Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depresszió, magány, gyász, félelem és egyéb démonok… fórum

Depresszió, magány, gyász, félelem és egyéb démonok… (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Depresszió, magány, gyász, félelem és egyéb démonok…

1 2 3 4 5 6
136. manul (válaszként erre: 135. - 13c32dc80a)
2010. máj. 24. 20:51
Melyik az a könyv?
2010. máj. 24. 20:14
Az egyik Lőrincz L László könyv éppen arról szól, hogy nem tudhatjuk, milyen létforma van jelen, amit nem ismerünk. Ha valaki azt hiszi, hogy csak az létezik, amit lát, ismer, vagy ami bizonyított, az földhöz ragadt. Persze a mai világban nem biztos, hogy ez baj.
2010. máj. 24. 12:21
Mi az, hogy felsőbbrendű ebben az esetben? Nekem nem világos, hogy lehet, kell-e a különféle tudásokat rendbe, rangba sorolni.
133. a7cc68ff82 (válaszként erre: 126. - Vica009)
2010. máj. 16. 11:34
Finoman kérdezem: nem neked kéne magadnak bebizonyítani, hogy méltó vagy a figyelemre? Puszta várakozással nem fog történni semmi... Ha te nem fogadod el magad, hogy várhatnád el, más, akárki (ember vagy nem ember) elfogadjon?
132. a7cc68ff82 (válaszként erre: 128. - Border05)
2010. máj. 16. 11:32
Gyerekek és szellemvilág: nem feltétlenül amiatt veszítik el rá a fogékonyságukat, mert kinevelik akarattal belőlük. Hanem ahogy nőnek, a megfogható világ érdekessége talán jobban leköti őket és elfordulnak a megfoghatatlantól maguktól.
131. a7cc68ff82 (válaszként erre: 129. - Cb53e790b2)
2010. máj. 16. 11:31

Szellemek: aki hisz benne, az valósnak éli meg, aki meg nem, annak számára nem léteznek. Akkor se, ha egy olyan mondja neki, aki már pedig találkozott jelenéssel, legyen az szellemé, Jézusé, Szűz Máriáé, stb. A fogékonyság, nyitottság sokat jelent ilyesmiben.


Hallucinációk: érdekes, amit leírtál, de benne lenni félelmetes lehet.

130. border05 (válaszként erre: 129. - Cb53e790b2)
2010. máj. 16. 11:03

Szia Zsuliett!


Igen, létezik szellemvilág, ebben én sem kételkedek.

Hasonló már velem is történt, amikor Apukám meghalt.

Igaz, én nem láttam őt, de különböző jelekből tudtam,hogy ott van.

129. cb53e790b2 (válaszként erre: 123. - Marduk)
2010. máj. 16. 10:11
sziasztok én kb 15 lehettem mikor a családfám után kezdtem kutakodni !!! mivel anyum nagyon fiatalon halt meg így töle már nem tudhattam meg semmit :( igy eggyik rokontól a másikig mentem és csakis egy személyre voltam kíváncsi ő az anyai nagymamám volt soha nem láttam , és mindenkitöl csak egy fényklpet szerettem volna de nem volt ,bizonyos okokból állítolag nem volt ö olyan jó ember hogy fényképet tartogassanak róla a szekrénben de én pont ez miatt voltam rá kíváncsi :) ezt a körutat kb 3-4 hónapig eröltettem aztán már csak alig alig jutott eszembe mert ki fogytam az otletekből !!EGY ÉJSZAKA KB 11 h óra körul arra ébredtem hogy valaki meg érinti a bokám, föl ébredtem és érdekes volt amit ot láttam egy othonkás kontyos nő ült a fotelban ,nem szólt egy árva szót sem csak ült és nézett rám !nem akartam el hinni hogy ez most tényleg igaz -e de furcsa érzés volt egyböl tudtam hogy ki ő nem kellett ahhoz semmi el jött hogy meg mutassa magát !!!!!!! be takartam a fejem a paplannal és aztán mégis ki néztem még mindíg ott volt :( tehát nem álmodtam nem tudom mi késztetett rá talán az ijedség hogy beszéljek hozzá de meg kértem rá hogy szószerint idézem önmagam :kérlek mennyel félek töled és hopp eltünt AZT A FOTELT SOHA NEM MERTEM TÖBBET LE VETETNI A PADLÁSRÓL IGEN IS HOGY VAN SZELLEM VILÁG EZ NEM ÁLOM VOLT
128. border05 (válaszként erre: 123. - Marduk)
2010. máj. 15. 20:47

Szia Marduk!


A gyerekek érzékelik a szellemvilágokat, amíg ki nem nevelik belőlük.

De én nem szellemeket látok, és ne nyugi gyogyit, hanem antipszichót (Ketilept) kaptam.

2 alapbetegségem van, mindkettőtől lehet hallucinálni, nem tudom, melyiktől lehet.

2010. máj. 15. 19:58
hú ha ez nagyon érdekes téma én is tanakodom saját magammal !!!
126. vica009 (válaszként erre: 125. - Homokóra)
2010. máj. 15. 19:55
tudod,én is arra várok,hogy az Úr bebizonyítsa,hogy méltó vagok hozzá!de ezekszerint nem vagyok méltó....................................
125. homokóra (válaszként erre: 124. - Vica009)
2010. máj. 15. 19:12
Csak néha nagyon nagyon kevés.
124. vica009
2010. máj. 15. 18:08
(A szeretet a világon a a legnagyobb erő)
123. marduk
2010. máj. 15. 18:04
Én sokat beszélgettem a fiammal amikor szellemeket látott,szerintem ez is hallucinálás volt soha nem kérdőjeleztem meg a mondását,sőt könyveket adtam a kezében ebből a témákból,hogy keresse meg az igazát benne,ma már nem történnek vele meg,hogy szellemeket lát mert elfoglalt kétgyerekes apa.Nem vittem orvoshoz mert lehet,hogy kapót volna nyugtatókat szeretettel foglalkoztam a dolgával.
122. marduk (válaszként erre: 118. - 9b10f3d7ff)
2010. máj. 15. 17:53
Szerintem magamról írtam,de teljesen egyet értek a tanácsoddal tisztában vagyok,hogy vannak rosszabb helyzetek.Nem szeretnék befolyásolni nagyon komoly betegeket.
121. border05 (válaszként erre: 120. - A7cc68ff82)
2010. máj. 15. 15:37

Szia Klucz!


Hát, nehéz így leírni.


Olyan, hogy olyat látsz, hallasz, szagolsz, ami nem létezik.

Ezeket a blogomból másolom be:


Tegnap este hullámzott az asztal közepe.

Azt hittem, leesik róla a laptop.

Szorítottam is ezerrel.

Na meg az asztal két sarkát, hátha abbahagyja.

Naná, hogy nem hagyta abba.

Rendesen tengeribeteg lettem, el is húztam rövid úton aludni.

Ez volt eddig a legrosszabb.

Csak ilyen ne legyen többet.


REGGEL A PIROS LÁMPA DISZKÓFÉNYHEZ VOLT HASONLÓ.

FOGALMAM SINCS, HOGY TUDTAM HAZAJÖNNI.ÚGY LÁTTAM, MINTHA MINDENKI NEKEM AKARNA JÖNNI :((((((((


Jöttem hazafelé, és egy tehén volt az út közepén.

Ami természetesen nem volt ott.

Szedtem össze a trágyát a karámban, és valaki elkezdett dumálni a hátam mögött.

Naná hogy nem volt ott senki.

Árnyékok rohangálnak a lakásban.Lassan már azt sem tudom, mi a valóságos, és mi nem :(((((((((


MAJDNEM 3-SZOR TÖRTEM ÖSSZE HAZAFELÉ A KOCSIT, ÉS VELE EGYÜTT AZT A HÜLYE FEJEMET IS.

AZ ÚT HOL ÖSSZEMEGY, HOL KISZÉLESEDIK, MINDEN AUTÓ HATALMAS ÉS TÚL KÖZEL VAN.

AMI ÁLL, AZT ÚGY LÁTOM, HOGY MEGY.

TOTÁLKÁR VAN A HÜLYE FEJEMBEN :(

JA, ÉS A SZAGOK IS ISTENI FINCSIK MEGINT :(


Hát, valami ilyesmi.


De olyan is volt, hogy késes gyilkost hallucináltam, aki meg akart ölni.

2010. máj. 15. 14:56
Hallucináció? Konkrétan az milyen?
119. border05 (válaszként erre: 118. - 9b10f3d7ff)
2010. máj. 14. 21:50

Így van, Enissa, egyetértek veled.


Nem mindegyikünknek sikerül a gyogyi mentes élet.

Én már annak is örülök, ha a gyogyijaim jól vannak beállítva, és nem hallucinálok folyamatosan.

Akinek még nem volt, el sem tudja képzelni, hogy milyen rossz .(

Neked van valami diagod?

118. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 116. - Marduk)
2010. máj. 14. 21:30

Szia Marduk!

Jó lenne ha a betegség úgy működne, hogy leteszük a gyógyszert és vége...de sajnos sok embernél ez nem működik. Szerencséd van a Seduxen egy enyhe nyugtató, egyeseknél a görcsök oldására is használják. Nem szabad a betegségeket egy kalap alá venni, hiszen nem egyformák,és nem szabad arra sem ösztökélni senkit hagyja el a gyógyszerét, főleg akkor nem, ha az ember nem ért hozzá szakmailag.

Örülök, hogy Neked rendeződött az életed, de bármilyen tanáccsal nagyon kell vigyázni, még akkor is ha biztos vagyok benne őszintén úgy gondolod ez ennyire egyszerű. Sajnos nem.

117. border05 (válaszként erre: 116. - Marduk)
2010. máj. 14. 20:57

Szia Marduk!


Konkrétan mi a diagnózisod?

116. marduk
2010. máj. 14. 17:23
Nekem is azt mondta az orvosom,hogy amíg élek szednem kell a seduxent,ez dühkitöréseimre kaptam és amikor megakartam halni egyszerre szedtem be a20db.ez évekig keserítette az életemet ám azt,hogy még élek szednem kell a gyszrt azt mondtam magamnak megmutatom,hogy nem így lesz.Ennek 20éve és egy szem nyugtatót nem szedek és nyugodt vagyok.Tudom mi az amikor az ember magát jó feltudja hergelni,és az a rengeteg elvárás a család tagjaimmal szemben a férjem ivott és rosszul kezeltem a helyzetet,dühöngtem Ezt mind feldolgozni nem semmi de ha nem így éreztem volna nem lett volna testi fájdalom a tehetetlenségemtől.Ezért írtam gondold meg mire hogyan reagálsz a nyugtatok egyre erősebek lesznek és a tudatod elfelejti az életed szép pillanatait is.Olvasd hogyan relaxálhatsz,hogy elérd a nyugalmad középpontját.És közben azt is tudnod kell az érzelmeidért senki más nem felelős csak Te.Magadon kell segítened
115. border05 (válaszként erre: 111. - Manul)
2010. máj. 14. 08:08

Tudod, nekem muszáj gyogykat szednem, mert 2 alapbetegségem van, amik önmagukban sem egyszerűek, bennem meg keveredik a kettő.

Bipoláris affektív zavarom, és borderline személyiségzavarom van.

Sokszor próbáltam elhagyni a gyogyikat, de mindig rosszabb lett minden, mint előtte volt.

Sokszor megmondták az orvosok, hogy vegyem végre tudomásul, hogy egész életemben gyogyikat kell szednem.

Gyogyik hiányában öngyi késztetések, bekattanások, végletes és pusztító bepörgések, totális szétcsúszás, folyamatos hallucinálás van nekem.

A bepörgés, és a szétcsúszás így is előfordul.

Meg a hallucinációimra a gyogyim csak most kezd beállni.

Eddig folyamatosan hallucináltam.

Sajnos évekbe telt, mire megtalálták nekem a megfelelő gyogyi kombinációt.

Mondta is az orvos, hogy 4 különféle gyogyit nem egyszerű összehangolni.

Ezeket szedem most: Floxet (SSRI), Lamolep (hangulatstabilizáló), Ketilept (antipszichotikum), Frontin (nyugi gyogyi).

114. vica009 (válaszként erre: 113. - Matica)
2010. máj. 13. 23:53
Nagyon okosan mondtad ezt!Ennél jobban már nem is lehetett volna megfogalmazni.
113. Matica (válaszként erre: 112. - Border05)
2010. máj. 13. 23:19

Sajnos a démonok nem tágítanak olyan könnyen, de erőt kell venni magadon, hogy ellentmondj. A gyógyszer csak időleges megoldás. Nem azt mondom, hogy nem jó, mert kell, bár én nem szedtem csak nyugibogyót, azt is hamar elhagytam, mert nem bírtam, de építkezni kell felfele. Kapaszkodni minde kicsi jóba.


Kívánom, hogy légy jobban.

112. border05 (válaszként erre: 111. - Manul)
2010. máj. 13. 21:32

Igen, aki nincs benne, az nem tudja elképzelni, megérteni.

Egy darabig haragudtam ezért a családomra, hogy vagy egyáltalán nem értenek meg, vagy félreértenek.

Aztán belegondoltam, hogy lehet, ha nem lennék benne, én sem érteném meg magam.

Néha még így sem.:(

Az a baj, hogy néha én is szét vagyok csúszva rendesen. és akkor nem tudok segíteni.

Meg mostanában újra elkezdtem egyfolytában hallucinálni, és sajnos azzal vagyok elfoglalva.

Hétfőn felhívtam az orvost, azt mondta, + 100 mg Ketilept.

Tegnap óta nem hallucinálok, remélem, most már nyugi lesz hosszabb távon is.

111. manul (válaszként erre: 109. - Border05)
2010. máj. 13. 14:48

Szia!

Sok kitartást és erőt kívánok Neked,és nem csak a Te érdekedben hanem azokéban is akiken segítesz.Igazából szerintem aki nem volt ilyen helyzetben az el sem tudja képzelni,hogy mi játszódik le bennetek,így csak egy sorstárs tud megfelelő támaszt nyújtani.

110. a7cc68ff82 (válaszként erre: 155. - Marduk)
2010. máj. 13. 14:31
100%-osan képtelenség ellenőrzés alatt tartani a gondolatokat, de azt értem, az ártókban nem kell sokáig és nagyon elmerülni.
2010. máj. 12. 21:41

Szia Manul!


Most olvastam el a cikkedet.

Igen, igazad van.

Soha nem tudhatjuk, hogy a másikban mi van.

Aki tényleg elhatározza az öngyit, az nem beszél róla.

De gondolom, hogy lehetnek figyelmeztető jelek.

Egyszer majdnem nekem is sikerült 100 szem Xanax-szal.

Mire a kórházba kerültem, a 75 %-a fel volt szívódva

De biztos nem véletlen, hogy túléltem.

Az egy nagyon rossz időszaka volt az életemnek.

Érdekes, mostanában, hogy rosszabb lett a betegségem, eszemben sincs kinyírni magamat.

Szeretek segíteni a sorstársaimnak, amikor nekik segítek, a saját bajomról is elterelem a figyelmemet.

Sajnos nagyon félek attól, nehogy egyszer valamelyik barátom megtegye.

A mi köreinkben ez előfordul sajnos.

108. blackphoenix (válaszként erre: 105. - 9eccfd769f)
2010. máj. 7. 07:40
Hát szerintem is fölösleges győzködnünk egymást, mert mind a ketten máshogy képzeljük el azt, ami a halál után vár az emberre. Bár azért a legfontosabb dologban egyezik a véleményünk.
107. blackphoenix (válaszként erre: 102. - Vica009)
2010. máj. 7. 07:37
Klassz, ezt én is kipróbálom:) Jól fog jönni így vizsgaidőszakbanXD
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook