Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány évesen engednétek a gyereketeket táborba a sulival? fórum

Hány évesen engednétek a gyereketeket táborba a sulival? (beszélgetős fórum)


25. c9155193c4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 26. 12:45
A pedagógusok felelősséggel tartoznak a gyerekekért, nyugodtan elengedheted
24. LBO
2022. febr. 26. 05:53

A gyerekeim ált. iskola harmadik osztályában voltak először táborba. Erdei iskola, ami egy 5 napos ott alvós tábor. Nem volt kötelező, de az én gyerekeim nagyon szerették.

Engem hat lóval sem tudtak volna annak idején elvinni ilyen táborokba. Én nem szerettem, nekem mindig honvágyam volt.

23. pteri
2022. febr. 25. 19:12
Nagyon egyszerű, akkor,amikor el akart menni.Kisfiam ment 8 éves kora óta. Kislànyomat meg esténként sírva hoztam haza , aztàn ràjöttünk , nem neki való.
22. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 25. 14:45

Én 9 évesen mentem először, 1 hetes táborba. 10 évesen már 2 helyre mentem, 1-1 hétre. Volt egy barátnőm, aki negyedikesen nem először - szintén 1 hétre - és egyben utoljára. Ő más habitus volt.

Függ a gyerektől és a szülőtől is.

(Bevallom: első alkalommal én is nehezen engedtem el a lányomat, de tudtam, hogy engednem kell. Ha ő menne, hadd tapasztalja meg, milyen is az!)

21. Greeneyed (válaszként erre: 11. - Babyapocakban)
2022. febr. 25. 11:28

Inkább az utóbbi.

Ld. "Így úgy mehet ha ő is megy majd, max kint alszik a kocsiban a tábor ajtajában"

Ha a gyerek nem akarna táborba menni, akkor egyszerűen nem menne. Nem merülne fel, hogy az anyuka a kocsiban alszik.

20. hpetra22 (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2022. febr. 25. 10:33
Jézusom, mi történt vele?
2022. febr. 25. 10:32

Régen szerettem menni. Csináltunk marhaságokat, de visszaemlékezve jó volt.

De ha belegondolok... ma már minden gyerek mobillal megy, elég 1-2 idióta osztálytárs és máris kész a kompromittáló kép bárkiről pizsamában, álmos képpel, alvás közben, valamilyen szivatás közben, amit rögtön szét is küldenek az interneten. De jó, hogy nem most vagyok általános iskolás.😂 Az én balhés éveimnek nincs nyoma.

2022. febr. 25. 10:28

Nem az életkor számít elsősorban, de 13-14 év alatt nem biztos, hogy célszerű több napos táborba elengedni.

Nagyban függ a gyerek önállóságától, az osztálytársaktól, a kisérő tanárokkal való kapcsolatától, alvási szokásoktól.

E tekintetben leginkább a szülő ismeri a gyerekét, legjobb kettejükre bízni a döntést.

17. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 25. 10:10

Én bármikor elengedtem, de igazából soha nem kértem ebben más tanácsát, bár gondolom tőled sem kérte senki :).

Az hogy milyen élményekből marad ki, az meg hülyeség, mert én pl. utáltam táborba menni, szóval nekem semmi pozitív élményem nincs ezzel kapcsolatba, sőt valahogy sikerült rávennem a szervezetemet, hogy minden táborban lázas lettem, így a második után már nem erőltették...

16. Auróra2010 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 25. 09:06

Nem tudhatod hogy kinek mi számit pozitiv élménynek.

Az én fiam 8-ikban 3 napos - elég nyomi ill gagyi programú - osztálykiránduláson vett részt, minden nap kimentünk hozzá meglátogatni, tartani benne a lelket. A gimis gólyatábor 2. napján hazahoztuk, nem bírta.

Nem maradt vissza a fejlődésben, jó fejű jókiállású fiatalember, csak az ő tipusára mondják hogy van akinek az egy személy társaság, mig másnak tömeg. Apja és én is hasonlóak voltunk, nem találunk benne semmi kivetnivalót, teljesen megértjük.

Én 1x voltam táborban, rémálom volt, az apja 1x sem

15. trapiti (válaszként erre: 10. - Forrest2010)
2022. febr. 25. 09:06
Kulonbozoek az elmenyek... osztalykirandulasra meg csak-csak jarogattam, taborba egyaltalan nem akartam menni es nem is kuldtek. Aztan volt egy gimis kirandulas ami utan az egyik osztalytarsam mar nem ert haza. Ejjel varatlanul kellett eljonnunk Nagyhideghegyrol mert a szallasado reszeg volt es fegyverrel fenyegetozott. Aztan ejjel 3 korul ertunk a Keletibe, utana szetszeledt mindenki, 16 evesek voltunk, a tanarok nem hittek hogy baj lehet. Egy valaki sosem ert haza, masnap talaltak meg a holttestet par szaz meterre a hazuktol. Oszinten szolva en sem engedem el a gyereket ugy hogy tudom nem biztos hogy ugyanugy vigyaznak ra mint en vagy az apja.
14. trapiti (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 25. 09:01
Szerintem majd o eldonti ezt. A helyedben nem vallalnam magamra hogy rabeszelem engedje el a gyereket, aztan valami tortenik. Majd te a sajat gyerekedet ha lesz oda engeded vagy kuldod ahova te szeretned. Szerintem ez ennyire egyszeru, nem kell beleszolni.
13. trapiti (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 25. 09:00

Csak a szulo es a gyerek dolga. Ha a szulo nem bizik abban akire a gyereket hagyja, akkor nem engedi. Ha a gyerek nem szeretne menni, akkor sem kell kuldeni. Ez ennyire egyszeru, es senki mas nem kell hogy beleszoljon.


Es egyaltalan nem igaz hogy ez minden gyerek szamara elmeny, sokan nem szeretnek ottalvos taborba vagy osztalykirandulasra menni. Es sajnos az sem igaz hogy van eleg pedagogus ill. kisero a gyerekekkel, nem igaz hogy nem lehet baj veluk, nem igaz hogy ugy vigyaznak rajuk mint en a sajatomra. Ugyhogy az en gyerekem se nagyon megy ilyenekre, nem is szeretne es nem is eroltetem.

2022. febr. 25. 08:27

Nálunk 2 napos osztálykirándulás lesz. 10 éves.

Erdőben sátoroznának.

Az én lányom felállt majd közölte, hogy ki hagyja. Nem megy.

Én engedném, de ha ő nem akar akkor nem megy.

2022. febr. 25. 08:21

Még nincsenek olyan korúak, nem tudom.


Két tényező van szerintem a dologban: a gyerek és az anya.

Lehetséges, hogy a gyerek nem olyan, aki szeret ilyen kihívásoknak megfelelni. Ha ő nem közösségi ember, akkor nem biztos, hogy jót fog neki tenni. 9 éves még csak, rengeteg lehetősége lesz még rá később is.

Az is lehet az anyuka védelmező anyatípus. Én is ilyen vagyok, de van eszem. Észreveszem, mikor kell erőt vennem magamon és engedni a gyereket saját bőrén megtapasztalni valamit.

2022. febr. 25. 03:44
... a fiam sose akart menni , a lányom 4.után minden nyáron ment és nagyon tetszett is neki :) az utolsó osztálykirándulások már nem annyira ! ... engem 1x vittek 2 hétre ? / 7 évesen , amikor az elsőt befejeztem / Felsőgödre , odafelé végig bőgtem az utat , de jól éreztem ott magam mégis :)))) szerintem is örök élmény 1 gyereknek :)
9. c85d1d200b (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 24. 23:51
Hacsak nincs amugy is beilleszkedesi problemaja, nincsenek baratai az osztayban, nekem tulzasnak tunik, de a szulok dolga eldonteni. Nem kellene beleszolnod.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2022. febr. 24. 22:42
Nyilván
7. andi6020 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 24. 22:38
Próbálj túllépni ezen valahogy. Megoldják, hidd el.
2022. febr. 24. 22:32
Értem én igen hogy az ő dolga, de őt sem engedték soha el (apánk a közös) és nem is tudja milyen élményekből marad ki a féltéssel.
5. b9e097a9f6 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 24. 22:24

Minden gyermek más és a saját anyjánál aligha ismeri valaki jobban Őket.

Èn is 9 évesen voltam először bentlakós táborban. A nappali tevékenységet élveztem, de este rosszul éreztem magam, sírtam és honvágyam volt.


Nekem még nincs gyerekem.

2022. febr. 24. 22:17

Én 8 évesen voltam először és utoljára táborban, de jobb lett volna, ha nem megyek. Nagyon rossz volt. Felső tagozatban, majd gimiben már sokkal jobban élveztem az osztálykirándulásokat. De azok csak 2-3 naposak voltak.

A nővérednek és a fiának kell ezt eldönteni, hogy mi a jó.

3. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 24. 22:13
Nem minden gyerek igényli ezt az élményt. Gondolom a nővéred ismeri a fiát.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 24. 22:12

Tök mindegy ki mit gondol. Ez a nővéred dolga. Semmi közöd hozzá. Majd te is úgy csinálod, ahogy akarod.


Amúgy meg nincs két egyforma gyerek. Míg a fiam 7 évesen 5 napos táborba ment, a lányom ötödikben járt már, amikor ilyesmire kapható lett.

2022. febr. 24. 22:04

Nekem még nincs gyerekem így nem tudom én hogy tennék. De én 2-os koromban (8 évesen) már 5 napos ottalvós táborban voltam. 9 évesen 7 naposon, 10 naposon stb. Minket vitt a suli és mentünk is.


A nővérem fia 9 éves. Júniusban 1 éjszakára akarják őket vinni kirándulni. A nővérem nem akarja engedni mert félti. Így úgy mehet ha ő is megy majd, max kint alszik a kocsiban a tábor ajtajában. (Ezt ő mondta), vagy majd megy mint kísérő.


Szerintem ezek úgy élmények a gyereknek ha a szülő nem megy.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook