Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ki hogyan kezdett hozzá az életmódváltáshoz? fórum

Ki hogyan kezdett hozzá az életmódváltáshoz? (beszélgetős fórum)


2019. máj. 24. 18:28
Sziasztok! Én is most kezdtem el váltani,fehér kenyér, liszt, cukor elhagyása. Sok zöldség,gyümölcs bulgur,chia mag,basmati rizs,hal, csirke, marha húst is beiktatok az étrendbe. Finn chip vagy abonet kenyér.Édesburgonya igaz annyira nem ízlik,de ehető. Sok saláta, natúr joghurtal. Melete csinálok tornát futok, lovagolok. Szépen kezdek át állni, lassan fokozatosan, jobb a közérzetem.
2019. máj. 23. 18:41
Sziasztok .Én kb 1 éve tanulom az új recepteket ,kóstolgatom az új számomra új ,köreteket .Nem akartam egyszerre mindent ki iktatni az ételeim közül . Legelőszőr a cukor és a fehér kenyér .Gyümölcsöt magvakkal eszem ,sok a zöldség túró tojás .Megszerettem a qinoát ,szerintem nagyon jó köret .Kusz kusz és a zabpehely mind új volt nekem .12 kg fogytam 5x eszem Imádom nyersen a répát céklát ,vékony karikára vágom és csak úgy nassinak eszem .Szóval kicsit jobban figyelek mit eszem mert 60-túl ez már kötelezőnek érzem magam számára .
27. szeki2
2019. máj. 22. 09:41
sziasztok! Én 56 évesen találkoztam a wegofit_crew csapatával. Egy élmény. Lendületük és hozzáértésük bámulatos. Ők tényleg azért élnek, hogy segítsenek. Mindig ott vannak, mindig van ötletük, csodálatos a személyreszabott étrendjük. Nincs éhezés, nincs gyötrő mozgás, de van humor, isteni receptek, még klasszabb edzésterv és folyamatos törődés. Tartanak bemutatókat, 21 napos kihívásokat, így ki tudjátok próbálni mielőtt őket választjátok. Már 3 hónap után tele vagyok energiával, élvezem a szabadtéri edzéseket, és a halálos édességfüggőségem is a múlté. Kriszti és Máté (a Wegofit_crew csapat)már a barátaim. Kezdjétek el!
26. katus3 (válaszként erre: 14. - 12d083b51b)
2019. máj. 21. 20:36
Köszönöm. A tornám végére érek lassan, (30 napos program) ezután elkezdek futni, azaz először csak kocogni. Bízom benne hogy bírni fogom, már most sokkal jobban érzem magam.
2019. máj. 21. 13:49
A zsír esetében tök mindegy, hogy milyen tip. sertéstől származik. A többi mese.
24. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 23. - 12d083b51b)
2019. máj. 20. 17:08
Egyetértek veled 😊
23. 12d083b51b (válaszként erre: 22. - OKinga79)
2019. máj. 20. 15:34

Erről van szó!

Tiltós volt a zsír, kiírtottuk a mangalicát. Most tiltós az ilyen-olyan olaj, jobb a mangalica, hozzuk be drága pénzen Argentínából. Én is azt mondom, semmi olyat ami kész, félkész, tele tartósítószerrel, semmi bolti panírpor, + ételízesítő, és hasonló gyári cucc. De hát nem vagyunk egyformák, és ugye mindenki a maga ízlése szerint.

2019. máj. 20. 15:28

Kb 16 évvel ezelőtt ,amikor nem volt még ez felkapott téma. először nem ettem meg a sertés húst, majd semmit, ami panírozott és olajban sült. Ezzel egyidőben elhagytam a húskészítményeket, knorr , maggi fűszerek, bármi, ami félkész volt és ízesített tejtermékeket 8 maradtak a a natúr tejtermékek). kb 2 év alatt leszoktam a húsról és vega lettem, ami 4,5 évig tartott, majd újra kívántam a húst.


A bőröm miatt a tejtermék lett tiltó listás, de egyedül a reggeli kávémban pótolom, az 1 liter növényi tej kb 18 nap alatt fogy el, egyébként nem eszek növényi sajtot/joghurtot, nekem az túl mű.


A sport alap.


Annyira túltolják már ezt az egészséges életmódot, hogy néha már rosszul vagyok tőle.... Mértékkel bármit lehet enni, lényeg, hogy minél természetesebb, eredetibb formában fogyasszuk.

Bármiről megtalálod interneten azt a cikket, hogy ez egészséges, akárcsak az ellenkezőjét.


És mozogjunk eleget.

21. d9b6ffe073 (válaszként erre: 20. - 12d083b51b)
2019. máj. 20. 15:20
Értem. Természetesen igazad van. Én a mindig fülig érő szájat nem a teniszre értettem, hanem hogy jól érzik magukat a bőrükben, úgy "ámblokk". Étkezés+mozgás miatt. Bocs, hogy félreérthetően fogalmaztam.
2019. máj. 20. 15:16
Amikor még én is teniszeztem, akkor nekem is fülig ért a szám, ha az ottani élmények kerültek szóba. De azóta már sok víz lefolyt a Tiszán, Dunán, változnak az idők, és az évek elteltével erősen változnak azok a dolgok is, aminek örülni tudunk.
19. d9b6ffe073 (válaszként erre: 18. - 12d083b51b)
2019. máj. 20. 15:02

Igen, ez a tyúk meg tojás kérdése számodra, úgy látom, hogy vajon attól ér-e fülig a szájuk, hogy tudnak teniszezni, mert jó fizikummal rendelkeznek és élvezik a mozgás örömét (már én is ám!!!:)), vagy hogy az egészséges életmód teszi ezt velük (velem is már!!:))

Biztos te is úgy gondolod, hogy a mozgásforma önmagában mindegy, kinek mi sikerül.

18. 12d083b51b (válaszként erre: 17. - D9b6ffe073)
2019. máj. 20. 14:30
Az én szám is fülig érne, ha még mindig arról mesélhetnék, milyen is volt a teniszparti, ahol játszottam. :)))
2019. máj. 20. 11:20
Mondhatni megirigyeltem. Láttam a kollégákat, milyen jó kis kajákat esznek jó étvággyal, aztán megbeszélik a hétvégi teniszezést, mindig fülig ér a szájuk, meg olvas is az embert ezt azt, hogy mi jó, mi nem jó.
2019. máj. 20. 10:16
Én egyik napról a másikra váltottam életmódot. Elhatàroztam, hogy ezt akarom csinálni. Főleg zsírszegény dolgokat vettem. Light sajtot, laktózmentes tejtermékeket, meg mindenből a legalacsonyabb kalóriatartalmút. Omega3 tartalmú zsiradékokat veszek, cukor helyett édesítőt használok, nagyon sok salátát eszek magvakkal, plusz igyekszek szárnyast meg halat enni. A mozgás pedig heti kb. 3 alkalom edzés otthon vagy úszás; futás. 11kg mínusz lett az eredménye.
15. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2019. máj. 20. 08:39
És most hogy zajlanak? Pont azt nem írod, hogy indultál? Különben eléggé reform van sok családban és valaki elkezdi, de a párját, a családot is át kell állítani, hogy felejtse el a fehér kenyeret, a zsíros ételt, és inkább csirke, hal, pulyka, zöldség, saláta, gyümölcs, teljes kiőrlésű, vagy szűz oliva, édesítő legyen cukor helyett. Jó ha a gyerekek is követik,bár a suli étkezés még nem tart ott. De mi az amitől a legnehezebb megválni?
14. 12d083b51b (válaszként erre: 13. - Katus3)
2019. máj. 19. 14:54

Az szép eredmény. Gratula!

Annyival én is kiegyeznék, havi 3 kg, tök jó.

13. katus3 (válaszként erre: 8. - Ladyvintage)
2019. máj. 19. 14:21
Nem tudom pontosan mióta... durván 3 hónapja semmi cukor, kenyér. Abonettet eszem, sok salátát, párolt zöldséget köretként. 9 és fél kg ment le. Elkezdtem egy edzésprogramot is néhány hete. Rövid, így belefér a napomba és nincs lelkiismeret furdalásom hogy nem mozogtam.
12. 12d083b51b (válaszként erre: 11. - 12d083b51b)
2019. máj. 19. 14:10
Ja, és még most gyakorolom, hogy a Testkontroll szerinti étkezési rendet jó lenne megszokni, de hát ennek még eléggé az elején tartok.
11. 12d083b51b (válaszként erre: 8. - Ladyvintage)
2019. máj. 19. 14:08

Nem egyszerre, csak fokozatosan iktattam ki:

fehér liszt, fehér cukor, fehér kenyér, fehér rizs.


- fehér liszt helyett teljes kiőrlésű: nokedli, palacsinta, panírozáshoz

-a fehér cukor helyett gyümölcscukor. Állítólag jobb ennél a Xilit és hasonlók, de eddig csak kilós kiszerelésben láttam, az nekem 2 évig is elég lenne...

-a fehér kenyér helyett Abonett, vagy puffasztott rizs. Esetenként azért bebűnözök én is.

- a fehér rizs helyett bulgur, köles, kuszkusz és hasonlók vannak.


És a naponta-kétnaponta gyaloglás, hol több, hol kevesebb, mikor mennyi fér bele.

És a KalóriaBázis, hogy minden napot kalória deficittel zárjak!


Úgy gondolom, ezt így tartani tudom, amíg élek, és szépen lassan majd csak elengedi a szervezetem a többletet. Nem rohanok sehova, csak tempósan, lassan járj, tovább érsz jelszóval.

10. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 8. - Ladyvintage)
2019. máj. 19. 12:14
Én lecsereltem a fehér kenyeret teljeskiörlésűre és sz sdagkt is csökkentettem eléggé. Több zöldséget és magvakat eszek. Több fehérjét viszek be s elkezdtem mozogni is fokozatosan egyre többet. És sokkal több vizet iszok üdítőt szinte semmit
9. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 7. - Amaunet)
2019. máj. 19. 12:11

Hát ez szánalmas kijelentés.

Majd pont te mondod meg mi az életmód váltás.

Nálad lehet más, vagy másképpen ha neked az jó hát legyen de nem kellene kioktatni mást ilyen szöveggel hogy az nem az meg ne áltasd magad.

Csináld ajogy akarod kutyát nem érdekli

2019. máj. 19. 11:45
A kérdést feltéve inkább arra gondoltam, hogy ki milyen ételeket iktatott ki az életéből, milyen ételeket kezdett el enni, amit előtte talán egyáltalán nem. Milyen sportot kezdett el űzni, milyen gyakran....
7. Amaunet (válaszként erre: 5. - 4d43eb5ddf)
2019. máj. 18. 18:07

A fogyókúrát nem nevezném életmódváltásnak, még akkor sem, ha némi mozgás is társul mellé.

Az ilyen laza napok meg... ne áltasd magad.:)

6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2019. máj. 18. 17:51

Mondjuk lehetne azzal kezdeni, hogy nem mindig és mindenben a mások véleményére lennék kíváncsi, hanem saját döntéseket hoznék.

Senki nem tudja, hogy neked mi a jó, mitől leszel boldog, mitől leszel önmagad. Az életmódváltás nem csak a kajálásról szól, hanem szemléletváltás, életstílus váltás is. Senki más nem fogja megmondani, hogy neked ebbe mi fér bele.

És igen, ha van egy ilyesfajta igény benned, ha nem érzed magad jól a jelenlegi helyzetedben, akkor ne gondolkozz és lamentálj rajta, hanem cselekedj.


Kíváncsian várom, hogy holnap milyen problémával állsz elő.

2019. máj. 18. 16:16

1 hete "tértem meg"

Nem mondom hogy könnyű de hamar át tud állni az ember. Egy héten 1x laza nap amikor eszek amit szeretek persze mértékkel. Ma van az első ilyen napom. 😊

2019. máj. 18. 16:12
Fokozatosan. És mindegy, mikor kezded el, csak ne hagyd abba.
3. csakelőre (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2019. máj. 18. 16:04

Elképzelés,megvalósítás,kb. így zajlott.


Jaaa,és nem hétfőtől,holnaptól,hanem mától!

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2019. máj. 18. 15:53

Nem zajlanak, hanem elkezdtem. Ez tudatos.

De mivel egy ideje elhagytam magam, én itt most inkább nem szólok.

2019. máj. 18. 15:29
Kinél hogy zajlottak le a dolgok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook