Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Engednétek 16, 5 éves lányotokat eurolines buszjárattal külföldre utazni? fórum

Engednétek 16, 5 éves lányotokat eurolines buszjárattal külföldre utazni? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
33. tulipfairy (válaszként erre: 19. - Sztjudit)
2012. jún. 25. 11:14

Szia!

Én 17 éves voltam, amikor Angliába mentem egyedül. Nyíregyházán beültem egy transzferes autóba (vagy hogy kell mondani...), és Ferihegyen kiszálltam, egyedül szálltam fel a gépre is, Angliában pedig vártak a reptéren. Előtte kb. egyszer voltam Budapesten osztálykiránduláson, és addig sehol nem voltam külföldön, még családdal sem. És az országban sem mentem egyedül sehova messzebbre. Mindenképpen elengedném. :)

32. voltam...leszek (válaszként erre: 28. - Cippora)
2012. jún. 25. 11:14

Miért nem?

Csak kérdem.....

31. Sztjudit (válaszként erre: 28. - Cippora)
2012. jún. 25. 11:14

igen ilyen vélemény is van, főleg a nagyszülőknek...


annyira kilátástalannak érzem az országos "boldogulási helyzetet" hétvégén döbbentem rá a legjobban, hogy azt hiszem ha lehetősége adódott 1 hónapot külföldön tölteni,

meg kell adjam neki, és igen kimenni szeretne , utazásról meg nem tudja ő sem h mit gondoljon...

úgy érzem muszáj "nyitottnak" lennünk a külföldre, hiszen nem tudni itthon mit tud kezdeni mire keresnie, dolgoznia kell...

nagyon ügyes, okos, jól tanul...de eddig nem volt szüksége egyedül utazgatni...

30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - Sztjudit)
2012. jún. 25. 11:14

Amit kifelejtettem, hogy legyen nála apró, a benzinkutaknál 30, 50 cent a WC használata.

A buszra vigyen fel vizet, és szendvicset.


A legjobb hely..szerintem... a második ajtó melletti üllőhely, mert ott jobban kitudja nyújtani a lábát, és senki nem fekteti az ölébe a székét.

2012. jún. 25. 11:14

Tényleg idegenek véleménye alapján fogod eldönteni ezt a kérdést?


Te ismered magad, Te ismered a gyereket, mennyire megbízható, mennyire önálló, neked (és a férjednek?) kell döntenetek ebben a kérdésben.


Vagy összesíted a válaszokat (igen-nem) és amelyikből több lesz az győz?

2012. jún. 25. 11:11
Nem engedném!
27. 298b15dfdd (válaszként erre: 1. - Sztjudit)
2012. jún. 25. 11:10
Nyugodt semmiképpen nem leszel,míg haza nem jön,nekem ennyi idős volt a fiam,mikor Görögországba ment.Persze halálra aggódtam magam,de nem volt semmi baj,remekül érezte magát.:)
26. Roni24
2012. jún. 25. 11:06

Ha nagyon szeretne menni, akkor igen! Korának megfelel, hogy önállóan utazhasson, hiszen nemsokára nagykorú, de függ attól is mennyire talpraesett, önálló, mennyire tudja feltalálni magát egy esetleges nem várt, vagy ne adj isten vészhelyzetben!

Mondjuk engem mindenhogy a frász törne ki szerintem! =) =S

2012. jún. 25. 11:06

Miért ne utazhatna egy 17.évében lévő lány egyedül?


Itt felteszik, ott várják, gondolom telefon lesz nála, szája van, ha szólni kell valami miatt.

Bizalom kérdése a dolog.


Az más kérdés, hogy a szülő mennyit fog aggódni...az pedig munkaköri kötelesség :)

24. Sztjudit (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2012. jún. 25. 11:05

Köszönöm, ez igazi tapasztalat volt...


:)



ehhez hasonlóknak örülnék a legjobban, ha jó , ha rossz...

de részletes..és érzelmek nélküli..köszönöm,

Judit

23. githaj
2012. jún. 25. 11:01
Nyugodtan engedd el, már nagylány és tud magára vigyázni. Egyedul mindig korultekintobbek és vigyáznak magukra.
2012. jún. 25. 10:58

Elengedném. A buszon lesz mosdó, de meg is áll,1-2 helyen, hogy átmozgassák magukat az emberek.

Ha este indul, betesznek egy filmet és nézheti azt is, ha tetszik neki.

Van fej felett olvasólámpa olvashat is. Vigyen magával egy nyakpárnát, mert el fog aludni, kényelmesebb, ha van a fejénél. Ne felejtsen el egy vastagabb pulcsit magánál tartani, a légkondi, ha hűvösebb ne fázzon, mert a csomagokhoz nem szeretnek hozzányúlni. Ha lesz WIFI netezhet is. Érezze jól magát a lányod, és Te ne idegeskedj. :)

2012. jún. 25. 10:46
17 voltam amikor a barátnőmmel ketten lementünk a tengerpartra (Montenegró) vonattal. Nagyon jól szórakoztunk, semmi bajunk sem lett. Az más kérdés hogy a szüleim mennyit idegeskedtek az a 10 nap alatt de nagyon örülök hogy elengedtek, jót tett az önbizalmamnak. Köszönöm nekik!
20. Sztjudit (válaszként erre: 18. - Virag32)
2012. jún. 25. 10:39

Kedves vagy, miből vetted h testálom rá

?

nem neki siránkozok, titeket kérdezlek..de bírálatot nem vártam..tapasztalatot igen :)

19. Sztjudit (válaszként erre: 13. - Virag32)
2012. jún. 25. 10:28

Sziasztok, ha kategorikus nemet mondanék, fel sem tenném a kérdést.

és mivel nincs tapasztalatom, itt kértem véleményt, azaz próbálok gyűjteni

:)

ha utólag tenném, nem biztos, hogy felelősség teljes lennék..


Mivel Pesten nem volt dolga, ott sem közlekedik egyedül, így hát indulásnak-kezdésnek érzem nagy falatnak, este indul a busz, reggel ér oda..még ez is olyan amitől inogok picit..


és attól hogy más világ van nagyon..mint régen...

de háát szívesen olvasom a véleményeteket..


köszönöm mindenkinek :)

18. virag32 (válaszként erre: 17. - Spinneli)
2012. jún. 25. 10:27
Jó, de a saját tapasztalatlanságot és parát nem érdemes a gyerekre testálni, ha nem muszáj. :DD
17. spinneli (válaszként erre: 13. - Virag32)
2012. jún. 25. 10:21
Ők valószínűleg nem igazán mozogtak országon belül sem, ezért tartanak ettől jobban.
16. Pahet a vadász (válaszként erre: 13. - Virag32)
2012. jún. 25. 10:20
igen, ezt érzem én is valós oknak amiért engedni kell. Had érezze, hogy önállóan megoldott egy ilyen utat. Sokkal magabiztosabb lesz, és önállóbb. Sőt talpraesettebb. Nyilván én csak magamról tudok beszélni, de én határozottan nem estem kétségbe, amikor egyedül kellett Tengeren túlra mennem, és a kapukat kellett megtalálni...
2012. jún. 25. 10:18

Én 17 évesen USA-ba mentem egyedül. Itt felraktak, átszállásnál még volt ismerös aki elkisért (mondjuk egyedül is megtaláltam volna) Kint pedig vártak.

Ha megbizható a gyereked akkor nem lesz semmi baj.

2012. jún. 25. 10:17

A buszon sofőr kit tudja szűrni az utazásra nem alkalmas személyeket. A nemzetközi vonaton találkoztam már olyan esettel, hogy valaki felszállt bedrogozva, keménykedni akart egy utassal, kést vett elő konkrétan. A kalauzok bezárták a leghátsó helyiségbe, a végállomáson egy rohamrendőrgárda várta.

Szerintem engedd el, szóljatok a sofőrnek, hogy nézzenek rá. Ne vedd el tőle a lehetőséget. Vagy valaki utazzon ki vele. Nem mindig jönnek szembe ilyen lehetőségek...

2012. jún. 25. 10:03

Könyörgöm, az Eurolines nem a fegyencjárat!!!

Mitől paráztok ennyire? A világon semmi baja nem lesz a lánykának, felteszik Pesten a buszra és leveszik a célállomáson. A busz meg nem valószínü, hogy hemzseg a gonosz, bedrogozott pedofilektől.

Az ilyen kategorikus "nem!!!!!"-ekből következik,hogy a legtöbb nő önállótlan lesz felnőttkorára és a klotyóra járáshoz is segítséget kér. (Nem egy korombeli, harminc körüli barátnőm lett ilyen a túlféltések miatt.)

2012. jún. 25. 09:59
Én ezt a kérdést nem is értem. 14 évesen egyedül jártam havonta Budapestre (zalai kisvárosból). 15 évesen Svájcba utazhattam, fantasztikus lehetőség volt, ott se fogta anyu a kezem. 2 osztálytársam is volt egy-egy évet Amerikában 16-17 évesen, velük sem repült ki senki oda. 18 évesen az a lány ha egyetemre megy bárhova kijuthat ösztöndíjasként. Felteszed, leveszik. A kérdésed az, hogy tud-e majd pisilni út közben? Szerintem a legkevésbé sem ez fogja érdekelni, hanem az, hogy milyen jó lehetőséget kapott, és mehet.
2012. jún. 25. 09:58

Ha megbízol benne,miért ne?

Én elengedném a lányomat.

10. agis
2012. jún. 25. 09:57

14 evesen repulovel mentem egyedul nemetorszagba.


Meg elek.


:)

2012. jún. 25. 09:54
Attól függ hova megy és kik várják. 13 éves voltam, amikor tesómmal (szintén 13 éves volt) ismerősöknél voltunk Németországban és egyedül utaztunk haza. Felraktak minket buszra, szüleim meg itthon vártak. Kb 15 órás volt az út, többször volt pihenő, amikor mosdóba lehetett menni.
2012. jún. 25. 09:54
Nem!!!!
2012. jún. 25. 09:53
én is jöttem mentem busszal Németország - Magyarország között ilyen idős koromban :) Keresztanyámékhoz mentem nyáron. Semmi baj nem volt. Sőt még élveztem is :)
2012. jún. 25. 09:53
Én elengedném, gondolom megbízható lány. Nem lesz gond. Pihenők vannak, elveszni nem fog. Nem kislány már.
5. spinneli (válaszként erre: 1. - Sztjudit)
2012. jún. 25. 09:48

Persze, rengeteg pihenő van....a megtett táv függvényében.

Ha felrakjátok, és várják a célnál, simán elengedném.

2012. jún. 25. 09:48
Én nem engedném külföldre,egyedül.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook