Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fehérjediétával heti 3 kg mínusz, velem tart valaki? fórum

Fehérjediétával heti 3 kg mínusz, velem tart valaki? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
27. molnarvanda (válaszként erre: 22. - 9925394c3b)
2010. márc. 28. 18:15
Akkor csinálhatnánk együtt:-) Amúgy nekem sajna semmi más nem jön be (próbálkoztam azért az elmúlt hónapokban), mindnek falásroham vagy jojó lett a vége, és nagyon lassú ütemben fogyok, ráadásul izomból is. Ez volt az egyetlen, amitől csak úgy pörögtek le a kilók, és nagyon látványos volt, mert a zsírból ment. Ha 1 kg-ot fogytam, azt mondták. legalább 3nak néz ki, és én is csodálkoztam, hogy milyen gatyóim jönnek rám. Szóval szerintem jó kis fogyi, csak nagyon kell figyelni a normál étrendhez való visszatéréskor. Ha fokozatosan emeled a CH-szintet, tartós lesz a súlyvesztés.
26. 67ee1a7bd3 (válaszként erre: 25. - 91d4989ab9)
2010. márc. 28. 18:15
napi fél litert iszom kell a shake-be vagy turmixba, most igyam ezt a port vizzel?
25. 91d4989ab9 (válaszként erre: 20. - 67ee1a7bd3)
2010. márc. 28. 18:11

ha vki sok tejet iszik attól szépen lehet hizni:D

probáld ki napi egy liter:D

24. molnarvanda (válaszként erre: 8. - 67ee1a7bd3)
2010. márc. 28. 18:11
Igen, én is hasonlóra akarok rátérni, csak most kicsit fel akarom turbózni a fogyást, azért hagyom el teljesen a CH-t. Anno nem edzettem semmit, mégis lement, de most pilatesezni fogok, illetve tibeti jógázok, csak úgy light-osan, mert 36 évem alatt a tesiórákat tudom csak felmutatni:-) Úgyhogy csak finoman szoktatgatom magam hozzá...
23. 91d4989ab9 (válaszként erre: 3. - 6f731e9185)
2010. márc. 28. 18:10
nem akkor van hasmenésed amikor tejet eszel valamilyen ételben vagy iszol?
2010. márc. 28. 18:09
lehet benevezek erre...
21. molnarvanda (válaszként erre: 6. - Gabima)
2010. márc. 28. 18:09
Szia, az étrendet akkor bekopiztam, amúgy a google is hoz ki rá étrendeket. Sajna reggel nehezen tudok enni (igyekszem ezen változtatni), így dél körül kezdek el kajálni, onnantól viszont összevissza, de mivel nincs mennyiségkorlát, elég sokat kajcsizok:-)
20. 67ee1a7bd3 (válaszként erre: 18. - 91d4989ab9)
2010. márc. 28. 18:09
Hát ami tejben van tejcukor nem fog a falnak menni.
19. molnarvanda (válaszként erre: 4. - Tjudor)
2010. márc. 28. 18:07

Nem, délelőtt se lehet, illetve persze a zöldségekben van CH. Nem volt falási rohamom egyáltalán, ellentétben a gyümiböjtökkel, igaz, mostanában krómtablettát is szedek a falásrohamok ellen, de 4 éve nem szedtem azt se.

Amúgy nézegettem a paleolit táplálkozást is, az teljesen más, hiszen tiltja a tejtermékeket, de tök jó "kenyér"-receptjeik vannak, amiket itt is lehet alkalmazni (pl. reszelt zöldségek, fűszerek, tojás, minimális zabkorpa, fini!), ráadásul pikk-pakk kész, és 3 napig is eláll... szóval akár "kenyeret" is lehet enni:-)

18. 91d4989ab9 (válaszként erre: 17. - Tjudor)
2010. márc. 28. 18:05
tejet a tejcukor miatt nem javasolják diétában nagy mennyiségben
17. Tjudor (válaszként erre: 13. - Molnarvanda)
2010. márc. 28. 18:04
A tej miért tiltott az első héten?
16. molnarvanda (válaszként erre: 3. - 6f731e9185)
2010. márc. 28. 18:04
Hú, és ez biztos ettől volt? Nem csináltad túl sokáig? Tartottál szénhidrátnapot? Nekem elég kényes a bélrendszerem, de nem volt ilyen gondom...
15. 67ee1a7bd3 (válaszként erre: 11. - 9925394c3b)
2010. márc. 28. 18:04
Mostanában kezdtem eleinte 3 km-nél nem lesz több, volt régebben egy súlyos sérülésem, és ennek voltak 3 éve szövödményei, de ha az én cyborg modon összeszerelt lábammal megy akkor, menni fog fájos térddel. Valoszinű a térded azért fáj mert nem megfelelö cipövel és betéttel futottál. Általában bokasüllyedésnél vannak porcproblémák és azt megfelelö betéttel ki lehet javitani. De a biciklivel is nagyon jol kiváthatod, de akkor normális tempoban, mert szerintem 10 km sebeséggel madárdalt hallgatva, max tájnézésre jo, de nem edzésre :D
14. molnarvanda (válaszként erre: 2. - 9925394c3b)
2010. márc. 28. 18:03

Én tulajdonképpen már tegnap elkezdtem, nekem nehezebb, mert vega vagyok, de még így sem éhezem. Tegnapi kajcsim:

R: hagymás tojás, paprika, ubi

T: natúr joghurt, sajt

E: jénaiban sült padlizsán reszelt sajttal, joghurtos öntettel

U: dió, sajt

V: zöldségsali, joghurt, joghurtos túró reszelt citromhéjjal, édesítővel

Hozzáteszem, hogy ez nem ilyen rendszeresen történt, egész nap ettem:-)

A gyüminaptól nekem is kopogott a szemem, ráadásul a fogam is vásik bele, szóval az nekem se megy:-)

2010. márc. 28. 17:59

Az étrend kb. ez:

Mintamenü fehérje diétához az első hétre

Fehérje diéta reggeli:

Fehérje (protein), úgymint 2-3 tojás, csirkehús, pulykahús, sonka, szalámi, stb.

Bármilyen, hidegen sajtolt olaj, pl. 1-3 evőkanál extra olíva olaj.

Zöldség.


Bármilyen fajta - lehetőleg nyers - zöld színű zöldség megengedett, úgymint: saláta, káposzta, uborka, brokkoli, spenót, sóska, stb. Bánjunk óvatosan a bab- és lencsefélékkel, sárgarépával és más, keményítőt tartalmazó, vagy édes ízű zöldségfélékkel.


Fehérje diéta ebéd:

Fehérje (protein), átlagos adag bármilyen fajta hús.

Olaj. Bármilyen, hidegen sajtolt olaj.

Zöldség.


Fehérje diéta délutáni "uzsonna":

Együnk egy maréknyi, alacsony szénhidráttartalmú ételt (pl. dió, mogyoró, pisztácia, sajt, kemény tojás, vagy szalámi)


Fehérje diéta vacsora:


A vacsora összeállítása hasonló az ebédhez. A fehérjeforrás lehet különböző, de tartsuk meg a hidegen sajtolt olajat és a nagy tányér salátát.

Késő esti étkezés (21:30-22:00):

Hasonló a délutánihoz (sajt, szalámi, dió, mogyoró, stb.).

Fontos! Az első héten ne együnk: kenyeret, péksüteményt, tésztát, rizst, krumplit, kukoricapelyheket és gyümölcsöt. Ne igyunk tejet vagy gyümölcsleveket.


Mintamenü a második héttől fehérje diétához

A második héttől vezessük be újra a szénhidrátokat. Heti két alkalommal, a nap utolsó étkezése csak és kizárólag szénhidrátokból álljon. A többi étkezés marad a fenti menü leírása szerint.

Kétszer egy héten (pl. szerda és szombat), utolsó esti étkezés:

Szénhidrátok: péksütemény, tészta, krumpli, rizs, tej, gyümölcs, gyümölcslevek.

Fontos! Szénhidrátot ne együnk lefekvés előtt 1,5-2 órán belül!

2010. márc. 28. 17:59
én pont azt nézegetem a neten,hogy milyen diétába kezdjek hétfőtől. már lefogytam 10kg január óta de most váltanék. ird le mit lehet eni és lehet,hogy veled tartok,de csak holnaptól.
2010. márc. 28. 17:59

és mennyit futsz?

Kicsit tartok a futástól,mert elég gázak a térdeim (porcleválások) és a héten is voltam párszor bicózni, nem sokat, fél órát és utána két napig úgy fájtak, hogy sántítottam :S

2010. márc. 28. 17:52
heti három sulyzos meg heti 3-4 futás, de nagyon figyelni kell mert ha eléhezel, szo szerint fejreállhatsz. 6 hónapos programot csinálok nem akarok hirtelen sokat fogyni.
2010. márc. 28. 17:49
mit és mennyit edzel mellette?
2010. márc. 28. 17:48

Én most fehérjediétát tartok egy kis csavarral, igaz dietetikus is ellenöriz, nehogy probléma legyen.

Reggel mindenképpen fogyasztok szénhidrátot, hogy edzés közben ne éhezzek, de hozzá rengeteg zöldséget és hust. Délben már féladag kaját eszek lehetöleg hus-zöldség kombot este meg fehérjeturmixot iszom, amiben vannak zsirégetö komponensek. A lényeg hogy rengeteg vizet kell inni, akkor is ha nem vagy szomjas. Néha melo közben elfelejtek inni és edzésnapon néha porzik a vesém ilyenkor. Reggelinél 2 kukorica vagy teljes kiörlésű kifli és margarin helyett házivaj a legjobb, mert sokkal egészségesebb a hasznos zsir arányai sokkal jobbak. Szoval hajrá biztos menni fog, de mellette edzeni kell mert csak akkor van értelme fehérjediétának.

2010. márc. 28. 17:47
kiváncsi vagyok én is!Mi az étrend?
2010. márc. 28. 17:43

Szia, engem érdekel. Van étrendjavaslatod is?

Hányszor eszel egy nap? Ha már egyszer sikerült, akkor biztos jó ez a diéta.

2010. márc. 28. 17:43
Mesélj róla kicsit. Mondjuk egy-két napi étrend leírás?
4. Tjudor (válaszként erre: 1. - Molnarvanda)
2010. márc. 28. 17:42

Szia!

Délelőtt se lehet enni az első napokban szénhidrátot?

Hogy bírtad ezt? Nem volt falási rohamod?

2010. márc. 28. 17:41
szia én csináltam...szépen le is fogytam viszont tönkretettem a bélrendszerem...azóta hol megy a hasam...hol nem tudok 3 napig:S
2010. márc. 28. 17:41

Miket ettél akkor reggeli-ebéd-vacsira?

Jól lehet bírni? Én a 90naposat kezdtem el, de pl a gyümölcsnapot nem bírom,mert már délbe rosszul vagyok az éhségtől :S

2010. márc. 28. 17:39

Sziasztok, fehérjediétát szeretnék csinálni, egyszer már sikerült, 4 éve fogytam vele 1 hónap alatt 10 kilót, amit csak a múlt félévben szedtem vissza depis falásrohamokkal, szóval 3 és fél évig tartottam a súlyom, méghozzá megerőltetés nélkül. Nekem bejött, nem éhezek, és szabadabb az étrend is.

Itt a leírás:

A fehérje diéta leírása


A fehérje diéta lényege, hogy az elfogyasztott ételeknek sok fehérjét, mérsékelt mennyiségű olajat vagy zsírt (1-3 evőkanál), s kevés szénhidrátot kell tartalmaznia.

1. Az elsődleges cél a test szénhidrát raktárainak (izmok és a máj) kiürítése azáltal, hogy minimálisra, vagy közel nullára csökkentjük a szénhidrátfogyasztást. Ugyanakkor a magas rost- és víztartalmú zöldségek fogyasztása kívánatos.

2. Két-három nap elteltével a szervezet kifogy a tárolt szénhidrátokból, és átáll zsírégetésre. Folytassuk ezt így egy hétig.

3. A második héttől kezdődően bevezetünk heti két napot - lehet például szerda és szombat -, amit szénhidrát-feltöltő napnak hívunk. Ennek a napnak a végén, az utolsó étkezés csak és kizárólag szénhidrátokat tartalmazzon. A fehérje, olaj/zsír tartalom minimális vagy nulla legyen. Fontos szabály, hogy a szénhidrátok fogyasztása lefekvés előtt legalább másfél-két órával történjen.


Jó lenne, ha jönne még valaki, együtt könnyebb:-)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook