Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 2 hét 4 kiló mínusz egészséges téli diétával - ki tart velem? fórum

2 hét 4 kiló mínusz egészséges téli diétával - ki tart velem? (beszélgetős fórum)


29. gevi1931 (válaszként erre: 1. - 73c8b5fe92)
2012. nov. 6. 17:55
Meg volna a véleményem de már biztos nem aktuális
28. Spiritus (válaszként erre: 27. - 8fe4afaa5f)
2010. márc. 29. 19:17
Engem is érdekelne!!!
2010. márc. 29. 10:10
Megcsinalta valaki a dietat? Milyen eredmenyt ert el?
26. 73c8b5fe92 (válaszként erre: 25. - Spiritus)
2010. febr. 13. 12:49

Kedves, hogy aggódsz, noha nem gondolom, hogy egészségre ártalmas lenne... nem méregtelenítés, hanem salaktalanítás, csak az emésztőrendszert pucolja ki a sok rost...

Tegnap csináltam meg az első napot, mára 1.5 kg-mal lettem kevesebb, persze ez csak víz, salakanyag, de akkor is sokkal könnyebben, energikusabban érzem magam. Heti 2 kg fogyásnál többet nem is szeretnék, ezzel a diétával ez biztos, hogy összejön, valszínű több is, de a stabil fogyás 4-5 kg lesz, és az már nagggyon jó:-) Ráadásul nagyon jóllaktam, fincsik voltak a kaják, szóval nekem bejön...

Tényleg, senki nem csatlakozik?

2010. febr. 12. 14:22
Most nem tudom kinek írom a váaszt, nem veszekedni akartam, csak ez nagyon kevés kalória szerintem. Nekem ez drasztikus, akkor én is helyesbítek, én nem csinálnám, akármilyen eredményt is ígér, mert az egészségednek biztos ártasz vele. Méregtelenítésről sok cikket olvastam, hogy miért nem valósúlhat meg alacsony kalóriafogysztás mellett... szóval, bocsánat én jót akartam akarok.. én szerintem nagyon egészségesen eszem és odafigyelek az ilyen dolgora, szóval nem csak annak drasztikus aki kalóriabombákat eszik egész nap.
24. 73c8b5fe92 (válaszként erre: 23. - Cb82b220ce)
2010. febr. 11. 14:06
Azt már én is megtanultam, hogy azokkal a kajákkal, amit nem vagy nem annyira szeretek, nem csinálok diétát, megjártam párszor:-)
23. cb82b220ce (válaszként erre: 22. - 2a17240ae3)
2010. febr. 11. 13:59
Nem is a kitartással van gond.Az menne.De egyszerűen nem akarom kínozni magam ilyenekkel.Nekem az lenne.
22. 2a17240ae3 (válaszként erre: 21. - Cb82b220ce)
2010. febr. 11. 13:57

Na igy már mindjárt más :))

Mert lehet hogy neked gáz,mert nincs kitartásod egy ilyet végigcsinálni,de attol még másnak lehet :))

2010. febr. 11. 13:56
Jó jó,úgy kellett volna írom hogy ez nekem gáz :-D
20. 2a17240ae3 (válaszként erre: 19. - Cb82b220ce)
2010. febr. 11. 13:54

Jó persze látod,ez a te döntésed.Másnak más a véleménye erröl is,és még sok más dologrol is.

Minden esetre ez a diéta ami itt lentebb van,nem gáz,nem drasztikus..Ezt nem lehet nehéz végigcsinálni.


Kitartás azoknak akik csinálni akarják,és remélem hogy sikeretek is lesz!

19. cb82b220ce (válaszként erre: 17. - 2a17240ae3)
2010. febr. 11. 13:50
Persze,nem elég mozogni de nagyon sokat számít.Én az ilyet azért nem csinálom mert hamar feladnám.INkább arra figyelek hogy mikor mit eszem és mennyit.
18. 73c8b5fe92 (válaszként erre: 14. - Cb82b220ce)
2010. febr. 11. 13:46

Hát igen, csak olyan fogyit szabad csinálni, ahol kedvelt ételekből válogathatunk - én szerencsére itt majdnem mindent nagyon szeretek, noha vegetáriánus vagyok évek óta (nem fogyi miatt), így a húsféléket sajtra, tofura cserélem:-)

Azért lehet viszonylag sok mennyiségű kajától fogyni, mert alacsony kalóriaértékű, abból is a rostok nem szívódnak fel, és salaktalanító hatásuk kipucolja az emésztőrendszert. Bővebben a hatásáról a feminán (ki szabad ezt írni?) tudsz, ott találtam az új diéták között.

17. 2a17240ae3 (válaszként erre: 14. - Cb82b220ce)
2010. febr. 11. 13:44

Élék én,csak néha kukkolászok be :)

Figyu,sztem ha te is ilyeneket ennél,akkor jobban beindulna a fogyásod.Ezt lehet variálni,pl a káposztát ebédre eszed meg.Bár én imádom a zöldségeket,nekem mindegy mikor kell ennem,és eszem is.Sztem aki le akar fogyni,annak félre kell tennie a régi szokásait,és hozzá kell szokni az uj ételekhez,szokáokhoz.Áldozatokat kell hozni az eredményért :)) Ha fogyni akarsz,nem elég tornázni,azt is meg kell gondolni hogy mikor mit eszel,és mennyit...

16. 73c8b5fe92 (válaszként erre: 3. - 9bfa0b70b3)
2010. febr. 11. 13:42
Megnéztem az adatlapodat, nagyon szép eredményt értél el, igazán ügyi vagy! Én a kis túró rudimról nehezen mondok le két hétnél tovább, nagy kitartásod van, gratula!
2010. febr. 11. 13:41

Ez az étrend telis tele van élelmi rostokkal, ami ugye serkenti az emésztést is!

Ez a diéta nem csak fogyni vágyóknak jó, hanem annak is aki székrekedéssel küzd!

14. cb82b220ce (válaszként erre: 6. - 2a17240ae3)
2010. febr. 11. 13:40

Szia.Jujj élsz még? :-) Örülök.

Nekem azért gáz mert nem tudnám mondjuk káposztával kezdeni a napot,egy csomó minden van benne amit nem ennék meg.És nem is igazán érzem diétának,mert lehet egy csomó mindent enni,ennyi mindentől nem tudom elképzelni hogy lehet fogyni.De aki akarja az próbálja ki,nekem lenne gáz.

13. 2a17240ae3 (válaszként erre: 8. - 9bfa0b70b3)
2010. febr. 11. 13:39
Én is ugy gondolom hogy ez egyáltalán nem drasztikus,de még az ételek mennyiségébe sem lehet belekötni sztem.Ha vki le akar fogyni,annak ára van.Lehet nézni több féle fajta diétát,de abban esetleg levegöt vehetsz,de nem ehetsz semmit,akár 1 hét alatt lemehet 5-6 kg.Pesze hogy lemehet,ha nem eszel semmit.Ebben a diétában,igazábol nem is nevezném diétának mert nem az.Ez inkább füzödik az életmodváltáshoz mint diétához..
2010. febr. 11. 13:38
Ja, és a heti 2 kg fogyás csak azért több az ajánlott 0.5-1 kg-nál, mert méregtelenít, s az mindig megturbózza a fogyást, plusz rövid távú diéta. Utána pedig a ww-hez térek vissza (heti fél kilós fogyás), ahonnan most két hétre kitekintek, s ami életmód inkább, mint diéta.
11. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 8. - 9bfa0b70b3)
2010. febr. 11. 13:36
ott a pont! :)
2010. febr. 11. 13:36
Bár ha belegondolok,annak biztos drasztikus aki egész nap zsíros és kalóriabombás ételeket eszik,és 1 évben 1x megeszik egy kis zöldséget:)
9. 73c8b5fe92 (válaszként erre: 5. - Spiritus)
2010. febr. 11. 13:36
Szerintem nem drasztikus, egészséges, finom és megfelelő mennyiségű étel. És variálni is lehet, dió helyett mandulát, köles helyett barna rizst stb. Nem hinném, hogy egészségkárosító vagy koplalós diéta lenne.
2010. febr. 11. 13:35

Drasztikus:O

Nem hinném.Aki ért egy picit az egészséges ételekhez,és az életmódváltáshoz,az ezeket az ételeket nem nevezi drasztikusnak.Az a drasztikus mikor azt írják hogy 5 nap alatt 5 kiló,és stb..amikor reggelire egy tojást ehetsz ebédre egy fej salátát,vacsorára meg vizet ihatsz.Na az drasztikus;)

2010. febr. 11. 13:34

Sziasztok!

Ahogy én elnézem, egyáltalán nem drasztikus!

6. 2a17240ae3 (válaszként erre: 2. - Cb82b220ce)
2010. febr. 11. 13:32

Szia!

Kifejtenéd bövebben hogy miért gáz?

Ebben a diétában tök normális ételeket esznek,és nem kis adagokat.Ami a lényeg,hogy nem mü kajákat..

2010. febr. 11. 13:32
ez nagyon drasztikus, gondold át
4. 73c8b5fe92 (válaszként erre: 2. - Cb82b220ce)
2010. febr. 11. 13:32
Ezt mire érted?
2010. febr. 11. 13:29
Én fogyózok,és szinte ilyeneket eszek napi 5x,január eleje óta a 9 kg nekem is megvan mínuszban:)
2010. febr. 11. 13:27
Hát ez elég gáz...
2010. febr. 11. 13:24

Egy fogyis oldalon olvastam ezt a diétát, zsírfaló, salaktalanító téli diéta. A lényege, hogy a tél zsírégető zöldségeivel salaktalanít. Kíméletes és egészséges étrend, fincsi, egyszerű kajákkal. A fogyás sem extrém (ami úgyis jojót okoz), de azért elég látványos két kiló. 4-5 kg a két hét alatt szerintem biztos. Én amúgy weight watchers-ezem, csak most méregtelenítenék meg kicsit beindítanám a fogyást.


Mintaétrend

1. nap


Reggeli: egy bögre céklalé, két szelet rozskenyér, két szelet zsírszegény sonka, 10 dkg savanyú káposzta.

Tízórai: két szelet sütőtök.

Ebéd: fél bögre barnarizs, egy bögre főtt lencse, egy marék napraforgómag.

Uzsonna: egy grépfrút, egy kávéskanál méz.

Vacsora: két közepes burgonya, 10 dkg petrezselymes túró, 10 dkg feketeretek citromlével.

2. nap


Reggeli: egy bögre alma-banán turmix, két evőkanál zabkorpa, egy marék aszalt almakocka.

Tízórai: egy bögre sárgarépa-retek saláta, öt szem dió.

Ebéd: egy bögre sárgaborsó-főzelék tönkölyliszttel készítve, 10 dkg párolt csirkemell.

Uzsonna: két mandarin, három zabpelyhes keksz.

Vacsora: egy bögre főtt köles, 15 dkg sütőtök, egy evőkanál olívaolaj, egy bögre vegyes zöldséglé.

3. nap


Reggeli: egy bögre zsírszegény joghurt, három evőkanál natúr müzli, egy marék aszalt sárgabarack, egy bögre csipkebogyótea.

Tízórai: egy bögre savanyú káposzta, egy evőkanál szezámmag.

Ebéd: egy bögre paradicsomleves, egy bögre főtt fehérbab, egy marék párolt szójakocka.

Uzsonna: egy bögre natúr pattogatott kukorica, egy alma.

Vacsora: egy bögre rakott karfiol egy főtt tojással, három evőkanál zsírszegény joghurttal.

Fontos!

A diétát két hétig tarthatod. Az adagok kiméréséhez használj két decis bögrét. A diétát várandós és szoptatós kismamák, tinédzserek, valamint daganatos és emésztőszervi megbetegedésben szenvedők nem alkalmazhatják. Mielőtt elkezdenéd a diétát, kérd ki háziorvosod véleményét.

4. nap


Reggeli: két szelet lenmagos kenyér, két vékony szelet pulykasonka, egy bögre retek-zeller saláta citromlével.

Tízórai: egy narancs, egy marék mandula.

Ebéd: 10 dkg pulykamell, egy bögre párolt zöldborsó, 10 dkg cékla.

Uzsonna: két szelet sütőtök.

Vacsora: egy bögre joghurtos kukoricasaláta, három szelet extrudált rizskenyér.

5. nap


Reggeli: egy bögre fahéjas gyümölcsrizs barnarizsből, egy bögre narancslé.

Tízórai: egy bögre reszelt sárgarépa, egy evőkanál darált dió.

Ebéd: 15 dkg grillezett hal, egy bögre citromos babsaláta, 10 dkg jégcsapretek.

Uzsonna: egy grépfrút, egy marék napraforgómag.

Vacsora: egy bögre kölessel rakott zöldbab, egy bögre sárgarépalé.

6. nap


Reggeli: két szelet rozskenyér, három evőkanál zöldségpástétom, 10 dkg savanyú káposzta.

Tízórai: egy bögre alma-zeller saláta, három korpás keksz.

Ebéd: egy bögre joghurtos sütőtökleves, egy bögre durumtészta, három evőkanál paradicsomszósz.

Uzsonna: egy bögre cékla-sárgarépa lé, egy marék kölesgolyó.

Vacsora: 10 dkg csirkemell, egy bögre párolt káposzta, egy evőkanál olívaolaj.

7. nap


Reggeli: egy bögre natúr joghurt, három evőkanál zabpehely, egy marék aszalt szilva.

Tízórai: két mandarin, egy müzliszelet.

Ebéd: 15 dkg tengeri hal, egy bögre főtt lencse, 10 dkg cékla.

Uzsonna: egy bögre retek-sárgarépa saláta, öt szem dió.

Vacsora: egy bögre kelkáposzta-főzelék egy közepes burgonyával, egy marék búzacsíra.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook