Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


2543. Nagual (válaszként erre: 2542. - Española)
2010. máj. 31. 17:14
Kellékesben kéne körülnézned, mert a drogériákban nincs nagy választék.. Nem tudom kint mi a helyzet. :)
2542. Española (válaszként erre: 2541. - Nagual)
2010. máj. 31. 17:10
Igen sejtettem, van is a Castingnak 400as barnaja, amit mar egyszer hasznaltam a lenovesemre meg mikor sotetbarna voltam (az alja meg mindig sotet, hiaba vagattam 10 cm-t legutobb...) Jo szin volt, szerintem olyan mint amit belinkeltem, de en is attol felek, hogy mi van ha befeketedik.. Anno festes utan nagyon sotetbarna volt, aztan 2 hajmosas utan szepen kikopott szep sotet-kozepbarnara. Ja es par honap utan teljesen kijott a hajambol. Ugyhogy, lehet, hogy megprobalkozom vele majd megint... Mas festek esetleg ebbol az arnyalatbol, ami tuti nem feketedik be es ammonia mentes? :)
2541. Nagual (válaszként erre: 2540. - Hungarita)
2010. máj. 31. 16:47
Castingal vigyázni kell mert sok esetben befeketedik. A csaj haja 4-es színmélységű szóval elvileg 1 árnyalattal sötétebbet kéne választani. :)
2540. hungarita (válaszként erre: 2537. - Nagual)
2010. máj. 31. 16:33
Loreal Casting 500-zal festettem be nemreg (erre hol kozepbarnat irnak, hol vilagosbarnat) es bar hasonlo a szin, de mas es kicsit vilagosabb mint a linken lathato hajszin. Mindenkeppen csak ammonia mentes festeket ajanlj :) Koszi!
2539. Nagual (válaszként erre: 2527. - Zsuccy)
2010. máj. 31. 16:25
:)
2538. Nagual (válaszként erre: 2526. - Andi870430)
2010. máj. 31. 16:25

Szia!


Igen.. :)

2537. Nagual (válaszként erre: 2525. - Española)
2010. máj. 31. 16:24

Szia!


Ez sima középbarna hajszín. Mit használtál utoljára? :)

2536. Nagual (válaszként erre: 2524. - Brygy)
2010. máj. 31. 16:23

Szia!


Milyen a frizkód és hogyan hordod, kezeled? :

2535. Nagual (válaszként erre: 2522. - C579441a90)
2010. máj. 31. 16:23

Szia!


Ez is olyan téma amit inkább fodrásszal kéne csináltatni. Szivatás nélkül tuti vöröses lesz a hajad és ha havonta magadnak szivatod + fested, előbb utóbb teljesen tönkrevágja, mert nem lehet elkerülni, hogy ne menjen rá a szőkítő a korábban leszivatott részre. Hogy szivattad le? Lehet, hogy erős anyagot használtál és ezért roncsolódott a hajad.. :)

2534. Nagual (válaszként erre: 2521. - Piedra22)
2010. máj. 31. 16:21

Szia!


Valszeg megégette a vasaló a hajvégeidet. Mindenképp le kell vágni, ilyenkor a kencék nem segítenek.. :)

2533. Nagual (válaszként erre: 2520. - Ivi79)
2010. máj. 31. 16:20

Szia!


Értem. A blondor szőkítőkrémet hagyd el, ez a legrosszabb a fejbőrnek és 9%-osan már csak melírozni szabad vele, fejbőrrel nem érintkezhet. Szőkítőt semmiképp ne keverj festékbe, sok fodrásznak se kéne ezt csinálni. A legjobb megoldás az lenne, ha szőkítőporral 6% leszivatnád az alapot és erre mennél rá a 12/81-el bár ez sem kímélő megoldás. Ilyen világos szín eléréséhez sajnos le kell szivatni a hajat, festékkel nem megy ill még nem találkoztam olyannal. Próbáld ki a Tigi Color-t az nem sárgul vissza úgy mint a többi festék, de ezt sem garantálom. A 10/8-as color touch is inkább szőkített hajon működik, mint festetten és ahhoz, hogy befogja szinte fehérre kell előtte szivatni a hajat. :)

2532. Nagual (válaszként erre: 2519. - Liwi)
2010. máj. 31. 16:18

Szia!


Pigmenteltávolítóval (oxi reload, Vital remover) le kell szedni a színt és festék helyett hajszínezővel (color Touch) kéne befesteni az eredeti hajszíneddel megegyező árnyalattal. :)

2531. Nagual (válaszként erre: 2518. - Edichan)
2010. máj. 31. 16:17

Szia!


Várkonyi hajáról kéne link.. Én inkább maradnék a fodrász keze alatt, főleg ha jó volt amit csinált.. :)

2530. Nagual (válaszként erre: 2517. - Nita081)
2010. máj. 31. 16:13

Szia!


Color touch 8/0 +9/1 keveréke simán befogja a hajad 1.9%-os emulzióval, mehet az egészre mert csak a szőke részt fogja be.. Szőkített hajon 2-3 hónapig is megmarad, festett szőkén változó. Van, hogy be se fogja rendesen van, hogy 1-2 hónapig bennemarad.. :)

2529. Nagual (válaszként erre: 2516. - Pipő87)
2010. máj. 31. 16:12

Szia!


Festékkel valszeg nem lehet nálad elkerülni a vörösödést mert nagyon sötét az alapszíned és ahhoz, hogy 4-5 árnyalattal világosabb legyen és ne legyen vöröses le kell sajnos szivatni. A festékek általában csak 3 árnyalatnyit képesek világosítani. Ha a színmélységgel nincsen baj, csak vöröses akkor keverj a 8/1-hez hamvas mixtont, ez talán ellensúlyozza a vöröset. :)

2528. Nagual (válaszként erre: 2514. - Naphalacska)
2010. máj. 31. 16:11

Szia!


Szerintem ha tényleg le szeretnéd növeszteni, akkor ne festesd be. Vágással 2-3 hónap alatt lenő, de ha tovább melírozod vagy fested akkor a dupla idő is lehet. A melír is megoldás lehet, de ritkán mutat jól ősz hajon és annak is le kell majd nőni. A leszívással nem lenne gond, ha más szín lenne a cél. Ha gondolod tölts fel képet és kitatálunk valamit, de lenöveszteni sajna így nem lehet.. Tavaj jött rám ez a segíthetnék dolog, gondoltam szükség lehet ilyesmi fórumra mert rengetegen bajlódnak a hajukkal és a fodrászok általában nem segítőkészek főleg, ha otthoni mókolásról van szó.. :)

2527. Zsuccy
2010. máj. 30. 14:08

Szió!


A kérdésem tárgytalan már( :

2010. máj. 30. 10:25
Szia!Lehet h butaságot kérdezek, de ha szőkére festett a hajam és ráfestenénk egy 24 hajmosásig tartó barnát akkor azzal együtt eltűnne a szőke is?? Köszi Előre is:)
2525. Española
2010. máj. 29. 09:00

Szia Nagual!


Ezt a hajszint szeretnem elerni.


[link]


Esetleg tudsz olyan tartos hajszinezot, amivel pont ezt vagy nagyon hasonlo arnyalatot kapok? Most kozepbarna szinezovel van befestve az amugy is kicsit vilagosabb kozepbarnam. Koszi!

2524. Brygy
2010. máj. 26. 22:49

Sziasztok!

Tud valaki olyan hajlakkot vagy hajrögzítőhabot ajánlani ami nem okoz korpásodást? Eddig bármit használtam már aznap viszket a fejem tőle.Ha nem használok semmit egy hetet is kibírok hajmosás nélkül. De mióta rövid a hajam muszáj használnom valamit ami tart.

2523. Zsuccy
2010. máj. 26. 17:58

Szia!

Nem tudom emlékszel e rám ezért töltök fel képet az adatlapomra,szenvedtem azzal h szőke legyek,tetszik az eredmény meg pozitív a visszhangja...viszont nagyon macerás mert hamar látszik a lenövés és hamar besárgul(5hetente szoktam festeni)pedig használok hamvasítót.Az lenne a kérdésem h szerinted a fekete hajszín jól állna nekem?mert azt szinezővel is eltudnám érni a lenövés sem lenne olyan csúnya.Barna és vörös nem nagyon szeretnék lenni,semmi bajom nincs ezzel a két színnel de a fekete és a szőke tetszik nekem( :.

2010. máj. 26. 13:00
szia az eredeti hajszínem sötétbarna. leszívtattam befestettem középszőkére. károsodott eléggé sajnos :( be akarom megint festeni vagy ugyanolyanra vagy egy árnyalattal világosabbra mit javasolsz? le kell újra szívatnom? vagy milyen időközönként szivassam le? mert ugye van kb 1 centis lenövésem és nem hiszem hogy a középszőke megfogná a sötétbarna hajam. ilyenkor mi a teendő?
2521. piedra22
2010. máj. 25. 22:00

szia... nemrég voltam egy új fodrásznál, befestette a hajamat sötétbarnára,gőz búrába ültetett,h a festési idő lerövidüljön(10p.) egészségügyi vágás volt aztán kivasalt. Következő hajmosásnál vettem észre,h a hajam vége seprű szerű lett és fésülködésnél apró haj szálak potyognak a hajamból? Elégette a hajamat? Vagy mi történt? És ha így eltörte a hajvégeimet akkor azt vágassam le, mert hallottam olyat,ha nem vágatom le,akkor visszatörik... vagy mit tanácsolsz?

köszönöm válaszodat előre is...szép estét

2520. ivi79
2010. máj. 25. 15:56

Szia Nagual!


az eredeti hajam kb 4-5ös mélységű nagyon erős,makacs, sok vörös pigmenttel.a cél nagyonvilágos hamvas vagy fehéresszőke.

jelenleg blondor krémmel(9%) és koleston 12/81-el(12%) tudom csak megfelelő színüre kiszőkíteni.ezzel csak az a baj, h nagyon kikészíti a fejbőröm(sebes lesz és mar mikor felteszem a festéket), és időben is több mint egy sima festés.sajnos 4hét után ez is besárgul t&g hamvasitó ellenére is.

önmagában a hidrogéntől citromsárga marad és a colortouch-os(asszem 10/8, de az elnevezése ua mint a 12/81 festéknek) hamvasitás nem vált be. csak festéktől(hiába 12es oxi) viszon nem elég világos.régebben ezzel beértem, de most 1-6cm hosszú a hajam és elég nagy a kontraszt a rövidebb és hosszabb részek közt.jó lenne h kb ugyanolyan szine lenne a centis részeken is mint a végein.

tudom h csak a tövét kéne festenem, de ennél a hossznál nehéz csak a lenőtt 1centire kenni festéket.az h a vége lila lesz nem zavar, mert pár mosás után kikopik úgyis:)

igazából szeretném elhagyni a hidrogénezést és megelégednék csak a festéssel,még ha nem is lesz tőle fehéres a hajam, de kicsit jobban kiszívná a tövét.lehet olyat csinálni, h belekeverek szőkítőt a festékbe? és ha igen akkor milyen arányban kéne?gondolom az oxit ilyenkor a mix mennyiségéhez kell mérni... köszi!

2519. Liwi
2010. máj. 23. 14:25

sziasztok!

2 éve havonta szőke melírokat rakattam a hajamba (szívatással)..nagyon szerettem de egy helyen barna egy helyen szőke voltam így úgy döntöttem befestetem. fodrász festette be,és a középbarna szín helyett inkább vörös lett.majd 2 hónappal később kipróbált egy másik színt. már egyenesen utálok tükörbe nézni. a szőke dobja le a színeket..fönt szőkés-barnás-vöröses,alul világosabb... van vm trükk ami kivonja a festéket a hajból? vissza lehet kapni valahogy a természetes hajszínt..vagy akármi ami segít..

privibe írjatok ha van tanácsotok. most diplomázok,és lassan állásinterjús korszakomba leszek.nem szeretnék ien fejjel mutatkozni...

segítsetek.köszi

2518. Edichan (válaszként erre: 2511. - Nagual)
2010. máj. 22. 23:53
Köszönöm a tanácsot. Azért megpróbálnám a festést. Szerinted Várkonyi Andrea hajszíne milyen? Olyat szeretnék én is vagy valami hasonlót. Amúgy arra gondoltam, hogy először csak egy hajtincsen próbálnám ki a festék színét. Szerinted ez jó ötlet? Töltöttem fel képet, kérlek szépen nézd meg. Köszönöm a segítséget.
2517. Nita081 (válaszként erre: 2513. - Nagual)
2010. máj. 22. 20:41

köszönöm Nagual:-)!

Úgy hiszem Wella volt a márka...!ok. akkor érdeklődök majd a fodrászkellékesnél. Még egy kérdés..szerinted ha egy természetes színt szeretnék (szőkét) milyen árnyalatot ajánlasz, vagy esetleg natúr színben? az is tetszene... Csak azért kérdezem, mert ha megyek venni ilyen festéket, mégis csak célirányosan válogassak.:-)És ha megveszem az egész hajamra tegyem rá? Ez kb. hány mosásig elég? Ez kikopik, ki lehet mosni a hajból? Válaszodat előre is köszönöm, már ezzel is sokat segítettél, hogy lehet vele mit kezdeni...:-)))

2516. pipő87 (válaszként erre: 2509. - Nagual)
2010. máj. 22. 14:01

9-es oxit használtam/használok

ez még lemaradt :)

2515. pipő87 (válaszként erre: 2509. - Nagual)
2010. máj. 22. 13:34
Tudom h a /1 hamvas árnyalat , azért azt vettem, a 8/1 vöröses árnyalatot adott így is.
2010. máj. 22. 11:37

Szia, Nagual, jó, hogy rád jött a segíthetnék : ).

Az eredetileg sötétbarna hajam erősen őszül (sztem 50 százalék fölött van, de nem egyenletesen oszlik el). Itthon festem (többnyire Palette vagy Garnier Naturals) sötétszőkére, középbarnára. Már elegem van a festegetésből, próbáltam lenöveszteni, de "mákosan" rendetlennek éreztem magam. Valamilyen átmenetet szeretnék találni (amíg teljesen ősz lesz : ) , hogy ne kelljen gyakran festeni, de azért rendes is legyen. Melírozást javasolsz? Nem baj, ha látszik, hogy őszülök! (ha ritkán kell festetni, szívesen csináltatom fodrásszal, de három hetente nincs rá időm.) Több fodrászt is kérdeztem, hogy nem festené-e be szőkére (akkor a lenövés talán kevésbé látszana), de ódzkodnak a festett haj leszívásától. Milyen megoldást látsz? (A hajam rövid).

(Tényleg nagyon tetszik, hogy így segítesz mindenkinek, átgondolom, hogy a saját szakmámban én is meg tudnám-e tenni.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook