Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szilveszterkor félő kutyusok fórum

Szilveszterkor félő kutyusok (beszélgetős fórum)


1 2 3
2016. dec. 1. 11:45
Régebben míg élt szegény kutyusunk, annyira sajnáltuk, mikor félt, hogy beengedtük szilveszterkor a házba, bebújt a fotelbe és nem akart kimenni. Sajnálom őket.
88. kleeri (válaszként erre: 87. - RedSnake0111)
2015. jan. 3. 21:48

én sem engedném,

és még veszélyes is,

de akik használják nem foglalkoznak vele, csak mikor már meg van a baj akkor pislognak hogy nem volt szerencséjük

2015. jan. 2. 23:54
Én lakott területen be is tiltanám ezt az egész barbárságot. A létező legrosszabbat kívántam a durrogtatóknak. A kutyánkat természetesen beengedtün a házba, de van két lovunk is, nagyon jó volt fél éjszakát az istállóban tölteni ezek miatt a szemetek miatt,mert szerencsétlenek annyira féltek.
86. f3000dc5ef (válaszként erre: 84. - Kleeri)
2015. jan. 2. 23:39
Ennyi :)
2015. jan. 2. 21:18
Ma séta közben megállított egy srác. A kutyáját kereste egy fekete-fehér Jack Russel terriert. Elszökött a durrogás miatt.Remélem meglesz. Borzasztó ez a durrogás :S
84. kleeri (válaszként erre: 77. - F3000dc5ef)
2015. jan. 2. 18:29

ez a szabad vélemény nyilvánítás oldala


én elolvastam a véleményedet, de nem értek egyet,

83. kleeri (válaszként erre: 71. - Bowie)
2015. jan. 2. 18:26

én nem vitázom senkivel, nekem ez a tapasztlatom,

az én kisutyám olyan, amilyennek irtam,

ettől másnak lehet más imerete és más tapasztalata

ennyi

82. Perla del Mar (válaszként erre: 81. - F3000dc5ef)
2015. jan. 1. 21:14

Neki is nagy testű kutyusa van, tehát nem tud úgy bánni vele, mint egy yorkival. Sőt neki Jeromos volt az ideális kutya. Pumi és husky keverék. Pár hónapja véletlen bekapcsolva hagytam a tv-t és ő beszélt benne. Mutatta az új kutyáját akkor 4 hónapos volt. Mesélte, hogy nem kis munkájába került míg rávett egy pumis és egy huskys gazdit, hogy pároztassák őket , de sikerült neki és az új kutya pont olyan, mint Jeromos volt :)

Egyébként az anya-gyerek kapcsolat kutya és gazdija között már etológiailag bizonyított. Tizenöt évükbe került Csányiéknak, míg ezt a tudomány képes volt elfogadni.

81. f3000dc5ef (válaszként erre: 80. - Perla del Mar)
2015. jan. 1. 20:58

Nincs az az isten, hogy Csányi úgy bánjon egy kutyával mint ahogy a "yorkibabákkal" bánnak. Akárhogy is nevezi őket.


A kutya az kutya.

80. Perla del Mar (válaszként erre: 77. - F3000dc5ef)
2015. jan. 1. 20:56

Csányi ,, szőrős gyerekeknek ,, nevezi egyik munkájában a kutyákat.

Jó persze mindennek van határa ez igaz. BP.-en volt egy idős házaspár gyerekük nem volt soha. Vettek egy kutyát, egy labit . Unoka pótlék lehetett, önmagában ez még nem is gond. Csak, hogy reggeli, ebéd, vacsi stb volt. Ennek következtében durván elhízott a kutya. Tegnap beszélgettem telón a barátnőmmel, akivel együtt sétáltattam anno kutyát. Mondta nekem ez a Diva nevű labi meghalt. Pontosan nem emlékszem hány éves volt, de kb. 9. Biztos, hogy a túl etetés lett a végzete.

Egyébként a yt. videóban, amit linkeltem pont azt mondja Csányi, hogy olyan a kutya,mint egy gyerek.

79. f3000dc5ef (válaszként erre: 77. - F3000dc5ef)
2015. jan. 1. 20:50

..se kutyusnak, se babának ....


Bocsi :D Bepörögtem :D


Jah. Viselkedés. Nekem border colliem van :D Nem kevés dolgot tud. Sportolunk, versenyzünk :D és mit szoktam kapni??? Az ilyen kutyusos gazdiktól??? :D Könnyű neked....ez egy border collie! Persze. Biztos nem attól ilyen, hogy nyolchetes korától minden egyes nap foglalkozok vele, tanítom, és edzünk. Csak úgy magától...már így született :DDDD

2015. jan. 1. 20:48

Egyébként a tüzijátéktól és a petárdától vihartól való félelem erősödik ahogy idősebb lesz a kutya. Nekem Bindi kb. 4 éves korától fél, addig a fejét sem kapta fel. Akivel sokat sétáltattam kutyát anno az ő kutyáját meg évekig póráz nélkül sétáltatta Szilveszterkor. Egyszer csak ő is elkezdett félni.

Perla 8 hónapos. Karácsony után volt egy-két nagyobb durrogás. Ekkor leguggoltam hozzá,megsimogattam mondtam, nincs semmibaj . Ennek köszönhetően Szilveszterkor nyugodtan sétáltam vele , ugyanúgy a megszokott kb 45 percet. Még csak a fejét sem kapta fel. De sajnos ettől még lehet, hogy 3-4 év múlva ő is félni fog. Bindivel csak a kapuig jutottam el, de legalább pisilt.

77. f3000dc5ef (válaszként erre: 76. - Perla del Mar)
2015. jan. 1. 20:47

Köszönöm :D Csányi összes könyvét olvastam :D nem csak a kutyákról szólókat. Az etológiát imádom :DDD


Csak nem tudom miért nekem írtad. Rossz véleményt én még kutyáról nem adtam. A gazdáról, aki nem kutyaként bánik vele, róla igen. Csányi nemigen nevezné a kutyáját se kutyának, se babának. És nem kezelné gyerekként. Én pont azt írtam, hogy ez nem helyes.


És nem akarok arcoskodni, de én Kutyás vagyok. Így nagybetűvel, és nem csak van kutyám.

Tudom mire képesek. Többre annál, mint hogy valaki babázzon velük. És lekutyuskázza őket.

76. Perla del Mar (válaszként erre: 63. - F3000dc5ef)
2015. jan. 1. 20:42

Nézz utána az etológiai kutatásoknak! És Olvasd el a Bukfenc és Jeromost!

Én ezek szerint bánok a két kutyámmal és Mili is ilyen bánás módban részesült!

Remélem soha nem fogsz megvakulni vagy tolószékbe kerülni , mert akkor bizony a ,,csak,, kutya segítségéra szorulnál. Igaz, valószínűleg át is gondolnád a véleményedet róluk. Ugyanis egy kutya képes, hogy átvegye a döntést a gazdájától, ha a helyzet úgy kívánja. Ha erre nem lenne képes veszélyben lenne mellette a vak. Az én Bindim pl. a kis Perlát lökte félre a szomszéd kerítésétől , mert meg akarta harapni a német juhászuk. akkorát esett , hogy még nyüszített is. Ha csak egy állat lenne ezt nem tudta volna megtenni én meg rohanhattam volna a kicsi kutyával az állatorvoshoz.

Leteszteltem Bindit mikor ide költöztünk. Apám kint dolgozott a kertben és az ebéd elkészült . Bindi nyakába egy kis cetlit tettem, hogy kész az ebéd. Magyaráztam neki, hogy menjen oda ,meg mutogattam hozzá és megértette! Soha nem tanítottam neki.

Mili meg egyszer jól átvágott. Még fiatal volt olyan 4-5 éves lehetett. Megszúrta a darázs a talpát. Otthon kinyomtuk a gennyet belőle, de ő tovább sántított. Aztán elvittem az orvoshoz villamossal. Na most ő hisztis volt nagyon tehát kb. 3-4 megállóra már nyüszögött, befelé a dokihoz ugyan húzott be végig nyüszített. Ezúttal néma csönd volt! Csodálkoztam is. Kiderült, hogy semmi baja a kutyának, színészkedett, hogy többet simogassák a kutyások séta alatt. Tehát tudta, hogy feleslegesen megyünk ezért nem cirkuszolt!

Milinek a füle folyton be volt gyulladva. Egyszer megcsinálta azt, hogy asztal melletti szék alá bedugta a fejét. Tehát nem akart teljesen elrejtőzni csak a fejét dugta el. Tudta, hogy a fülével megyünk.

Ennél még sokkal többre is képesek a kutyák!

75. f3000dc5ef (válaszként erre: 74. - Perla del Mar)
2015. jan. 1. 20:29
Hivatalosan nincs.
2015. jan. 1. 20:25
A yorkikat nem ismerem annyira jól, de többször hallottam már olyanról, hogy mini yorki
73. Perla del Mar (válaszként erre: 41. - Kleeri)
2015. jan. 1. 20:23
Jól van! Örülök :) Tablettája nem volt a dokinak ? Amikor én vettem ,akkor még elvileg csak az volt! Mondom ez már pár éve volt.
72. f3000dc5ef (válaszként erre: 71. - Bowie)
2015. jan. 1. 20:23
:DDDD
71. bowie (válaszként erre: 66. - Kleeri)
2015. jan. 1. 19:51
yorkikat illetően igencsak nem megfelelő személlyel szálltál vitába..:DDDDDD
70. kleeri (válaszként erre: 67. - F3000dc5ef)
2015. jan. 1. 19:23
nem gond
69. andi6020 (válaszként erre: 66. - Kleeri)
2015. jan. 1. 19:20
Szerintem meg te nézz utána.
68. f3000dc5ef (válaszként erre: 66. - Kleeri)
2015. jan. 1. 19:20
Hivatalosan nincs mini. Toy terrier kategória, de a a fajtán belül nincs szétszedve, ahogy például az uszkároknál külön vannak, normál - és toy változatok.
67. f3000dc5ef (válaszként erre: 64. - Kleeri)
2015. jan. 1. 19:19
Nem mondtam semmi rosszat. A kutyafajtát kifejezetten dicsértem. Max. a gazdákat szóltam le.
66. kleeri (válaszként erre: 65. - Andi6020)
2015. jan. 1. 19:16
kicsit nézz utána szerintem
65. andi6020 (válaszként erre: 64. - Kleeri)
2015. jan. 1. 19:15
Nincs olyan, hogy mini yorki. Yorki van, és kész.
64. kleeri (válaszként erre: 63. - F3000dc5ef)
2015. jan. 1. 19:13

neked biztos nincs mini yorkid,

ha lenne nem így írnál,


de mindegy, az a Te véleményed

63. f3000dc5ef (válaszként erre: 62. - Kleeri)
2015. jan. 1. 19:07

Erre nem tudok mit mondani. Hogy ne csúnyát mondjak.


A yorkik egyébként nem rossz kutyák. Csak kutyaként kell velük bánni. Mert azok. Nem kutyusok, és nem babák. Kutyák. És azzal lehet a legjobbat tenni nekik, ha eszerint is kezelik őket.

62. kleeri
2015. jan. 1. 19:05
igen és ezek a picik a túltenyésztés miatt is idegrendszeri problémásak
61. f3000dc5ef (válaszként erre: 60. - F3000dc5ef)
2015. jan. 1. 19:03
Jah...:D Border colliem van :D
60. f3000dc5ef (válaszként erre: 58. - Fincsi5)
2015. jan. 1. 19:00
Nem, nem az :DDDD Az nekem túl kicsi :D
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook