Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk életmódváltással, hogy ne kelljen aggódnunk a jojóeffektustól fórum

Fogyjunk életmódváltással, hogy ne kelljen aggódnunk a jojóeffektustól (beszélgetős fórum)


1 2
36. sznilla (válaszként erre: 35. - A1d8078fec)
2009. okt. 18. 17:04

Én ma álltam mérlegre, három kilót sikerült fogynom. De ezért két hete tartottam három nap szigorú zöldés-gyümölcs napot, és azóta sem vacsorázom, max egy almát. Olyan nehéz néha megállni, máskor meg annyira egyszerűnek tűnik. Ma bűnöztem, annyira kívános voltam. Nem csoki, hanem kenyér/zsemle/kifli. A héten kétszer voltam úszni, tartottam magam a megállás nélküli 40 hosszhoz. Emelnem kellene, mondjuk 60-ra. Meg még jobban odafigyelni a kajára. Csak amikor anyósnál (vagy másnál) ebédelünk....

Ja, és nekem is itt a suli.... csokoládé? :)

Almaecet???? Hogyan?

2009. okt. 18. 11:32

Áááááá,én nem tudom mi van?!!!

Nem hízom,de egy grammot sem fogyok,állok egyhelyben.Jó mostanában volt egy-két bűnözős csokis napom,mert sokat kellett tanulnom,de akkor is.:S Azért próbálok kitartani.

Jövőhéten veszek almaecetet,az talán felgyorsítja egy kicsi az anyagcserémet:)!

Szép napot mindenkinek:)!!!!

34. sznilla (válaszként erre: 33. - 85055abb64)
2009. okt. 7. 10:24

Na, ez nagyon igaz: amit otthon lát, aszerint él majd Ő is. Ezt már egyéves korában is látom. Imádja a párolt zöldségeket majszolni, és a csokis dolgokból keveset eszik. Nem is volt még olyan főzelék, amit ne evett volna meg. Én azért sajnálom, hogy anyám nem csinált nekünk annyi sok főzeléket stb., de tény, hogy mi sosem ettünk otthon túl zsíros, magyaros kajákat (anyám canadai születésű). Így most "csak" anyósommal gyűlik meg kissé a bajom e téren, nem érti miért nem adok(adtam) a gyerkőcnek fél éves korában húslevest, és alig várja, hogy kolbásszal tömhesse.... no comment.

Köszi a tuningot :)

2009. okt. 7. 07:58

Sziasztok Anyukák :)


Én csak bekukkantotam erre a fórumra, nagyjából bele is olvastam :)


Én a rendszeres testmozgás híve vagyok, de az a váleményem, hogy egy kisgyermek nevelése sokszor felér egy aerobik edzéssel, amint látom a környezetemben :) Úgy gondolom, hogy teljesen érthető, ha a gyermeknevelés és az egyéb kötelességek miatt, elmarad a torna. Persze törekedni kell rá, hogy meg legyen, de ne keserdjetek el, ha kimarad, mert a kisgyermekek megmozgatnak titeket :)


Egy kis tuningot megpróbálok nektek adni a folytatáshoz (bár ahogy olvastam, törekedtek enélkül is, ami elismerésre méltó):


- Több kimutatás, felmérés "istentudjami" egyértelműen kimutatta, hogy az egészségesen táplálkozó szülőknél a gyermek valószínűleg nem az elhízott emberek táborát fogja erősíteni, hiszen az otthonról hozott étkezési szokások gyökeresen meghatározzák a majdani táplálkozási szokásai is.


(Persze, vannak ellenpéldák is, de az otthonról hozott gyökerekben én nagyon hiszek.)


Nagyon sok sikert kívánok Nektek a ti fogalmazásotok szerint az életmódváltáshoz (amit én is vallok), ezáltal koplalás mentes napokat, tápláló ételeket, kevés mélypontot, változatos ételeket, és végül sok boldogságot a gyermekekhez!

32. sznilla (válaszként erre: 31. - A1d8078fec)
2009. okt. 7. 06:51
Akkor ügyi vagy :) rdményt tényleg ne várj egyelőre. Amit kiizzadsz, az víz, viszont szépen izmosodsz :) Nekem három hét után kezdett viszonylag jó alakom lenni, de a mérleg szinte semmit nem mutatott. Ma végre én is megyek step-es/erősítődre. Szép napot!
2009. okt. 6. 18:14

Én kitartóan tartom a heti két aerobikot,viszont mérleg szerint én sem fogyok.....még.:P De kivárom!

Próbálok az étkezésemre is figyelni,nagyon sok gyümit és zöldséget eszem:)!

Csak látszodjon már a mérlegen is,de érezni érzem a változást magamon!

30. sznilla (válaszként erre: 28. - A1d8078fec)
2009. okt. 6. 17:04
Halihó! Hogy megy a heti kettő? Én az utóbbi két héten szinte semmit nem tudtam mozogni (illetve amennyit egy már járni-szaladni tudó egyéves fiúcska mellett lehet). Viszont komolyan figyelek arra, mit eszem. És elég sok dolgot meg tudok állni. A hasim laposabb is lett, mérlegen szerintem még nincs eredmény. De energikusabb vagyok, és nem puffadok fel, ami azelőtt előfodult elég gyakran. Te hogy állsz??? :)
29. sznilla (válaszként erre: 28. - A1d8078fec)
2009. szept. 26. 12:33

Én is jártam heti kétszer aerobic-ra. Hitelen kezdtem, elég kemény volt, de nagyon sokat számított. A mérlegen persze nem látszott, mert elkezdtem izmosodni. A heti kettő szerintem tökéletesen teljesíthető. Először durva izomláz a végeredmény (feltéve, ha jó az edző!!!), később már csak enyhe és kellemes izomláz. Aztán már hiányozna is. Én sajnos Apa munkája miatt egyre ritkábban jutok el, akihez szeretek járni, esténként tartja (és ugye van egy 1 éves fiam, akit nem tudok lepasszolni, idegenekkel meg egyelőre nincs el). Így most elkezdtem a kolléganőimmel heti kétszer hajnali hattól úszni. Nem olyan megerőltető, mint az aerobic, viszont rengeteg jótékony hatása van, és formál. Remélem, a fenekemen, és combjaimon formál valamit :) (A héten sajnos oda sem jutottam el a fránya bacik miatt)

Neked hogy megy az aerobic??? :) És milyen fajta?

2009. szept. 15. 22:02

Azért néha-néha van itt vki :) !

Múlthéttől elkezdtem aerobikozni,remélem a heti kettő menni fog:P!!!!

2009. szept. 10. 13:51

Hahóó!!

Sehol senki??????

26. a1d8078fec (válaszként erre: 25. - Sznilla)
2009. aug. 29. 20:45
Hát,én is tudom,hogy a pasiknak a pici pocak szexi,én is nagyon szeretem:),és én is hangoztatom:P,úgyhogy mi meg lányok küzdhetünk ellene nélkülük:D!
25. sznilla (válaszként erre: 21. - A1d8078fec)
2009. aug. 29. 15:05

hát, az a baj, hogy az Ő hasa inkább szexi, mint csúnya, és Ő ezt tudja :)

Meg ha 90 kg fölé megy (185 cm), akkor kicsit többet bringázik, aztán gyorsan leadja....

Engem meg hátráltat :)

De mostantól nem hagyom magam!!!!

24. sznilla (válaszként erre: 23. - Giorcub)
2009. aug. 29. 15:02
köszike, megpróbálom :)
23. giorcub (válaszként erre: 20. - Sznilla)
2009. aug. 29. 12:52

en zabkekszet szoktam enni. az eltelit es lassan szivodik fel (glikemias index gondolom mond valamit). edes ugyhogy edessegnek jo. persze nem egy csomaggal kell megenni. en 1-1 darabot szoktam azt is felbe torve es ket reszletben.

masik az aszalt gyumolcs (nem kandirozott), az is teljesen jo, persze nem egy zacskoval hanem nehany szemet (aszalt cseri, arany mazsola es hasonlok).

22. giorcub (válaszként erre: 11. - Lukasikmoncsi)
2009. aug. 29. 12:49

hulyeseg:) ha ehes vagy egyel, de csak keveset. es szamold bele a napi kajadba nehogy dupla vacsora legyen a vege. en is eszem este, van hogy meg ejfelkor is, de keveset es mivel soxor fent vagyok ejjel 2-3-ig igy van ideje felhasznalodni, nem egybol zsirra alakul.

de alapvetoen keveset kell enni, erdemes egy darabig szamolgatni es utana mar tudja az ember mennyi a napi max. aztan par honap utan teljesen raall a dologra eszebe sem jut mar falni mint elotte, igazabol sokkal kevesebbet fog foglalkozni az evessel mint elotte. persze sokan azt mondjak hogy alig esznek, epp csak csipegetnek, de azt viszont egesz nap es osszesegeben rengetek kaloriat. ezert erdemes irni mindent. ha valaki beall a napi 1000-1200kcal-ra akkor le fog fogyni. ez egyszeru fizika, tsodak nincsenek, csak gyenge akarat:)

21. a1d8078fec (válaszként erre: 20. - Sznilla)
2009. aug. 29. 09:20
Mondd azt neki,hogy rá is ráfér:D:D.-ez vicc volt:).
20. sznilla (válaszként erre: 18. - A1d8078fec)
2009. aug. 29. 07:24
Ó, azt tudom, hogy valamennyi szénhidrátot kell egyek. Csak a késői nassolást akartam valamivel helyettesíteni. Nem is bírnám ki tészta vagy sütemény nélkül - szeretek sütni. Hát, arra is gondoltam, hogy sárgarépát eszek, és esetleg mártogatom valamibe. Csak bírjam tartani :) Meg Apát rávenni valahogy, hogy szolidarítson :)
19. Noniusz (válaszként erre: 15. - 91d4989ab9)
2009. aug. 28. 20:39
akkor is hizlal,ha "norbis" a tej?
2009. aug. 28. 20:13

Keksz?Ok,hogy szénhidrát,de szüksége van a szervezetednek rá és azért mert 2-3 db kekszet megeszel nem fogsz meghízni-(nem 1 zacskóval eszel meg-)csupán elveszi az étvágyadat.Arról nem is beszélve,hogyha egyáltalán nem eszel szénhidrátot csak fehérjét tönkre teszed a vesédet,tanulom,úgyhogy tudom.:)

Végülis tényleg mindenkinek a magánügye,de szerintem egy próbát megér:).

2009. aug. 28. 19:13
Ja, és a csokit mivel lehetne helyettesíteni???? Csak azt ne, hogy semmivel :(
16. sznilla (válaszként erre: 11. - Lukasikmoncsi)
2009. aug. 28. 19:11

Dettó :)

De amikor az este 9-10 körül hazaérő férjem akkor kajál a legjobbakat??? :(

Persze neki nincsenek ilyen problémái...

Szerintetek azon kívül, hogy semmit, mégis mit lehetne este tízkor enni? Keksz kilőve, szénhidrát. Nagyon gyümis nem vagyok. Meg joghurtos sem. Ötlet?

15. 91d4989ab9 (válaszként erre: 14. - Noniusz)
2009. aug. 28. 18:51

a tej a fogyózók számára nem túl szerencsés ekkora mennyiségben, hizlal


inkább pároltzöldséget egyél husival

2009. aug. 28. 18:00

Hát,én szinte az ellentétetek vagyok,az olvasottak szerint.

Szinte alig eszem.Van olyan,hogy csak 2 joghurt és rengeteg /2 l / zsírszegény tej a napi adagom.

S most szépen megállt a fogyásom...

2009. aug. 28. 17:29

Most mennem kell mert felébredt a lányom:)

Megpróbálok ma már csak inni és talán pár szem parit enni.

12. a1d8078fec (válaszként erre: 11. - Lukasikmoncsi)
2009. aug. 28. 17:21

Most vicces lesz amit én mondani fogok,de én minden áldott nap este 10-11 körül rám tör egy farkaséhség ,én ekkor is eszek vmit,ami elűzi az éhségemet.Bár itt próbálok nem túl nehéz kaját enni.Joghurtot,2-3db kekszet,vagy gyümölcsöt.

Én akkor sem éheztetem magam,végülis,ha annyira éhes leszel,akkor a szervezetednek szüksége is van rá,csak kontrollálni kell,hogy ne edd túl magad,hanem úgymond becsapva a szervezetedet csak űzd el az éhségedet.

2009. aug. 28. 17:17
Annyiszor elhatároztam már magam,hogy este 6 után nem eszek,de olyan nehéz betartani.A férjem este 9 körül vacsizik és én is mindig eszek vele,ezt kéne megszünteti.Vagyis ezt is:))))
10. a1d8078fec (válaszként erre: 7. - Lukasikmoncsi)
2009. aug. 28. 17:15

És ezáltal úgy átállsz erre az életvitelre,hogy megerőltetés nélkül tudod csinálni,anélkül,hogy már várnád a fogyókúrád végét,mert már egyszerűen nem bírod csoki,fagyi nélkül.

Csak nekem a vizsgaidőszak húz vissza egy kicsit,mert akkor a stressz miatt nem tudom ezt a fegyelmezettséget megtartani,akkor mindig visszajön a 6 hét alatt 3-4 kiló:(.De utána egy hét alatt szépen fokozatosan visszaállok és megy gond és megerőltetés nélkül újra:).

9. a1d8078fec (válaszként erre: 7. - Lukasikmoncsi)
2009. aug. 28. 17:08

Másfél éve kezdtem és igen mindent ettem,ha csokit kívántam (édes szájú vagyok) akkor csokit ettem,igaz nem egy táblát hanem 4-5 kockát és azután már csak gyümölcsöt vagy salátát ha még éhes voltam és nem kenyeret .

De ugyanakkor figyeltem is az alapanyagokra,de nem megszállottan.Értem ezt úgy,hogy pl.a rendes tészta helyett durumtésztát főztem,ha megkívántam.Ugyan olyan az íze,csak sokkal hosszabb ideig biztosítja a teltségérzetét az embernek.Volt,hogy teljeskiörlésű kenyeret vettem,de nem ez volt a jellemző,ugyanúgy megedtem a fehérkenyeret,a csokis csigát,csak belekalkuláltam az aznapi étrendembe és másból kevesebbet ettem.De nem számolgattam szigorúan a kalóriákat.

Próbáltam fokozatosan csökkenteni az adagaimat,hogy ne hirtelen legyen "elvonási tünetem" és ne álljon fent annak a veszélye,hogy megunom és másnap felfalok mindent,ami a kezem ügyébe akad.

Ha nagyon megéheztem napközben és tudtam,hogy nem régen ettem,akkor egy szem cukorkát elszopogattam az felemelte annyira a vércukorszintemet,hogy 1-2 órát még simán kibírtam kaja nélkül-na ez szerintem egy nagyon jó trükk volt,nekem legalábbis nagyon bejött:)

2009. aug. 28. 16:57
Sajnos én imádom az édességet és nem nagyon tudok ellenállni neki:((((((((((Rossz vagyok:(((((((
7. Lukasikmoncsi (válaszként erre: 1. - A1d8078fec)
2009. aug. 28. 16:56
Mindent ettél csak kevesebbet??És mennyi idő alatt sikerült leadnod?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook