Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depresszió fórum

Depresszió (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Depresszió

25. 7e433abb8e (válaszként erre: 23. - Mákosguba)
2006. máj. 28. 14:07
mit szeretnél?
24. 4726e582cf (válaszként erre: 23. - Mákosguba)
2006. máj. 28. 14:04
Ahogy érzed...
2006. máj. 28. 14:02

" kérdezze meg önmagától: Merem-ke kifejezni, kinyilvánítani érzelmeimet, tudok-e sírni?


évek óta nem


• Képes- e elengedni vagy netán "visszafogja" magát? Ha igen, miért?


visszafogom, mert kell


• Elnyomja-e önmagát (hogyn és miért)?


folyamatosan


• Azt teszi-e, amit valóban tenni szeretne, vagy azt, amiről úgy véli, hogy tennie kell, hiszen mások elvárják Öntől?


mindig az utóbbi


• Megvan az az érzése, hogy valóban él?


soha nem is volt


• Büszke önmagára? Vállalja önmagát?


némelykor igen


• Örül annak, hogy ilyen?


nagyon nem


• Tényleg a saját életét éli?


évtizedek óta nem


• Érdemesnek érzi magát arra, hogy szép dolgokat éljen át?


egyértelmű nem


• Képes-e lazítani, valóban élvezni az élett?


sajnos nem


De legalább őszinte vagyok.

22. 4726e582cf (válaszként erre: 21. - Mákosguba)
2006. máj. 28. 13:56

Ez így van.

Érdemes a cikket végigolvasni, hiszen a megfejtés is benne van. Csak Te segíthetsz magadon, bogyó ide vagy oda, orvos ide vagy oda.

21. mákosguba (válaszként erre: 18. - Mociscsaj)
2006. máj. 28. 13:35

", de az hogy az erintett szemely leszoljuk, lustanak tartjuk esetleg, vagy azt mondjuk hogy "szedje ossze magat", az semmikeppen nem segitseg. "


Köszönöm, mociscsaj! :)


Angela9: dettó, nem tudok relaxálni soha. Nekem endogént diagnosztizáltak, és még valami speciális kif. volt, de nem emlékszem.

20. 4726e582cf (válaszként erre: 17. - Angela9)
2006. máj. 28. 13:02
Hm, ilyenről nem hallottam, de a könyv szerint sok féle van.
19. 4726e582cf (válaszként erre: 18. - Mociscsaj)
2006. máj. 28. 13:01
Köszi mociscsaj! :D
2006. máj. 28. 12:57

Nem akarok ugralni itt, de en is pszichologus vagyok... amit en tudok a depressziorol az az, hogy a beteget hibaztatni nem eppen constructive.

Nem azt mondom, hogy arra kell biztatni, hogy ne csinaljon semmit, csak sajnalja magat, de a kezelesnek tobb oldalunak kell lenni.

En nem vagyok gyogyszer parti kifejezetten (pszichologusok nem irnak fel gyogyszert egyebkent sem), de bizonyos esetekben a depresszio organikus eredeti (agy kemia).

Mindenkeppen a sokoldalu megkozelitese es felmerese majd kezelese a problemanak a leghatasosabb, de az hogy az erintett szemely leszoljuk, lustanak tartjuk esetleg, vagy azt mondjuk hogy "szedje ossze magat", az semmikeppen nem segitseg.

Udv mindenkinek

K

2006. máj. 28. 12:55

Köszi a cikket, van benne pár jó tipp, amit még nem hallottam.

Csak annyit, hogy az én depimet dystímiának hívják, és enyhének mondják. Ebből persze én semmit nem érzek, mert sz..ul vagyok, és nem tudom elképzelni, hogy még ettől is lehet vacakabbul lenni. Tehát ez orvosi katigória, mondjuk én soha nem akartam öngyilkos lenni.


És amit a cikk nem említ, nem letört, és nem bírok felkelni féle az enyém, hanem pont ellenkezőleg, pörgök, és nem tudok lazítani. Állandó a feszültség...nem tudok pihenni, ezért egyre nagyobb a feszültség, és ez egy ördögi kör.

16. mociscsaj (válaszként erre: 6. - 4726e582cf)
2006. máj. 28. 12:45
Koszi Fawkesgirl :-)
15. 7e433abb8e (válaszként erre: 14. - Droma)
2006. máj. 28. 12:25

LOL


:)))

sorry, de félreértjük egymást.

akkor beírom, én sem az enyhébb változatot "választottam" és kértem is segítséget, viszont a végén úgy éreztem, hogy mégsem kell, mert rájöttem talán már tartok ott, hogy egyedül is menne. saját akaraterőből.

nem vettem be a gyógyszereket.

mert meg tudtam lépni, és haladok vele és nagy ívben szarok és köpök azokra a dolgokra (bár fájdalmas) amitől úgy érzem anno oda jutottam ahova.

14. Droma
2006. máj. 28. 12:22

Nem egészen értem amit irtál!

De úgy értettem,hogy vannak enyhébb változatok is,és ezekből 1edül is ki lehet lábalni!

Én mondjuk nem az enyhébb változat voltam!És orvosi segitséggel sikerült kikerülnöm belőle!

Viszont ez személytől is függ!

Örülök h van akinek ez a téma is tud vicces lenni!

13. 7e433abb8e (válaszként erre: 12. - Droma)
2006. máj. 28. 12:16

:))))


(bocsi)

aki egyedül jön ki a depresszióból, tippek nélkül (hogy nem kért segítséget mit csináljon)

külön benyalok ;)


kérem az időpontot...és a jelentkezőket.

esküszöm :)

12. Droma
2006. máj. 28. 12:14
Szerintem is több fajta depresszió létezik,de mindből ki lehet lábalni!1edül is!
11. 4726e582cf (válaszként erre: 10. - 7e433abb8e)
2006. máj. 26. 01:14

jőlmegaszontad :D


a lényeg tényleg ezen van, segíts magadon, más nem tud.

2006. máj. 26. 00:48

A legfontosabb ugye: senki sem tud segíteni...ha TE nem akarsz magadon segíteni.

K. körforgás az egész.

2006. máj. 26. 00:46

Segítség:


-másoktól/más embertől

-segíts magadon...

2006. máj. 26. 00:44

csak néhány dolgot írok ide.

elolvastam a cikket. néhány részével én nem értek egyet, de ez nem azt jelenti, hogy nem lehet igaz...u.is több fajta depresszió létezik.


azt tudom, hogy általában melyek azok a dolgok, amelyek mindig fixek.

ha valakinek a gondolataiba befúrta magát "lehet, hogy depressziós vagyok...?" kezdjen el:


1. sport és tényleg annyi, amennyit kifulladásig bír az ember. teljes testi kiütés.

2. kreatív dolgot csinálni. olyat, aminek van kézzel fogható eredménye...pl. festés vagy bármi, amiben kis művészet van, de lehet az versírás...akármi, de legyen eredménye, ez nagyon fontos!

3. ne kezdj a miértekre választ keresni.

4. testi reakcióknál már komoly problémák vannak, értsd alvászavar, izzadás...ezek, segítséget kell kérni.

TUDNI KELL KÉRNI SEGÍTSÉGET. EHHEZ BÁTORSÁG KELL, ÉS NÉMI ALÁZAT.

Ha komoly a dolog segítség nélkül nem megy.

Ezt vegyétek komolyan.

7. 4726e582cf (válaszként erre: 4. - Mociscsaj)
2006. máj. 25. 12:41
Jah, amúgy ez a tankönyv, amiből tanultak...
2006. máj. 25. 12:40

A könyv szerzője: Kurt Tepperwein vagy valami ilyesmi


és a könyv címe, meg olyasmi, hogy mit árul el e betegséged?


Pontosan már nem emlékszik, mert régen vót az már :), azaz tavaly szeptember körül. Nem találta meg a könyvet. Remélem tudtam segíteni :)

5. 4726e582cf (válaszként erre: 4. - Mociscsaj)
2006. máj. 24. 15:59
Barátnőm tanul pszihológiát meg egyéb nyalánkságokat, ő küldte még múlt évben valamikor. Mert nyavajogtam, hogy biztosan depressziós vagyok, és biztos azért ilyen rossz minden. De aztán elolvasva rájöttem, hogy mégsenem :). De megkérdezem tőle, hogy honnan van, gondolom egyik tankönyvéből.
2006. máj. 24. 15:52

Fawkesgirl? Megtudhatnam hogy ezt a "szakirodalmat" honnan idezted?

Nagyon erdekelne.

Koszonom.

Klari

2006. máj. 24. 13:30
mákosguba! ide is válaszolhatsz ám. nem titokos amit írtál!
2006. máj. 24. 13:07

én azt hámoztam ki ebből,hogy a depressziós ember annyiras érdektelen,hogy már nem is akar semmiféle kapcsolatot teremteni a külvilággal,és még csak nem is hajlandó a problémáit elmondani másnak.

nos....akkor köszi a felvilágosítást, tudtam,hogy nekem van igazam,csak ezt már nem tudtam az illetőnek elmondani.....SZERENCSÉRE :)

2006. máj. 23. 12:33
A depresszió a legváltozatosabb formákban nyilatkozhat meg. A lehetséges változatok az ingergyengeségtől és enyhébb levertségtől kezdve a fáradtságon, alvászavaokon szorongáson, fejfájáson, étvágytalanságon, székrekedésen és testsúlycsökkenésen át egészen a teljes érdektelenségig terjednek. A depresszióra utaló tünetek komoly nehézségekbe ütközik a biztos diagnózis, sőt nemritkán egyáltalán nem ismerik fel.
Az orvostudomány a depresszió három alapvető típusát különbözteti meg, melyek a valóságban nem határolódnak el élesen egymástól.

Ugrás a teljes írásra: Depresszió

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook