Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fogház, börtön, fegyház fórum

Fogház, börtön, fegyház (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
5351. Gréti86
2016. máj. 17. 12:22

Sziasztok!

Nem vagyok érintett a témában, de az agárdi kisfiú kapcsán felmerült bennem egy kérdés. Börtönre ítélték a szülőket, nagyszülőket. Ők lehetnek együtt a börtönben? Vagy részletekben együtt? Vagy mindenki külön intézetbe megy, és nem találkozhatnak egymással? Hogy megy ez?

5350. skylight_ (válaszként erre: 5349. - 70e5b68753)
2016. máj. 17. 12:14

Épp megnéztem a mi ügyünk, 1 éve megy és még nincs elsőfokú ítélet sem! De nyilván ez változó kinél mennyi időt vesz igénybe.

Másodfoknál születhet valóban rosszabb ítélet, de sok esetben ajánlott fellebbezni, kivéve vádalku vagy ha olyan nagyon kedvező az ítélet. + Ha ti el is fogadjátok, de az ügyésznek nem tetszik és ő fellebbez akkor is megindul a másodfok. De az ügyvédetek tanácsát fogadjátok meg, ő látja át az ügyet! :)

2016. máj. 17. 11:46
Sajnos egyáltalán nem vagyok képben. Eddig egyik napot átvészeltük a másik után, voltak neki is hullámvölgyek, nekem is, tartottuk egymásban a lelket, folyamatosan vártunk valamire (szembesítés stb) Akkor ahogy számolom, ha teszem azt 3 évet kapna, nem is érné meg fellebbezni, mert mire elítélik majdnem egy év letelt ugye... 2/3-addal szabadulhat, tehát még egy évet kellene bent lennie és itthon is van. Meg ki tudja milyen kedvezményeket kaphat még. Másodfokon születhet súlyosabb ítélet az elsőfoknál?
5348. skylight_ (válaszként erre: 5347. - 70e5b68753)
2016. máj. 17. 11:30
Igen a telefonszáma az marad, meg az azonosítója is, szóval minden megmarad csak esetleg máshol tölti a büntetést. De ugye tudod, hogy egy másodfokhoz jutás akár 1 év is lehet, ha nem több.. :(
2016. máj. 17. 11:15
Jujjj nagyon szépen köszönöm hogy válaszoltál! Nagyon izgatott vagyok. Július 5-re tűzték ki a tárgyalást, nekem az már pikk-pakk itt lesz. Házi őrizetet végülis mindig elutasították, mivel elszaladt a rendőr elől így fenn áll a szökés elrejtőzés lehetősége, és a tanú is úgy vallott, hogy fél tőle. Most hogy már lezárták a nyomozást, már nem kérjük, úgyis itt a tárgyalás, ha vissza kell vonulnia rosszabb lenne, meg az ügyvéd szerint a szűkös határidők miatt eleve elutasítanák. Szóval mikor a tárgyalás lesz már 10 hónapja lesz előzetesben. Börtönt kért rá az ügyész, de a vádiratban benne volt, hogy 2/3-dal szabadulhat. A telefonszáma az most már végig ugyanaz marad? (az ügyvédben nem bízok annyira mint bennetek)
5346. skylight_ (válaszként erre: 5345. - 70e5b68753)
2016. máj. 17. 10:50

Szia, ahogy látom az egész ügy az elején van, ha csak most született meg a vádirat. Tudomásom szerint, ha nem engedik ki előzetesből, akkor ott kell megvárnia az ítéletet, az pedig szintúgy akár több hónap, nyilván függ attól, hogy hány tanú, mekkora az ügy, elsőfokú, másodfokú ítélek... ez mind szerintem rengeteg idő! :( Amint megszületett az ítélet, és rosszabb esetben, ha nem felfüggesztett lesz, akkor megkezdheti a büntetés leülését, de levonják a már leült napokat, jelen esetben akkor -8 hónap már megvan! De akkor sem feltétlen, hogy áthelyezik máshova, ha csak ti nem szeretnétek egy áthelyezést, de a BV "leadhatja"... Ez tapasztalat! De mielőtt még megszületik a másodfokú ítélet, előtte már lehet célszerű megírnia az ügyvédnek az áthelyezési kérelmet az általatok megfelelő BV-be! Bár nyilván ez nem feltétlen kívánságműsor, de nekünk anno sikerült! Az ügyvéd biztos többet tud a témába! (vagyis remélhetőleg)


Reméljük, hogy felfüggesztett meglesz! Ha pedig nem sikerülne, az az idő amit már benntöltött, kiteszi majd a java részét a büntetésnek!


-Ügyvédetek beszokta adni a kérvényét folyamatosan, hogy helyezzék a párodat házi őrizetbe?


De kérdésedre válaszolva, nem fogják vinni azonnal a gyűjtőbe! :) Már azért sem, mert csak hétfőn van körszállítás, és mindennek megvan a menete. Jelen helyeteken akkor pénteken már szállító zárkába kerülne. Majd szállításba kerül hétfőn addig nem tud telefonálni, mert a mobiltelefonok a küldő Intézetbe borítékba kerülnek amit le kell adni és majd a végleges, ideglenes helyen kerül átadásra. Egyébként a jelenlegi BV-tek ha leadja párod, előtte helyet keresnek neki, és arról tudni fog, szóval nem a gyűjtőbe várja majd, hogy hova fog kerülni, ti ezzel majd tisztába lesztek hova kerül, este amint megérkezett 21:00-ig tud életjelet adni! De nálunk egy újabb áthelyezésnél ismét jött a szoktató zárka, de azt hiszem ő tudott telefonáli, mert már maga mögött volt, jó pár hónap.


Most is javítsatok, ha az írásban van bibi! :)

2016. máj. 17. 09:47
Sziasztok! Nos közeledik a tárgyalásunk, én már azt mondom végre!!!! Szeptembert óta vagyunk előzetesben, ennél már csak jobb lehet ha tudjuk mikor lesz vége... Megszületett a vádirat, amiből azt gondolom elég korrekt az ügyész, akivel szemben állunk. Ha elítélik (lehet hogy megússzuk felfüggesztettel vagy kitöltött büntetéssel, de már nem reménykedek) biztos hogy elszállítják innen. Mi ennek a menete? Megvan a tárgyalás már viszik is a Gyűjtőbe? és mitől függ onnan ki hová kerül? a gyűjtőből tud majd élet jelet adni? vagy meddig nem tudok majd róla semmit? Van még egy ici-pici időnk, csak tájékozódok, ne érjen meglepetés. Köszönöm mindenkinek, aki eddig is tartotta bennem a lelket!
5344. Marianne_9 (válaszként erre: 5336. - Mormi79)
2016. máj. 16. 21:01

Köszönöm a választ! Párom még nem adta be a kérelmet, előbb puhatolózunk kicsit.

Amit eddig olvastam, az alapján "jónak" tűnik, de úgyis az tudja csak, aki már próbálta.

Remélem Nektek összejön és jó körülmények közé kerül a Párod!

Tapasztalatokról, ha végre ténylegesen is oda kerül majd, szívesen olvasnék...

Köszi előre is még egyszer!

5343. skylight_ (válaszként erre: 5342. - Katica1104)
2016. máj. 16. 17:33
Hát ez megérthető! :) Nyilván a nevelőszándéknak meg kell lennie és tudattad, hogy mekkorát hibázott! :(
5342. katica1104 (válaszként erre: 5341. - Skylight_)
2016. máj. 16. 17:19
Én kezdetben, amikor kezdtem feldolgozni az engem ért sokkot (amit a Párom tett), nem tudtam igazán finom lenni. Én sosem káromkodok, nem beszélek csúnyán..... de nem voltam finom, amikor kiadtam a dühömet. Ilyenkor a levélben bocsánatot kértem a nevelőtől. :)
5341. skylight_
2016. máj. 16. 15:40
Levélbe azt írtok amit akartok, az üggyel kapcsolatban nyilván nem szabad, az amúgy sem tartozik senki másra csak rátok, amit beszélőn érdemes megvitatni. Egyébként pikáns dolgok is mehetnek már ha arra gondoltok, akár képek is mehetnek, mert ahhoz viszont senkinek semmi köze. Ez már csak azon múlik mennyire érdekel titeket, hogy ki mit gondol. :) Szóval ha az ügyről nem írtál semmit, csak általános dolgokat, mi történik veled, tervek, jövő stb. abban semmi gáz nincs, és senkinek nem lehet egy szava sem. :)
5340. katica1104 (válaszként erre: 5339. - Lora44)
2016. máj. 16. 11:30
Szívesen segítenék, de én is inkább a többiek válaszát várom. Az én Kedvesem 3 hónapja van előzetesben. Mi mindketten heti 2-3 levelet írunk egymásnak, én olyan 20-30 oldal terjedelemben. A Párom még nem jelezte semmiről, hogy "nem kellett volna". Én az Ő "ügyéről" nem igazán írok, főleg mivel még tanúként előttem áll a tárgyalás..... és ha picit pikánsabb dolog jár a fejemben, arra csak utalok, hogy csak Ő értse. :) Ennyi. Nálunk még nem volt gond, legalábbis nem tudok róla. Bár biztosan nevelője is válogatja.
5339. Lora44
2016. máj. 16. 10:38
Sziasztok! Tudnátok pár mondatban segíteni, melyek azok a témák, kinti dolgok amiket nem ajánlatos levélben megírni. Barátom még csak 1 hónapja vonult be, azt mondja nem szereti a nevelő, ha bizonyos kinti dolgokról írnak. Nem tudom pontosan mire gondol. De persze bajt sem akarok okozni. Telefonon is csak nagyon kevés perc van naponta, csak kevés dolgot lehet így megbeszélni.
2016. máj. 16. 10:26
Sziasztok!Szeretném megkérdezni,hogy 17.-én vagyis kedden megy e valaki Baracskára beszélőre Kaposvárról vagy környékéről és tudnék e csatlakozni,természetesen beszállok az Útiköltségbe!Hárman mennénk,a két gyermekem és én.
5337. Gaya (válaszként erre: 5335. - Marianne_9)
2016. máj. 16. 07:56
Kedves Marianne9: Tiszalök: 1-2 személyes zárkák. Tiszta! Kaja nagyon-nagyon kevés! Beszélők elég liberálisak. Havi 2 általános csomag mehet 5.5 kgig. Bármi konkrét kérdésed van, írj!
5336. mormi79 (válaszként erre: 5335. - Marianne_9)
2016. máj. 16. 04:40
Sajnos nem olyan egyszerű oda átkerülni.Párom 2 éve írogatja a kérelmeket,most végre elfogadták,6 hete érkezett meg a határozat,hogy átszállítják a tiszalöki bvbe.Na,hát azóta sem történt semmi
2016. máj. 15. 21:04

Sziasztok, van esetleg valami infótok a tiszalöki BV-ről? A "hivatalos", intézményi adatokat olvastam, arra lennék kíváncsi, van-e ott valakinek hozzátartozója, tudtok-e valamit, milyen ott az élet? Párom gondolt rá, hogy átkéreti magát oda, csak nem nagyon tudunk róla semmit...

Köszi előre is!

2016. máj. 15. 18:43

Igen, fényképes törülközőt is találtam. Fénykép is mehet rá és hímzés is. Van még egy dolog, ami tetszik, nem is túl drága...... a fotókocka. Csak picit félek tőle. Mivel kocka, zárt forma..... nem fogják-e szétszedni, nem dugtam-e a belsejébe valami tiltott dolgot.

Az albumot mindjárt megnézem. Köszönöm a kedvességed!

5333. Gyerekek123 (válaszként erre: 5331. - Katica1104)
2016. máj. 15. 11:53

Törölközőre mit gondoltál? Belehímeztetni valamit? Az is jó ötlet.

Az albumot én a neten állítottam össze magam és úgy küldték ki postán. Fotókönyv Áruház, nagyon könnyű megcsinálni.

2016. máj. 15. 09:39
Én még olyant szoktam néha, hogy levél mellé rakok kicsi csoki szívet, amin van szerelmes felirat. Eurós boltba általába van, kis apróság de ennek is nagyon örül. Gondolom a nevelő nem annyira  De ezt a pici szerelmes apróságot elnézik nálunk.
5331. katica1104 (válaszként erre: 5330. - Gyerekek123)
2016. máj. 15. 08:00

Én is ezért mondtam le a kispárnáról. Tuti, hogy kibelezték volna...... Még most a törülközőn agyaltam, de épp kifogyott a boltból, az idő pedig sürget. Én karácsonyra készülök nagyobb albumot csinálni, mert azt se készíti már el a hölgy, akitől rendelném. Ez a "befejezés" viszont, hogy a folytatás következik...... nagyon szép és nagyon tetszik.

Arra pedig, hogy mindennek örülnek, amit a szerelmüktől kapnak..... Az enyém az üres tusfürdős flakonokat se dobja el, amiket én küldtem be. :)

2016. máj. 15. 06:26
Nálunk Bernátkúton nem engedték a fényképes párnát, én is akartam páromnak, de viszont a fényképes párnahuzatot engedték. A plüsst se engedték. Én karácsonyra fotókönyvet készítettem neki, nagyon örült neki. Még sírt is mikor meglátta, életünk képeit tettem bele amikortól megismerkedtünk, ahogy megszūletett kisfiúnk és a végére azt írtam, hogy folytatás következik hamarosan és két karikagyűrűt és egy fényképet arról a helyről ahol el akar venni feleségül. De szerintem bárminek örülnek főleg ha szerelmüktől kapják.
5329. katica1104 (válaszként erre: 5328. - Liza88888)
2016. máj. 14. 21:44
Arcképes póló minta, vagyis arckép nélkül.... :D Szóval ez is kilőve. Ezért voltam én tanácstalan. Lehet, elsőre hülyén hangzik, de én arcképes "szemüvegtörlő"-nek titulált dolgot küldök az üdvözlőlapom mellé. Ebbe nem hiszem, hogy bele tudnak kötni. Kicsike, nem lehet bele rejteni semmit...... és mindig a Párom zsebében lehet. Vagyis ÍGY mindig Vele lehetek.
5328. Liza88888
2016. máj. 14. 21:07
Ha pólót küldesz, minta, gomb, cipzár nem lehet rajta. Egyszínű, intézet válogatja hogy fekete vagy fehér.
5327. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5326. - Katica1104)
2016. máj. 14. 16:55

Ebben nem tudok segíteni, hála Istennek nem vagyok érintett.


Ha ruhát Ti küldtök, akkor a póló gondolom nem lehet akadály

5326. katica1104 (válaszként erre: 5325. - 9b10f3d7ff)
2016. máj. 14. 16:49
De kedves vagy! Én rendeltem egy szerelmes scrapbook-képeslapot ...... azt mindenképp gondoltam egy nagyon szép idézettel. De minden mástól félek, hogy elveszik. Mehet be plüss? Póló is? Komolyan? De jó lenne! Akkor mindjárt nekiesek a netnek és keresek valami pólónyomásfélét...... Ha kispárnát küldenék????
5325. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5324. - Katica1104)
2016. máj. 14. 16:32

Én lefotóztatnám magam egy fehér ajtó, fal előtt, vagy kint a szabadban egy nagyobb fát átölelve, előzőeknél is ölelést imitálva, az arcom oldalra fordítanám. Ezt a fotót elvinném egy fóliázóhoz, aki egy fehér pólóra nyomná. Úgy nézne ki, mintha átölelnéd.

A kedvenc parfümöddel fújd be és tedd zacskóba, hogy megőrizze az illatot.


Ha vannak gyerekek, vagy gyerek, akkor ők is legyenek a fotón, úgy érezheti, hogy vele vagytok.


Az Interspárban lehet kapni műanyag dobozban minitortát, gondolom amíg odaér nem romlana meg a csokitorta.

Képeslapra rúzsos szájjal adjatok puszit (adj) írj neki valami kedveset hozzá.

Ha becézitek egymást és lehet kapni olyan plüsst, akkor abból, mini valamit.

Ha szeret olvasni, akkor Müller Péter Szeretet könyvét mondjuk.

Nem tudom, tudtam-e segíteni, ezek jutottak eszembe.

2016. máj. 14. 15:54
Kérdezhetek valami egészen szubjektívet? Ti hogyan szoktátok "ünnepelni" a Párotok szülinapját? Hogyan tehetném számára ilyen mostoha körülmények között felejthetetlenné? Mi még előzetesben vagyunk. Tehát eltávozásról szó sem lehet. Mit küldhetek be Neki? Van valakinek valami megvalósítható ötlete?
5323. szyszke (válaszként erre: 5322. - Skylight_)
2016. máj. 14. 14:17
Sikerült! Köszönöm a segítséget! :) :)
5322. skylight_ (válaszként erre: 5321. - Szyszke)
2016. máj. 14. 13:49

Telefonáltam neked egyet:


Lekérdezések

- Tranzakció ellenőrzése, jóváhagyása, aláírás


Ott állítsd be a dátumot amikor utaltad, a tranzakció állapotánál állítsd be: Várakozó


Majd kidobja jobb esetbe ha még visszavonható a várakozó tételt, jobb oldalán lesz egy olyan hogy részletek, és ott meg kell jelennie hogy visszavonás, azzal tudod visszavonni, de mondta a nőci, hogy minden esetbe végig kell futtatni amit ír azt követni kell. És minden esetben amint végig vitted a visszavonást, akkor ellenőrizd! A tranzakció állapotánál: Visszavontban kell lennie! :)


Remélem sikerül! Ha nem akkor 0640366666

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook