Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Cypromix fogamzásgátló fórum

Cypromix fogamzásgátló (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
604. mandarin87 (válaszként erre: 602. - P.Petra)
2011. nov. 10. 00:46
Az a dúrva, hogy nekem már 18 éves koromban fel akartak írni fogamzásgátlót. Ekkor voltam életemben először nőgyógyásznál és szabályosan lecseszett, hogy nem szedem "csak nem ide akar jönni terhesgondozásra?"- és ha igen? nem 16 voltam. Persze még nem voltam felnőttnek mondható, de nem tudom min volt úgy kiakadva a vén kecske. Jópofa némelyik doki!
603. mandarin87 (válaszként erre: 600. - Ptundy)
2011. nov. 10. 00:41

Szia!

A méregtelenítés nem rossz ötlet, de a meditációt nem nekem találták ki. A pozitív gondolkodás nálam alapvető, csak kell az embernek egy kis idő, hogy megeméssze a rossz hírt. Nekem sikerült túl lennem a nehezén. Most nem vagyok rágörcsölve a baba témára sem mert előtte rendesen ki szeretném vizsgáltatni magam egy endokrinológussal. 1 biztos- soha többet nem szedek be hormon tartalmú szennyeket.

602. P.Petra (válaszként erre: 598. - Mandarin87)
2011. nov. 9. 19:02
Én is 20 év körüli voltam amikor felírták nekem a gyógyszert! :)
601. mandarin87 (válaszként erre: 599. - //Cicus//)
2011. nov. 9. 10:22

Szia!

Jó, h neked szólt a dokid! Nekem "elfelejtett".

Használd egészséggel!

600. ptundy (válaszként erre: 598. - Mandarin87)
2011. nov. 9. 09:32

Szia!

Sajnálom ami veled történt, nem is tudom mit javasolhatnék, esetleg étrend változtatást és tisztító kúrát!

Remélem minél hamarabb tudnak neked segíteni és körültekintő lesz az orvosod a témával kapcsolatban!

Nekem személy szerint sokat segít a meditáció és a pozitív gondolkodás! A nap folyamán legyen benne minden gondolatodban, hogy egészséges vagy és összejön a baba, hidd el nekem sokat segít!

Miden fejben dől el és a gondolatok teremtő erővel rendelkeznek!!! :)

2011. nov. 9. 08:26

Sziasztok!

Bele-bele olvasgattam itt a hsz-ekbe, de nekem nem ez a tapasztalatom vele...

2 éve szedem a Lindynette20-at, majd mondta a dokim, hogy felírja a Cypromixet az arcom miatt... De nekem megmondta, hogy csak fél évig szedjem, mert ezt nem ajánlatos tovább, csak ezt most már "elfelejtik" ráírni a betegtájékoztatóra.

Most kezem majd el a 4. levelet, és én meg vagyok elégedve ezzel a gyógyszerrel! Semmi mellékhatás nem jött ki rajtam (kopp-kopp), és a libidóm nemhogy csökkent, még emelkedett is! :)

Nekem szerencsére eddig nincsenek rossz tapasztalataim.

Fel a fejjel lányok! :) Szép napot!

598. mandarin87 (válaszként erre: 597. - Ptundy)
2011. nov. 9. 00:33

Szia!

Nagyon okosan tetted, hogy utána néztél ennek a bogyinak. Bárcsak én is makacsabban kutattam volna infóért anno.

Én személy szerint csak azt tudom tanácsolni amit az előző bejegyzésemben is.

Szerintem (habár ez nem szakvélemény) a Te esetedben a kezelések is közrejátszhatnak a ciklusod alakulásában-legalábbis ezt olvastam 1x.

Légy kicsit türelmes magaddal! Ahogy írtad is add meg az esélyt a szervezetednek, hogy magától helyreálljon. Amikor kimaradt a mensid valószínű felborult a hormonháztartásod és a szervezeted nem tudott megszabadulni a felesleges anyagoktól amiktől akkor szokott amikor megjön és ezért lehetett, hogy akkor több pattid volt (szerintem).

Amikor én elkezdtem szedni csak 20 éves voltam és mondhatom alig volt 1-2 pattanás az arcomon és az is csak mensi előtt vagy után, de most....

Olyan pattanásaim nőnek amik nem akarnak elmúlni, a hajam hullik és naponta moshatom, peteérésem nincsen vagyis van, de nem szabadulnak ki hanem becisztásodnak-ezt a doki mondta uh alapján. Tuti, hogy előtte nem volt ilyen dúrva a helyzet. Én babát szeretnék- ezért is érint ilyen érzékenyen a dolog. Most mehetek hormonvizsgálatokra meg gondolom szednem kell gyógyszereket is.

Kívánom, hogy neked ne kelljen azt hallanod a dokitól amit nekem (sterilitási gondok).

Ha van rá pénzed keress egy jó magándokit aki törődik is veled.

xxx

597. ptundy
2011. nov. 7. 17:40

Sziasztok!


Elég megosztó véleménnyel vagytok a cypromix-ről! Én 3 nőgyógyásznál voltam, ebből 2 SZTK-s és nekem is a bőröm miatt írták fel és persze hogy beállítsa a rendszeres menstruációmat!

Úgy volt, hogy ma elkezdem szedni de amint elolvastam a véleményeket úgy döntöttem, hogy inkább várok még vele, hátha javul a helyzet!


Nekem az volt a gondom, hogy 3 hónapig kimaradt a mensim és ekkor lett jobban pattanásos a bőröm, de a múlt hónapban megjött és azóta úgy tűnik az rendben lesz ezért reménykedem benne, hogy lassan helyre jön a bőröm is!

Meg annak nem sok értelmét látom, hogy szedem 1 évig utána meg ha abbahagyom a megvonástól visszatérnek a problémák csak meg durvább tünetekkel!


Én meg ráadásul komplikát eset is vagyok, mert 2 éve őssejt átültetésem volt nyirokcsomó daganat miatt, szóval volt kemo meg szteroid bőven, aztán ha nem muszáj nem terhelném a szervezetem mindenféle gyógyszerrel, nagyon körültekintőnek kell lennem bármit is akarok beszedni!


Ha valakinek van hozzászólása, jó tanácsa azt szívesen fogadom!

Köszike

596. P.Petra
2011. okt. 25. 13:48
Én úgy tudom 72 órán belül kell bevenni és az orvos írja fel!
595. mandarin87 (válaszként erre: 594. - P.Petra)
2011. okt. 25. 08:53

:(

Szomorú, hogy milyen sokan járunk így és hasonlóan.

Úgy látszik sokan végeztek épphogy 2-es átlaggal az orvosin.

Az ilyen dokikkal etetném meg ezt a sok hormont. Egye meg amit "megfőzött".

Remélem egyre többen elmesélik itt a tapasztalataikat és így legalább azoknak segíthetünk akik még csak a receptjükkel a kezükben böngésznek a bogyó után vagy csak nem régóta szedik.

594. P.Petra
2011. okt. 24. 20:43

Sziasztok!

Én 2 évig szedtem a Diane 35-öt, majd az orvos gyógyszerváltást javasolt, így eszem 4 éve a Cypromixet. A doki azt mondta, hogy az aknés bőröm miatt írja fel ezt a gyógyszert, ez egy nagyon alacsony hormontartalmú gyógyszer, a fiatalok ezzel szokták kezdeni a fogamzásgátlást.

Hát meg is sínylettem!

Rajtam minden lehetséges mellékhatás kijött, sőt...

Kezdetben 10-12 kiló felkúszott, majd a libidóm csökkent a 0-ra, hypoaktív szexuális vágy zavara is bekúszott a képbe. Ezek után jöttek a terhes tünetek, reggeli émelygés, szédülés. Fájt a vesém, vesehomokkal kínlódtam. A közérzetem sem volt tökéletes, sokszor voltam nyűgös, hisztis, kedvetlen, türelmetlen.

Majd jöttek a nagyobb problémák. Ekcémás tünetek jöttek ki rajtam, a bőrgyógyász akármilyen kencét írt fel, semmi sem segített. Belső gyulladásra gyanakodtak, de nem tudták kideríteni, hogy mi is a gócpont. Voltam laborvizsgálatokon, szűrővizsgálatokon, stb. de semmi.

Ekkor jött az isteni szikra...a fogamzásgátló...

Amit elméletileg csak 2 évig szedhetne az ember, én 4 éve szedem...

Amire azt mondták alig tartalmaz hormont, kiderült, hogy egy hormonbomba...

Nem igazán merek már fogamzásgátlót szedni, hisz lutri az egész, ki tudja, kinek hogy reagál a szervezete.

Az biztos, hogy nagyon gondoljátok meg, milyen fogamzásgátlót szedtek!

2011. okt. 20. 19:05

Sziasztok!

Nem szeretnék senkit megrémíteni, de a cypromix nem fogamzásgátló hanem egy nagyon erős hormon gyógyszer amit indokoltan is maximum 6 hónapig ajánlott szedni.

Amennyiben úgy írta ki Neked a dokid ahogy nekem anno, h még egy hormonvizsgálatot sem kért és valójában indokolatlan annyi hormont nyelned azonnal keress másik orvost mert egész életedre hazavághatja a fogamzóképességedet.

Én 3 évig szedtem úgy, hogy azt hittem ez egy gyenge hormontartalmú szer és azért írta fel a dokim mert van 1-2 pattim. Most babát szeretnék, de nincs peteérésem és a dokim PCO-ra jellemző képet látott mindkét petefészkemben.

Csajok tényleg csak jót akarok Nektek, h ne járjatok így. Azonnal keressetek másik dokit aki nem tudatlan és nem töm hormonnal bagatell panaszok miatt. Ne járjatok így.

2011. okt. 13. 00:36
Sziasztok! Cypromixet szedek lassan 10 hónapja. De most fordult elő először, h a levélből a 20. szem bogyó kimaradt(tehát az utolsó előtti), és aznap együtt voltunk a párommal. Mit tegyek....legyek nyugodt, mert elméletileg 4-5 nap múlva meg kellene jönnie, és ez az utolsó előtti szem bogyó már nem számít, h bevettem-e vagy kezdjem el a gyógyszer leírása szerint szedni a következő havi adagot? Volt-e már közületek valaki ilyen helyzetben? És mit tett? Köszönöm, sziasztok
591. .Vica.
2011. szept. 12. 15:57

sziasztok!

segítsetek, ha tudtok, légyszi!

amikor felírta nekem a nőgyógyász a cypromixet, azt mondta, hogy a legközelebbi mensim első napján kezdjem el szedni. én 12 napja szedem és azóta folyamatosan menstruálok és erősen fájnak a melleim. nem tudom, ez természetes-e (bár szerintem nem) vagy így kell-e lennie?! ez az első fogamzásgátlóm. Ha valakinek hasonló tapasztalatai vannak / voltak, vagy bármit hozzá tudna szólni, akkor kérem írjon minél hamarabb! előre is köszönöm

590. ice kuszi (válaszként erre: 589. - Nadine81)
2011. júl. 29. 12:18
Köszi. Szerencsére már elmúlt, de szerintem attól volt.
589. nadine81 (válaszként erre: 588. - Ice kuszi)
2011. júl. 29. 12:14
Szia.Nekem is előfordul néha ez a bőrirritáció,de nem viszket,s hamar el is múlik.De ez lehet mástól is allergia,nem biztos h a cypromixtől van.De nekem is mindig a combom tetején van csak.
2011. júl. 24. 07:37
Voltak valakinek bőrtünetei a Cypromixtól? Nekem tegnap óta tele van a combom szúnyogcsípésszerű viszkető kiütésekkel. 5 hete szedem a Cypro-t, fel van sorolva mint lehetséges mellékhatás, és nem nagyon tudok másra gondolni. Szerintetek?
587. ice kuszi (válaszként erre: 586. - Tinkerbelly)
2011. júl. 12. 12:25

Pedig 4 hónap alatt már kellett volna, hogy hasson...

Nekem is volt probléma a bőrömmel, nekem a Roaccutan segített. Hallottál már róla? Elég durva gyógyszer, de szinte azonnal hat, és nekem egy-másfél év szedés után soha többet nem jöttek elő a pattanások. Sokan szidják, de legalább nem hormon, és csak bizonyos ideig kell szedni, nem "örökké", mint a fogamzásgátlót.

2011. júl. 12. 11:10
Nekem bőrgyógyász írta fel az arcom miatt, de nem sok változást látok és már 4 hónapja szedem...
585. ice kuszi (válaszként erre: 584. - Tinkerbelly)
2011. júl. 12. 06:50

Már megjött, tegnap este.

Én hajhullásra szedem. Te?

2011. júl. 11. 17:16
Ha már szedtél fogamzásgátlót, akkor elvileg azt is tudod, hogy akár megjön, akár nem, a 8. napon el kell kezdeni a következő levelet. Én is ezt szedem, volt, hogy a 3. napon jött meg, de volt olyan, hogy az 5.-en.. te milyen célból szeded?
2011. júl. 11. 09:11

Cypromixnál a szünet hányadik napján jön kb. a mensi? Mert már 4 napja abbahagytam, de még semmi. Az előző gyógyszeremtől a második v. harmadik napon mindig megjött.

Ha nem jön meg, akkor elkezdjem az újat, vagy addig ne???

582. Gabriella1985 (válaszként erre: 581. - 74f13142dc)
2011. jún. 3. 21:54

Szia!


Amikor anno elkezdtem szedni az elején úgy két hétig sokszor volt tőle hányingerem, émelyegtem, szédültem. Viszont amikor a levél közepén tartottam 2-3 napig mindig fájt a vesém is tőle. De nem panaszkodom rá, mert a ciklusomat rendbe tette, de én abbahagytam már 3 hónapja. Annyit még hozzátennék hogy a 7 napos gyógyszerszünetben nekem mindig a 6. vagy az utolsó napon jött meg tőle.

2011. jún. 3. 20:41

Sziasztok!


Nekem a bőrgyógyászom írta fel, főleg nyáron eléggé kipattogok. 3 napja kezdtem el szedni, ez az első fogamzásgátlóm. Az első éjszaka arra keltem hogy iszonyatos hányingerem van, de nem hánytam meg semmi ilyen, azóta csökkent, bár még mindig kicsit kába vagyok. Ez akkor normális tünet az elején ugye? Remélem a mensim is befog állni, mert eddig gyakorlatilag kiszámíthatatlan volt, mondhatni külön életet élt :D. Mivel a mensim már 3. napja megvolt mikor a nőgyógyász kiírta a cypromixet, azt mondta nem kell egy hónapot várnom (vagy ki tudja mennyi időt) mire megint megjön, elkezdhetem aznap, csak 1 hónapig még védekezzünk másképp is. Rá másnapra már el is múlt, pedig ált. 5-6 napig tartani szokott. Ez is normális? Szerencsére nem vagyok hasfájós típus, gyakorlatilag nem érzem ha megvan. Ahogy olvastam hízás/fogyás tekintetében változóak az eredmények, rám nagyon rámférne pár kg, hát reményekedem..

580. Musu90
2011. máj. 31. 08:58
Sziasztok! Én két évig szedtem a cypromixet minden különösebb gond nélkül. Kicsit híztam(2-3 kg), néha émelyegtem, de semmi több. Én csak fogamzásgátlóként szedtem, de az orvosom most leváltotta, mondván jóval több benne a hormon. Most felírta a gestomixet, amiben fele annyi hormon van. Szóval én azt javaslom,hogy akinek csak fogamzásgátló céljából kell, az ne szedje, inkább váltsa le!
2011. máj. 28. 17:30

Sziasztok!

Én 1 hete szedem a magas inzulin, aknés bőr és szőrösödés miatt (PCO). Nekem egy nagyon jó nőgyógyász-endokrinológus írta fel, és bízom is a döntésében, de azért aggódok kicsit. Nagyon kíváncsi lennék arra, hogy akiknek hasonló panaszok miatt írták fel milyen hatásokat tapasztaltak a szedése közben. Az eddigi hozzászólásokból nagyjából azt olvastam ki, hogy akinek PCO-re írták fel eléggé bevált, akinek viszont csak fogitabinak annak nem jött be. Szerintetek? Köszönöm a válaszokat!

2011. máj. 13. 23:26
Sziasztok.Én a PCO-m miatt kezdtem el februárban szedni a cypromixet.Az a gond,hogy a 10.tabletta körül eddig mind3 levélnél közti vérzésem lett.Aztán az utolso 3 tablettánál semmi,gyógyszerszünet majd mensi.És ez így megy most a 3.levélnél is.Volt valakinél ilyen?A 3.levél után tényleg megszűnik,mint ahogy azt a betegtájékoztató is írja vagy gyógyszert kell váltanom?Amúgy elégedett vagyok vele,mert a súlyom is csökkent valamennyire,arcom is javul,szőrök is gyengülnek...A Qlaira-t írta fel ma a doki,de az nagyon drága,a 3havi 8900Ft én azt hosszú távon ki nem bírom fizetni.Mit javasoltok?Folytassam a cypromixet?Vagy ha volt valakinek hasonló problémája,mire tért át,amitől nincs közti vérzés és a PCO-ra is jó?
577. _kyra
2011. máj. 9. 15:49

sziasztok!


20 éves vagyok de már kb. 12 éves korom óta gyötörnek a pattanások. és a szőrösödés. már kicsi koromban hosszú szőke szőrt volt a karomon és a lábamon is. amióta borotválom természetesen rosszabbodott a helyzet. amint leszedem másnap már borostás. az arcomon és a karomon is vannak nagyon csúnya aknék. úgy gondolom a Cypromix lenne az egyetlen esély.. de most itt a véleményeket olvasva kicsit megijedtem :( már unom a gyötrődést.. de nem szeretnék hulló hajat vagy meghizást.. már elvagyok keseredve :(( ma kellene bevenni az első szemet.. csak hát így nagyon filózom :(( a menstruációm pontosan mindig 29 napra jön meg. és jelenleg most párom sincs.

576. zuzuka1981 (válaszként erre: 575. - M-erika)
2011. márc. 22. 11:23
dettó..., bár mondjuk vannak kisebb hegek az arcomon, csak tudod olvasgattam ezt a fórumot, és megijedtem, mert volt aki teherbeesett mellett, meg hát rosszakat írnak róla a többiek is...mindegy jobb így. :)))
575. m-erika (válaszként erre: 574. - Zuzuka1981)
2011. márc. 22. 11:12

Na tökjó:) Én is szedtem, de csak 3 hónapig...nem tetszett. ráadásul nekem is hasraütésre írták fel, rádásul a bőrőm se csúnya, jó hajam zsírosodik sajnos de azért annyira nem durván h fog.gátlót szedjek rá:s ugyh abba is hagytam 3 hónap után...

ennyit az orvosokról...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook