Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk több mint 20kg-ot életmódváltással egymást támogatva! fórum

Fogyjunk több mint 20kg-ot életmódváltással egymást támogatva! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
362. magicmag25 (válaszként erre: 361. - Rebeka2011)
2011. ápr. 30. 16:50

Ez engem is erdekelne...

Latom nincs itt senki...huzok vissza a tanulashoz...

361. Rebeka2011 (válaszként erre: 352. - B8bc576349)
2011. ápr. 30. 14:53
Hello! Mennyi időnként kell menned, hogy cseréljék? Érzed hatását?
360. db82bed8d4 (válaszként erre: 358. - Magicmag25)
2011. ápr. 30. 13:49

Értem, ez érdekes :D

Gondolom,nem csak a burgonyával vannak ilyen kis okosságok, praktikák :D

Eszedbe jut még valami?

2011. ápr. 30. 13:48

Na,lepek,mert tanulnom kell,jovoheten lesz ket vizsgam, at kellene csusszannom rajtuk.:D

Kitartast nektek lanyok!

(ja,es ebedelni sem artana):D

358. magicmag25 (válaszként erre: 356. - Db82bed8d4)
2011. ápr. 30. 13:42

Gondoltam,nyomok egy tudomanyosat...haha!:D biologus vagyok,vagy mi a szosz...:)Szoval elmeletben minden megy,csak gyakorlatban nehez!

Az a lenyeg,hogy pl megeszel egy tal krumplipuret, attol hamarabb megehezel,mintha megettel volna ugyanannyi mennyisegu lencset vagy paprikat...

Szoval a lenyeg,hogy a finomitott cukrokat keruljuk,ilyenek vannak a peksutikben, kekszekben(nem beszelve a magas zsirtartalmukrol),csipsekben,cukorborsoban,tesztafelekben.A krumpliban is, sajnos, de pl ha nem osszetorod a krumplit,es ha nem vizsben fozod, mar sokkal jobb,mert a cukorlancokat nem romboltad szet.Szoval a hejaban sutott krumpli a legjobb,ha pl annyira krumplira vagysz.De a legjobb,ha nem is krumplit eszel, hanem edesburgonyat, "sweet potato", egyreszt fincsi, es sokkal lassabban szivodo cukor van benne,mint a rendes krumpliban.

357. magicmag25 (válaszként erre: 352. - B8bc576349)
2011. ápr. 30. 13:31
Miota vannak akupunkturas tuk a fuledben?Erzel vmi hatasat?
356. db82bed8d4 (válaszként erre: 354. - Magicmag25)
2011. ápr. 30. 13:28

Főleg az utolsó 3 sor volt érthető a számomra,de persze :D

Köszönöm :D

355. magicmag25 (válaszként erre: 353. - Db82bed8d4)
2011. ápr. 30. 13:28

Altalaban salatat, szines dolgokat, minel szinesebb,annal jobb alapon.Paprika csikok natur joghurtba martogatva nagyon jo nassnak, vagy lencset,tofut,ilyesmiket.

Uborka is nagyon jo,mert vizhajto hatasu is.Persze a magas rosttartalmu dolgokat sem felejtsuk el.A rostnak nagy szerepe van az emesztesben. Minel tobb rost, annal jobb a belmukodes.

Wasa kenyeret is eszek, ebben 35 kcal van csak,es fekete rizsbol keszult,magas a rosttartalma.

Ilyesmiket,amiben tobb zsir van,mint rost,meg sem kozelitem!

354. magicmag25 (válaszként erre: 353. - Db82bed8d4)
2011. ápr. 30. 13:24

Bemasolok neked ide egy kis tajekoztatot.

Összetett cukrok: poliszacharidok (összetett, lassan felszívódó szénhidrátok).A Glikémiás index, rövidítve GI, egy számérték, amely arra utal, hogy milyen gyorsan szívódik fel az adott élelmiszerben lévő szénhidrát a szervezetben. A GI-t eredetileg cukorbetegek vércukorszintjének ellenőrzésére fejlesztették ki. Az alacsony glikémiás indexű ételek lassan felszívódó szénhidrátokat tartalmaznak, így hosszan tartó telítettség érzést okoznak. Minél alacsonyabb egy étel GI-értéke, annál kevesebb glükózt juttat a véráramba, így a hasnyálmirigynek is kevesebb inzulint kell termelnie ahhoz, hogy a glükóz eljusson a sejtekhez. Minél kevesebb inzulin termelődik, annál kevesebb zsírt raktároz el a szervezet. A magas glikémiás indexű ételek azonban gyorsan felszívódó szénhidrátokat tartalmaznak, amelyek hirtelen megemelik a vércukor és inzulin szintet, amit a vércukorszint hamar leesése követ, éhségérzetet okozva. A kaloriakrol egy alt. kep:


1 g szénhidrát= 4 kilokalória (kcal)

1 g fehérje= 4 kilokalória (kcal)

1 g zsír= 9 kilokalória (kcal)


Tehat minden etel,aminek alacsony a GI erteke,lassan felszivodo CHt tartalmaz,pl bab,lencse,szojabab,paprika,paradicsom,cekla,retek,szines fozelekek


Remelem kaptal egy kepet errol.

353. db82bed8d4 (válaszként erre: 350. - Magicmag25)
2011. ápr. 30. 13:15

Tudnál nekem pár példát írni???

Mit eszel ilyenkor?

2011. ápr. 30. 13:15

Sziasztok

én is szeretnék fogyni , elkezdtem 90 napos diétát, Akupunktük vannak a fülembe !!!

351. Rebeka2011 (válaszként erre: 348. - Magicmag25)
2011. ápr. 30. 13:10

Persze, a Bécsi diéta csak arra jó, hogy kimozdítsa az embert a holtpontról, nem egy életmód...


A paleo nálunk létkérdés: a párom cukros. Letiltották a kenyérről, cukorról, hüvelyesekről, lisztről, rizsről, krumpliról, ez pedig gyakorlatilag a paleo.

2011. ápr. 30. 13:06
Osszetett szenhidratok, nem gyorsan felszivodo szenhidratok.:) Bocs,h roviditek.
349. db82bed8d4 (válaszként erre: 346. - Magicmag25)
2011. ápr. 30. 13:04

szia :D

megkérdezhetem,hogy pontosan mit jelent az,hogy jó Ch?

348. magicmag25 (válaszként erre: 347. - Rebeka2011)
2011. ápr. 30. 13:00

Az a becsi dieta nem vmi jo,szerintem,tul szigoru!En maradok a keveset de mindenbol alapon, es sokat mozgok.

A paleorol nem nagyon tudok semmit viszont.

347. Rebeka2011 (válaszként erre: 346. - Magicmag25)
2011. ápr. 30. 12:57
Érdekes, én meg azon, hogy 3 napig nem ehetek husikát... Én alapjában véve paleozom, de olyan régen stagnálok, hogy most nekifogtam a bécsi diétának, hogy kimozdítson a holtpontról. Csak a reggeli zsömi helyett banánt eszem. Néha tojást is.
2011. ápr. 30. 12:36

Sziasztok!Latom sokan a szetvalasztos dietaval fogytok.Ki mennyi napnal tart mar?Milyen eredmenyeitek vannak?

En is probaltam mar, de nekem nem valt be, a feherje napon mindig elbuktam,mert mindig annyira kivantam a cht,hogy mindig elbuktam...:(

Viszont most CHt szamolok, es csakis a jo CHt veszem magamhoz, a finomitott CHkat kerulom nagy ivben, probalok ellenallni a kisertesnek.Neha nagyon nehez!

Folytatom az edzest.Tegnap hasizom70x, sulyzozas a bingo wingre,hat ezt nem tudom,hogy van magyarul.Mindegy.Ma labra akarok,popsira,belsocombra,meg persze hasizom,ki nem hagyom!

Ugyesek legyetek,kitartas a kajaval!En ma teljes kiorlesu muzlit ettem,30gr,csokkentett zsirtartalmu tejjel.Ma salata van beutemezve kajanak,halacskaval.

Kellemes napot!

2011. ápr. 30. 12:15

Sziasztok!


Pár napig nem voltam, de olyan sokat írtatok, hogy most sincs időm visszaolvasni. Húsvét visszahozott nekem 0,5 kg-ot, ami sajnos azóta is tartja magát. Kitartás mindenkinek, jövök ám majd, ha lesz egy kis időm!

2011. ápr. 29. 23:10

Sziasztok!

Nekem az egész napom elbaszta hangulatilag exem nője...remélem holnap mág jobb lesz.

Mai kaja: 1 melegszenya, dinsztelt krumpli+máj, 1 jó reggelt keksz, 1 alma

Most értem haza (ismét)...tornázok megint egy kicsit. Holnap pedig eltűnök délután,mert megyek Siófokra a barátaimmal...vasárnap este vagy hétfőn jövök. :)

2011. ápr. 29. 22:47

Sziasztok! Elég későn értem ide:) Ma megpróbáltam elkerülni az édességeket:)))

Olvastam valahol "a harag magunk büntetése mások hibái miatt" Hát nem fogom magam büntetni:D

Reklámot idézek:Mert hülye azért nem vagyok!:D

Szóval ma nem volt csoki, holnap viszont szénhidrát napom lesz, és ehetek, de az már nem a kényszeres csokizás lesz:D

Mindenkinek jó éjt!

2011. ápr. 29. 18:34

Sziasztok :D

ma gyümizek...eddig egész jól bírom, remélem minden rendben lesz :D

Hogy vagytok?

341. magicmag25 (válaszként erre: 340. - Szjudy77)
2011. ápr. 29. 18:21

Ja,nagyon jo talalmany,es hidd el,itt Irorszagban is van mindenfele tengeri herkentyu..kekszek,dietasak, rostot tartalamzok...de egyik sem olyan,mint a Korpovit!

Na,megyek a tescoba vasarolni ezt-azt! Ha mar Korpovit!Wasa kenyeret szoktam meg enni, csak 35 kaloria van egy szeletben es pateval nagyon fincsi!Persze jo vekonyan a majassal,mert hat soka zsir benne!

340. szjudy77 (válaszként erre: 339. - Magicmag25)
2011. ápr. 29. 15:57

Ja, nem néztem meg az adatlapod, nem tudtam hogy külföldön élsz... Úgy valóban nehezebb.. :(

Bizony, nagyon jó találmány :))

339. magicmag25 (válaszként erre: 336. - Szjudy77)
2011. ápr. 29. 14:13

Mivel kulfoldon elek, itt nincs korpovit keksz, pedig imadom,sajnos eleg messze lakom a magyar bolttol,ahol tudnek venni korpovitot...De majd alkalom adtan beugrom,ha arra jarok, es megtartom ilyen veszhelyzetekre.Emlekszem otthon mindig azt ettem, ha nagyon ehes voltam, kaveval...milyen fincsi!...

:) osszehasonlithatatlan ize van...

338. magicmag25 (válaszként erre: 337. - 9896a91eb9)
2011. ápr. 29. 14:12

Abszolut egyetertek veled!En is igy voltam mindig ezzel,ha vki felhuzott,egybol megnott az edesseg utani vagyam,azonnal kellett vmi CHt bekapnom,legyen az csoki, cukorka, gumimaci...tokmindegy,csak edes legyen! S minden szakitasom utan zabaltam magamra vagy 2-5kg-t.

S jott tavaly ez az ember...hm....az elso pasi, aki szakitott velem es nem hiztam utana, hanem fogytam 7kg-ot,mert ugy magamba zuhantam.Mas kerdes,hogy 3honap mulva ujra megkeresett es azota ujra egyutt vagyunk,csak sokkal lazabbra vesszuk a kapcsolatunkat.

Erdekes ez az erzelmi hozzaallas az eveshez...sajnos fuggoseg,nehez leszokni a mertektelen junk food zabalasrol,olyan mint vmi drog.Nehez, de jo,ha valaki megdicser,hogy mennyit fogytam, megha csak par kg is.

Szoval nem szabad feladni!

2011. ápr. 29. 13:26
Én akkor kívánom a csokoládét, de nagyon, amikor ideges leszek. Ha valamin felhúzom magam! Érdekes módon én gyerek miatt soha sem tudok kiborulni! Engem az tud nagyon kiborítani, amikor felnőtt ember értetlen, csökönyös és a saját érdekeinek szemben menetel és hiába teszek bármi, szetté válhatok előtte és nem hallgat rám!Mint a Harry Potterben: nem mondjuk ki a nevét?!De tegnap este megettem 3 kis csokitojást, meg vagy 4 kis csokicsibét.Aztán még letekertem másfél órát is.Legalább 20 km volt és megnyugodtam. Arra gondoltam, hogy egy értetlen ember miatt sem fogok visszahízni! Azért sem! Szóval úgy áll a dolog, hogy ha nyugodt vagyok, jobban megy a fogyi:)
336. szjudy77 (válaszként erre: 330. - Magicmag25)
2011. ápr. 29. 12:21

Korpovit keksz? Én abból szoktam 1-2 db-ot vészhelyzetben ;)


Meg én azt vettem észre, hogy tavasszal, mikor szedtem egy csomó vitamint, akkor nem voltam annyira éhes és az édességvágyam is rengeteget csökkent!!! C-vitamint szedtem 500mg-ot /nap, plusz valami multivitaminos pezsgőtablettát 1db-ot /nap...

2011. ápr. 29. 11:23

Na,most mennem kell dolgozni,vagyis imitalom,hogy dolgozom!:D

Kitartast nektek!

334. magicmag25 (válaszként erre: 332. - B826951849)
2011. ápr. 29. 11:22

Koszi!Par eve majd 40 kgot fogytam,de utana meghaltak a szuleim es elhagytam magam a nagy gyaszomban...es visszajott kb 20 kg...szoval egyszer meg tudtam csinalni, akkor most is meg tudom!Nem adom fel...ja, es most szidjatok...,hogy milyen lusta vagyok...hat van nekem lepegeto gepem is,vagy minek hivjak!Stepper!

Csak az a baja,hogy kicsit nyikorog,azzal estenkent mar nem zoroghetek...majd megnezetem valakivel,hatha csak meg kellene olajozni,vagy nem tudom...:)

333. magicmag25 (válaszként erre: 331. - Panna2)
2011. ápr. 29. 11:21

En mar vagy 5 eve nem iszom a kavem cukorral!Meg edesitot sem rakok bele! :) En is decafot iszok a magas vernyomasosm miatt.

Viszont a tejben is sok a zsir...eszre sem vesszuk,de rengeteg rejtett zsirt megeszunk egy nap!En mostanaban dobbentem ra,hogy rengeteg zsirt eszek, rejtett zsirt, nem is gondolnam,hogy mennyi zsir van egy adott termekben, es bezabalom,mert azt hiszem egeszseges!:S

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook