Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tegyek depresszió és magány ellen ? Munkán kívül senkivel sem találkozom, nincs senkim itt és kis faluban élek (külföld). fórum

Mit tegyek depresszió és magány ellen ? Munkán kívül senkivel sem találkozom, nincs senkim itt és kis faluban élek (külföld). (beszélgetős fórum)

1 2
2022. jan. 17. 23:07

Igen, ez a megfelelő 2 szó jellemzi ezt a helyet, most eszembe jutott: ingerszegény környezet.

Itt nincs hétvégi suli, néztem már. Ezen a környéken edzés sincs. Azért vettem itthonra hozzá mindent.

Próbálok gyűjteni önerőre, idén talán lesz annyim és inkább lakást veszek, nem albérletbe távozom innen. Addig csak nem fogok itt megőrülni.

2022. jan. 14. 21:59
Valóban valami edzés jó lenne, vagy valami kurzus, ahol tanulhatsz valamit. Ilyen helyeken mindig lehet ismerkedni. Hosszabb távon tényleg próbálkozhatnál azzal, hogy nagyobb helyre költözz, mert ott biztosan több inger érne téged és a kutyát.
36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Birebora)
2022. jan. 14. 21:47
Szoktunk néha beszélgetni, de kis létszámú munkahely, többnyire férfiak dolgoznak itt.
35. birebora (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 12. 16:23

Milyen munkahely az, ahol akkora a szigor?

Én örülök ha van pár óra csend körülöttem:)

34. gabbbicica (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 12. 06:11

igen, csak azért írtam, mert én is voltam hasonló helyzetben, amikor Budapestre költöztem. Hogy alapvetően akiknek voltak barátaik, családjaik, azoknak nem nagyon, vagy nagyon ritkán fért bele az idejébe/kedvébe egy idegen.


Esetleg kipróbálhatod, ha nem gond a 45 perc és a benzin, hogy elmész a városban azokra a programokra, amitől azt várod, hogy jobb legyen. És csak akkor borítod a melót, lakást, ha úgy látod, tényleg van értelme.

33. Hattori (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 12. 00:01
Ismerkedj neten.
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Gabbbicica)
2022. jan. 11. 22:56
Neked van gyereked, biztos másabb. Úgy nincs akkora magány. Más az életed. Nekem is jó a csend és nyugalom ,de nem tartósan ,mindennaposan. Túl sokat vagyok magamban és a gondolkodok, ami sokszor többet árt, mint használ és depresszióhoz vezet.
2022. jan. 11. 21:41

Ha talalsz melot, lakast a nagyobb varosban, koltozz.


De azert necsak ettol vard a csodat.


Magambol kiindulva pl nekem nincs is igenyem uj emberekre 😶😶


Dolgozok 8 orat, reggel-delutan rohanok oviba/bolcsibe, tartom a kapcsolatot a pár baratommal, csaladdal. Neha egy kis cseveges az ovis szulokkel vagy a jatszoteren es ha pl eljutok edzeni, orulok, hogy van vegre 1 ora, amikor senki se szol hozzam...


Nagyon szuk a keresztmetszet; amit keresel.

30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Birebora)
2022. jan. 11. 19:20

Soha nem kötött le , pedig gyermekkoromban a szülők mindig a tévét bújták. Egyik testvérem is nagyon nem szereti ,mint én. Másik az el van tévével meg nélküle is. Nem létfontosságú neki sem.

Munkahely sem egy beszélgetős hely, szigor van. Ezért érzem rosszul magam, mert úgymond folyamatosan szinte a saját gondolataimmal vagyok összezárva és nem ér más inger.

29. birebora (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 11. 16:36
Pedig néha nem rossz egy-egy műsort megnézni.
28. Hattori (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 11. 14:23
Kis településen is lehetnek értéskes emberek és nagyvárosban is lehet vki magányos.
2022. jan. 11. 14:04

Manapság a járvány miatt a társasági élet se úgy zajlik, mint régen. Sokkal többet vannak otthon az emberek. A gyaloglás, futás, biciklizés aktív pihenés, én egyedül is elindulok, ha erre vágyom.

Egy jó könyv pedig mindig kikapcsol, és persze emellett a házi munka is, ami egyfajta hasznos időtöltés.

Ha lenne társad, nem lennél magányos. Olyan sok társkereső van a neten. Próbálkozni kell.

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Hattori)
2022. jan. 11. 13:36
Azt tervezem ,hogy odaköltözök. Innen 45 perc a legközelebbi nagyobb település.
25. Hattori (válaszként erre: 22. - Alnisa)
2022. jan. 11. 11:59
Gondolom vabn valahol nagyobb település a közelben,át lehet oda is menni.
2022. jan. 11. 10:32
Nem az a baj, hogy itthon mem találom fel magam, hanem hogy nincs társasági életem. Kutyának is hiányzik. Aktív pihenés kapcsol ki ,nem a tévé és hasonlók. Nincs is készülékem 15 éve..
23. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 11. 10:05

Gyk-n is javasolták már: válts! Keress új munkát, egy másik helyen.

Ismerkedj. Neten is 2 kattintás megtalálni az adott lakóhelyeden vagy a közelben lévő magyar kis közösséget akik összejárnak..

Az a baj, hogy konkrétan arra vársz, hogy valaki becsengessen hozzád és kirángasson ebből a helyzetből.

Sosem fogom megérteni ezt a felfogást: csak mert egy kapcsolat nem működött még nem kell lemondani egy másikról. Nincs 2 egyforma ember, se kapcsolat.

Neked kell lépni a változás felé.

22. Alnisa (válaszként erre: 20. - Hattori)
2022. jan. 11. 08:25

Legalább az első hozzászólást olvasnád el.....

Legalább az első 2 mondatot....

2022. jan. 11. 06:11

Elhiszem, hogy nem könnyű neked odakint egyedül. De ne beszéld be magadnak, hogy neked semmi se sikerül, nem megy.

Van munkád, van hol lakjál. Foglald el magad, amennyire csak tudod. Sétálj sokat, olvass, hallgass zenét, tévézz. Beszélgess a helyiekkel. Előbb- utóbb könnyebb lesz, hidd el. Tegyél magadért, hogy jobban érezd magad. Máshol se lenne könnyebb barátokra lelni szerintem. Ez külföldön sosem egyszerű.

20. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 11. 00:41
Vegyel kutyat, menj el veke setalni, meglasd egybol lesz tarsasagod.
19. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 10. 23:34
Hát, Nekem elképzelhetetlen, de biztos úgy van ahogy írod.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - 5d8fd6c5cb)
2022. jan. 10. 23:30
Mellette lakom a faluban. Itt fejlámpa kell a kutyasétáltatáshoz, olyan sötét van és egy lélek sincs az utcán.
17. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 10. 23:22

egy szép turistahely számomra nem kihalt vidék.

írj rám, én nem tudok, ha akarsz beszélgethetünk.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - 5d8fd6c5cb)
2022. jan. 10. 23:18
Nem Ausztriával van bajom ,hanem ezzel a környezettel.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - 5d8fd6c5cb)
2022. jan. 10. 23:17
Innen amúgy mindenki csak menekül, aki teheti. Helyiek is, főleg a fiatalok. Szép turista hely ,de ez a falu mégüresebb. Helyi nő is mondta hétvégén, hogy miért nem megyek el innen , mert tudnék ismerkedni rendes városban és több a lehetőség is. Mentem kisegíteni dolgozni ,aztán ezzel fogadott reggel. Mintha a gondolataimban olvasott volna,mert odafelé pont ilyesmin gondolkodtam. 😀
14. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 10. 22:54

kutyával kis faluból jókat lehet kutyagolni.

az osztrákok kedvesek, barátságosak, beszélgetősek.

Nem is értelek, nekem anno ilyen bajom egy percig sem volt.

soha nem volt honvágyam, az élet minden nap új élményeket sodor eléd, csak nyitottnak kell lenned rá..-)


Igaz, én csak 10 napot éltem Ausztriában..-)

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - 5d8fd6c5cb)
2022. jan. 10. 22:48

Egyedül a semmi közepén nem jó ám.

Mielőtt együtt lettem volna az előző párommal, voltak barátaim, tudtam kikkel néha találkozni és mivel Magyarországon éltem, bármikor találkozhattam családdal. Miután kijöttem utána, egyre jobban maradtam egyedül és csak az ő elcseszett életét kellett néznem. Annyival jobb ,hogy ő már nincs ,nem húz vissza a semmibe. Társaság nélkül extrém rossz. Nem f.z kell ,hanem barátok..

12. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 10. 22:40

Ausztria az egyik legélhetőbb ország...

Nyitott és barátságos a társadalma, a nyelv nem nehéz, autóval meg minden csak egy ugrásra van.

sorry, de nem tudom beleélni magam a problémádba.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - 5d8fd6c5cb)
2022. jan. 10. 22:36

Ausztria.

Nem lenne rossz itt , ha lenne életem a munkán és a háztartáson kívül. Még egy nyugdíjasnak is jobb ,mert van vagy volt valaha családja..

10. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 10. 22:28

Melyik országban élsz és dolgozol?

nehéz így a látatlanban ötletet adni.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Gabbbicica)
2022. jan. 10. 22:12

Ezek a kérdéseim nekem is.

Talán valami edzésre járnék, találkoznék több kutyással és van kutyafuttató is, meg agility, ahova vinném a kutyámat. Társaságkedvelő és amióta csak magunk vagyunk, nem olyan aktív, mint amikor például húgomék voltak itt. Akkor látszott, hogy boldog , volt beszélgetés. Most sokkal többet fekszik. Hiába beszélek hozzá, az nem olyan ,mint amikor talalkozunk valakivel.

Nem tudom , hogy ott hol lehetne ismerkedni nekem..

35 vagyok

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook