Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fogház, börtön, fegyház fórum

Fogház, börtön, fegyház (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
5561. todika50
2016. jún. 10. 15:21

Nyugi! Liza szokta mondani, hogy vigyaznak ra!

Es ez biztos. Nalunk 2 het kellett a jelentkezeshez, ugy hogy ne aggodj! Ha vitt be penzt, akkor az gyorsan a kartyajara kerul es a szoktatobol is ki szoktak vinni oket a boltba. Telefon november ota csak mobil van, azt kintrol tudod tolteni.

Sajnos eleg nagy hulyeseget csinalt, hogy nem jart be a targyalasokra, bar en nagyon tisztelem erte, hogy a gyerekkel foglalkozott, de a biro lehet, hogy ezt nem igy ertekelte . A torvenyhozas meg.........., de hagyjuk!

5560. todika50
2016. jún. 10. 14:55
Jaj, a napolyi eddig meg mindig mehetett, sot szinte kotelezo is, mert az Aldi zacskos remek kinalasra, mert az termeszetes, ha valaki pakkot kap, az mindenkit megkinal.Jo, ha van egy nagy kek Ikea taska nala, mert azzal tud majd a csomag bontashoz menni, igy nem latjak a kivancsi szemek, hogy mit kapott. A csomag merete a postai M-es.
5559. todika50
2016. jún. 10. 14:49

Szia? Eddig meg a toltetlen Milkat beengedtek, csak osszetortek.

Sajnos tapasztalatbol tudom, hogy a diploma semmi elonyt nem jelent, de az elso vizsgalatnal az orvos allapitja meg, hogy milyen munkara mehet.Vannak konnyitett munkak is, a konyvtarossag sajnos nagy lutri, mert keves kell belole.

5558. Tímea44
2016. jún. 10. 11:36
Szia. Az én párom is most vonult be. Sajnos ő is csúnyán belekeveredett valamibe :( Ha gondolod beszélgethetünk.
5557. Tímea44
2016. jún. 10. 11:29
Az az elszomorító, hogy sajnos a bíróság nem mindig jogosan ítél el valakit. :( A minap jelent meg egy hír: " Vodkával itatták a 14 éves lányt, amikor magatehetetlenné vált, levetkőztették, fogdosták, a nemi szervébe nyúltak, az egyikük le is vizelte, és mindezt még le is videózták. Bár első fokon letöltendő szabadságvesztésre ítélték az öt fiút, a másodfokú tárgyaláson még az is lehet, hogy börtön nélkül ússzák meg gaztettüket" – Ez felháborító számomra. Más meg aki nem csinál semmit, leültetik. Nagy igazságszolgáltatók vannak úgy látom.
5556. Nyunyek
2016. jún. 10. 10:55

Ahogy elnézem minden helyen más az elfogadott,és havonta változtatnak is rajta.Nálunk mehet a töltött pl,csak meg van egy súly határozva,hogy mennyit lehet küldeni.

Azt javaslom,hogy bent olvason sokat,tanuljon,fejtsen rejtvényt,az sokat segít bent neki.

5555. skylight_
2016. jún. 10. 08:08
Egy orvosi vizsgálaton részt kell venni, majd az orvosi vélemény fog véleményem szerint dönteni, hogy ezekkel a betegségekkel, hova osztható be.
5554. Nyunyek
2016. jún. 10. 06:22
A munka szerintem helytől függő.A diplomás is kap munkát,sőt,lehet jobban mint akinek nincs végzettsége.A munka sokat számít,mint a dicséretek szempontjából,mint a saját hangulata miatt.A napok jobban mennek bent,ha van mit csinálni.
5553. todika50 (válaszként erre: 5542. - BanyeszAtti)
2016. jún. 10. 00:09
Meg 1 fontos, minimum 4 dl-es muanyag poharat vigyel, Koromvagashoz csipesz, termeszetesen reszelo nelkuli. Ollot ne vigyel, max 3 db tu legyen nalad szurke vekony cernaval.Lenyeges az alkohol mentes nedves bebi popsitorlo. Ezt ne felejtsd el.Max 6 tekercs wc papirt vihetsz be az elejen, papirzsebkendo max 200 db, Ikeas kek nagy muanyag szatyor( ami ebbe bele fer, annyi fer a szekrenybe). Most tobb nem jut eszembe, ha meg kerdesed van irjal!
5552. todika50 (válaszként erre: 5542. - BanyeszAtti)
2016. jún. 10. 00:02
Szia! Liza kozben mar valaszolt Neked, de toltott csoki, dohany,es sutemeny, por alaku mosopor nem mehet. Vigyel penzt, ami elobb utobb a kartyadra kerul, es akkor tudsz a boltba menni, ott biztosra mehetsz, mert csak engedelyezett dolgokat arulnak. Merulo forralo piros hokioldos mehet, radiobol a legjobban a Grundig mini 62 mukodik. Ezeket a szintrekerules utan kerelmi lapon kell felkerni a raktarbol. Gyogyszereket, amit szedned kell vidd magaddal, mert a legelso orvosi vizsgalaton be kell mutatni. Egyeb gyogyszerek lazcsillapito vitaminokra is tartasi engedelyt ad az orvos, ez mindig legyen ervenyes, igy csomagba is kaphatod utana.
5551. Gyerekek123 (válaszként erre: 5543. - Liza88888)
2016. jún. 9. 20:06
Köszönöm.
5550. todika50 (válaszként erre: 5542. - BanyeszAtti)
2016. jún. 9. 19:36
Liza levelet olvastam, valasz meg ma megy.
5549. Liza88888 (válaszként erre: 5548. - BanyeszAtti)
2016. jún. 9. 15:04
Amint a kártyádra rakják a pénzt. Általában egy hét alatt megvan szoktató után. Meg persze akkor lehet vásárolni, ha megengedik. Nem tudom milyen fokozatban leszel. Fegyben havi egyszer van spejz feliratkozás alapján. Börtönben többször le lehet menni szintenként
2016. jún. 9. 12:44

Köszi,ismét segítettél.

Még vmi.

Ha már bent vagy és vittél vagy egy 20-ast ,akkor a spejzban mikor lehet ebből vásárolni akármit is?

5547. Liza88888 (válaszként erre: 5542. - BanyeszAtti)
2016. jún. 9. 12:26

Pénzt vigyél be magaddal, hogy tudj vásárolni. Kitöltött kapcsolattartóit, borítékot, papírt, tollat, hogy a telefonszámodat le tudd írni és tudjanak kintről tölteni, hogy meginduljon a kapcsolattartás. Száraz szalámit, csokit, kávét, ropogtatni-valót, pástétomot, májkrémet, halkonzervet ami lehúzható tetejű, de nem fém. Ezeket biztosan viheted magaddal eredeti csomagolásba. Ezek közül bármelyik jól fog jönni szintre kerüléskor is, amikor bemész a cellába és kiraksz az asztalra üdvözlés képen egy tábla csokit vagy kávét. Ezek jó pontok.

Tejtermékeket nem engednek. Alkoholtartalmút nem vihetsz be. Max 20 fokon tárolható élelmiszert engednek be (nyáron - 20 fok feletti hőmérséklet után - már csak hűtés nélkül elálló termékeket lehet kolbásznál/csomagolt felvágotnál érdemes figyelni a ráírt adatot)

semmi por állagú vagy azt tartalmazó (pl.: smack levesek) élelmiszer nem mehet be (cukor sem, csak édesítőszer - őrölt kávé sem, csak granulátum)

a töltött dolgok is tiltólistán vannak (csokik, nápolyik...)

Fogkefe, fogkrém. Fekete zokni, trikó mehet pár darab.

Gyümölcs, zöldség szintén nem mehet.

Ami kell még: wc-papír, fogkefe, fogkrém, dezodor. Cigitöltéshez cuccok, öngyújtó.

Porállagú cuccok tiltottak.

3 nagy zacskó (120-180 grammos) dohány vagy 4 karton cigaretta: figyelni kell, hogy sértetlen legyen a zárjegy rajtuk

hüvely 300 db

cigaretta filter és cigaretta papír (tartaléknak vagy rosszabb esetben a csikkdohányhoz - a csikkekekt bent nem kidobják, hanem összegyűjtik és ha nincs dohány a zárkán a csikkekben lévő dohánymaradékot kicsavarják és egy újabb cigi készül belőle)

cigaretta töltő (elég egyszer megvenni, több féle kapható)

kávé: 300 gramm (csak instant granulátum - van olyan instant kávé, ami por állagú - pl. Bravos - és azt nem engedik be, utántöltős/zacskós kivitelben - üveg/fém csomagolás itt is kizárt)

Ennyi gyorsan

5546. vadliliom_ (válaszként erre: 5545. - Liza88888)
2016. jún. 9. 12:24
Köszike! Igaz ez még csak öt hónap múlva lehetséges, de már most boldog vagyok!!
5545. Liza88888 (válaszként erre: 5539. - Vadliliom_)
2016. jún. 9. 12:12
Havonta legfeljebb négy alkalommal huszonnégy – kivételesen negyvennyolc – órát meg nem haladó időre eltávozhat a büntetés-végrehajtási intézetből azokon a napokon, amelyeken nem végez munkát; a hosszabb eltávokat többnyire ünnepek alkalmával adják.
5544. Liza88888 (válaszként erre: 5542. - BanyeszAtti)
2016. jún. 9. 12:05
Írtam Todinak. Remélem mielőbb olvassa
5543. Liza88888 (válaszként erre: 5537. - Gyerekek123)
2016. jún. 9. 12:05
Nem. Ha engedik nekik, elmehetnek otthonról. Ez benne van a szabályzatban, amit kap és el kell fogadnia.
2016. jún. 9. 10:55

Sziasztok.

Nekem Baracskával kapcsolatban vannak kérdéseim.

Aki tud válaszoljon nekem.

Annyi kérdésem van még hogy azt tudjátok esetleg hogy a "betelepüléskor" mik azok a dolgok amiket tutira be lehet vinni Baracskára? listaszerűen hány db pl.:zoni, cigi ilyesmi.

köszi a válaszokat előre is ismét :(

5541. vadliliom_ (válaszként erre: 5540. - Reny7793)
2016. jún. 8. 19:19
Köszi.
5540. Reny7793
2016. jún. 8. 19:10
Sziasztok! Mi most azt intézzük(EVSZ-t)...sikerült a befogadó nyilatkozatot elintéznem, ma adtam fel neki a postán...hétfőn adja le...de még sajnos többet én sem tudok:/ de amint okosabb leszek ìrok!
2016. jún. 8. 19:06
Valaki megtudná nekem mondani hogy aki megkapja az EVSZ-et az mennyi időre jöhet haza egy hónapba ?
2016. jún. 8. 18:59
Sziasztok!
2016. jún. 8. 16:38
Egyébként az evsz-esek ha hazamehetnek hétvégén, akkor csak otthon tartózkodhatnak?
5536. Reny7793
2016. jún. 7. 10:46
Ugyan azt találtuk akkor mert amit én találtam azon is ez van! De hát már ha itt tartunk ez a tulaj egy pancser! Hát nagyon eléggé...néha nagyon azt érzem hogy kicsúszik a lábam alól a talaj de pont ezekért a kudarcok miatt..de nem adom fel!!!! Addig megyek még nem találok valami megoldást!Nehogy már ezen bukjuk el ezt a lehetőséget! :(
2016. jún. 7. 10:38
Mindenesetre nagyon szurkolok. Ez a befogadó nyilatkozat milyen? mert amit én a neten találtam azon eleve rajta van, hogy az ingatlan tulajdonosa általi visszavonásig érvényes. Elég idegtépő egy helyzet ez...
5534. Reny7793 (válaszként erre: 5533. - 70e5b68753)
2016. jún. 7. 10:24
Igen tudom...persze érthető! Csak az a baj nincs más lehetőség mert ha lenne eleve nem állt volna fent ez:/ minden esetre Köszönöm a választ! Remélem tudok valamit intézni! :(
2016. jún. 7. 10:19
Szia Reny! Én sem szívesen adnám ki így a lakásomat... Pedig benne vagyok én is, de tutira nem írnám alá a befogadó nyilatkozatot. Viszont ha mi járunk majd itt, ugyanez lesz a helyzet, hozzánk nem jöhet, az anyjához megint csak nem mehet. Vehetek ki egy lakást. Első körben szerintem próbálj meg ismerőstől bérelni. Én ezt fogom tenni. Ismerős könnyebben aláírja. Vagy adjál plusz kaukciót. (majd írj hogy mi lett)
5532. Reny7793
2016. jún. 7. 09:20
Sziasztok! Elég régóta követlek titeket...igaz nem ìrtam még ide de most a segìtségeteket szeretném kérni avval kapcsolatban , hogy a párom most 10.-én lesz bent fél éve és kérhetnénk az evsz-t és ugye kell egy befogadó nyilatkozat hozzá és mi albérletbe élünk és a tulajnak emlìtettem de fél hogy bármi gondja baja adódik neki belőle...hogy pl a késöbbiekben nem tudja kirakni ilyesmi...és az egyik ismerőse lebeszélte róla.Már én utána jártam úgymond itt interneten és semmi féle következményt nem találtam. Az ügyvédünket hìvom napok óta nem elérhető...tudnátok-e adni valakit akivel tudna beszélni a tulaj hogy meggyőzze arról hogy semmi féle baja nem adódhat ebből hogy ö aláìrjaa befogadó nyilatkozatot!Ezen múlik hogy haza járhasson :( Előre is köszönöm!!!
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook