - Derya)
2014. aug. 6. 14:28
Így van, irigy vagy,Kantara, jól mondja Derya! Meg gyagya, hogy ilyenekkel töltöd a drága idődet, mint Gribedli.:D
382. Kantara (válaszként erre: 380. - Derya)
2014. aug. 1. 06:14
Ja, egyszer valakinek mondtam, hogy ki nem állhatom a Détár Enikőt, egyszerűen elkapcsolom a tv-t, ha felbukkan mert irritál a személyisége. Erre az volt a válasz, hogy persze, mert jobban néz ki, nálad :DDDDDDD Hát az, hogy valaki szimpatikus-e vagy sem, az egyáltalán nem attól függ, hogy külsőleg előrébb agyok-e vagy sem. Ezek szerint a parkolóban kéregető rongyos, koszos, felpüffedt arcú hölgyike tán szimpatikus lenne? :DDD
381. Kantara (válaszként erre: 378. - Pomponlány)
2014. aug. 1. 06:11
a kiegyensúlyozott életvitelt olykor külső tényezők is befolyásolhatják, így aztán max törekedni lehet rá.
380. Derya (válaszként erre: 369. - Kantara)
2014. júl. 31. 22:56

Kantara, marpedig irigy vagy.

Vedd ezt tudomasul legyszives.

Vegtere is Gribedli megmondta. ;-)

379. pomponlány (válaszként erre: 377. - Kantara)
2014. júl. 31. 21:53
:)
378. pomponlány (válaszként erre: 376. - Kantara)
2014. júl. 31. 21:51
...no meg, a kiegyensúlyozott életvitel:)
377. Kantara (válaszként erre: 375. - Pomponlány)
2014. júl. 31. 21:32
szerencsés alkat lehetsz.
376. Kantara (válaszként erre: 373. - Pomponlány)
2014. júl. 31. 21:31
Nem vitáztunk, beszélgettünk csak közben volt kis félreértés. Végülis egyetértünk abban teljesen, hogy sport és helyes táplálkozás az egészség alapja. Jó, a kajában lehet, vannak eltérések, de aki a szemetet letiltja a tányérjáról, éveket nyer a chipses-kólással szemben.
375. pomponlány (válaszként erre: 374. - Mariann63)
2014. júl. 31. 19:24

Én is jól nézek ki:)mégsem reklámozom. Ja, és nem is sportolok, és mindent megeszek ami jólesik:D

A nagyapám sem sportolt soha, és ő is minden evő volt, mégis 96 évig élt.

374. Mariann63 (válaszként erre: 361. - Gribedli***)
2014. júl. 31. 17:19

Az én fiatalságom is sportolt mindig, én is.Ha most körbenézek, nem azt látom, amiről Te beszélsz. Már a gyerekek is túlsúlyosak 2/3 részben.

Sokadszorra hangsúlyozod ki magad, pedig senki se foglalkozik Veled, én biztos nem.

Bárki mesélhet bármiről, közben meg ki tudja, hogy néz ki.

Ha te ennyire jól vagy, az egy jó dolog, de nem csak Te vagy a világon.

2014. júl. 31. 16:42

Ne vitázzatok, mert úgysem lehet igazságot tenni.

Inkább együnk bogarakat:) Egy pár év múlva úgyis ez lesz a trendi(egészséges)...


[link]

372. gribedli*** (válaszként erre: 371. - Kantara)
2014. júl. 31. 14:31

Na, szóját nem ettem, én a szójából csak a tofut és a szójaszószt vagyok hajlandó megenni (igaz, hogy ez is szója, de ennyit a japcsik is esznek és nekik nem árt), szójatej és granulátum kihúzva, mert ezt a japcsik nem is eszik, isszák... Meg nálunk a családban senki sem szerette egyiket sem, ezért nem is vettünk, tofut is csak pár éve eszem, de mire elkezdtem enni, már tudtam, hogy a szója nem annyira jó, mikor meg még mindenki azt hirdette, hogy milyen jó, kiestem a szórásból, mert nem szerettük. Tejet nem ittam 14 éves koromig, tejtermékeket sem, már írtam korábban, miért. Nem hiszem, hogy minden orvos sarlatán, de sajnos a rossz orvosok lejáratják a jókat is.


Én rendszeresen megkaptam az ellenkezőjét, mint amit neked mondtak, 20 évesen nagyon fitt és sportos voltam és elég jókat ettem, sok zöldség, gyümölcs, már figyeltem, hogy bio, meg ilyenek, igaz, már külföldön voltam. Mondjuk 14-15 évesen pl. testkontrolloztam is, szóval én már akkor sem ettem össze-vissza minden sz-rt és édességeket, akkor is előnyben volt a zöldség-gyümölcs. Szerintem túl kevés fehérjét ettem mindig, de szemét kaját nem ettem gyakran, az biztos.


Én rendszeresen megkaptam mindig, hogy jaj, én nem azért vagyok ám szép, mert sportolok és jól kajálok, nem. Csak azért, mert 20 éves vagyok. Első gyereknél alig híztam (továbbra is sport és diéta), és jééé, egészséges lett a gyerekem, hiába mondták, hogy ártok neki. Ja, és mivel 2 hónappal szülés után már formában voltam újból, megkaptam, nyugodjak meg, hogy csak azért nézek így ki, mert még mindig a huszas éveimet taposom és különben is, 1 gyerek után mindenki jól néz ki. Kivéve, aki nem. Jó, lett második baba is, szintén kevés hízás, szintén formába jöttem, megkaptam, hogy ez azért van, mert "csak" 2 gyerekem van, és ennyi után is jól ki lehet nézni (én még mindig hahó!!!, talán kaja és sport az nem játszik közre ugye?), meg genetikus is. Most a harmadik után már nem tudják ezt mondani, mert ugye relatív kevés anyuka van, aki még azután is így néz ki, szóval nyaliznak egyfolytában. Nem baj, kivártam, megérdemlem:DDDD De azért a múlt héten anyós még mondott ilyet, hogy jaj, kislányom, tudod, de azért majd ha 60 éves leszel, te is lerobbant leszel ám, nehogy azt hidd, hogy a szépség, egészség örök... Én meg mondtam neki, hogy jó, Mamma, majd ha 60 éves leszek, megbeszéljük:))))


De ha még élne addigra, tuti akkor azzal jönne, hogy persze, kislányom, te még csak 60 éves vagy, én meg 100, így könnyű...Tudod, az emberek bármit képesek kitalálni, hogy valaki mást hibáztassanak valamiért, amit ők elmulasztottak megtenni.

371. Kantara (válaszként erre: 370. - Gribedli***)
2014. júl. 31. 13:15

jó, de amit írtam, abban nem volt semmi személyeskedő, úgy éreztem, túlreagáltad.


Hát igen. Baromira sokáig kerestem az én utamat, ja, meg ugye szülések utáni pluszkilók: "mit akarsz már, két gyerek után sosem fogsz úgy kinézni mint előtte" Hát naigen, meg ráfogjuk a hormonokra, mert ez biztos igaz. És akkor nem volt internet sem, csak azt tudtad összeszedni információképpen, amit olvastál. Újságokban, magazinokban (akkor még nem bulvárlapok voltak) illetve a könyvtárból. Ja, meg az egészségügyből. Na, ezek úgy összességében szépen félrevezették az embert egymással karöltve. Valószínűleg nem rosszhiszeműségből, így gondolták igaznak. Szóval, ezt még sokáig lehetne ragozni, hogy a mai 40-50 évesek miért is voltak olyan tudatlanok x éven keresztül. Hát nem egészen így van, inkább naivak voltunk. Benyeltük a szójahullámot, a danonehullámot, ez ilyen egészséges meg az, a másik meg milyen finom satöbbi. Hát ja, marketing volt. A mai fiatalok egy része dörzsöltebb, hiszen ma már mindenki át akar verni mindenkit, tehát inkább járod a magad útját. Régen jóhiszeműbb volt a világ, elhitted, hogy jót akarnak. Valószínűleg jót is akartak csak esetleg rosszul.

370. gribedli*** (válaszként erre: 368. - Kantara)
2014. júl. 31. 12:33

Nem, valaki kérdezte, hogy a képen a cikkíró van-e. Én meg mondtam, hogy nem ő, csak illusztráció.


"Egészséges" táplálkozás néven egy csomó dolog fut, igazad van. Meg kell találni azt, ami az adott embernek működik, de nincs olyan, ami mindenkinek működni fog. Egyetértek azzal is, hogy ne tömködjük már magunkat gyógyszerekkel, ha nem kell, de én nem is vagyok ilyen alapból sem, meg ugye kifizetődőbb az, ha eleve megelőzök. De ezt akkor is, amikor még minden szép és jó. Nálam azért is, mert tisztelem a testem, nem fogok bele szemetet dobálni és nem hagyom tespedni, józan paraszti ész, engem erre tanítottak:)

369. Kantara
2014. júl. 31. 12:25
bírom, hogy ha valakinek nem egyezik a véleménye a másikéval, ahelyett hogy kultúrált formában beszélnének róla, mindjárt azt mondja a másikra, hogy mert irígy. Az ember ezek szerint bárkire néz, irígy. Mert a másiknak szebb a haja vagy a szeme vagy hosszabb a lába vagy szép formájú a körme vagy gazdag az apukája???
368. Kantara (válaszként erre: 367. - Gribedli***)
2014. júl. 31. 12:19

nem a rájövéssel volt a baj. Csak addig elhittem a hivatalos ajánlásokat, és azt hittem, hogy valami hormonális problémám lehet, hogy alig eszem, és hízok. Aztán ráleltem a paleora és hopp megoldódott mindez. Azelőtt is igyekeztem úgy válogatni össze az ételeimet, hogy az egészséges legyen. Ami hivatalosan egészséges az a valóságban ezek szerint mégsem az. Úgy látszik, én meg ilyen raktározó típus lehetek, de így, hogy azt eszem, ami tényleg táplálék fölös kalória nélkül, így már ez nem oszt, nem szoroz. Hidd el, egész életemben gyerekkoromtól kezdve "egészséges" táplálkozás híve voltam.


nem tudom, mit értettél félre. Valaki kérdezte, hogy a képen te vagy-e. Vagy nem tudom ki. Erre te (vagy vki) azt írta, hogy nem de a csaj eszik gabonát és nem beteg. Erre viccesen én írtam, hogy majd lesz. Amúgy csak erre reagáltam, hisz fogalmam se volt hogy amúgy milyen képről van szó, így most sem tudom, kire kéne irígykednem. Egyébként nem vagyok irígy típus, sokkal szívesebben látok szép, izmos, kidolgozott testet, mint löttyedt görbét. Egy kétszavas mondatból nem tudom, te hol vetted le a belemagyarázást, de ha jobb a lelkivilágodnak, akkor legyen, nekem tökmindegy, én tudom, hogy nem magyaráztam bele semmibe semmit, a többi meg nem érdekes.

Szóval baromira összekevered itt a dolgokat, lehet hogy látó vagy és olyat olvasol ki a szövegből ami ott sincs, de szerintem teljesen felesleges ezt ennyire túllihegni.

de azt mondtad.

367. gribedli*** (válaszként erre: 366. - Kantara)
2014. júl. 31. 12:04

Persze, csak ugye te is csak akkor jöttél rá, mire már ott figyelt rajtad a 20 kiló pluszod. Nehéz elhinni, hogy vannak a Földön olyan emberek is, akik mindezt nem várják meg? Ja, és baj, hogy mindezt úgy teszik, hogy mellette fogyasztanak egy adott mennyiségű gabonát is? Ahogy a cikk képén látható csaj is?:)


Nem mondtam, hogy te azt mondtad, hogy ha valaki sportol, beteg lesz. Senki nem mondta, és ezt nem is állítottam. Szóval légyszi ne adj már a számba ilyet. Más az, hogy irígységből zavar, hogy az a csaj, ahogy sokan mások, így néz ki, és te esetleg soha nem néztél ki, ezért próbálod keresni benne a hibát, egy clean eating blogon láttam már ezt a képet (ott megengedett a gabona), és ugye elkezdted belemagyarázni, hogy ha eszik gabonát, az ő baja, mert beteg lesz. Nos, te honnan veszed? Mert én olyanra válaszoltam, amit te tényleg írtál, te meg olyanba kötsz bele, amit én rólad nem írtam.

366. Kantara (válaszként erre: 365. - Gribedli***)
2014. júl. 31. 10:28

senki nem mondta, hogy ha valaki sportol, akkor beteg lesz. Én is örülök, hogy a gyerekeim sportolnak és odafigyelnek arra, hogy mit esznek. Mert figyelnek az egészségükre. Huszonévesen.

akkormeg?

365. gribedli*** (válaszként erre: 363. - Derya)
2014. júl. 31. 10:23

Igen, vannak olyanok is, de vannak olyanok is, akik törődnek magukkal. Épp ezekről volt szó, ugyanis ma már baj jól kinézni, fitnessezni fiatalon, az idősebbek elkezdenek kárálni, hogy majd milyen beteg lesz nemsokára. Baj, mi? Tuti nem lesz annyira beteg, mint egy kövér fiatal:)))) Sőt, öregnek sem lesz beteg, hiszen ha már fiatalon sem volt duci és számított az egészsége, ez érett gondolkodásra vall és valószínű, hogy egy életre megmarad ez a jó szokása.


A szokások a családban alakulnak ki nagyrészt. Az az anyuka, aki csak 40-45 éves korára jön rá, hogy fiatalon készpénznek vette az egészséget (vagy már akkor sem volt neki), és csak ekkor kezd el odafigyelni, addigra már elrontotta a gyerekeit, akik, ha pechjük volt, duci tinik is. Szóval valahol a fiatal otthonról is hozta, hogy az anyja sem törődött ezzel.


Szerencsémre kaptam egy jó nevelést ebben, apum sportolt (most is edző, hogy nyugdíjas), anyám folyton diétázott. Mi ebbe nőttünk bele, nekem ez normális, és nagyon sok embernek az. Mint írtam, van, aki felébred Csipkerózsika álmából és meg van győződve arról, hogy amíg ő mit sem tudott szénhidrátokról, gluténról, laktózról, sportról, addig rajta kívül mindenki más is aludt, és neki szent feladata, hogy megtérítse őket, tudassa a világgal hogy kizárólag a paleo az egyetlen út... Ja, nem kellett volna elhízni, és nem kell utólag apostolt játszani, van, aki ezalatt az idő is egészségesen élt.

364. Kantara (válaszként erre: 362. - Pomponlány)
2014. júl. 31. 05:43
á, évtizedek óta ez megy...
363. Derya (válaszként erre: 361. - Gribedli***)
2014. júl. 31. 01:35

igen, biztosan igazad lehet, azert van annyi kover fiatal... :-D

es a rengeteg kover gyerek....

egyre jobban figyelnek az emberek az egeszsegukre... :-)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook