Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


2513. Nagual (válaszként erre: 2512. - Nita081)
2010. máj. 22. 11:34

Szia!


Ha 12-es tónussal volt festve akkor 9 vagy 12%-os oxit kevertek hozzá. Haladunk.. :) Ha natúr vagy az előzőtől egy kicsit melegebb árnyalatot választasz sikerülhet elérni a megfelelő színt. Tudod milyen márkával volt melírozva? A színező azért jó ebben az esetben a hosszára, mert nem világosít csak a szőkét fogja meg, nem roncsol és az egész hajra rákenhető, mert nehéz lenne kiválogatni a melírt. Jó sok árnyalata van a Wella Color Touch-nak, kellékesben átbújhatod a színskálát. :)

2512. Nita081 (válaszként erre: 2508. - Nagual)
2010. máj. 21. 21:20

Szia!


Köszönöm a válaszodat, sajnos nem tudom, hogy hányas oxival volt melírozva, :-( elégé fehér, így csak gondolom, hogy erősebbel.(szezámmag szőke, ha jól emlékeszem 12-es de nem vagyok benne biztos.) Hogy érted, hogy színezővel? És csak a csíkokat kellene befesteni? Van szőke színben is kimondott színező? csak a méz szőkéről hallottam, az is tetszene, csak az olyan vörösbe hajló, vagy nem is tudom...

Ne haragudj, hogy ennyit össze-vissza kérdezek, de nagyon nem tetszik a hajszínem, így kíváncsi vagyok a Te javaslatodra:-)(az adatlapomon régebbi képek vannak fent, ez a szín kb. három hónapja lett.)

2511. Nagual (válaszként erre: 2519. - Edichan)
2010. máj. 21. 15:31

Szia!


Festékkel sajnos nem lesz olyan, mint szőkítővel és erős oxit kell használnod hozzá és még így is besárgulhat vagy vörösödhet + jobban roncsol az állandó utánfestések miatt is. Az otthoni szőkítést + nem ajánlom. Ha jól van megcsinálva 3 havonta simán elég melíroztatni és így már nem olyan drága.. Ha mégis belefogsz tölts fel pár képet amin jól látszik a hajad színe.. :)

2510. Nagual (válaszként erre: 2518. - Drakobaby)
2010. máj. 21. 15:29

Szia!


Emlékszem rád.. Nagyon dögös lettél! És így a színnel sem lesz probléma + leégni se fog.. :)

2509. Nagual (válaszként erre: 2517. - Pipő87)
2010. máj. 21. 15:26

Szia!


Milyen lett a 8/1-től? Vöröses vagy nem elég világos? Milyen erős oxit használtál? Amúgy a /1 hamvas árnyalat.. :)

2508. Nagual (válaszként erre: 2516. - Nita081)
2010. máj. 21. 15:24

Szia!


Tudod a színkódot és hogy milyen erős oxival volt melírozva? mert a fantázianevek nem mondanak sokat. A meglévő csíkokat színezővel lehetne megváltoztatni úgy, hogy a barna rész ne világosodjon ki. :)

2507. Nagual (válaszként erre: 2515. - Jasminee)
2010. máj. 21. 15:21
Szerintem fordulj más szakemberhez, mert biztos hogy valamit nem jól csináltak.. :( Gina5 szerintem tudna ebben segíteni.. :)
2506. Nagual (válaszként erre: 2514. - Butterflygirl19)
2010. máj. 21. 15:18

Legközelebb a 6/71 is jó lesz. Szerintem egy jó textúrázó krém segítene rendben tartani a hajad. :)


[link]


Ez több hajtipusra is jó..


[link]

2505. Nagual (válaszként erre: 2503. - Nagyi0079)
2010. máj. 16. 11:35

Szia!


Semmiképpen sem ajánlom ezt a színváltást.. Nem ér annyit az egész.. :(

2504. Nagual (válaszként erre: 2502. - Butterflygirl19)
2010. máj. 16. 11:32

Szia!


Nem semmi a szitu.. :) Ahogy olvasom talán a Koleston volt a legjobb a hajadra, ami vörösre kopott ki. Ez a hajadban lévő vörös pigmenteknek + az festékben lévő arany p-nek köszönhető. Nem lenne szabad szőke árnyalatokkal festeni a hajad, mint pl a 7/1, mert ez kb 3 tónussal világosabb mint az eredetid ami egyértelműen vörösödik középbarna alapra kenve. Mivel sokat volt festve a hajad, egyenlőre csak színezőt szabadna rákenni pl Color Touch 5/71 világos hamvasbarna + 1.9%-os emulzióval keverve. Ez elfedi a vöröset és nem roncsol.. Ha ez sem fedné be, akkor p.eltávolítóval kell kiszedni a vöröset, majd befesteni a kívánt színre.. A többit majd később.. :)

2503. nagyi0079
2010. máj. 15. 01:28

Sziasztok:)


Most csomózással fent van nekem póthaj,ami fekete mint a sajátom...szeretnék olyan lilás hajszínt mint a képen:)

A kérdéseim a következők lennének:

1,A fekete hajambol tudnak e egyáltalán iet varázsolni?

2, A pothajat ugy is lehet festeni ha fenn van? (mert nemrég rakttam ujra és nem szeretnék 60ezret kidobni az ablakon:/)

3, Mennyire kárositja ez a fajta színváltás? Mert persze tudom, hogy világositani kell és félek, hogy a saját és a pothajamnak a fele letörik:/ (természetesen fodrászatban csináltatnám)


Köszönöm szépen a választ előre is:)

2010. máj. 14. 22:05

Szia Nagual!

Szeretnék tanácsot kéni, hogy mit csináljak a hajammal. Egy éve Wella Koleston világos aranybarnájával lett festve, ami vörösen kopott ki. A hajam középbarna, zavart a lenövés és azóta próbálkozom eltüntetni. 2x lett festve bolti natúr világosbarnával(Schwarzkopf Essential és Palette color and Gloss) mindkettőtől nagyon sötétbarna (majdnem fekete) lett a hajam, majd a héten befestettem Elgon 7.1-es hamvasbarnával plusz 6%os oxit javasoltak hozzá. Nahát ettől tök vörös lettem. Nem a töve hanem egyenletesen az egész.Mivel tudom ezt a hajszínt eltüntetni, úgyh még a hajam se menjen tönkre? Szívesen mennék fodrászhoz is, de a közelemben nem ismerek olyan fodrászt, akiben hajfestés terén megbíznék (akihez járok vágatni rossz minőségű festékkel fest, de iszonyatosan jól vág hajat). Tudnál nekem vmit ajánlani, ami nem vörösödik be a hajamon (sok vörös pigment van benne), se nem lesz túl sötét?

Köszi előre is a választ!

2501. fede238543 (válaszként erre: 2500. - Nagual)
2010. máj. 12. 18:53
Kösziii kipróbálom, majd megírom milyen lett! (kb 2-3 hét múlva):)
2500. Nagual (válaszként erre: 2498. - Fede238543)
2010. máj. 12. 16:54
10/8 Wella Koleston vagy Londa. Kellékesben vásárolj.. :)
2499. mese (válaszként erre: 2492. - Nagual)
2010. máj. 12. 16:46
köszönöm!:)
2498. fede238543 (válaszként erre: 2496. - Nagual)
2010. máj. 12. 16:34

Hali. Az mindent megvisel nagyon régen kb 5-6 éve festettem e20assal kb 1 évig és teljesen megviselte az egész hajamat senkinek nem ajánlom. 10 percnél tovább meg nem szabad a hajon hagyni...

Nem tudom milyen oxi van az e20asban, nem én kevertem azt tettem föl ami a dobozban van. (amúgy a festék és az oxi mellett szőkítőpor is van benne még)

milyen festéket ajánlasz a 6 százalékos oxihoz akkor? miből keverjem ki a platinaszőkét?

2497. Bucóka20
2010. máj. 12. 15:32

Szia Nagual!

Nem tudom mennyire vagy járatos az afrofonásos témában....,azt szeretném kérdezni,hogy egy normál fodrász aki nem kimondottan ilyen dologgal foglalkozik,az meg tudja e csinálni,úgy h viselhető is legyen.

A történet az annyi,h ma voltam a fodrászomnál és kérdeztem h nem e ismer olyan fodrászt aki csinál ilyet,azt mondta rá h megcsinálja nekem ő.

Mondta,h jövő héten hívjam fel,h kb mennyibe is kerülne a haj amit rendelne.És azt is mondta h 12 órába biztos bele fog telni mire elkészül.Neten én vmennyivel azért kevesebbet olvastam.Félek,h nem olyan lenne,mint amilyet én szeretnék!

Nem tudom,hogy rábízzam-e a fejem(hajam)?:S


Előre is köszönöm a válaszod!:-)

2496. Nagual (válaszként erre: 2495. - Fede238543)
2010. máj. 12. 13:52
Értem. Végülis azért ment tönkre a melírozott rész, mert a korábban már szőkített hajadra kented rá az e20-ast 9 vagy 12% oxival. Világos alapra elég 6%-os platinaszőkét keverni szerintem ezzel melírozz bele. Szőkítővel is lehet 3% oxival, de ezt látatlanban nem merem ajánlani mert könnyen letörhet a haj. Az e20 a tövét is megviselte vagy csak a hosszát? :). :)
2495. fede238543 (válaszként erre: 2494. - Nagual)
2010. máj. 12. 13:31

Szia!

A melírrel semmi gond nincs, sokat jártam fodrászhoz, ellestem a technikáját totál ugyanolyan csíkokat tudok húzni bele mint ő. Itt csak magával a festékkel van a probléma. Fogalmam sincs mivel melírozza. Én garnier extra világos hamvas szőkével festem a tövét általában, a palette a10et most raktam rá csak -nemis fogom többet-, és a fodrászom ebbe szokott melír csíkokat húzni amivel együttesen platinás hatást ad. Én ezt kezdtem el itthon utánozni csak azzal a különbséggel hogy e20ast raktam rá. ami kicsit tönkretette de kérastase-zel rendbehoztam vmelyest. Hamvasító samponom is van ha besárgul avval lekezelem és jó. Alapból a színe jó, csak világosabb kellene. Szerinted mivel melírozzam be a festett részt? Akkor szőkítőporral? Vagy nem ismered véletlenül hogy loreál kellékekkel mit lehetne rátenni hogy kímélőbben világosítson? Sztem úgy csinálnám, ahogy eddig, hogy marad akkor a garnier 111 a tövére és 3 havonta melír a festett hajba. De mi legyen az e20as helyett? köszi a választ :)

2494. Nagual (válaszként erre: 2501. - Citrommacska)
2010. máj. 12. 12:39

Szia!


Melírhez szerintem fodrász kell és ha mindent jól csinál 8-12 hetetnte bőven elég melírozni és így már nem is kerül sokba.. A 2-3%-os szőkítések világosbarna alapig működnek, ha ennél sötétebb a hajad akkor erősebb oxi kell hozzá. Leírok neked bármit, de szerintem jobb lenne fodrásszal csináli. A szőkítőporok keverési aránya általánosan 1:2 szóval kétszer annyi oxi kell bele, mint por.. Mivel befestetted a tövét lőttek a melírnek.. Hamvasító samponod van? :)

2493. Nagual (válaszként erre: 2500. - Anya1)
2010. máj. 12. 12:24

Szia!


Pigmenteltávolítóval kell leszedni a feketét majd utána befesteni a kívánt színre. A padlizsán is jó sötét, szóval sikerülhet a téma.. :)

2492. Nagual (válaszként erre: 2498. - Mese)
2010. máj. 12. 12:21
A fekete biztos jobban megmarad.. Előtte próbáld meg 3%-os oxival keverni ne 6%-al talán így jobban megtapad.. Az is segíthet, ha padlizsán színezővel kened át a hosszát, visszadja a haj fényét. :)
2491. 7448dbc8a0 (válaszként erre: 2489. - Nagual)
2010. máj. 12. 12:18

igen-igen jól beszél :O))))


én már tarkulok : felül fekete, középen barnás, alul vöröses és minden színt játszik :O)))))))


Naguel bácsi a női fodrász...:O))))))

2490. Nagual (válaszként erre: 2497. - Kicsilányka1984)
2010. máj. 12. 12:16
Megfogná, viszont a lenövéssel gondok lesznek és továbbra is festeni kell.. Érdemesebb vmi természetes színt választani.. :)
2489. Nagual (válaszként erre: 2496. - Kicsilányka1984)
2010. máj. 12. 12:07

Szia!


Szerintem terhesség alatt jobb elkerülni a sötét színeket, mert ezek tartalmazzák a legtöbb méreganyagot. A legjobb az lenne, ha egy köztes barna árnyalattal színeznéd be, mert a szőkített haj ledobja a festéket és amúgy sem szabad egyből feketével rámenni.. Ammóniamentes hajszínezőt hajsználj.. :)

2010. máj. 7. 07:15

Szia Nagual!


Befestettem a hajam középszőkére, és nem tetszik a végeredmény.

A "természetes" középszőke nekem inkább kicsit vörösesnek tűnik.

Tudom valamivel hamvasítani?

7N a színe, tehát már inkább barnás, nem tudom a hamvasító sampon mennyire jó megoldás lenne.


Nem szívesen várnék az árnyalat "módosításával" egy hónapot. Át lehet festeni pár nap után?


Előre is köszönöm!

2487. Bri*
2010. máj. 6. 21:51

Szia Nagual!

Tanácsot szeretnék kérni tőled. A fodrászom nemrég festette be a hajamat, de túl sárgásszőke lett. Át szeretném festeni, mert így nagyon nem tetszik. A képeim között van egy fotó, az új hajszín (vagy ilyesmi:) névvel. Kinéztem két hamvasszőke festéket: Garnier Color Naturals 9.1 (nagyon világos hamvasszőke), 8.1 (világos hamvasszőke. Szerinted melyikkel fessem be ahhoz, hogy hamvas legyen, de ne legyen túl világos, viszont ne is sötétítse be. Esetleg tudsz ajánlani más, igazás hamvasszőke festéket, amin nem üt át a sárga?

Másik kérdés: Erős tartású, hullámos, sprőd, de hamar zsírosodó a hajam. Tudsz-e olyan sampont és balzsmot ajánlani, amitől könnyen formázható, selymes és fényes lesz a hajam, de nem zsírosítja be?

Nagyon várom a választ! Előre is köszi!!

2486. Roxygirl (válaszként erre: 2485. - Nagual)
2010. máj. 6. 19:31
Mekkora kiszúrás! Ezek szerint az egyik legérzékenyebb hajam van... Köszönöm a választ!:)
2485. Nagual (válaszként erre: 2479. - Roxygirl)
2010. máj. 5. 17:12

Szia!


Nagyon jó a K-Pak hidratálója szóval ne is gondolkozz rajta viszont az igazi problémát a vasalás okozza ezért csak az segítene igazán, ha nem vasalnád.. :)

2484. Nagual (válaszként erre: 2475. - Modose)
2010. máj. 5. 17:11

Szia!


Nem tudok ebben segíteni sajnos, vagy hajmaskarára gondolsz ami kimosható? Kellékesben kapható.. A natúr henna is megoldás lehet és a melírt is lehet úgy csinálni, hogy abszolút ne érintkezzen a fejbőrrel és fólia helyett van melírpapír is + természetes hajfestékek sora.. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook