Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depresszió fórum

Depresszió (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Depresszió

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2020. márc. 28. 07:25
Sajnos én 4 évente depressziós vagyok.
1103. Stefi2
2019. júl. 16. 18:13
Amíg valaki válaszol,még hozzáteszem,az is érdekelne,kinek mi volt az a pillanat,amikor rájött és eldöntötte,h.segítséget kell kérnie,és kinek mi volt az a pillanat,amikor már tudta,h.kigyógyult az egészből?
1102. Stefi2
2019. júl. 16. 17:58

Nagyon sajnálom azokat,akik pánikbetegek,az lehet a legrosszabb,mert mások elmondásából tudom,milyen rettenetes tünetekkel,rohamokkal jár.nekem ez nincs(egyelőre),csak ez a szerintem közepes szintű depresszió,ez is van írva a leletemre,amit a pszichiáter írt.Ez azt jelenti,h.el tudom látni a munkámat,nem szívesen de bemegyek zsúfoltabb helyekre,pl.vásárolni,postára,srb.,de közben nem vagyok túl jól.

Vannak jobb,és rosszabb napjaim.Érdekel a betegségemmel kapcsolatban minden,mindennek utánaolvasok.Bár még szedem nagyon kis adagban a gyógyszert,mindenkinek azt tudom mondani,h.alapvetően hiszek benne,h.ebből is ki lehet jönni,viszont ez mindenkinél máshogy,és máskor következik be,ugyanúgy,mint ahogy máshogy,és máskor kezdődött.ennek ellenére kíváncsi vagyok mindenki véleményére.

1101. Stefi2
2019. júl. 16. 17:47

Sziasztok,él még ez a fórum?

Most regisztráltam,de már előtte is sokszor beleolvastam,mert engem is érint a depresszió.

Nagyon elcsodálkoztam,milyen sokan vannak így,főleg nők..a gyógyszerekről meg hatásaikról is végigolvastam sokak hozzászólását,kíváncsi voltam/vagyok,kinek hogy sikerül a leszokás.Van vkinek scippa/medazepam kombóval kapcsolatban tapasztalata?ezeket szedem,egy éve,de már az elején is csak elég kis adagban,most már csak reggel szedek egy negyedet(felének a felét)mindkettőből,és míg szabin vagyok,jó lenne elhagyni teljesen,de kicsit félek,h.sikerül-e.köszi,ha valaki válaszol!!!!!

2019. márc. 29. 22:01

Sziasztok Heni vagyok 25 éves.

2015-ben elvesztettem sajnos az anyukámat stroke miatt ami teljesen össze tört. Azóta sokszor sírtam miatta. 2018ban a háziorvosom kitöltetett velem egy tesztet amiből megállapította hogy depressziós vagyok de nem kicsit hanem nagyon de öngyilkos nem akartam lenni és nem is akarok. Felirat nekem egy antidepresszánst amit persze nem akartam szedni mert tudtam hogy függőséget okoz de nem csak ezért nem akartam szedni. Azóta sokszor voltam dokinál mert nem éreztem jól magam. Legutóbb elküldöt ideg gyógyászatra de ott nem nagyon vizsgálták meg de már kaptam egy gyógyszert ( betagen 24mg) amitől nem fogok szédülni. Mostanában ha valami új gyógyszert kapok amit nem ismerek nem merem bevenni mert attól tartok hogy szarul leszek. Tegnap hazza küldtek a munkahelyemről mert olyan szinten görcsölt a hasam hogy alig tudtam menni. Ma elmentem dokihoz elmondtam hogy mi a bajom erre ő ez a PÁNIKBETEGSÉG nagy nehezek kikönyörögtem hogy mérjen vérnyomást közben a labort is kértem hogy csináljuk. A vérnyomásom 110 volt mint múltkor is amikor a dokinál voltam de ő erre semmit nem mondott. Az elött egy kávét is ittam.

Ma egésznap fájt a fejem meg hányingerem van, ég a gyomrom, szúrt a hasamnál.

Mostanában eléggé feszült vagyok észre vettem magamon hogy vakarozok vagy épen a számát rágom, ami biztos az idegességtől meg a stressztől van. Az esték a legrosszabbak mert nagyon nehezen alszok el hiába iszok nyugi teát. Próbálom sokszor elfoglalni magam de kB semmi nem köt le rendesen. Lehet hogy ez tényleg a Pánikbetegség de attól még ki kellene rendesen kivizsgáltatnia főleg ha én kérem. Mi van ha tényleg van valami de ő csak erre fogja. Volt vagy van valaki esetleg aki ebben tapasztalt mert én már beleőrülök mert nem tudom hogy mit csináljak hogy jobban legyek. Elküldtek pszichológushoz hogy valami terápián kellene részt vennem. De áprilisban el fogok menni egy teljes körü kivizsgálásra magánklinikára ami nem olcsó de az egészségem többet ér. Aki vesztett el valakit hogy lett jobban? És valaki volt itt pánikbeteg ő hogy gyógyult ki kérlek segítsetek...

1099. Guruljka (válaszként erre: 1098. - Dd9dec5381)
2019. márc. 23. 09:29

Nem tudom, máshova tettünk már termékeket. Igaz, inkább általános leírást.

De az összetevők és a súgásom nyomán szerintem egyértelműen azt fogja megtalálni, amely terméket ajánlod.

1098. dd9dec5381 (válaszként erre: 1097. - Guruljka)
2019. márc. 23. 09:03
Nyilván meg lehet találni, de a terméket nem rakhatom be ide. Vagy igen?
1097. Guruljka
2019. márc. 23. 08:45

Én megtaláltam, az összetevőit beírtam a keresőbe. :D

Én a YiYa-nál készülök rendelni egyebet is.

1096. dd9dec5381 (válaszként erre: 1095. - Ritarita70)
2019. márc. 23. 08:42
Kuldom priviben, ide nem irhatom ki.
1095. Ritarita70 (válaszként erre: 1086. - Dd9dec5381)
2019. márc. 22. 23:42
Szia hol kapható ez a komplexed? Nagyon érdekel! Mellékhatások vannak nàlam a gysz.eimtől ezért kérdem Fontos lenne nekem köszönöm
1094. Amina93 (válaszként erre: 1093. - Guruljka)
2018. szept. 21. 09:33
Jo kis könyv lehet,en is elolvasnám ☺
1093. Guruljka
2018. szept. 20. 11:52

Azt figyeltem meg, hogy aki valaha is benne volt a depresszióban, az nem mondja depinek.

Aki megúszta a "szélével", azaz kicsit belemerül a mindenkinél előadódó kis szorongásba, rosszkedvbe, az depiként emlegeti, pedig az igazi depresszió komoly ellenfél.

Tegnap vettem meg ezt a könyvet. Biztosan lassan haladok majd vele. Rossz emlékeket ébreszt, de remek a stílusa.

[link]

1092. szőkelédi (válaszként erre: 1090. - Havasi_gyopár)
2018. szept. 6. 21:50
Szia! Ennek igazán örülök,végre jó hírrel is szolgál valaki . Szerintem te egy talpraesett csaj vagy ,akinek ennyi terve van . Egy depressziós embernek semmije nincs . Kívánom,hogy minél hamarabb mássz ki ebből ,és sosem tudd meg mi az a depresszió.😊😉
1091. dd9dec5381 (válaszként erre: 1090. - Havasi_gyopár)
2018. szept. 6. 18:16

Örülök hogy nincs depi.

Így éreztem én is veled kapcsolatban. :)

Ügyesen, rendben leszel.

2018. szept. 6. 17:28

Sziasztok!


Most jövök a pszichológustól, aki azt mondta, hogy nem vagyok depressziós. A beszélgetés során (ahogy magamat is hallgattam közben) elég egyértelműen kiderült, hogy nem vagyok a helyemen a munkámban és nem találom az életutam. Emellé életközépi válság is társul- a nőci szerint.

Felsoroltatott velem 4 szakmát, amit szívem szerint csinálnék, amiben kiteljesedhetnék- és bíztatott, ha elindulok ebbe az irányba, akkor a többi problémám is meg fog oldódni. :) nyilván tudom, kemény munka lesz! De összességében segített. Már ettől jobban érzem magam. Gyógyszert nem ajánlott, maximum magnézium, D-vitamin és gyógyteák szorongásra.

1089. szőkelédi (válaszként erre: 1088. - Dd9dec5381)
2018. szept. 4. 09:58
Az a jó ha nem kell szedni , én sem szedem csak ha nagyon kell.Pedig igazán lehetne minden happyyyy :D Ez a komplex termék hol szerezhető be ? Nem nagyon hiszek bennük ,csak ha hallottam véleményt róluk, a facebookos kommenteknek nem hiszek ,de ha neked jó lehet hogy nekem is .Köszönöm !
1088. dd9dec5381 (válaszként erre: 1087. - Szőkelédi)
2018. szept. 4. 08:41

Szívesen. :)

Muszaj ha nem akarok gyógyszeren élni. Van rivom vész esetére, alvászavarra kaptam, de olyan rémalmokat csinál, hogy hagytam a fenébe. Szorongásra elég jó, de karácsony óta nem kellett hozzányúlnom. Ami persze nem azt jelenti, hogy minden sunshine, sőt, de igyekszem kézben tartani.

1087. szőkelédi (válaszként erre: 1086. - Dd9dec5381)
2018. szept. 3. 16:12
Szent Kajafàs te is adagolod rendesen 😁 nekem vitamin b komplex magnézium ,omega 3,C vitamin az adag. Jah és macska gyökér. Hát nem dicsekedhetek milyen jó. Ha utazom rivonak a fele. Köszi a választ!
1086. dd9dec5381 (válaszként erre: 1085. - Szőkelédi)
2018. szept. 3. 14:50

Huhh hol kezdjem :))

Ami szerintem a legjobban bejott, az egy komplex termék : rozsagyoker,sziberiai ginseng,schisandra,hernyogomba kivonat, Szent bazsalikom kivonat. A vegetativ idegrendszerem taccson volt, ráadásul most egy eleg nehéz korszakomat élem, de jobban viselem mint előtte. Nincs kibirhatatlan szorongás, és a bipolt is karban tartja (nem enged nagyon melyre süllyedni, sem pörögni). Altalanossagban jobb a pszichés és mentális állapotom. És nem placebo, mert egy hétig nem szedtem, és jelentős volt a visszaesés :(

De megy mellette az emelt magnezium es lecitin is, illetve msm.

1085. szőkelédi (válaszként erre: 1081. - Dd9dec5381)
2018. szept. 3. 14:39
Megkérdeztem,hogy mit szedsz ? Egy marék bogyó a napi adagom,de nem sokat ér. 😏
1084. szőkelédi (válaszként erre: 1080. - Havasi_gyopár)
2018. szept. 3. 14:37
Inkább az én véleményem figyelembe se vedd 😁nekem lenne mit tanulnom tőled. Szeretném ha ilyen nyitott , energikus lennék mint te .
1083. dd9dec5381 (válaszként erre: 1082. - Havasi_gyopár)
2018. szept. 3. 13:53

Teljesen "egészségesnek" érzem a szomorúsagodat stb. ha mondhatok ilyet. Erős, okos csajszinak tűnsz, csak kell egy kis önbizalom tunning és egy új csapásirány.

Tapasztalatból mondom, szemléletmód - váltással és kellő türelemmel szebb életed lehet, mint ami eddig volt. :)

1082. Havasi_gyopár (válaszként erre: 1081. - Dd9dec5381)
2018. szept. 3. 13:42

Nálam is bizonyos élethelyzetek, történések után jön ki erősebben. Most 4 hete pl. egy röpke "kapcsolat", társkeresőről, ami nem sült el jól, utána még vergődtünk 1-2 hétig levélben meg telefonon, mire végleg le tudtam zárni. De előtte iroda költöztetés, amiben nem volt segítségem, az nagyon sok volt, plusz a felelősség a saját cégünkért, hogy mindig itt kell lenni készenlétben, ráadásul nem is ez az életcélom és abszolút nem motivál a munka :( ez így túl sok volt nekem.

Tavaly meg ugye a válásom. Az is odavágott rendesen.

És közben a para, hogy úristen, lecsúszok a gyerekről, semmit sem értem el eddigi életemben, stb.stb.

Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz a pszichológusnál. Terápiát nem, csak egy alkalmat tudott vállalni, mert nagyon be van táblázva, de abban bízom, hogy a segítségével tisztábban látom majd a helyzetet és megadja a kezdő lökést.

A családomra mindenben számíthatok, de nem igazán tudnak segíteni. Hiába "vígasztalnak" :-S meg aztán unom is a panaszkodást.

1081. dd9dec5381 (válaszként erre: 1079. - Havasi_gyopár)
2018. szept. 3. 13:22

Helytállóak a megállapításaid, és ügyesen kezdtél neki az onsegitesnek. :)

Nálam összetettebb a helyzet, mert egyfelől öröklött a bipol es a szorongás, másrészt egyes életesemenyek is súlyosbítottak. Épp az agyi kémia miatt szedek táplálékkiegeszitoket, mert hiába a pozitív mantra és relaxáció stb. ha a szerotonin szint a pincébe esik le reggelre.

Ha valaki, en hallgattam eleget a szedd magad össze, és mi bajod lehet cseszteteseket. Nem is vertem nagy dobra a nyavalyáimat, csak közeli barátok tudják, de még előttük is sokszor eljatszom hogy jól vagyok. Megvan mindenkinek a maga baja, nem terhelnem vele őket. Azonban van pár sorstars-ismerosom, az azért sokat segít.

1080. Havasi_gyopár (válaszként erre: 1078. - Szőkelédi)
2018. szept. 3. 13:11

Szervi bajom nincs, teljesen egészséges vagyok, testileg.

A mindennapokban vannak jobb pillanatok, de előbb-utóbb mindig gyötörni kezdem magam, hogy mások mennyivel szebbek/jobbak/okosabbak/ boldogabbak/ sikeresebbek, tehát az életemet érzem egy nagy nullának.

Sajnos, sok a lelki sérült, tényleg!

Gondolkodom, hogy elköltözzek? Váltsak munkahelyet? Tanuljak? Kezdjek karitatív tevékenységet? Vagy spirituális/ önismereti úton induljak? Mi segítene? Nektek mi segít, hogy jobb legyen?

1079. Havasi_gyopár (válaszként erre: 1077. - Szőkelédi)
2018. szept. 3. 13:07

Köszi a bíztatást!

Én is próbálkozom a negatív gondolatokat pozitívra cserélni, de valahogy a lehúzó gondolatok mindig erősebbek :(

nehéz eldönteni, hogy tényleg betegségről van-e szó, mert ugye azokat kémiai folyamatok okozzák az agyban, tehát arra nem az a megoldás, hogy pozitívan kezdek gondolkodni, nem olyan egyszerű... arra gyógyszer kell. Figyelem magamon ezt az egészet, ami most kb. 4 hete tart és megállapítottam, hogy 1. egyedül a 4 fal között a legrosszabb (most minden barátot és ismerőst "előszedek" és minden programra elmegyek, akkor kikapcsol az agyam) 2. periodikus, vannak nagyon rossz és kevésbé rossz pillanatok, akár percről-percre változik 3. ha lefoglalom magam értelmesen, sokkal jobb :) ezek a nagy megállapításaim! :D

1078. szőkelédi (válaszként erre: 1073. - Havasi_gyopár)
2018. szept. 3. 13:01
Meg aztán ,ha körül nèzel ebben a világban,egyre több az ilyen "beteg"ember .Van akit képes lehúzni mások szomorúsága, betegsége, nyomora. Talán mi jobban át tudjuk élni mások helyzetét,ezért rossz nekünk is. Gyengébb emberek vagyunk,de nem is biztos ,hogy ez a mi hibánk. Esetleg valami szervi bajod nincs? Mert néha az is okoz ilyen állapotot. Kívánom ,hogy oldódjon meg a problémád!
1077. szőkelédi (válaszként erre: 1073. - Havasi_gyopár)
2018. szept. 3. 12:54
Más szemszögből kell nézni a dolgokat. Nekem is ezt mondják 😁 legyél laza, pozitívan állj hozzá stb. De azt még senki sem tudta megmondani,hogyan ? Ha egy belső erő lehúz,nagyon keményen kell dolgozni azon,hogy pozitív legyél. Erre kevés ember képes, erősek, kitartóak. Rólam sem mondaná meg senki ,hogy milyen pocsék helyzetben vagyok. Talán így védekezek ,hogy mást mutatok. Azért még fiatal vagy ,ne csüggedj. Mindig azt mondom ,ennyi rossz után már csak jó jöhet! 😊
1076. Havasi_gyopár (válaszként erre: 1075. - Dd9dec5381)
2018. szept. 3. 12:11

A legzavaróbb gondolat, hogy kívülről úgy tűnhet, jó dolgomban nem tudom, mi bajom van! Mert ugye (relatíve) fiatal vagyok, egészséges, látszólag mindenem megvan, nincs gyerek egy tönkrement házasságból, élnek a szüleim, mindenki rendben van, én mégis mindent borúsan látok.

Itt ülök a munkahelyen, ezer dolgom lenne, de képtelen vagyok nekikezdeni. :(

1075. dd9dec5381 (válaszként erre: 1074. - Havasi_gyopár)
2018. szept. 3. 11:58
A szakember segít, meglásd. Arccal a megfelelő irányba állít. Sok erőt!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook