Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Félős/harcias kutyus fórum

Félős/harcias kutyus (beszélgetős fórum)


2010. nov. 28. 17:35
Köszönöm a linkeket, találkoztam ezekkel a videókkal már, nagyon jók!Csak az a problémám,hogy nem kapok tippet, példát, hogyan kezeljem a gondjainkat. Pl. Hiába megyek sétálás közben elől, akkor is ugatni fog,és nehéz rendre intenem.:/
2010. nov. 24. 14:19

Sza, ezeket nézd meg, hátha segítenek:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. nov. 24. 00:09

Szasz23X: Akkor nem vagyok egyedül./:) Akkor kezdte el a szép ugatós szokását,amikor egy yorkie megugatta...nem tudom mit mondott neki,de bepöccent.:)


BBabba: Volt,hogy jöttek hozzánk kutyások, én fogtam őt,de egyszer egy kutyus felé kapott, aki nem akarta békén hagyni.Félek,hogy ne harapjon meg másik kutyát.Lehet találni kellene 1 "önkéntes" kutyást,aki segíthet szocializálni.


Mandula71:

A kutyasuli jó lenne,csak nem Magyarországon élünk,könnyebb lenne magyarul tanítanom.

Általában ezt vetjük,be,hogy irányt változtatunk,megszídjuk.A jutalomfalat szintén jó ötlet,csak ő nem nagy kajás,de megpróbáljuk.

Nem fogom erőltetni a simogatást.Az említett közös utazás alkalmával is valóban azokhoz ment kíváncsikdoni,akik nem vettek róla tudomást, igaz, amikor észrevették, hogy mellettük érdeklődik,akkor gyorsan elhúzta a csíkot.

Türelmes vagyok,csak a körülöttem lévők (csak "macskások") nem tudják mire vélni a viselkedését,kicsit őrültnek tartják, de nem az,csak meg van szeppenve.:)


Köszönöm a válaszaitokat!:)

6. Mandula71 (válaszként erre: 5. - Szasz23X)
2010. nov. 23. 21:55

Ez igaz, hogy a klikker csak kajás kutyáknál válik be:) De hátha az övé nagy haspók:D

De ettől függetlenül klikker nélkül is meg lehet próbálni. Ha a kutya normálisan megy el valaki mellett, akkor dicséret, ha támad, akkor rá kell szólni és irányt változtatni.

Legalábbis én ezt próbálnám:)

2010. nov. 23. 21:40

A klikker sajnos csak "kajás" kutyusnál jön be :D

Mi is próbáltuk, az enyémbe 2 falat kaját úgy kell belegyömöszölni, neki aztán jöhet bármilyen jutifalat, le se tojja :D:D

4. Mandula71 (válaszként erre: 1. - Hajnal89)
2010. nov. 23. 21:38

Ajánlatos lenne kutyaiskolába járni.

Amennyiben a kutya olyan magatartást tanúsít, amit te nem szeretnél (támadólag ugat más kutyákat, embereket), akkor határozottan kell rá szólni és azonnal irányt változtatni. Hatásos lehet a klikker ilyen esetben. Amennyiben úgy megy el valaki mellett (akár állat, akár ember), hogy nem ugat, akkor klikk, jutifalat.

A vendégeiteket pedig meg kell kérni, hogy bármennyire is szeretnék, ne simogassák a kutyát, sőt, egyáltalán ne vegyenek róla tudomást, mintha ott se lenne. Ha ezt alkalmazod, egy idő után rá fog jönni, hogy senki nem bántja, nem kell magát védenie és előbb-utóbb ő maga fog jelentkezni valamelyik szimpatikus ismerősödnél egy kis simire. De türelmesnek kell lenned, lehet, hogy hetekbe-hónapokba fog telni.

2010. nov. 23. 21:25

A mi kutyánk is ugatós (bár még kölyök, 5 hós dobermann) ha más kutyussal találkozunk. Aztán megbarátkoznak. Persze ha a másik kutya gazdija nem "vevő" a dologra nem szabad erőltetni. Ha nem szívbajos meg lehet kérni, hogy kicsit hadd ismerkedjenek, hátha benne van a dologban. ;) Pár perc után kialakul a rangsor.

Viszont kóbor(ló) kutyáknál nem tudom mi lenne a teendő, azokat "haza szoktuk küldeni". Minden esetre próbáld meg szocializálni, biztosan találsz nyitott gazdikat!

Egyébként közben mi csitítani szoktuk a kutyát, (esetleg kettejük közé állva) de ezt csak akkor ajánlom ha megbízható és a másik kuttynak is ott a gazdija.


A félősségre nem tudok mit mondani. Talán türelem, pozitív tapasztalatok?

2010. nov. 23. 21:12

Az 1. nálunk is megvan, tudom mennyire ciki, főleg hogy én egy 2 kilós yorki gazdija vagyok, akit ugye a gyerekek rögtön simogatni akarnak :D

A második nincs...

Én sem tudok Vele nagyon mit kezdeni..

2010. nov. 23. 21:02

A kutyám 1 éves és 8 hónapos.Eddig falun élt (5 másik kutyával), most velem lakik nagyvárosban. Nem rossz kutya, de van két problémája.


1.Eleinte félt a többi kutyától az utcán, azonban olyan 1hónapja megugatja őket, olyan mintha nekik akarna menni.Sőt néhány emberre is ugat (akkor nem érzek benne támadó szándékot, de kellemetlen).Hiába próbálom rendre utasítani, nyugtatom, mondom neki, hogy "nem szabad", de nem figyel.Néha pofont is kap, amit megérez,de nem érdekli, mintha ott se lennék.Már kezdem magam szégyelni,mert nem tudok úgy elmenni egy kutyás mellett,hogy ne ugatna.

2.A másik gond,hogy borzasztó félős. Ha vendégek jönnek,vagy vendégségbe visszük egyfolytában mögém bújik (már komikusan festünk,ahogy jobbra-balra lépegetek,ő pedig szüntelenül besorol mögém).Amikor meg akarják simogatni morog,menekül. De soha nem harap!Próbálom megfogni,tartani,hogy az ismerősök megsimogassák,hogy megértse senki nem akarja bántani, ilyenkor nem morog,de igyekszik szökni,és remeg.Akit gyakrabban lát, azzal is így viselkedik.A barátom bátyja velünk lakik,egy közös utazásunk alkalmával úgy látszott,hogy végre összebarátzkoztak,azonban úgy tűnik a barátság feledésbe merült. Ahányszor hazajön a bátyó Doda morog rá.Hiába próbálja magához csalni,simogatni, morog.(Igaz csak reggel hallja,amikor a tesó elmegy dolgozni,és este találkoznak ,amikor megjön.)Nem tudom mit tehetnék azért,hogy nyitottabb legyen.


Tudom, hogy időre van szüksége, mert még csak 3 hónapja hoztuk el otthonról. Ott a családjával élt,a családommal, és nem nagyon találkozott új emberekkel. Azonban szeretném a helyzetét megkönnyíteni,hogy beilleszkedjen. Ezért várom a tippeket a harciassága és a félőssége megoldására.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook