Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyni szeretnél? Akkor vacsorára sült kolbász és füstölt szalonna lesz. fórum

Fogyni szeretnél? Akkor vacsorára sült kolbász és füstölt szalonna lesz. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyni szeretnél? Akkor vacsorára sült kolbász és füstölt szalonna lesz.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
272. M0ncsa (válaszként erre: 270. - Derya)
2014. júl. 2. 16:33

Huu, tunder vagy, koszonom!

Megnezem, le lehet-e tolteni valahonnan. Ha nem, akkor majd beszerzem valahogy Mo.-rol, mojd csak jon valaki mifelenk nyaralni, es megveszi nekem :)


Juteszembe, temaba vag: zuram most olvas egy konyvet, eredeti cim: Dr. Robert H. Lustig: Fat Chance (The Bitter Truth About Sugar)

Olvasta valaki? Velemeny?

271. M0ncsa (válaszként erre: 265. - Ambrosya*)
2014. júl. 2. 16:30
Tudom. Ignore. Jobb otletem nincs :)
270. Derya (válaszként erre: 267. - M0ncsa)
2014. júl. 2. 16:29

ez az, egy orvosnhazaspar irte, es a krumpli mega rizs ellenere is elfogadott paleo berkekben .-)


[link]

269. M0ncsa (válaszként erre: 266. - Gribedli***)
2014. júl. 2. 16:29

Huh. A gluten nalunk a legnagyobb mumus, attol a gyerek is, en is, ferjem is kivan. Utobbi a legkevesbe, neki "csak" az allergiaja jon ki. Gyerek gorcsol es fosik, nalam is iszonyu belfajdalmak.


Bezzeg a paradicsom senkit nem "bant". Szoval tudja franc. Ahany csalad, annyifele fenotipus.

268. Derya (válaszként erre: 266. - Gribedli***)
2014. júl. 2. 16:24

huh, es pont a glutent hagytad meg.

erre nem is tudok mar mit mondani. :-(


a paradicsom, padlizsan, krumli, egy csaladba tartozik, egyik sem ajanlott paleoban.

de persze itt nem ez a tema.


a nagy, teljesen erett, piros paradicsom mertekkel fogyaszthato nem autoimmun betegeknek (paleoban).


bar tudom, itt nem az a tema, de engem ez erdekel. :-)


a citrusfelek koztudottan allergenekben gazdagok, 1 eves kortol ajanlottak.

267. M0ncsa (válaszként erre: 262. - Derya)
2014. júl. 2. 16:23

:DD

Noigen, nem vallas.

Nem, nem napi rendszeresseggel, ahogy jon. Altalaban olyankor, amikor elkap a hus- meg tojasundor (elofordul, foleg, amikor nagyon meleg van), es csak zoldseggel nem lakom jol, akkor utom fel ilyen koretekkel.

Tokeletes egeszseg dieta, sosem hallottam, utana fogok nezni ennek is, koszi :)


Fagyit meg egyebkent utalom, evekig nem ettem. Vizes fagyikat meg nem szeretem, ha mar, akkor vanilia, csoki, hasonlok. Most a terhessegi kivanossag rovasara irom azt a ket alkalmat :)


Viccet felreteve: egyik alkalom akkor volt, amikor terheleses cukorvizsgalat utan csellengtem a bevasarlokozpontban, es mivel a hulye vizsgalattal megbolonditottak a hasnyalmirigyemet, ossze-vissza ugralt a vercukrom, es rosszul lettem. Azert ez nem jellemzo allapot, szerencsere. Igazabol egy tk cukor is helyrerakott volna, de ott volt a fagyis mellettem, erted :D


Tisztelem es becsulom azokat, akik nem lengenek ki. En az elejen gyakrabban "elcsabultam", nem is edesseg, inkabb sos peksuti temajaban, de olyan rosszul voltam utana mindig, hogy ezek az alkalmak szepen lassan elmaradoztak. Most mar nagyjabol tudom, mi az, amit nem toleral a szervezetem (hiaba szeretem, nem eri meg a buntetest), es mi az, amit kis mennyisegben meg megehetek. Tovabba milyen eteleket zabalhatok korlatlan mennyisegben buntetlenul :) Utobbiak kepezik a taplalkozasom alapjait, nyilvan. Es ez nagyjabol megfelel a paleo-elveknek.


Mondjuk igy: a Robb Wolf-fele "80% paleo - 95% benefit" elvbe nagyjabol beleferek :)

266. gribedli*** (válaszként erre: 259. - Derya)
2014. júl. 2. 16:17

Na, ezt azert fenntartassal, hogy azt, amit a felnottek. Nekem van egy babamenu konyvem, mar vagy 6 eves es mar ott is irjak, amiket irtam, minel kesobb (jo, azt regen is tudtam, hogy a paradicsom mennyire gaz lehet a picuroknal mert allergen is), es erdekes, hogy meg az oszibarack is ezek kozott volt.


A legnagyobb gyerekem 11 eves, es abban a babamenu konyvben, amit vele hasznaltam, a paradicsomnal 9 honap volt.


A legkisebb babam egyiket sem eheti ezek kozul, amiket irtam, mert nala kiderult nagyon hamar, hogy erzekeny mindre. En egyszerre hagytam el nala mindent (nagyon sajnaltam, mert jo etvagya volt es mindent szeretett, amit adtam neki es nagyon szepen eljutottunk mar arra a pontra, hogy egy egeszseges, kiegyensulyozott etrenden elt, amiben mar megvolt minden). Na, gyakorlatilag a gluten az egyetlen, ami maradhatott, mert a doki kikototte, hogy mindent hagyjak el, ami eselyes es fokozatosan probaljuk ki, hogy mi az, amitol nincs hasmenese, piros pottyei. A paradicsom mindent vert, meg a banan is (ahogy a doki elore szolt), a gluten volt az egyetlen, amitol nem fosott. Szoval neha elofordul, hogy maga a gabona artalmatlanabb, mint egy joszandekkal adott paradicsom vagy narancs.

265. ambrosya* (válaszként erre: 260. - M0ncsa)
2014. júl. 2. 16:11

:D

Hát de nem?

Az a szomorú, hogy nem csak táplálkozástudományban nézik hülyének az embert. :P

264. ambrosya* (válaszként erre: 263. - Dinkaanyu)
2014. júl. 2. 16:09
Én meg azt, hogy a zsírokra, csak zöldséggel esztétikusabb és jobban csúszik.
263. Dinkaanyu (válaszként erre: 257. - Ambrosya*)
2014. júl. 2. 16:06
A banán nem gyümölcs a tévhittel ellentétben,és nem is eszem, de továbbra is tartom sok zöldségre gyümölcsre szükségünk van.
262. Derya (válaszként erre: 256. - M0ncsa)
2014. júl. 2. 16:05

persze, az alapelvek szerint nem megengedheto.

a kemenyvonalas paleosok nem lengenek ki, valoban, de azert mivel nem vallas ez (bar sokan ugy velik.-.. :-D) gondolom, ha neked belefer, akkor lehet enni neha rizst vagy krumplit.

nem napi rendszeresseggel.

ha napi rendszeresseggel eszel krumplit, meg rizst, vagy legalabbis eleg gyakran, de egyebekben minden paleos, akkor azt Tokeletes egeszseg dietanak hivjak. :-)


fagyibol van vizes fagyi, abban nincsen tej.

261. gribedli*** (válaszként erre: 253. - M0ncsa)
2014. júl. 2. 16:04

Igen, a krumplit a gyerekorvosok elsok kozott ajanljak, de nem mind. A krumpli az egyike azoknak a taplalekoknak, amelyek novelik a bel ateresztokepesseget. Es vannak orvosok, akik ajanljak a rakos betegeknek, van, aki pedig megtiltja.


Sot, ha azt vesszuk, mi van a hollandokkal, ugye? Megis elnek:)))


En csak kiegeszitettem a listat, hogy ha mar belatereszto kepesseget befolyasolo etelekrol van szo, a paradicsom se maradjon ki a jobol es a krumpli se. Nekem 3 gyerekbol csak ketto evett krumplit picinek, 1 utalta es nem volt hajlando megenni. Most, hogy nagyok, egyik sem szereti, semmilyen formaban, szoval problema megoldva, nem en zarom el toluk. Talan en vagyok az egyetlen az egesz csaladban, aki szereti, de mar evekkel ezelott "leszoktam" rola, mert meguntam, hogy ramrohad, egyedul nem eszem meg annyit, de csak 2-3 kg-os kiszerelesben kaphato az a fajta, amit en szeretek. Ezert mar en sem eszem.

260. M0ncsa (válaszként erre: 254. - Ambrosya*)
2014. júl. 2. 16:02

:DDDDDDDDDD


Na ezt a posztot konkretan vegigvinnyogtam.

Igen, errol van szo. Es ezert szoktam magamrol mondani, hogy egy nagy szkeptikus vagyok, semmit nem hiszek el ket szep szem alapjan, tessekkerem megindokolni.

Csak hat egyeseknek (sokaknak) nincs turelme vegighallgatni az indoklast. (Tul hosszu es unalmas a cikked, anya, a felenel abbahagytam!) :D

259. Derya (válaszként erre: 250. - Gribedli***)
2014. júl. 2. 16:01

ugyan kik nem ajanljak? :-)

mert a legujabb ajanlas szerint a glutent 4 honapos korban ajanljak bevezetni, meghozza a WHO, es igy Magyarorszagon is altalabn, de azelott is 6 honapos kortol ajalnlottak.

a krumli a legelso, amivel mondjak, hogy kell kezdeni a hozzataplalast. :-)

a tejtermeket 1 eves kortol.

paaprika, paradicsom, padlizsan, citrusok, hmmm, hm.

1 eves kortol a gyereknek azt ajanljak enni, amit a felnottek....

en tenyleg nem tudom, hogy kik ajanljak szerinted ezt... :-o

2014. júl. 2. 16:01
Az szép, az utóbbi hozzászólásom magyaros lett. Lehet aludni kéne már, mert kikészített a műtét.
257. ambrosya* (válaszként erre: 251. - Dinkaanyu)
2014. júl. 2. 15:58

Én zöldségekről beszéltem, a gyümölcsök teljesen más témák. Őket nem szabad csak simán az általános értelemben vett szh-ként kezelni, mivel fruktóztartalmuk FŐKÉNT van és nem glükóztartalmuk, a kettő pedig nem mindegy.

Sokan sok helyen leírták már, hogy a gyümölcsöket manapság már csak az ízükért együk, ne a rosttartalmuk miatt, mert a 3 nap alatt lett ződből lett sárga etilénpumpált banán nem valami nagy vitaminbomba.

A kerti gyümölcs talán még oké, de nálam a gyümölcsök 80%-a tabu kategória. A zöldségek viszont nem.

256. M0ncsa (válaszként erre: 252. - Derya)
2014. júl. 2. 15:58

Jaaaaj, nem arrol van szo, hogy nem szeretnem kimondani. :) Csak ha azt mondom, hogy paleozom, de eszem krumplit, akkor mivan? Szemforgatas, szornyulkodes, hogy uristendehatazmereg? Es a rizs? Szoval a paleo elvek szerint kapnek a paleosoktol a fenekemre, az az igazsag :)


Sot, bevallom, eves szinten meg kb. 1 kg borsot is megeszik a csalad (3-an), es elofordulnak itt-ott bunozesek. Pl. iden 2x ettem 1-1 gomboc fagyit is. Abban cukor is van, meg tej is.

Egy bocsuletes paleos ilyeneket nem csinal ;) Vagy igen?

255. gribedli*** (válaszként erre: 247. - M0ncsa)
2014. júl. 2. 15:55
Nem ambrosia, nem emlekszem, nem is te. Csak ugy mondtam. A mai hatekony dietak legtobbje a ketozisrol szol legalabb az elejen. Sorolhatnek olyanokat is, amiket csak ugy orvosok irnak fel es nem lesznek nemzetkozi hirnevu konyvek belole, csak egy orszagon belul, pl az olaszoknal a Dr Lemme (ha jol emlekszem a nevere), gyogyszeresz altal kifejlesztett, stb.
254. ambrosya* (válaszként erre: 247. - M0ncsa)
2014. júl. 2. 15:53

Én minden olyan életmódot/diétát támogatok, ami a zsírfogyasztás mellett kampányol és nincsenek bazinagy hülyeségek a kikötéseiben. :D

A ketogén diétát azért érzem jónak, mert nem kertel, hanem tudományosan megjelöli, hogy mit miért kell csinálni, nem nézi totál idiótának, értelmi fogyatékosnak azt a személyt, aki utánanéz.

Vegyük pl.a 90 napos diétát. A fogyózónak fingja sincs, hogy mi zajlódik le a szervezetében, csak elolvassa, hogy el kell választani a kajákat, de tök mindegy, hogy miért, fogyni fog, arról meg az ezt kitaláló orvos hallgat, hogy mi a hatásossága a módszernek. (A 90 napos azon az elven működik, hogy a fehérje és a szénhidrát együtt való fogyasztása magasabb inzulinválaszt eredményez, mintha külön ennénk a kettőt és a zsír pedig minden esetben csökkenti a vércukorszint emelkedését - ezt persze nem képesek elmagyarázni, mert az már nem üzlet, nem köthető névzhez, csak egy egyszerű testi folyamat. "Szénhidrát, zsír,fehérje inzulinválaszai" címen nem lehet sikeres könyvet kiadni)

Az ilyen 1200 kalóriás diéták összeírói is halál hülyének nézi az embereket, és írnak inkább a kalóriadeficitről, abban a reményben, hogy néha tudunk összeadni meg kivonni. Az már bonyolult, hogy az 1200 kcal szabályozza a szh bevitelt, ebben rejlik a sikeressége... Az értelmes ember fel tudja fogni, hogy EZ és AZ történik EKKOR és AKKOR és nem lehet csak úgy elintézni, hogy "vazze, egyél napi öccör, de hat után ne" (Mert akkor nem képesek feltöltődni a glikogénraktáraid teljesen, és este 6 után lesz ideje kiürülni, hogy fogyhass te hüllllllye, de ezt inkább eltitkolom, mert hüllllllye vagy)

A paleo is ilyen, mint a ketogén. Egyszerűen löki a tényeket, logikusan, mellédumálás nélkül.

253. M0ncsa (válaszként erre: 250. - Gribedli***)
2014. júl. 2. 15:50

Koszi a felsorolast (bar nem nekem irtad, mindegy).

Ebben csak az a vicces, hogy a krumpli a "szokasos" ajanlasoknal az elsok kozt szerepel az alma, sutotok, sargarepa tarsasagaban... Szoval ha van valami, khm, egeszseges, vagy clean-eating, vagy nevezdahogyakarod hozzataplalasi tablazatod, akkor ne fogd vissza magad lecci :)

252. Derya (válaszként erre: 242. - M0ncsa)
2014. júl. 2. 15:49

akkor gyakorlatilag paleozol. azt megertem, hogy nem szereted ezt igy kimondani. :-)


kit tudja miert, de voros poszto ez a szo sok ember szemeben... :-)

2014. júl. 2. 15:49

100g cukkini:3,3g ch,

4db őszibarack:57g ch

200g sárgarépa:19g ch,

200 jégsaláta: 4,2g ch

és ez csak a reggelim volt.

250. gribedli*** (válaszként erre: 230. - Derya)
2014. júl. 2. 15:45
Gabona (csak a glutentartalmuak), tejtermek, krumpli, paradicsom, paprika, padlizsan, citrusgyumolcsok (ezeket a zoldsegeket, gyumolcsoket legalabb 2 eves korig nem ajanljak)
249. M0ncsa (válaszként erre: 243. - Ambrosya*)
2014. júl. 2. 15:42
Ez igaz, en is siman betolok 1 kg jegszalatat vagy 3/4 kg paradicsomot, ezen ne muljek :) Nem olyan nagy mennyisegek ezek am, hamar osszejon az a 30g...
248. Dinkaanyu (válaszként erre: 243. - Ambrosya*)
2014. júl. 2. 15:41
Akkor emeld:)
247. M0ncsa (válaszként erre: 244. - Gribedli***)
2014. júl. 2. 15:39

:DDDD

Ambrosya oltott le, vagy valaki mas? Mert azt a cikkiro irta, hogy o a ketozisrol irt. Paleot meg azert emlitette, mint peldat, mert azt ismerte. Atkinst meg mittomenmelyiket meg nem. De ez nem azt jelenti, hogy kizarolag a paleorol van szo, szerintem.

246. gribedli*** (válaszként erre: 242. - M0ncsa)
2014. júl. 2. 15:36

En is szeretem igy mondani, ch-szegeny etrend vagy egeszseges taplalkozas vagy ilyesmik, clean eating (bar mar ez is egy cimke lett sajnos)


:D

245. M0ncsa (válaszként erre: 240. - Dinkaanyu)
2014. júl. 2. 15:36

Dinkaanyu jelezte, hogy kimaradt a cikkbol info. Erre reagaltam, hogy egyesek szerint meg igy is tul hosszu lett :)

En kifejezetten orultem neki, hogy amennyire lehetett, alapos volt :) Csak hat ez egy olyan bonyolult temakor, hogy egesz konyvsorozatot lehetne rola irni, es meg mindig a teljesseg igenye nelkul. Cikkbe besuriteni meg igazi kihivas, es nyilvan egy csomo minden kimarad - kinek mi a fontos.

244. gribedli*** (válaszként erre: 237. - M0ncsa)
2014. júl. 2. 15:34

Erdekes, en ennek ellenkezoje miatt lettem leoltva, mert en valamit irtam a ketozisrol (ami sok dieta alapja), erre kijavitottak, hogy ne mar, legyszi, itt csakis a paleorol beszelunk am.


Most, hogy Dinkaanyu linkelt a paleorol egy cikket, o lett kijavitva, hogy ne mar, itt nemcsak paleorol beszelunk am, hanem a ketozisrol ugy altalaban!:))))) (szoval akkor Atkins miert volt annyira tavoli ettol?

243. ambrosya* (válaszként erre: 241. - Dinkaanyu)
2014. júl. 2. 15:34

Oké, ez még semmi. Ha valaki valamilyen hiányban szenved, beteg, az nincs a homlokára írva.

30g szh-ba belefér:

1kg cukkini vagy

1kg paprika vagy

750g paradicsom vagy

1,5kg kígyóuborka vagy

1kg jégsaláta vagy

500g káposztasaláta vagy

375g hagyma


Ha valaki ennél nagyobb mennyiséget eszik, azelőtt tényleg megemelem a kalapom :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook