Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ittas vezetés+halálos kimenetű baleset okozása miatt fogház vagy börtön jár? fórum

Ittas vezetés+halálos kimenetű baleset okozása miatt fogház vagy börtön jár? (tudásbázis kérdés)


19. sanyinak (válaszként erre: 18. - Napsugár8)
2021. nov. 6. 11:43

Nem teljesen állta meg a helyét, mert keverted a nyomozati kényszerintézkedést a bírósági ítéletet követő büntetéssel.


Tanultam büntetőjogot és dolgoztam is nyomozati területen.

18. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Sanyinak)
2021. nov. 6. 10:18

Ezek szerint amit a 4. sz. hsz-ben írtam, az a sorrend megállja a helyét! Hiszen ugyanezt a sorrendet véstem fel, amiért percek alatt többen is leszedték a fejemet!

Te ezt honnét tudod ennyire biztosan? Most már jó lenne tisztán látni, ha valami disznóságot elkövetnék, mire számítsak? :))

2021. nov. 5. 20:21
Ittas vezetés esetén lehetőség van a tárgyalásról történő lemondásra. Ez esetben a vádlott lemond a tárgyalás jogáról, cserébe egy viszonylag alacsonyabb mértékű büntetést indítványoz az ügyész, amit a bíró belátása szerint kiszab.
2021. nov. 5. 20:15

Vannak a kényerintézkedések és a büntetések.

Az egyik kényerintézkedés a nyomozó hatóság által foganosított őrizetbe vétel (max. 72 óra), majd ha szükséges, javaslatot tesz az ügyészség felé, aki a bíróságnál indítványozza a letartóztatásba helyezést, amit az utóbbi rendel el. Ezt a letöltése először rendőrségi fogdában kezdődik, de hosszabb idő után jellemzően már büntetésvégrehajtási intézménybe kerül a fogva tartott személy.


A szabadságvesztés büntetés fokozatai a fogház, börtön, fegyház.

15. Napsugár8 (válaszként erre: 14. - Bichi)
2021. nov. 5. 15:17

Értsétek már meg, hogy nem hasraütésre írtam valamit csak azért, hogy írjak. Odaírtam a végére: én így tudom. Ezzel azt is jelezni akartam, hogy: meglehet, hogy nem jól tudom.

Még mindig ezen rugóztok??? Szálljatok már le rólam! Nincs jobb dolgotok, mint engem ekézni? Keressetek magatoknak valami más játékot.

14. Bichi (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2021. nov. 5. 15:10
Az OK, hogy odaírtad, de minek hozzászólni, ha amúgy fogalmad sincs?
2021. nov. 5. 14:30
Börtön
12. Szeplakisz (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2021. nov. 5. 13:51
Pont azt írtam le, és kész. :) Nem megbántani akartalak, addig jó, amíg az ember nem tapasztalatból tudja. :D
11. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2021. nov. 5. 13:48

Odaírtam: én így tudom.

Valóban nem tapasztalatból írtam, ha rosszul tudom, és te jobban tudod, akkor azt írd le. És kész.

2021. nov. 5. 12:59

[link]


Ezen a linken lehet keresgélni anonimizált bírósági határozatok között. Most úgy kíváncsiságból én is ránéztem, és egy 2005-ös ítéletet találtam elsőként, aminek az ügytárgya halált okozó ittas vezetés volt. Persze minden ügy más és más, szóval erre nem lehet alapozni, de ha kíváncsi vagy, a fenti linken lehet keresgélni



Az ítélet érdemi része ez volt:


A 2005. február 21. napja óta előzetes fogvatartásban lévő


Vádlott neve /vádlott személyi adatai/ v á d l o t t


b ű n ö s :


halált okozó ittas járművezetés bűntettében.


Ezért a városi bíróság a vádlottat:


5 (öt) évi börtönbüntetésre,


6 (hat) évre a közügyektől eltiltás és


10 (tíz) évre a közúti járművezetéstől eltiltás mellékbüntetésre í t é l i .


A börtönbüntetés tartamába a bíróság beszámítja a 2005. február 21. napjától a mai napig eltelt időt.


A Szolnoki Rendőrkapitányságon 650/2005/1. bü. szám alatt lefoglalt ... forgalmi rendszámú személygépkocsi lefoglalását a bíróság m e g s z ü n t e t i és azt k i a d n i r e n d e l i ... szám alatti lakosnak.


Köteles a vádlott az eddig felmerült 171.076.- (százhetvenegyezer-hetvenhat) Ft bűnügyi költséget felhívásra, az állam részére megfizetni.

9. andi6020 (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 5. 12:53
Erre már válaszoltunk egy előző fórumodban. Most sem tudunk mást írni.
8. andi6020 (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2021. nov. 5. 12:52

"Előzetes letartóztatás, börtön, fogház, fegyház a sorrend"


Ez mi alapján összeállított sorrend?

Az előzetes az előzetes.

A végrehajtási fokozatoknál a legenyhébb a fogház, utána jön a börtön, a legszigorúbb meg a fegyház.

7. Szeplakisz (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2021. nov. 5. 12:52

Fogház, börtön és fegyház a súlyossági sorrend.


Akik előzetesben vannak azok nem tudom milyen fokozatban lehetnek elhelyezve, szerintem külön vannak ők is szeparálva, előzetes fogvatartás nincs is az összes BV Intézetben, ezért gondolom. Azt tudom, hogy az előzetesek nincsenek beöltözve, ők a saját civil ruhájukban vannak bent.

2021. nov. 5. 12:36
Ebben az esetben ráadásul nem is magyar állampolgár volt a részeg barom...
2021. nov. 5. 12:24

Van, hogy semmi se.


Él tovább szabadlábon, vezethet is.


Ismerek személyesen ilyet, egy ócska görény, és mellette jó besúgó, szóval embert ölt ittasan 110-el lakott területen belül.


Semmi nem történt.

2021. nov. 5. 11:52
Ha jól tudom a sorrend: előzetes letartóztatás, börtön, fogház, fegyház a sorrend. Ha a tárgyalás, a bizonyítékok összeszedése (pro-kontra) és az ítélethozatal túlságosan elhúzódik, az addig bent töltött időt beszámítják a letöltendő szabadságvesztés idejébe. Én így tudom.
2021. nov. 5. 11:49

Miért nem mész be a rendőrségre??

El mondod mi a szitu, még el is mondják, hogy mit hogy csinálj hogy törvényes legyen.

2021. nov. 5. 11:05
Illetve ha letartoztatas alatt van akkor hol van addig amig meg nem szuletik az itelet?
2021. nov. 5. 11:01
Valaki tudja esetleg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook