Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Cypromix fogamzásgátló fórum

Cypromix fogamzásgátló (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
574. zuzuka1981 (válaszként erre: 573. - M-erika)
2011. márc. 22. 11:02

A csavar, végül ma felhívott egy gyógyszertár, hogy szereztek nekem nuvaringet:))

eléggé féltem ettől a gyógyszertől....

de azért köszi

573. m-erika
2011. márc. 22. 10:40
Szívesen!:)
572. zuzuka1981 (válaszként erre: 571. - M-erika)
2011. márc. 21. 19:41

most pirulok.....

köszi:))

571. m-erika
2011. márc. 21. 17:52
Ha szerdán kezded el szedni, akkor ha kiszámolod, a 21. nap kedd lesz. Kihagysz 7 napot, szerda, csüt, péntek, szombat, vasárnap, hétfő, kedd. És a 8. napon, szintén szerdán elkezded megint a csomagot. Tehát mindig ugyanazon a napon kezded el. Így érthető?:D:)
570. zuzuka1981 (válaszként erre: 569. - M-erika)
2011. márc. 21. 16:17

akkor nem értem mégse bocsi.:)))

szval mondjuk szerda beveszem az utolsót. kimarad. csüt, péntek, szombat vasárnap, hétfő kedd.és szerdán veszem be újra. vagy akkor nem?

569. m-erika (válaszként erre: 567. - Zuzuka1981)
2011. márc. 21. 15:32
7 marad ki, a 8.on kell kezdeni újra:) Hát nem tudom mikortól véd, nem mondta az orvos aki felírta? De én várnék azért min. 2 hetet.
568. Botsa (válaszként erre: 555. - Kisbanya14)
2011. márc. 21. 13:19

Szia!

Én egy levél Cypromixet szedtem be, most van gyógyszerszünetem, és nekem se jött meg a menzeszem! Holnap pedig megint el kéne kezdenem szedni a bogyót. A terhesség nálam is kizárt. Azért írtam, hogy megkérdezzem, hogy azóta mióta írtál van valami változás? Én libidóváltozást azt nem tapasztaltam, az előző bogyómnál sokkal rosszabb volt a helyzet.

567. zuzuka1981 (válaszként erre: 566. - M-erika)
2011. márc. 20. 19:01

köszönöm:)

akkor az nem is 8 nap:) az lenne még a kérdésem, hogy ha eddig nuvaring gyűrűt használtam, és most szerdán elkezdem a tabit akkor az mikortól véd?

566. m-erika (válaszként erre: 565. - Zuzuka1981)
2011. márc. 20. 13:05
Pontosan:)
2011. márc. 20. 12:56

ok, szóval ha mondjuk szerdán kezdem el szedni. Akkor szedem 21napig, kihagyok egy hetet, és úgyanúgy szerdán kezdem ujra. Jól értettem?

egyébként köszönöm....

564. m-erika (válaszként erre: 563. - Zuzuka1981)
2011. márc. 20. 12:48
Menstruáció 1-5. napján kell elkezdeni szedni a gyógyszert legelőször, utána meg ha elfogy akkor kihagysz 1 hetet, és a 8. napon kezded újra. Így mindig ugyanazon a napon fogod bevenni az 1. szemet.
2011. márc. 20. 12:03

Sziasztok!

Az a gondom, hogy jelenleg nem nagyon kapni nuvaringet, pedig azt használok, már jó ideje, de hiánycikk lett sajnos. Szóval akkor addig is tabletta. És az orvosom, -persze mindeféle vizsgálat nélkül ,- a cypromixet javasolta, mert pattanásos az arcom, és mert növekedik a szőrőm túlzottan, még az arcomon is...

nos a kérdésem a köv.

elvileg szerdán kéne feltennem az új gyűrűt, és akkor most szerdán kezdjem a tabit?

nem értem a 8. napot sem.

mert ugye a gyűrűnél úgy van, hogy az 1 hetes szünet után teszed fel a következőt. tehát ha szerdán kezdem a tabit, ki hagyok ugyanúgy 1 hetet, és ujra szerdán kezdem szedni ? mint a gyűrű? nem értem.

ne haragudjatok a sok buta kérdésért, de eléggé megvisel hogy nem jutok gyűrűhez.

köszi a válaszokat előre is

562. lillus09 (válaszként erre: 561. - Gabriella1985)
2011. márc. 15. 15:32
Jaj nagyon köszönöm Gabriella, h válaszoltál. Megnyugtattál kicsit. Azt kell mondjam, h együtt voltunk a párommal a menszeszem utáni első napon, tehát nem vártunk 7 napot, és nem is védekeztünk másként, meg előtte már 4-5 tabláttát ugye beszedtem, úgyhogy nem tudom hogy lesz, na meg cisztám is van, így még kisebb az esély teherbe esni. De amit meg szoktak mondani, h a menszesz elötti és utáni pár nap az viszonylag biztonságos, hát remélem ez tényleg így van. Minden esetre köszi a választ!!!
561. Gabriella1985 (válaszként erre: 559. - Lillus09)
2011. márc. 14. 23:04

Kedves Lillus09!


Velem már többször előfordult, hogy egy nappal később vettem be, de akkor én nem vettem be egy nap két tablettát, hanem rendesen folytattam és egy nappal így tovább szedtem, sőt én többször is szoktam így csinálni, ha valami miatt csúsztatnom kellett a menzeszt! Nekem eddig még nem lett tőle semmi bajom és terhes sem lettem és nem használtam semmilyen más védekezési módot sem! De biztos, ami biztos ne kövesd az én példám és 7 napon keresztül védekezz más módon, mert ki tudja másnál hogy működik a gyógyszer! Nálam eddig még nem volt probléma, de ez csak az én példám!

2011. márc. 13. 23:07
Várjatok, és azt elfelejtettem írni, h a 9. nap az péntekre esett, és nekem még csak ma, tehát vasárnap múlt el a menszeszem. Így vajon mi a felállás? Én már nagyon szeretnék együtt lenni a párommal, de vajon használjunk más védekezési módot? Ez a nagy kérdés....
2011. márc. 13. 22:56
Sziasztok! Válaszoljatok, kérlek titeket! Most kezdtem el szedni a cypromixből a 3. levelet. És az a 3.levélből az első szem gyógyszert nem az előző levél 21. tablettáját követő 8. napon vettem be (mert elfelejtettem), hanem a 9. napon reggel és még az nap este az az napi szemet. Helyes volt-e ez így? És most 7 napon keresztül más védekezési mód is kellenne? Vagy ajánlatos nőgyógyihoz menni? Köszi annak, aki válaszol előre is!!
2011. márc. 12. 16:14

Kedves Gabriella!


Én megpróbáltam és abbahagytam, mostmár nincs visszaút. Csütörtökön kellett vna bevennem az köv. levél első szemét. Most szombat van. A hasam görcsöl és vérzek. Nagyon rosszul vagyok, remélem neked könnyebb lesz az átállás. Nekem már muszáj volt abbahagynom.

557. Gabriella1985 (válaszként erre: 556. - Pittypang)
2011. márc. 11. 14:55

Kedves Pittypang!


Én már majdnem két éve szedem a cypromix tablettát, ugyanazok az észrevételeim a gyógyszerrel kapcsolatosan mint neked! Én már több mint 15 kg híztam miatta és nagyon zavar! Én úgy gondoltam, mivel a betegtájékoztatón az van, hogy bármikor abbahagyható, hogy a mostani levél beszedése után abbahagyom 1 hónapra próbaképpen! Mondjuk nekem elsősorban a rendszertelen menstruáció (volt hogy szinte kéthetente mentstruáltam) és szőrnövekedés miatt írták fel. Majdnem két év alatt ez rendbe is jött! Szerintem ha 1 hónap alatt a menstruáció terén minden rendben lesz, akkor én már nem is fogom szedni, mert a betegtájékoztatón azt is írja hogy vesekárosító hatása is van és elég sokszor nekem fáj is tőle a vesém. Ha letelik az egy havi gyógyszerszünet, majd megírom az észrevételeimet!

2011. márc. 9. 14:52

Sziasztok!

Én már több mint 1 éve szedem a cypromixet. Arcom letisztult, hasam nem görcsöl és ami a legfontosabb gyengébb lett a szőrnövekedésem. Sajnos azonban mindennek megvan az ára. Több mint plusz 10 kg felcsúszott, egy hisztérika lett belőlem és a szexuális étvágyam nem, hogy csökkent, hanem eltünt. Párommal megbeszéltük, hogy abbahagyom. Közben elkezdtem a gynevac injekció kúrát is mert ugye az állandó felfázásos gondokat még nem is említettem. Amire kitalálták a gyógyszert jó, de rengeteg a mellékhatása. Olyan kérdésem lenne csak, hogy van e valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, hogy abba lehet hagyni egyből vagy kell valamilyen levezető gyógyszer? Persze egyeztetek a dokimmal csak kiváncsi vagyok.

555. kisbanya14 (válaszként erre: 546. - 83e25137af)
2011. márc. 5. 19:26

Én 1, 5 hónapja szedem a Cypromixet és sajnos a betegtájékoztatóban leírt egyik mellékhatás, a libidócsökkenés bekövetkezett. Olyannyira súlyos a helyzet, hogy kb egy hónapja nem élek nemi életet. valamint a gyógyszerszünetben nem jött meg a menstruációm sem, pedig terhes nem vagyok, ez 100%! Valakinek van hasonló tapasztalata?

Előre is köszi a segítséget!

2011. márc. 5. 19:20

Sziasztok! Én 1,5 hónapja szedem a Cypromixet és sajnos a betegtájékoztatóban leírt egyik mellékhatás, a libidócsökkenés bekövetkezett. Olyannyira súlyos a helyzet, hogy kb egy hónapja nem élek nemi életet. valamint a gyógyszerszünetben nem jött meg a menstruációm sem, pedig terhes nem vagyok, ez 100%! Valakinek van hasonló tapasztalata?

Előre is köszi a segítséget!

553. vkatka (válaszként erre: 542. - 600ea84375)
2011. febr. 27. 12:22
Én pont ezért hagytam abba. Három hónapig voltak terhestüneteim, szenvedtem rendesen. Túl erős a gyógyszer. Azóta Nuvaringet használok, és sokkal jobban vagyok.
552. 635da491de (válaszként erre: 551. - Ebó91)
2011. febr. 24. 22:43
Szerintem jobb is ha nem szedsz. Az óvszernek ellenben semmilyen hatása nincs a koleszterinszintre. :-)
551. Ebó91
2011. febr. 22. 08:12

sziasztok!

ettől a gyógyszertől magas lett a koleszterin szintem... lehet nem is szedhetek többet fogamzásgátlót?

550. jooeva (válaszként erre: 548. - Babbocca)
2011. jan. 27. 07:09

Hali!


A cipromix-ről váltottam Dienille-re. Sokkal jobb a közérzetem azóta és az arcom sem lett pattanásos.

549. rita101101 (válaszként erre: 548. - Babbocca)
2011. jan. 24. 20:28

Szia!


Sajnos segíteni nem tudok, de lenne egy-két kérdésem( ha nem gond:) ).

Mennyi idő után lett szép az arcod? Fogamzásgátlásra mennyi idő után lehet nyugalommal használni(rendesen szedem, és olvastam a betegtájékoztatót,csak kicsit félős és szkeptikus vagyok:) )

Előre is köszi válaszod!

2011. jan. 24. 15:46

Sziasztok!


Nekem annyi lenne kérdése, hogy van olyan, aki Cyproix-ről váltott le? Mik a vélemények?

Én azért kaptam, mert csúnya volt az arcom, már helyrejött szerencsére. De most ideje váltani, mert ezt a gyógyszert nem lehet sokáig szedni. Csak félek, hogyha leváltom, negatív tünetek lesznek. :(

Valami tapasztalat?

547. 83e25137af (válaszként erre: 541. - Rita101101)
2011. jan. 14. 18:23
ja és a hasfájás előfordul. nekem a Belara-tól volt de először nem tudtam hogy az és már mindenre gyanakodtam. most a 2. levélnél tartok és nem vészes. enyhülni fog ahogy szeded nagy valószínűséggel
546. 83e25137af (válaszként erre: 545. - Rita101101)
2011. jan. 14. 18:22

szia.



ugyanaz kb a hatóanyaga mint a diane-nek és attól függ mennyire durva. nekem 1 év alatt szedte rendbe teljesen kiegészítő kezelésekkel együtt

2011. jan. 14. 18:17

Halihó!


Én az arcomra kaptam amúgy a cypro-t, meg tudjátok mondani, hogy kb. mennyi idő mire szép lesz?:) Várom a tapasztalatokat.:) köszi

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook