Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fogház, börtön, fegyház fórum

Fogház, börtön, fegyház (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
5471. todika50 (válaszként erre: 5467. - Liza88888)
2016. máj. 31. 10:24

Ezt benezted!

Ket Gabica van.

5470. Gabica0225 (válaszként erre: 5467. - Liza88888)
2016. máj. 31. 10:22
Nem kedvezményt . nem látogatást vagy bármi ilyesmit szeretnék. pusztán csak tudni hogy jól van ezért kérdeztem hogy mikor irhatok en neki levelet vagy hogy mükodik. tisztában vagyok vele hogy tizennyolcnap nem a világ vége meg hogy sokan vannak akik jóval többet kapnak ennél. De mivel a neten szinte semmit nem találtam Székesfehérvárról . és nem igazán vágom hogy az rendes börtön tehát ott marad vagy átszállítják. Szóval nem kedvezményt vagy ilyesmit szeretnék .
5469. Liza88888 (válaszként erre: 5468. - Liza88888)
2016. máj. 31. 10:20
Bocs, ezt nem neked akartam írni, hanem a másik Gabicának
5468. Liza88888 (válaszként erre: 5466. - Gabica 2016)
2016. máj. 31. 10:16
nem olvastam az előző hozzászólásod, de lentebb 18 NAPOT írtál!
5467. Liza88888 (válaszként erre: 5453. - Gabica0225)
2016. máj. 31. 10:15

Nincsen bennem semmi rosszindulat és az lehet én értek félre valamit.

De 18 NAPRA milyen kedvezményt szeretnétek?

Én azt gyanítom, hogy egy meg nem fizetett büntetésről van szó, amit átváltottak letöltendőbe. Az itt lévők 99%-ának 18 nap alatt nem fordult meg a kapcsolattartói papírja.

Mire elkezdődik, kint lesz!

5466. Gabica 2016 (válaszként erre: 5464. - 70e5b68753)
2016. máj. 31. 09:59
Köszönöm.énsem értem ezt az egészet 3-an voltak az ügyben az l rendü megszökött pàr honap utàn a hàzi örizetböl azota is szökésbe van a màsik az osztràkoknàl csücsül az én pàrom meg a 3 év hàzi örizet alatt megtanult becsületesen csalàdban élni és mégis ö kapta meg a legsulyossabb itéletet 6 ho többet mint a többiek semmit nem nézett a biró még az idö mulàst se kerek perec megmondta hogy példàt fog statulàlni es odavàgja neki az éveket.
5465. Gabica0225 (válaszként erre: 5461. - 70e5b68753)
2016. máj. 31. 09:15
Eleve ugy ment be hogy vitt magával kitöltve kapcsolattartoit . Igy nekem már nem kell vissza küldenem. Meg neki se kell ki küldenie . Igy mikor irhatok en vagy hogyan van ez??
5464. 70e5b68753 (válaszként erre: 5463. - Gabica 2016)
2016. máj. 31. 08:27
Drága jó istenem! még a hideg is kiráz! Nagyon sajnálom! Gondolom ő is el van keseredve. Próbáld tartani benne a lelket valahogy. Nagyon szurkolok nektek! Ha csak egy pár évet sikerülne lefaragni, már jó lenne. De hogy a kedvezményből is ugyan miért zárták ki? Miért nem lehet megadni az esélyt sem? Tönkre teszik egy család életét... Még egy emberölésnél meg is érteném... De így! Rettentően sajnálom! Kitartást!!! És programozzatok sokat a kicsivel! Talán így lehet egy kicsit elterelni a figyelmedet erről az egészről! De ne roskadj magadba! A kicsinek is és a párodnak is szüksége van rád!!! Én nagyon szurkolok!!!
5463. Gabica 2016 (válaszként erre: 5462. - 70e5b68753)
2016. máj. 31. 08:16
Hàt mit is mondjak pokoli fàlydalom mégha csak egy pàr évröl lenne szó. De ez nagyon kemény itélet lett.probàlok mindenben kapaszkodni de az ügyvédünk azt mondta hogy vàrjuk meg a papirokat 2-3 hét mire kijön es akkor adjunk be egy felülvizsgàlati kérelmet.
5462. 70e5b68753 (válaszként erre: 5459. - Gabica 2016)
2016. máj. 31. 07:58
Szia! Én nem annyira vagyok ebben járatos. De szerintem nálatok esetleg a Kúria adhatja vissza, bv bíró véleményem szerint nem. :( Hogy vagy? Hogy viseled?
5461. 70e5b68753 (válaszként erre: 5458. - Gabica0225)
2016. máj. 31. 07:57
Szerintem mire megfordul a kapcsolattartás már lassan jöhet is hazafelé. Ő kiküldi a kapcsolattartói papírt, te visszaküldöd, ezzel már levelet is küldhetsz. Felrögzítik. Ezen a héten biztos nem kapsz levelet tőle, mert ugye még át is olvassák és csak úgy adják fel. Mindenképpen elsőbbségi borítékot használjatok, azt hamar megkapod, a sima képes egy hétig is bolyongani.
5460. skylight_ (válaszként erre: 5458. - Gabica0225)
2016. máj. 31. 06:57
Azt is csak akkor ha már kapcsolattartóként fel vagy vezetve a rendszerbe.
2016. máj. 31. 06:43
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy ha biró kizárta a kedvezményböl akkor azt már semmi képpen nem lehet vissza kapni? Gondolok arra hogy majd a bv biró netàn vissza e adhatja?
5458. Gabica0225 (válaszként erre: 5456. - Skylight_)
2016. máj. 30. 23:49
levelet mikortól adhat fel???
5457. Gabica0225 (válaszként erre: 5456. - Skylight_)
2016. máj. 30. 22:59
köszönöm :)
5456. skylight_ (válaszként erre: 5455. - Gabica0225)
2016. máj. 30. 22:30

Pl. Szekszárdot is előzetes háznak mondják de még is vannak olyanok akik már a büntetésüket töltik ott. Székesfehérváron voltam már és láttam rabruhában rabokat, ezért feltételezem, hogy elképzelhető, hogy ott maradhat erre a majd 3 hétre!


Alap helyzetben 10 napot szoktak írni a telefonra, de azt nem tudom, hogy az ilyen rövid időtartamnál, ez hasonló-e?!

2016. máj. 30. 21:39
És meddig számít elözetesnek vagy hogy van ez ? hány napnak kell eltelnie hogy telefonálhasson vagy írhasson ??
5454. todika50
2016. máj. 30. 21:21
En ugy tudom, hogy az elozetes haz, de van itt olyan biztos, aki tobbet tud rola. Szekesfehervarhoz tartozik Baracska es Martonvasar. Tehat, ha tovabb szallitanak, ez a ket hely johet szoba
2016. máj. 30. 20:55
Sziasztok. segítséget szeretnék kérni. A páromnak ma kellett bevonulnia Székesfehérvárra. Nem tudjátok hogy milyen ? mennyi idő után telefonálhat ha már van kapcsolattartói ? Illetve ő tizennyolc napra ment be , van esély rá hogy tovább szállítják???
5452. skylight_ (válaszként erre: 5451. - 5861c4b773)
2016. máj. 30. 20:34
Én sem gondolom, hogy amivel lehet élni azt hagyni kell, jobb esetben ha már végleg szabadul valaki, semmilyen hátrány nem érheti. Tárgyalásokon sem kell részt venni. Így is min. 1 év mire a beadványra válaszolnak.
2016. máj. 30. 19:42
Nagyon érdekes és igaz dolgikat írtok csajok.Szerintem aki teheti és van rá indoka az bátran perelje az államot,én úgy hallottam az ügyvédek előre nem kérnek érte penzt,hanem %ot a megítélt összegből! A magfutamodas nagyon nem jó szerintem mert ebből csak Ők jönnek ki jól.Én is osztom hogy ha hazaengednek valakit akkor intézkedjen.A feltételes leteltét azért nem ajánlom mert én úgy tudom a szabadulást követő fél éven belül a kérelmet be kell adni. Az hogy a parancsnoknal lehessen panaszt tenni nagyon nem jó ötletnek tartom épp azok miatt amit leirtatok.... Valami nagyon kezd buzleni...
5450. todika50
2016. máj. 30. 18:09

Az elozo beiras vege helyesen

a masodfok a media hadjarat nyoman kialakult kozhangulat nyomasara valtoztatott.



Elnezest, igy talan erthetobb a vege.

5449. todika50 (válaszként erre: 5445. - Skylight_)
2016. máj. 30. 16:13

skylight_ irja, hogy a mediara hivatkozom, tenyleg regebben beszeltunk egy iteletrol, biztos tobben emlekeztek ra.Erden torten, egy keso augusztusi delutan, egy 64 eves no nappal szemben vezetett es elutott egy par hetes ikerpart. A gyerekek kiborultak a kocsibol es meghaltak. Eddig a tortenet. A gazolo felfuggesztett bortont kapott elso fokon, masodfokon talan 3 ev letoltendot. A mellek korulmenyeket majd irom kesobb, de ami itt erdekes a madodfoku birosag indoklasa: azert kapott letoltendot, mert a gyaszolo szulok elegedetlenek voltak az itelettel!!!!!!

Hat ez borzalom, es nem a riporter foglalta igy ossze, ez egyenesen a biro szajabol jott.

Ami a korulmenyeket illeti, tenyleg borzalmas, ha valakinek par hetes csecsemoit elutik, DE mit kerestek a kocsi uton a babakocsival, miert setaltak ott, ahol nem volt jarda, es az anyuka hogy tudott ellepni az auto elol, miert nem emelte a maga elott a par kilos babakat.

Tudom, hogy melyen gyaszolnak, de ezeket a kerdeseket senki nem tette fel? Nincs itt egy kis szuloi gondatlansag?

Ezeket a tenyeket vehette figyelembe az elso fok, amikor felfuggesztettet adott, es a media hadjarat mar csak a kozhangulat nyomasara valtoztatott.

5448. todika50
2016. máj. 30. 15:55

Szerintem nagyon igazatok van, hogy a karteritessel, csak a letoltes utan, sot en meg megtoldanam, a felteteles ido eltelte utan szabad foglalkozni. Addig biztos retorzio lenne.

A kerdesem csak az, hogy erdemes-e, vagy az ember inkabb minel gyorsabbban igyekszik ebbol az egeszbol kilabalni. Mindnyajan tudjuk, hogy milyen remes es koltseges a birosagi szakasz, ki akarna ezt ujra atelni?

5447. Nyunyek
2016. máj. 30. 14:41
A kártérítést kizárólag a szabadulás után szabad pedzegetni,különben nem vet jó fényt sajnos az elítéltre. :( Ez sajnos Mo.
5446. kitti1110 (válaszként erre: 5444. - Nyunyek)
2016. máj. 30. 12:40

Na a félreértés elkerülése érdekében,a reménykeltő alatt arra gondoltam hogy: "

A rendeletben a szaktárca kiterjesztené a reintegrációs őrizet alkalmazási körét, amelynek révén a korábbinál több elítéltet vonhatnak be ebbe a kedvezménybe, illetve a hatályos szabályozásnál hosszabb időszak lesz letölthető reintegrációs őrizet keretében"

A másik:

Nagyon jól tudjuk hogy a kártérítés miatt nem kell annyira törni magukat ha jót akarunk...csak legyünk már túl ezen az egészen és felejtsük el ezt az időszakot és ezeket az idióta primitív embereket... :)

5445. skylight_
2016. máj. 30. 11:34

Valóban érdekes amit írtok, mert ha én spec. bent tölteném az ítéletemet, majd én panasszal élek a parancsnok felé... akkor azt hiszem elképzelhető sanyarú sorsom lenne... mert hogy mindenki tudná, hogy én panasszal éltem az biztos, és ezzel vissza élnének!

És mint amit linkeltem blog posztot, szerintem pont az ilyen társadalom miatt nem jutunk sosem előrébb, mert a pesszimizmus, a negatív kritika szerintem az emberek 80%-ban benne van idehaza (talán ebben szerepet játszhat a gazdasági helyzetünk, nem tudom).

+ Csak gondoljuk végig azt, ha nem lennénk ilyen helyzetben akkor mennyire érdekelne minket az "emberi jogvédelem"? :)

És todi is jól írja, néha a média képes befolyásolni az ítéletet, hogy a nép mit kíván ,példákkal nem szeretnék élni, de elgondolkodás képen, mikor valaki életfogytiglant kap, és más hasonló esetben tízen X évet! És akkor felmerül a kérdés, hogy most XY kapott enyhe ítéletet vagy a YX kapott túl nagyot?


Egyébként kommenteket épp ezért nem szabad olvasni, mert mi ebben benne vagyunk, és alapból mi most "emberi jogvédők" vagyunk és az egész rendszerről talán sokkal nagyobb tapasztalatunk van, mint aki még a börtönök közelében sem volt soha. De ez kb, olyan mint ha én csillagászatról beszélnék, és véleményt alkotnék, holott semmi információm nincs az adott témában, és a véleményem, kritikám nem helytálló, nincs értéke, nem alapozható semmire.

De talán egyszer valaki rájön arra tényleg, hogy a jelen börtön rendszer ebben a formában nem biztos, hogy célszerű, mert ha máshol működik valami akkor idehaza mért nem működhetne! A nép nem örülne? :) Máshol mért fogadják el? Szóval lehet velünk "néppel" van a legnagyobb baj! :(

5444. Nyunyek
2016. máj. 30. 10:52

Sajnos szerintem a cikk nem reménykeltő (mármint a RÖ kiterjesztésén kívül).Ismerjük mind a rendszert.Szvsz inkább arra hajtanak,hogy a benti helyzet miatt, a büntetés letelte után ne forduljon senki a Helsinki bizottsághoz. És én simán kinézem,hogy aki a börtön parancsnokhoz fordul,az jól nem jár.

A kommentelők ismeretlen dolgokról írnak,nem voltak még olyan helyzetben,hogy máshogy ítéljenek.

5443. todika50 (válaszként erre: 5440. - Samela79)
2016. máj. 30. 10:13

Lattatok a cikk alatti kommenteket? A tarsadalom vert kivan, es a torvenyhozok ennek megfeleloen hozzak a torvenyeket, a birok meg az iteleteket. Az ilyen cikkek csak olajat ontenek a tuzre, mert az emberek bosszuvagya mellett, meg a megitelt karpotlast is irigylik.

Regi forumozok tudjak, hogy a ro kiterjesztese mar tavaly is tema volt, kozvetlenul a bevezetese utan.Es mi tortent helyette? Szigoritottak a telefonalasi idot, a mobillal dragitottak a percdijat, es az iden mar a benti ehberbol is vonjak az allamnak megitelt perkolcsegeket.

2016. máj. 30. 08:34
Engem is foglalkoztat mi lesz ha itthon lesz... Vajon jobban fog vigyázni hogy ne kerüljön megint szembe a törvénnyel, vagy ugyanilyen helyzetbe kerülünk majd? Az biztos, hogy most nagyon ragaszkodik hozzám, bár lehet a bezártság rásegít ebben. De én is bizakodó vagyok, reméljük a sok rossz után már csak jó jöhet! :)
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook