Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fogház, börtön, fegyház fórum

Fogház, börtön, fegyház (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
5591. skylight_ (válaszként erre: 5589. - Kovacsagi72)
2016. jún. 11. 15:42
Ezeket a dolgokat ti saját magatok is elindíthatjátok majd, nem feltétele az ügyvéd.
2016. jún. 11. 15:23
Sziasztok, megint én. Bocs, de csak jönnek a kérdések... A benti telefon mobil szolgáltatós, vagy valamelyik vezetékes hálózathoz tartozik? Bevonuláskor vihet be magával pénzt, azt akkor rögtön könyvelik a "számláján"? Mikor kaphat munkát? Gondolom, ezt nem egyszerű elintézni...Köszönöm.
5589. kovacsagi72 (válaszként erre: 5584. - Skylight_)
2016. jún. 11. 15:06
Ne haragudj, még annyi, hogy mindent neki kell bent intéznie, kérvényeznie, vagy nekem, ügyvédünknek? Az ügyvéd eddig velem nem nagyon tárgyalt, mondván ezek a dolgok rá és az ügyfelére tartoznak. Aggódom emiatt is, hogyan fog velem viselkedni, mennyire lesz segítőkész, informatív...Köszönöm.
2016. jún. 11. 15:01
Szia catinthebox, neked is köszönöm a válaszokat, bátorítást. Az én kislányom epilepsziás, nehezen viseli a stresszt, ezért is aggódom, nehogy rohama legyen. Sajnos, ő nagyon csacsogós, így ha vele megosztom a dolgot, arról mindenki tudni fog. Az, hogy engem esetleg megszólnak, nem érdekel, csak őt ne bántsák. Én külföldi munkában gondolkidom, mint indok, amiért nincs velünk a párom, de utálnék hazudni neki... még bizakodunk, mert elfogadták a perújrafelvételt, vagy mit, tehát lesz még tárgyalás. Remélem, a mostani ügyvédünk jobb lesz, mint akinek "köszönhetjük" az ítéletet (csak rajzolgatott, és mondogatta, nem lesz baj, felfüggesztett). Hát nem az lett. Köszönöm még egyszer, kitartást mindenkinek, és remélem, nem gond, ha jövök még...
5587. kovacsagi72 (válaszként erre: 5584. - Skylight_)
2016. jún. 11. 14:53
Szia skylight, nagyon köszönöm a válaszod. Még nincs nálunk a behívó (máshova van bejelentve, oda ment), talán hétfőn megkapjuk a papirokat. Kapcsolattartói van benne, azt tudim, tehát azt viszi majd, így remélem, gyorsabban tud majd jelentkezni. Nem erőszakos bűncselekmény (csalás-kölcsön, ami nem lett időben visszafizetve). Azt hiszem 2/3 a kedvezmény, de tényleg nagyon friss az "élmény". A telefon mindig nála van, bármikor hívhat? Ugye, jobb vezetékes számot megadni? Hány embert, tel.számot lehet megadni kapcs.tartónak? Köszönöm a nyugtatást, és a válaszokat.
5586. jánosinépetra (válaszként erre: 5583. - Skylight_)
2016. jún. 11. 14:04
Igen, közben annyit matattam,hogy megtalâltam. Azèrt idegesít,mert ugye még nem hívott. A kapcsolattartói csütörtökön ment vissz, tegnap oda kellett,hogy èrjen. Nyilvàn a nevelön mùlik,hogy mikor viszi fel a rendszerbe. Tegnap töltöttem a telefonra. Remèlem legjèsöbb hétfön tud majd hívni. Ez a legrosszabb, amíg nem jelentkezik. 😕
5585. skylight_ (válaszként erre: 5582. - Kovacsagi72)
2016. jún. 11. 13:26

Persze értelem szerűen a kapcsolattartói papírt vigye magával, és a postán vásároljatok jó pár postakész elsőbbségi borítékot, mert lehet előbb tud írni mint telefonálni. És ne ijedjetek meg ha 2 hétig nem jelentkezik! Szoktató zárkába kerül + kapcsolattartói papírokat is fel kell vinni a rendszerbe, ezért érdemes már előre kitöltöttet vinni, hogy sokkal gyorsabban menjen a folyamat!


Ez lemarad! :)

5584. skylight_ (válaszként erre: 5582. - Kovacsagi72)
2016. jún. 11. 13:21

Szia, hogy kedvezménnyel mikor szabadul, arra kéne konkrétum milyen kedvezményt kapott?


24 hónapnál

------------

Feles: 12 hónap

2/3: 16 hónap

3/4: 18 hónap


(+ Amennyiben a párod nem erőszakos bűntettet követett el lehetőség lesz a Reintegrációs örizetre is ami - 6 hónap! Gondolom a párod első bűntényes így szerintem 90%, hogy nektek a 2/3 kedvezmény van, és ha azt veszed össze jönne egy RÖ akkor már csak 10 hónap jobb esetben!)


Nézz utána milyen kedvezményben részesült ez a három variáció!


Mobil az egy benti mobil lesz amit ő fog ott bent kapni, arra te tudsz majd tölteni, általában mindenki általános rezsimbe kerül, ha börtön fokozatban lesztek az heti 3* 30 perc ami körülbelül: 3000 Ft körül van ez havi: 12000 Ft plusz, mínusz, mert a pontos percdíjat sosem tudom.


Egy csomag feladási díja: 2 kg-ig ha kétnapos kézbesítést kérsz: 1560 5 kg-ig: 1770 Ft + amit küldesz az pedig igényfüggő.

Emellett kiétkeztetésre is küldhettek pénzt, amiből vásárolni tud, de nyilván ha nem vagytok olyan anyagi helyzetben, és munkát kap akkor azért egy fokkal könnyebb lesz a kiétkeztetés része.

+ Utazás egy beszélőre.


Valahogy így próbálj meg kalkulálni.


Amennyiben lehetőségetek van nyomtassátok ki előre és töltsétek ki a kapcsolattartói papírt amit a következő weboldalon találtok, ebből mindenkinek külön kell egyet nyomtatni, akik kapcsolattartók lesznek:


[link]


Én ennyit tudok elmondani neked, a gyerek kérdésben sajnos nem tudok kompetens választ adni! De hidd el hamar lefog telleni, ha konkrétan utána nézel a kedvezmény mértékének, és hogy a RÖ járhat-e nincs e jogi akadálya, meglátod a fény nincs is olyan messze!

5583. skylight_ (válaszként erre: 5581. - Jánosinépetra)
2016. jún. 11. 13:04
Hú nekem a chat úgy jön elő, ha rémész a telefonokra, hogy mint ha böngészni szeretnéd a kínálatot, és ne kattints sehova, várj ott jó pár percet, és felfog ugrani egy ilyen kis ablak az oldal oldalán. :) De próbálkozni kell, nem mindig jön elő! Viszont ha nem jön elő, akkor a 1430 számot hívd ott is biztosan segítenek! De ha leemelték tuti biztos meg kapta abban a pillanatban! Elrontani a számot nyilván nem rontottad el! :) De tudom mi játszódik le benned, anno ezért kérdeztem én is a chat-et! :)))
2016. jún. 11. 12:38
Sziasztok, a párom 07.19. fog bemenni Baracskára. 2 évet kapott. Jelenleg belepusztulok a gondolatába is. Nem tudom, mit hogyan fogok tudni intézni, megoldani, vagy egyszerűen csak létezni. Van egy kislányom, 7éves, most kezdi majd a sulit, imádja őt. Nagyon aggódom miatta is, hogy fogja megélni az egészet?! Semmit nem tudok erről a világról. Néhány bejegyzést elolvastam, de csak a kérdések, félelmek, aggályok vannak bennem. Nagyon rossz körülmények között élünk, így azt sem tudom, hogy fogunk talpon maradni, hogy tudok bármit is beküldeni. Mennyibe van nektek egy hónapban, amit a hozzátartozótok benti létének könnyítésére, kapcsolattartásra költötök? Hogy működik a telefonálás? Saját mobillal, vagy vmi benti vezetékes vonalról tud hívni? Milyenek a körülmények? Tényleg bármi segítséget, infót köszönök. Ti hogy mondtátok el a gyereknek? Van, aki kitalált vmit neki, vagy jobb, ha őszinte vagyok vele? Tudja, hogy a börtönben rossz emberek vannak, és nem akarom, hogy megharagudjon rá, szégyelje... Félek, ha a suliban is megtudják, bántani fogják miatta a gyerekek... Annyira kivagyok, nem tudom, mi lesz. Jó magaviselettel, mennyi idő után szabadulhat (2év)? Bocs, hogy hosszúra nyúltam. Köszönök minden választ.
5581. jánosinépetra (válaszként erre: 5571. - Skylight_)
2016. jún. 11. 12:23
skylight, a chat-et hol találom, mert hiába keresem, bár lehet hogy már nem látom a fától az erdőt. Bankkártyával fizettem, a tranzakcióról megjött az email. Szóval a kártyámról levették, de még ennél több nem történt.
5580. jánosinépetra (válaszként erre: 5571. - Skylight_)
2016. jún. 11. 10:13
Szia. Köszönöm a vàlaszt Neked is, remèlem hamarosan jelentkezni fog ès akkor màr valamivel könnyebb lesz mindkettönknek.
5579. todika50 (válaszként erre: 5578. - Katica1104)
2016. jún. 11. 08:20
Szia! A telefonnal nevelot ne kerjel, mert felesleges, nem mondhatnak semmit, a gazdasagin viszont keszsegesen tajekoztatnak meg arrol is, hogy tudott-e mar vasarolni a kartyajaval.
5578. katica1104 (válaszként erre: 5577. - Skylight_)
2016. jún. 11. 07:34
Rendben! Ez lesz az első dolgom!
5577. skylight_ (válaszként erre: 5576. - Katica1104)
2016. jún. 11. 07:22
Hétfőn az legyen az első dolgod, hogy felhívod a Bv-t és megnézeted, hogy a pénz felkerült-e a számlára! És mindenről tájékoztatást kérsz, amire remélhetőleg válaszolnak is! (nálunk anno a pénzre rákérdeztünk, és megmondták, hogy feltették)
5576. katica1104 (válaszként erre: 5575. - Ryerin87)
2016. jún. 11. 07:09
Én most nagyon kétségbe estem és nagyon reménykedek. Számomra egy "vagyon" a szülinapi ajándéka és a pénz, amit most Neki küldtem. Bele se merek gondolni, hogy elveszett. Különben éppen ma van a szülinapja. Az első odabent. Óriási fájdalom ez így, Neki is és nekem is. :( Tiszteletem az erőseknek.
5575. Ryerin87 (válaszként erre: 5574. - Katica1104)
2016. jún. 11. 01:05
Szia! Nálunk is volt szállítás anno, de nem kellett új kapcsolattartó, tudott telefonálni is, egy levelet még utána is küldtek, ami késöbb érkezett meg. Szóval ha rendesek a bv-ben, akkor megkapta a leveled vhogy :)
2016. jún. 10. 22:31
Sőt a "levél" is (amit oda küldtem), a szülinapi csomagocskája volt. Ha nem regisztráltak ott engem, akkor az is elveszett. Totál pánik. :(
5573. katica1104 (válaszként erre: 5572. - Skylight_)
2016. jún. 10. 22:28
Nem! Akkor nem jól csináltam! A Párom a fővárosi számlaszámot adta meg és én oda is utaltam, nem az eredeti helyre. Semmi visszajelzés Tőle. Gáz lehet. :(
5572. skylight_ (válaszként erre: 5570. - Katica1104)
2016. jún. 10. 22:26

Nyugi! :) Nem regisztrálják újra a levelet amit küldtél elméletileg utána kéne küldeniük, de nem tudom, hogy utána küldik-e valóban. A pénzt amit küldtél jól csináltad a szállírás alatt is az eredeti helyre kell utalni, és a telefonja is az amit ott kapott, a szám nem változott.


Egyedül a levelet címezd Fővárosi BV-be! :)

Szóval nincs gáz nyugi! :)

5571. skylight_ (válaszként erre: 5568. - Jánosinépetra)
2016. jún. 10. 22:23
A pénz abban a pillanatban rákerül, amint kifizetted. Visszaigazoló email-t ne várj, mert nem fogsz kapni! Ha sikerült a tranzakció és jó számot írtál akkor nincs gáz! :) De amúgy van a telekom oldalán chat és ha megszeretnél győződni akkor a feltöltéshez járó számot megmondod és leellenőrzik! :)
2016. jún. 10. 22:21
Olvasom a hozzászólásaitokat és nagyon összezavarodtam. A Párom 4 hónapot töltött Nyíregyházán, én voltam az egyedüli kapcsolattartója. Most tárgyalás előtt állunk és Ő szállításban van a Fővárosi Bv. Intézetben. Csak 3 hétig van ott. Ott újra kellett volna regisztráltatnom magam, mint kapcsolattartót? Mi ilyet nem csináltunk. Nem is ment volna 3 hét alatt. Akkor a levelet és a pénzt, amit Neki oda küldtem, nem is kapta meg? Ezek elvesztek? Kétségbe vagyok esve. :( A telefonszámára is töltöttem... :(
2016. jún. 10. 21:45
Hàt remèlem, mert nagyon vàrom. Rengetegnek tünik ez a 45 nap most, màskor pedig annyira rohan az idö. Most még hazajönni sincs kedvem sokszor az üres lakàsba. 😕 sok sok eröt ès kitartàst kívànok Neked ès a fërjednek!!
2016. jún. 10. 21:39
Rendben, nagyon köszi a segítsèget, töltöttem is fel Neki rà. Próbakèpp 3500 forintot, a honlap azt írja,hogy sikeres volt, a visszaigazoló email is megjött ròla. Remèlem hamar fog tudni telefonàlni majd. Vàrom,hogy halljam a hangjàt, hiànyzik nagyon.
5567. Orion X
2016. jún. 10. 21:03
Van, ahol mint Norvégiában nem azt várják a börtöntől, hogy megnyomorítsa az oda zártakat. Magyarországon ezzel szemben a hétköznapi életben is erősen érvényesül a törzsi szemlélet és a hivatali önkény, így a börtönnek itt egy olyanfajta kultusza van, amilyen a munkának is. A magyarok számára a munka szenvedés és szolgaság, s ezt várják el egymástól, mivel nem tudják elviselni a boldogságot és a szabadságot. Ehhez hasonlóan a börtöneikben is részben szándékosan alakítják ki az intézményes és a banda általi elnyomás kettősségét, amiben sokan a börtönön túl is élnek. Egyfelől megpróbálják elérni, hogy mások még náluk is fokozottabban szenvedjenek az elnyomástól, másfelől pedig az elnyomást maguk is csak úgy tudják átvészelni, ha felveszik a hozzá tartozó viselkedési mintákat és erényként értelmezik azokat. Az azután semmit sem változtat ezen a pszichológiai mechanizmuson, ha éppoly öntudatlanul működik náluk, ahogyan a szenvedésként és szolgaságként értelmezett munkára is "tisztességes munkaként" hivatkoznak.
2016. jún. 10. 21:02

Èn a telekom oldalàn nèztem, ott enged 3500, 5000 ès 10000 feltöltèst. Az is igaz,hogyha elszàllítjàk akkor ezt a telefont viszi magàval ès addig ez lesz nàla amíg ki nem engedik?

Nekünk mondjuk nagyon keveset kell bent lennie, 180 óra közèrdekü munkàt vàltottak àt 45napra, amiböl màr letelt 9 😊, de mèg csak tegnap kaptam az elö levet meg a kapcsolattartóit amit vissza is küldtem rögtön. A pènz mikor küldhetem a telefonra szerinted? Ma mâr vissza kellett èrnie a papírnak.

2016. jún. 10. 20:57
Szia. Köszönöm a gyors vàlaszt ès az informàciót! Nagyon hàlàs vagyok!
2016. jún. 10. 20:19
Sziasztok! Segítsèget szeretnèk kèrni Töletek: nekem ezek a dolgok ùjak (csomagolâs,telefon,stb) azt szeretnèm megtudni,hogy a mobilt kintröl tudom Neki tölteni ès akkor azt jóvàírjàk? Illetve nyįregyhàzi tapasztalattal nincs itt köztetek valaki vèletlen? Köszönöm, ha vàlaszoltok. Kitartàs mindenkinek!!
5563. enlisa
2016. jún. 10. 20:13
Szia!Baracskára mehet töltött csoki is,én mindig azt küldök,kinaiba vagy piacon lehet kapni 1kg kiszerelésben töltött csokigolyókat,nagyon finom,és nem is drága.Küldhetsz nyugodtan.
5562. todika50
2016. jún. 10. 15:38
Jol hallottad, a baracskai doktorno tenyleg nagyon rendes.
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook