Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 12 évre csökkentenék a büntethetőségi korhatárt. Gyerekeket börtönbe? fórum

12 évre csökkentenék a büntethetőségi korhatárt. Gyerekeket börtönbe? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
202. anya4005 (válaszként erre: 201. - Sunshine76)
2013. szept. 15. 02:14
Nem a 12 éves kisebbségi gyerekeket kell büntetni,hanem a szülőket! Ha a gyerek úgy nő fel,hogy ezt látja,ez válik számára természetessé,az nem az ő hibája! Én a szülőket zárnám be,a gyereknek meg olyan intézményt hoznék létre,ahol valóban nevelik is őket. Persze,az is az adófizetők pénzéből menne,de a segélyek is,és a börtönbeli ellátás is! Így legalább esélyt kaphatnának...
2013. szept. 14. 17:43
Itt 3-4 eves kis c...ny kolkoket visznek lopni a dragalatos szulok,magam lattam oket nem eloszor telepakolni a kis zsebeiket stb...Akkor ok kamasz korukban vajon mit bunoznek majd?12 eves gyerek majd ol,lop,csal stb...Boven lehet majd oket buntetni..es kell is!
200. ina87
2013. szept. 14. 17:39
Helyesnek tartom a behozott törvényt,oké h még gyerek de ha már lopni/gyilkolni tud akk válalja fel a tettét és ne a szülöt büntesék ezért,mindenki viselje a következményeket,talán igy egy kicsit elgondolkodnak h ha ojat tesznek akk muszáj h viseljék a kirot büntetés...
2013. szept. 14. 08:25
Nagyon helyes, egyetértek. Gyilkosságért a halálbüntetést is visszahoznám, az talán elrettentené a sok elfajzott rohadt állatot.
2010. febr. 20. 11:42
Ámen!:)
2010. febr. 20. 11:39
Egy 12 éves gyermek tisztába van a szabad és nem szabad, jó és rossz közötti különbséggel. Hogy egyes csoport mennyire szocializálódik, az más kérdés... azokon a kiskorúak büntetőintézete sem segít... csak szaporítja majd a következő generációt a börtönbe és a szociális segélyre.
196. varbóc
2009. febr. 6. 01:28
általánossá váélt, hogy egyes családok egyenesen lopni viszik gyermekeiket az áruházakba és nincs ellene mit tenni. Példa erre a sarkadi tesco legújabb esete, amit e miatt szeretnének mihamarabb bezárni.
2009. febr. 3. 16:50

13 éves és az alatti gyerekek loptak kaposvári te...-ba. Szerintetek is a szülők nem tudtak róla ?? [link]

[link]

194. varbóc
2009. febr. 2. 05:22
nos jó ha valaki odafigyel az intő miskolci példára: politikai okok miatt lassan a teljes ellehetetklenedés állapotába jutunk. Hajrá magyar ellenzék, hajrá magyar kormány !
193. varbóc (válaszként erre: 192. - Anyuca66)
2009. jan. 31. 05:44
abban teljesen egyetértünk, hogy egyre többen választják a börtönt a munka helyett. Ezek gyermekei is igy fognak szocializálódni
192. anyuca66 (válaszként erre: 187. - 87dcc92a81)
2009. jan. 25. 09:55
12 éves gyerek már Nagyon Jól Tudja Mit Szabad, Mit Nem ! ! Mi fáj a másiknak mi nem ? Halálbüntetést viszahozni, talán igen... A börtönbe kicsit nagyon jó élet van, azért kívánkoznak oda...
2009. jan. 25. 09:25
Napokba volt az egyik általánosba, 9 éves kislányt 9-10 éves fiúk.. ( Szeged ?) Még csak a kezdet. Mit csinál 12 éves korába, a közvetlen hozzátartozói közül megkésel valakit 1000 Ft-ért ? ? ?
190. Yulcsy (válaszként erre: 187. - 87dcc92a81)
2009. jan. 25. 07:12
Teljesen egyetértek veled!!
2009. jan. 25. 04:18

én nem hiszem, hogy ennek első körben az oktatási intézmények lennénel a felelősei, márha felelőst keresünk és nem okokat..


egyébként a bűncselekmények elkövetésében nem csupán ez a réteg 12 éven aluli gyerkőcei jeleskednek.

188. varbóc
2009. jan. 25. 01:39
általános az a vélemény, hogy az oktalásri rendszerek folyamatos átformálásával elmaradt a nevelés hatékonysága. Ez nagíy hiba, de még nagyobb az, hogy olyan réteget tartunk el aki nem tud, de nem is akar ebbe a társadalomba beilleszkedni és sportot csinál a"szegénységből".
2008. dec. 17. 19:44

"12 évre csökkentenék a büntethetőségi korhatárt. Gyerekeket börtönbe?"


Van olyan, akit igen. Egyetértek.

...és visszállítani a halálbüntetést is.

2008. dec. 17. 19:40
Ja-ja mert nem büntetik. Viszont rájön a lurkó olcsón szerezni jó, hogy vágjuk át a biztonsági őrt...
185. varbóc
2008. dec. 17. 04:12
van olyan felnőtt is aki sportot űz abból hogy a gyerekét lopni küldi.
2008. dec. 16. 18:56
Gyerek lop azért mert éhes a család. Jó 20 évvel ezelőtt szerintem kevesebb volt az ilyen. Volt munkájuk a szükőknek. Ha felmondtál, és a kinézett melóhelyre mentél nem mondták " sajnos elkelt"....
183. varbóc
2008. dec. 14. 04:40
érzésem szerint a bolti és egyéb lopások ebben a helyzetben még jobban elszaporodnak majd. A törvényeket kellene szigorítani és kimondani, hogy lopás van, és nincs megélhetési bűnözés.
2008. szept. 28. 16:03
Nem börtön a megoldás, ott csak még nagyobb "csibészségre tennének" szert. De azért csinálják, CSINÁLTATJÁK, mert nem büntetik őket. Bolti lopásokra gondolok. Ujabban gyakori a Rendőrautó bizonyos áruházláncok előtt. Biztonságiőr elcsíp 1 lopást, a nyomozók megjelennek. 1 X bontott piával a kabátja alatt akart kisétálni a pasi. Lekapcsolta az őr felszólította.( pillanatra megnéztem a ffit, mintha ismerősöm lett volna. Végeztem a pénztárnál épp, de nagyon gyorsan kijöttem. Nem akartam meggyőzödni az illető az-e akire tippeltem?!).
181. Csigusz 79 (válaszként erre: 178. - 236fe2f68e)
2008. szept. 28. 15:46
Egyetértek!
180. pemete
2008. szept. 28. 14:53
Vagy nem kéne eltartani a börtönlakókat, ha esetleg annak aki ölt nem börtön járna...
2008. szept. 28. 12:36
A börtön egy lejárt módszer. A társadalom kitermeli a lelkinyomorékait, utána meg börtönbe vele. Ócska szar eljárás. Aki nem ölt v kízott szándékosan, annak túl súlyos a szabadságvesztés (pl anyagi vétségek miatt). Aki meg ölt szándékosan az szerintem elmebeteg, így gyógykezelésre és terápiára lenne szüksége. Kortól függetlenül.
2008. szept. 28. 11:56

Ebbe én nem látok semmi felháboritot..szerintem egy anyának mind1 hogy a gyerekét egy 12 éves öli meg vagy egy 32...a lényeg h megölte!!! és szerintem ilyen esetbe egy anyának meg se fordulna a fejébe hogy "jaj szegény még csak gyerek, hisz 12 éves" legszivesebben eltenné lábalul! hogy ha azt nézzük h még gyerek s nem lehet felelöségre vonni, akkor megkérem a szomszéd kisfiut szurja le a bandát, hisz öt ugyse büntetik meg...ez igy jönne ki..

A bűn az bűn..itt nincs korhatár. Jo helyen vannak az ilyen kiskoru bünözök ott ahova rakják öket. Legszivesebben beraknám öket igazi kemyény bünözök közé, hogy tapasztalják meg mi vár rájuk..csak sajnos az ilyen nem tanul, s még a végén még rosszabbak lesznek :(

177. pemete (válaszként erre: 176. - 8da8a563b7)
2008. szept. 5. 11:25
Jogos! Nálad a pont! Most volt nálunk nemrég, hogy skinheadek megdobáltak egy cigány házat, és eltaláltak egy 12 éves kislányt (jaj de sajnáltam), a cigányok felbőszültek, kirontottak az utcára, és megverték az első csoportot aki szembejött! A dobálózókat elkapták és előzetesbe csukták, a cigányok meg szabadlábon...
2008. szept. 5. 11:11
ha már itt tartunk. tök mindegy hány éves az a cigány bűnöző. mind kint van. szabadlábon védekezhet az a cigány boxoló, aki megölte osztálytársát. szabadlábon védekezhetnek akik a Tanár Úrat agyonverték. Szabadlábon van mind. De ha te ellopnál egy csokit, azonnal elvisznek bilincsbe verge. Ez is csak papír, és szöveg, hogy 12 évre csökkentik a büntethetőséget. Nem büntetik ezek csak a Magyart.
175. pemete (válaszként erre: 173. - 01c8755c79)
2008. szept. 5. 11:01
Ja! Akkor én bocs:)
174. pemete (válaszként erre: 171. - G.)
2008. szept. 5. 11:00

Igen az:)

Egyébként tegnap mentem a városba, volt egy kis dolgom ,és amíg én bementem a buszpályaudvar melletti irodaházba, addig anyósom vigyázott az épület előtt a gyerekre. Mikor elindultunk reggel gondolkodtam, hogy vigyem-e a kutyát, aztán úgy döntöttem jobb ha viszem, mert anyósomnak olyan áldozat feje van, hogy mindig megtalálják, és nem akartam otthagyni védtelenül a gyerekemmel, ahol hemzsegnek a rosszemberek, így vittem az ebet, és senki a közelükbe sem mert menni:) Én már úgy vagyok vele, hogy inkább megelőzöm a bajt, és testőrrel járok:)

173. 01c8755c79 (válaszként erre: 172. - Pemete)
2008. szept. 5. 10:58
... nekem az belefér a "bűnözésre hajlamos"-ba... :o)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook