Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltás. Neked (hogy) sikerült? fórum

Életmódváltás. Neked (hogy) sikerült? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. febr. 15. 07:54
Hát az biztos, hogy minden mínusz kilóval könnyebb az élet. És nem csak a súly miatt. Könnyebb az öltözködés, a teherbírás, állóképesség, fizikai és lelki egészség miatt is. Szerintem is büszkeséggel tölti el az embert ha sikerül fogynia, főleg, ha ezt már mások is észreveszik! Úgyhogy mindenkit bíztatok lányok. Mindent bele! Én ma húslevest fogok enni tészta nélkül és fasírtot csinálok, de kenyér helyett zabpelyhet teszek bele és hozzá köretként párolt zöldséget eszek. A fasírtot is tepsiben fogom sütni, nem zsiradékban. Remélem így elég lightos lesz és mégis jól tudok lakni.
2009. febr. 14. 08:50
Mondjuk meg őszintén,hogy csinosabban is tudunk öltözködni,nagyobb a választék is,mint a nagy méretű ruháknál.De mondjuk mindenki maga dönti el,hogyan érzi jól magát,én is visszahuzódóbb voltam ,mikor 86 kg voltam,de ennek vége,már bátrabb vagyok:)))Mosolygok mint egy lavór ibolya:)))
2009. febr. 14. 08:33
Ne adjuk fel kislányok!!Még akkor sem ha a mérleg nem akar sokszor kevesebbet mutatni,mert felhizni könnyen megy,de leadni annál nehezebb.Gondoljatok arra,hogy nem sokára lekerül rólunk a télikabát,és reméljük még a testsúlyunkból is visz valamennyit magával:)))Hisz kiengyensúlyozottabbak és vidámabbak leszünk és ez bizony megéri:)))És ha megnéznek az utcán,nem fogjuk azt gondolni ,hogy azért hogy dagimancik vagyunk!!:)))
2009. febr. 13. 09:34

Kedves Izsuzska!

Dettó.

Most hétfőn kezdek egy tisztító, méregtelenítő böjtkúrát, ami remélem, melékhatásként 1-2 kilóban is jelentkezik.

Néha a menzesz környékén fellépő PMS bezavar, és feltámad az édességvágy, mint most hét elején, hétvégén pedig szülinapozás vetíti előre "sötét árnyait".

Egyébként már 2 hónapja mozgok 70 és 72 kg között, most kell egy lökés nekem is, hogy tovább menjen. Remélem a böjt segít ebben IS.

33. lzsuzska (válaszként erre: 32. - B4a3a4979d)
2009. febr. 13. 09:26

Köszönöm:-)


Tudjátok azért vannak árnyoldalak ami most van nálam. A súlyom stagnál, persze most nem szabad abba hagyni, különben amit eddig elértem az hiába volt. Ti , hogy álltok ezzel a problémával?

2009. febr. 12. 07:42

Gratulálok N.Éva,

kár, hogy nincs képed föltéve, szívesen megnéztem volna. Amikor ilyet olvasok az én általam elért mínusz 12 kiló csekélységnek tűnik, bár a 170 centimhez nem szeretnék 50 kiló alá menni. Én is a 44-46-os ruhákról a 38-40-esekre tértem, a szekrényemben 38-astól 46-ig minden megvan, és nagyon jó érzés, hogy a nagyokat csak az összehasonlítás miatt tartja ott az ember. Erőt ad, ha rájuk nézel, és megkérded magadtól, hogy hogyan is engedhettem meg.

De mindenkinek gratulálok, Doboséva, Izsuzska, Allics, Csókica, Drnéni (és egy picit én is), mindannyian bebizonyítottátok, hogy tényleg lehet változtatni. És nemsokára jön a tavasz, akkor az embernek még több életkedve van, bár erre most sem panaszkodhatok, amióta a változások elkezdődtek, -nevezzük életmódváltásnak a fórum címe szerint- annyi energiát és erőt érzek magamban, mint még fiatalabb koromban sem. Az időnként jelentkező depresszió eltűnt, kiegyensúlyozottabb lettem.

Akik most kezdik, sok sikert, akik már csinálják, csak így tovább.

Szép napot mindenkinek.

31. csókica (válaszként erre: 30. - N.éva)
2009. febr. 12. 07:17
Hány cm vagy,a 48 kg-hoz?Pár évvel ezelőtt voltam 52 kg,de a családom mondta,hogy ugy nézek ki mint egy etióp éhező,rám is szóltak hogy nehogy odáig menjek.Nem vicc amit írtál:)))Én is gyűmölcs -zöldség fűggő lettem,a párom mondta is egyszerűbb volna,ha beköltöznék egy zöldség űzletbe,minthogy cipeljük haza.
30. n.éva
2009. febr. 11. 22:34
75 kilóról fogytam le 48 kilóra. Mikor kezdtem, akkor sem voltam fiatal, de pont ezért határoztam el, hogy nem leszek az 50 évesek elhízott tagja. Rengeteg zöldség, gyümölcs, semmi tészta, rizs, krumpli, husokból a sovány szárnyasok, persze köret nélkül. S tudjátok mi a vicc? Nem esett nehezemre, ma már függő lettem ezektől a dolgoktól, ha nem ehetek gyümölcsöt, hiányérzetem van. Amikor elkezdtem, 46-s nadrágot hordtam. Most 36-os a méretem. Ha megingok, csak ránézek a régi ruhámimra, s minden elmulik. Tanácsom- néhány régi ruhát tegyetek el, elrettentő , ha ránéztek. Különben 54 éves vagyok, nem szégyenlem, sőt, büszke vagyok, mikor kortársaimmal találkozom. KITARTÁST, sikerül, ha akarod.
2009. febr. 11. 21:27
Nagyon örvendek, hogy ennyire tartalmassá nőtte ki magát ez a fórum. Én is próbálok változtatni, több-kevesebb sikerrel. Azt hiszem, a szokásokat kell először felülvizsgálni. Az automatizmusokat. Hazajövök, s kaja mellett kiengedem a stresszt. Aztán jöhet a bódító (és ilyenformán hizlaló) álom. Fontos, hogy mit és mikor eszel utoljára. A cseréket meg... csak fokozatosan, talán így sikerül!
28. vaczila (válaszként erre: 26. - ALLICS)
2009. febr. 11. 17:53
Ez igen! Nagyon ügyes vagy.
2009. febr. 11. 14:36

Ja, mi hagyományos kenyeret, péksütit egyeltalán nem eszünk, csak a "ropogóst". Krumplit is csak heti felet.

Ami még sokat segített, hogy az energiaszegény recept ötleteket már hónapok óta gyűjtöttem, ahogy egy jó gondolatom volt, egyből felírtam. Ugyanis íztelen sz.rt se én, se a férjem nem vagyunk hajlandak megenni.

26. ALLICS
2009. febr. 11. 14:36

Sziasztok!

Én 2008.Március végén döntöttem el,hogy elég ebből nem akarok többet dagadt lenni ekkor 95 kg voltam.Mára már sikerült elérnem a 64 kg-ot.

Sok mindenen változtattam az étkezésemben,de alapjába véve mindent eszem csak a mennyiségre figyelek és hogy mikor eszem.Emelett nagyon fontos a sportolás is.Kezdetben futottam,kézi edzésre jártam,most a futás helyett csinálom mindennap a Norbi kick box programját,de mihelyst szebb lesz az idő irány a szabadba futni.

25. drnéni (válaszként erre: 16. - B4a3a4979d)
2009. febr. 11. 14:32

Mi a férjemmel ehhez nagyon hasonló módon fogtunk hozzá a dologhaz. Az apropó az volt, hogy én májusban leszek 30 éves, és kb. ennyi felelsleg van rajtam (na jó, 25). A férjemnek is volt miből leadni. Már októberben kieszeltem, hogy januártól belevágunk, ezalatt az idő alatt finoman rábeszéltem a férjemet is, úgyhogy ő is teljesen lelkes volt. Egyfolytában gondolkoztam, hogy lenne jó, mert már egy csomó csodadiétát kipróbáltam, de minden próbálkozás elvérzett az adagokot. Én ugyanis fogyókúrás kaját is istenien el tudok készíteni. A másik kudarc-faktor az volt, hogy mindig az alacsony szénhidráttartalmat erőltettem, és egyszerűen nem tudok gyümölcsöt reggelizni, salátát vacsorázni. nincs időm napi 4 féle kaját elkészíteni sem.

Úgyhogy maradt a kalóriaszámlálás és a napi 5x-i étkezés (ebéd, vacsora meleg, ált. ugyanaz). Ha valaki megpróbálja a kalóriaszámlálást, gyorsan rájön, hogy ez gyakorlatilag alacsony szénhidrát- és zsírtartalmat jelent, másként nagyon keveset ehetsz. A férjem már az első napon jól érezte magát, és 2-3 napig gyengébben voltam, és alig vártam a következő étkezést, most már inkább arra kell figyelnem, hogy ne hagyjak ki kaját. Bő 1 hónap alatt (jan. 5-feb.9.) a ferjem 12, és 8 kilót adtam le, ezúttal tényleg idegeskedés és szenvedés nélkül. A férjem minden nap súlyzózik vagy focizik, vagy teker, én heti 3x asszonytornára járok (ingyenes, a szomszéd suliban).

Sokkal jobban érezzük magunkat, finomakat eszünk, örülünk az eredményeinknek. A vége még messze van, de a lényeg szerintem, hogy mindenkinek a saját maga számára legjobb módszert kell megtalálnia, és amellett ki kell tartania. Ja, és semmitől nem fosztjuk meg magunkat: heti 1x tésztát eszünk (teljes kiőrl.), és egyszer édességet. Tulajdonképpen édesített gyümölcsös joghurtot bármelyik nap lehet enni.

24. doboseva (válaszként erre: 19. - Jekaterina)
2009. febr. 11. 12:56
Én is sokat paráztam az elején azzal, hogyan, miből süssem a kenyeret, de ezt sem kell túlbonyolítani, mint az életben a dolgokat. Kezdésnek nyugodtan vegyél kenyérsütéshez kész lisztkeveréket, abban minden benne van már. Vannak teljes kiőrlésűek is és nagyon finomak, nem lehet elrontani. Én a lidl-ben találtam ilyent. Azért jól nézd meg az összetevőket, mert a képen mindegyik barna kenyérnek látszik. Kovásszal még nem próbálkoztam, a legtöbb kenyérbe kenyérsütőhöz jó szárított élesztő. Egyszer talán megpróbálok én is kovászt csinálni. Vannak nagyon jó kenyérsütős receptkönyvek is, abból is szoktam alkotni néha. :-) Szóval amióta megvan a kenyérsütő azóta csak ilyen kenyereket eszünk, sőt pogácsát is teljes kiőrlésüből csináltam. Próbálkozz, biztos meg fogod szeretni!!!!
2009. febr. 11. 08:57
Ha összedarabolom a zöldséget van amikor parizel kockákat teszek bele,meg esetleg ha vendéglőben ünnepeljük a szüli vagy a névnapot akkor eszem húst,de akkor is inkább szárnyast,de mivel ez nem sűrűn fordul elő,igy talán nem kell félnem,hogy visszajön a leadott kg,természetesen jobban érzem magam a bőrömben így,mint mikor 86 kg voltam.:)))
22. b4a3a4979d (válaszként erre: 21. - Csókica)
2009. febr. 11. 08:35

Kedves Csókica,

gratulálok.

A képeidet megnéztem, nem igazán látszik az életkorbeli különbség közted, és a lányaid között.

Sokkal jobb, és biztos hogy nem szalmalángszerű lassan fogyni, és valószínű, hogy nem lesz jojó utána.

Teljesen vegetariánus lettél, meggyőződésből, vagy azért néha valami husi is van? (Vagy a kutyusaitok "kinézik a szádból"?)

2009. febr. 11. 08:18
Én májustól csak gyümülcsöt és zöldséget eszem,sikerült lefogynom 86-ról 68 kg-ra.Tudom,hogy ez lassú fogyás,de talán igy jobban megmarad a súlyom,mintha gyorsan fogytam volna.Már nem csábít a kaja,ha a családomnak főzök,maradok a gezemicéknél,bár az édességet soha nem kivántam.
20. b4a3a4979d (válaszként erre: 18. - Vaczila)
2009. febr. 11. 07:36

Akkor jó, már itt teljesen megsértődtem a 47 évesek nevében...(Haha..)

Azt csak jól teszed, ha a maradékot nem eszed meg. Azt viszont nem értem, hogy a többiek miért nem esznek több salit vagy zöldséget? Attól nem feltétlen fogynának, hanem csak több vitamint, ásványi anyagokat, flavonoidokat vennének magukhoz. A disznóhúst sem kell szerintem alapból kiátkozni, pl. hurka, kolbász is lehet egészséges, csak nem sok, és nem sok fehér kenyérrel, és mondjuk egy sörrel, vagy nagyfröccsel leöblítve. (De milyen finom is az savanyú káposztával....Amikor hazamegyek apukámhoz, mindig kimegyünk a piacra élvezkedni ilyenekkel, sőt még lángos is belefér nagynéha.)

Na úgy látszik, itt a reggeli ideje, ha ennivalókról álmodozom.

Szép napot, és mutasd meg a felmenőidnek, amit írtál. (Szerintem azért próbáld meg szép csendben a család többi tagját rávezetni, már csak betegségmegelőzés miatt is.)

19. Jekaterina (válaszként erre: 12. - Doboseva)
2009. febr. 11. 04:34
Akkor biztos nekem is tudsz segíteni. Én is elkezdtem az életmód váltásomat. Nem esett nehezemre lemondani a kenyérről, a sütikről meg az ilyesmikről. Én is szerettem volna teljes kiörlésű lisztből és rozslisztből kenyeret készíteni, de nem sikerült. Tudnillik kovász problémám volt. Te hogy csináltál kovászt, vagy abba a receptbe nem kellett? Elküldenéd nekem a receptet? Nekem nincs bajom a kitartással, bár az első hetekbe azt hittem, gofy két-három hónap leugrik az a csúnya 25-30 kiló és minden szép lesz. Hát nem így van. Tényleg arról szól , hogy nem csak pár hónapra előre kell gondolkozni,a változtatás legyen hosszútávú, amihez kitartás kell. Igen, szerintem is igaz minden fejben dől el. De azóta sokkal jobban érzem magam, pedig még csak 5 hete csinálom.
18. vaczila (válaszként erre: 16. - B4a3a4979d)
2009. febr. 10. 18:05
Félre értés ne essék, én nem tartom magam öregnek. Csak azt hallottam, hogy a már régebben lerakódott feleslegtől sokkal nehezebb megszabadulni. Egyébként a családom szereti a zsíros kajákat, vágunk disznót is, ennek ellenére családom többi tagja sovány, így őket isten ments hogy tovább fogyasszam. Ezért próbálok magamnak külön főzni. Én több zöldséget, salátát eszem és igen, 2 féle húsból készítem a kaját, mert magamnak inkább a csirkét választom. Néha nagyon kívánom az ő kajájukat is, de próbálok erős maradni és nem hozzányúlni. Ja és nem eszem meg a maradékokat, csak hogy kiürüljön a lábos és el lehessen mosogatni. Kiöntöm a maradékot, pedig régen anyukámtól azt tanultam mindig, hogy ételt nem dobunk a szemétbe. Valószínűleg ettől a felfogástól kövér az összes felmenőm is. Remélem hamarosan ki fogok lógni a sorból.
17. magdi22 (válaszként erre: 14. - Lzsuzska)
2009. febr. 10. 11:55
Szia!Nem irnád le,hogy milyen is volt ez a változtatás.Mit és mennyit eszel?Milyen mozgást végzel?köszi
16. b4a3a4979d (válaszként erre: 15. - Vaczila)
2009. febr. 10. 09:03

Kedves Vaczila,

megnéztem, hogy vajon hány éves lehet ez az "élemedett" korú hölgy, és elhűlten láttam, hogy annyi, mint én. A súlyod nem találtam, de azért biztos nincs nagy okod az ilyenfajta rezignáltságra.


Én is 47 éves vagyok, 170 cm. 86 kg volt a „csúcs“ idén júliusban, ma reggel pedig 71, 7 kg voltam.

Célom 63 kg, március 18-ig ebből 65 kg-ot akarok elérni (szülinap). Ez lesz a születésnapi ajándékom magamnak.

Módszerem először a fehérjeturmix-diéta volt, most kb. napi 1300-1500 kcal, heti egy fehérjeturmixnap, a vacsora kiváltása sokszor fehérjeturmixszal, illetve heti 3-4 szeri futás (35-40 perc) ha az idő megengedi, ha nem szobabicilkizés, bár az nem olyan élvezetes, és 2-

3- szor esti torna a tv előtt.

Az életmódunkat, a konyhát teljesen átalakítottam, és nem én alkalmazkodom a többiekhez, hanem ők is az egészséges ételeket eszik, az senkinek sem árt, ha nem junkfood-ot eszik, hanem értékes, tartalmas élelmiszert.. Tehát nem kell duplán főzni. (Nálad mit esznek másként a többiek?)

Semmi szénhidrát, pontosabban az egészségesek (főtt krumpli, barna rizs, teljes kiőrlésű tészták, péksütemények OK), semmi alkohol, semmi fehér liszt, semmi cukor, sok zöldség, gyümölcs, fehérje (hal, csirke, pulyka). Minden fűszerezés kérdése, senki nem foghatja rá, hogy "en nem ezt szoktam meg". Tésztaféléből is van teljes kiőrlésű, töltött káposztát is lehet csinálni barna rizzsel rántás nélkül, most a hétvégén is pl. Jókai bableves volt füstölt husival. Nagy ritkán még rántott husi is belefér persze nem hasábburgonyával, hanem salátákkal. Biztos, hogy ennek is köszönhetően pl. a párom októbertől decemberig 12 kg-ot fogyott. (Mondjuk futni is együtt járunk sokszor.)

Én is napi kb 10 órát vagyok távol, de előre főzök, mert otthonról viszünk főtt ételt mind ketten, a párom lánya meg otthon tud ebédelni ebédszünetben.

Közös evések csak péntektől vasárnapig vannak, mert este 6 után nem nagyon eszünk már.

Tessék magad a "legjobb korban lévő, kívánatos nő"-nek tartani.

Sok sikert.

2009. febr. 10. 08:17
Én is most kezdtem kb 2 hete. Egyenlőre a Norbi féle kódos kajákkal próbálkozom, kiiktatom a szénhidrátot, legalábbis a délutánokból és az estékből. Őszinte leszek, nem könnyű, mert csak este van otthon a család, úgyhogy én vacsorára tudok csak főzni. Elég fárasztó a napi munka után gyakran még 2 félét is főzni, hogy én is ehessek. Általában a magaméból többet főzök és egyrészét lefagyasztom, hogy ne kelljen mindennap kétfélével bajlódnom. Na és a tornát is próbálom beiktatni. Mindennap nincs ugyan időm rá, de 2-4x azért csinálom egy héten. Ez már csak azért is nagy szó, mert utálok tornázni. Ilyen súllyal és korral már bizony nem könnyű. De mindent a cél érdekében! Remélem kitartok, de ez még a jövő zenéje.
2009. febr. 9. 10:18

Mindenképpen ennek a fejben kell eldőlnie.

Én egy élet mód változáson megyek át.Tavaly voltam orvosi vizsgálaton melynek eredménye , hogy beparázztam és változtattam. 18 kilót ledobtam 4 hónap alatt. Nőtt az önbizalmam, stressz nulla, amin eddig idegeskedtem elmúlt, mert nem erre fókuszálok. Próbálok mindenhez pozítívan viszonyulni.Sokat olvasok, kirándulok, programokat tervezek magamnak, tornázzni járok stb.

Többet mosolygok.

Ajánlom azolnak akik most kezdik , Csernus Imre A Nő című könyvét amiben sokan magukat látják egy kivülálló szemszögéből.

2009. febr. 9. 09:47
Helló!Én is szeretnék életmódot váltani,de elég nehezen megy.Remélem ir majd valaki használható ötletet.
2009. febr. 6. 16:35

Szia! Látom nem sokan reagáltak a kérdésedre, pedig jó téma!

Mi most vagyunk életmód váltásban. Úgy kezdődött, hogy a férjem fogyni szeretett volna. Így elsőként kiiktattuk a finimított fehér cukrot és lisztet. Mostanában csak teljes kiőrlésű lisztet használunk és én sütöm a kenyeret. Ajánlom mindenkinek nagyon finom. Cukor helyett édesítőszert is használunk - amin lehet vitatkozni hogy egészséges vagy nem, de az biztos , hogy nem hízlal. De használunk más cukorféléket is. A chipset és a csokit a minimálisra csökkentettük. Hetente néhányszor edzegetük. Egyenlőre kb. ennyi. Még sokminden van amin változtatni lehet. A férjemnek pl. gyengéje a kóla, de már nem iszik annyit mint régen.

Egyikünk sem stresszelős, úgyhogy ez a része remélem rendben van.

Szerintem a lényeg, hogy az ember ne egyszerre akarjon mindent, inkább fokozatosan. Egyik dolog hozza magával a másikat.

Vágj bele és hamarosan sokkal jobban fogod érezni magad!!!!:-)

2009. febr. 6. 10:58

A ramaty egészségem miatt váltanék. Sok mozgás, egészséges kaják, no stressz. Erő és vitalitás kell az életmódváltáshoz is, egészségeseknek megy... a többieknek nehéz falat.

Sajnos nem csak elhatározás kérdése.

Az étrend átalakitása fogyással járna nekem viszont erre legkevésbé sincs szükségem, nincs tartalékom amiből fogyjak.

2009. febr. 6. 10:53

Nekem még csak immel-ámmal sikerült, elöbb utóbb mindig visszaestem a kiindulópontba. :(

Nem tuodm megoldani az egészséges táplálékokat, mert nem tudok főzni anyu meg csak 3 naponta főz akkor is ált. nudlit vagy lekváros tésztát.

nekem ez nem megy :(

9. correct (válaszként erre: 5. - Iminimi)
2009. febr. 6. 10:37
hát, nem betegség, hanem olyan valami, amit ki kell majd műteni, ennyi...
8. iminimi (válaszként erre: 7. - Jekaterina)
2009. febr. 6. 10:28
Hogyan tértél át az egészséges életmódra? Nehezen ment? Milyen lépéseket tettél, miket változtattál meg?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook