Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Csúcsforma 3 hónap alatt - sorstársak kerestetnek fórum

Csúcsforma 3 hónap alatt - sorstársak kerestetnek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2363. csikil4ny (válaszként erre: 2358. - Gribedli***)
2014. júl. 20. 09:55
Gyorsan kipróbáltam, elvileg így minden ok lenne, de nekem lapos gerincem van, a gerinctorna most már elkerülhetetlen.
2362. Guruljka
2014. júl. 20. 09:52
Hogy a csöppek izomzata milyen szuperanyagból van, azt még nem tudtam megfejteni! :D
2361. gribedli*** (válaszként erre: 2354. - 993dda84ef)
2014. júl. 20. 09:52

En sem lattam be akkor meg, hogy miert csinalom, elsosorban az esztetika volt a lenyeg. Olyan 25 korul kezdett erdekelni a csontritkulas resze mert az elso gyerekem utan nem akartam visszaterni a fogigatlo szedesre, ennek kapcsan felmerult bennem, hogy ugye mi lesz a csontjaimmal es ahogy kutakodtam, elokerultek mas temak is, mint az oregedes, a szabadgyokok stb. Akkor mar tudtam, hogy azert tobb van itt mint az, hogy jo seggem legyen.


A legidosebb noi testepito egy most 87 eves neni, aki ha jol tudom, 70 evesen kezdte el a testepitest. Van 3 gyereke, kirepultek a feszekbol es a neni azon kapta magat, hogy nehezere esik a takaritas es hogy nem birja hazacipelni a bevasarloszatyrot sem. A bevasarlokocsival kellett mindig hazatolnia a cuccot de egy ido utan ezt is nehez volt tolni. Az orvos mozgast (es pici sulyzozast) tanacsolt neki.


Lement a gymbe, odament a legkigyurtabb csavohoz es azt mondta neki: ugy szeretnek edzeni mint te es mondd meg, hogy mit eszel, legyszi:)))


A tobbi mar tortenelem!

2360. Guruljka (válaszként erre: 2358. - Gribedli***)
2014. júl. 20. 09:51

A gerincemmel már történtek dolgok, amióta jógára jártam huszonévesen.

De nem zavar egyelőre, és nincs türelmem nyújtogatni sem. Pedig alig hajlik a hátam. :D

Kifotikus is lett, ez szerintem genetikus, mert anyám is, nagyanyám is ilyen "tarkónál púpos". Mindig igyekszem hátrahúzni a vállam, és hátizomzatra is erősíteni. De a tartásom sosem volt az a "büszke", ezen is próbálok változtatani...


Nem méricskélek én annyira, de tényleg meg lehet találni azt a pozitúrát, amikor nem recseg és szinte egyáltalán nem is sajog.

2359. gribedli*** (válaszként erre: 2350. - A829f6456c)
2014. júl. 20. 09:43
Hajrá!:) És szia!:)
2358. gribedli*** (válaszként erre: 2355. - Guruljka)
2014. júl. 20. 09:42

Ugy erted, Demi Moore azert tud felallni kapaszkodas nelkul ulesbol, mert hosszabbak a labai??:))) Igaz, magas no, ha jol tudom mar surolja a 180-at, de a csoppsegemmel mi a helyzet? A picur meg 100 cm sincs es biztosithatlak rola, hogy ezen belul is a gyerekekre nem jellemzo a sudar alkat, inkabb a rovidebb labacskak es eros torzs.


Egyetertek a pucsitos fenekkel guggolas kozben, nagyon sokat jelent abban, hogy ne menjen a terd a boka ele, de nem kotelezo megallni felmagassagnal, lehet melyebb guggolas is. Sot, ha altalaban merev a gerinced, szoval a vallak ilyenkor tulzottan elol vannak, akkor probald meg hatul karbatett kezekkel a guggolast. Nem tudom, hogy magyarazzam, probalj vizualizalni, milyen az a hatul karbatett kez:)))


Eleinte ez eleg nagy kihivas mert ugy erzed, hogy hatraesel. De elosegiti azt a kanyarulatot a gerincben, ami derektajon kell. A "tokeletes" gerincnek 2 helyen kell homorunak lennie, vagyis falnal allva derekmagassagnal elferjen a te 3 ujjad, nyak mogott pedig 2 (sajat kezeddel merd, mert csak ez szamit, nem masnak az ujjai, hiszen a te gerincedrol van szo!:D). Ez termeszetesen csak arra vonatkozik, hogy oldalrol nezve milye a jo gerinc, ettol fuggetlenul lehet jelen gerincferdules ha elorol-hatulrol nezzuk, de sokkal tobb problemat okoz, ha a 2 domborulat nem megfelelo.

2357. Kata7555 (válaszként erre: 2350. - A829f6456c)
2014. júl. 20. 07:41

Szia :-)


Mi a cél?

2356. csikil4ny (válaszként erre: 2351. - Gribedli***)
2014. júl. 19. 19:43

Érdekes amit írsz, tényleg igaz, én is megfigyeltem az én kicsimen.


Viszont ez a kitörés-féle amit végzett teljes mértékben utánzás volt, viccesnek találta amit anya csinált.


Érdekes, hogy mai napig ösztönösen leguggolok valamiért ami pl. a földre esik, soha nem jött, hogy hajoljak, s ezért általában édesapám mindig megszólított, hogy csont van a hasamban. :)

2355. Guruljka (válaszként erre: 2352. - Gribedli***)
2014. júl. 19. 18:57

A prioritások nálam már átrendeződtek.

A 25-26 kiló túlsúly állapotában persze hogy fájt a térdem bármikor és bárhol, de a koromra meg mittudom én mire fogtam rá, míg fel nem ébredtem... :D


Most már nemhogy a háztartási rutinhoz való mozgásképességem is visszaszereztem, de szeretném megtartani a fájalommentességet, miközben úgy alapszinten edzegetek itthon.

Úgy vettem észre, hogy hátradugott fenékkel mélyebbre tudok menni, jobban tudok sorozatokat guggolni. Térdrecsegés nélkül.

Szögmérőt nem használok azért, de ilyenkor a térdem elég függőlegesen a boka fölött marad.

Nyilván sokat számít a testmagasság és a test arányai is. Én összesen is csak 150 cm vagyok (155-ről), másnak csak a lába majdnem ennyi... :D


Fiatalon sportoltam, és tényleg emlékeznek az izmok, nagy szerencsémre, ugyanis úgy lerobbantam kövéren, hogy szinte a nulláról épültem újra fel izomzatban. A lábam elég izmos, de a háj másképpen oszlik el már 56 évesen, és szeretnék további erőre is szert tenni. Robbanékony sose voltam, az ahhoz való izomzatra nem törekszem, de az a körgyűrű lemehetne már... :D

2354. 993dda84ef (válaszként erre: 2351. - Gribedli***)
2014. júl. 19. 18:42

Igen, igen, és igen!:D

Erről van szó, aktív életet élni az utolsó percig, esélyt sem adni annak az eshetőségnek, hogy másoktól függjön a fizikai tevékenységünk, hogy a legkisebb segítségnyújtásra szoruljunk. Szerintem az élet addig élhető, amíg ezt kijelenthetjük, márpedig szerintem (is) ez csak megfelelő kondíció mellett valósulhat meg.


A 92 éves nagymamám makk egészséges abban az értelemben, hogy nincs diagnosztizált betegsége, de szinte minden tevékenységhez segítségre szorul, megszakad a szívem, ha látom, hogy szinte csak vegetál, kegyetlen dolog az elhasználódás folyamata, de szentül hiszem, ha a Mamikám izmai elég edzettek és, megfelelően fejlettek lennének, akkor ez az állapot nem következett volna be. Lehet, hogy tévedek, de erre soha nem fog fény derülni, mindenesetre igyekszem tanulni belőle, ha már rajta sajnos nem tudok segíteni. Egész életében dolgozott, mint egy napszámos, de ez nem válthatta ki a sport által nyújtott terhelést, így amikor elkezdtek sorvadni az izmok, akkor az a szerény készlet is megcsappant, nem csoda, hogy a mozgás is ellehetetlenül.



Szóval Csajok, csak edzeni, izmot építeni, megtartani! Bárcsak 20 évesen is beláttam volna mindezt!

2014. júl. 19. 14:36

Sziasztok!

Kicsit eltűntem! Sajnos volt 1 hét kihagyásom a mozgásban. A futás mellett belekezdtem az insanitybe és szerintem megerőltettem az izmaimat,mert egyszer csak az történt,hogy a bal lábamra nem tudtam ráállni mert folyamatosan görcsölt az izom ha ráálltam. Nagyon rossz volt. Vettem be magnéziumot gyorsan és szép lassan elmúlt,de mostanáig nem mertem edzeni,mert féltem,hogy több kárt csinálok,mint hasznot. Még most is érzem kicsit,hogy valami nem passzol ott azzal az izommal,de azért ma lenyomtam 40 perc insanityt. Szerencsére nem lett gond,így talán már terhelhetem a lábam. Hát mondjuk ez a Shaun T kemény gyerek. Rendesen megizzaszt és olyan izomlázam van mindenhol másnapra,hogy ihajj. De be kell valamit építenem a futás mellé,mert az izmosodáshoz, feszesedéshez úgy érzem az kevés. Kilókban nem nagyon megyek lefelé,de a centik megindultak szerencsére. :)

Vanessza! Még nem köszöntem meg neked,hogy beengedtél a naplódba! Köszi szépen,hogy megtisztelsz a bizalmaddal! Meg kell hogy írjam,nagyon bírom a stílusod ahogy írsz. Szeretem az őszinte embereket és te kőkeményen őszintén megírod a dolgokat. Nem utolsó sorban pedig gratulálok a kitartásodhoz és az eddig elért eredményeidhez! ;-)

2352. gribedli*** (válaszként erre: 2333. - Guruljka)
2014. júl. 19. 11:26

A "terd nem megy a boka ele" nevezetu dogmaban felig hiszek, felig nem. Nekem a fegyencguggolasnal termeszetesen a terd a boka ele megy, maskepp el sem tudom kepzelni. Csontkovacs baratnom megnezte, hogy hogy csinalom. Jelentem, nincsenek terdproblemaim, soha nem voltak es meg ilyen eroteljes guggolasok miatt sem recseg, nem faj, viszont apukam 2x volt mutve a terdevel, szoval nem a genetika miatt nincs terdproblemam. Ezt a baratnom is alatamasztotta, hogy azert nem faj, mert jol csinalom, pontosan.


De azt mondta, hogy ez a fajta guggolas jobban erositi a comb elulso izmat (tehat a terdem felettit), mint a farizmot (bar oda is jelentosen odavag) ami az egeszsegre vonatkozoan teljesen oke. Az esztetikai kulonbseg ott van, hogy ha a terd NEM megy a boka ele, olyankor meg jobban dolgozik a farizom, vagyis ott tulnyomoan ez dolgozik.


A picurom ha a foldon ul, a kezek segitsege nelkul fel tud allni, tehat ugy kepzeld el, hogy ez egy olyan mely guggolasbol felallas, amikor a segged a foldet eri:D Es NEM megy a bokaja a terde ele! Ezt felnottkent nem tudom megcsinalni (max labdaval a hatam mogott), de lattam mar felnottet igy felallni: Demi More-t egy filmben, lazan, telefonalas kozben csak ugy felallt:))) Ezt csak azert irtam le, mert a brutal jo segghez kell ez a gyaksi de tenyleg nagyon edzettnek kell lennunk, hogy vegrehajtsuk, viszont a pici lanyom nem egy terminator, megis megcsinalja osztonosen. Vagyis velunk szuletnek ezek a kepessegek de sajnos az evek soran nem gyakoroljuk. Vegulis 2felekeppen guggolhatsz (terd a boka elott, vagy terd a boka mogott), egyik sem karos, csak attol fugg, hogy mit akarsz? Jobb combot, vagy jobb segget, melyik az igazi prioritas? :)

2351. gribedli*** (válaszként erre: 2328. - Csikil4ny)
2014. júl. 19. 11:12

Igen, a picur csinalja jol! Van egy gyogytorna konyvem, ahol nagyon sokat peldaloznak a gyerekek harmonikus mozgasaval, rengeteg kep is van benne. Nos, lattal mar pici gyereket elorehajolni, hogy felvegyen egy jatekot, amit leejtett?? Soha! Mindig leguggol erte! Nem a hatat hajlitja be, hanem a labait. Vagyis mi felnottek csinaljuk rosszul (bar en igyekszem odafigyelni, amiota ezt olvastam es igenis guggolok, nem hajolok). A gyerekek osztonosen jol csinaljak, de a felnottek rossz peldajat latva fokozatosan ok is atternek a hajolasra, es nem guggolva veszik fel a dolgokat, hanem elorehajolva.


Raadasul nagyon sokmindenben teljesen ellentmond a gyerekek mozgasa azzal, amit fitness berkekben szentiraskent kezelnek. Ahogy Guruljka is irta: a csapbol is az folyik, hogy nem jo a teljes guggolas, erolteti a terdet, stb.


Igazabol a tulsuly az, ami megerolteti a terdet, nem az, hogy teljes guggolast csinal valaki. A razkodas, feleslegesen sok ugralas is, tulsuly eseten meginkabb. De a tulsuly akkor is, ha nem is guggolsz. Plusz elkerulhetetlen a jo guggolas ahhoz, hogy megorizd a terded egeszseget, de le is kell fogyni. Es szepen visszaszoktatni magad a mindennapokban is, hogy amikor fel kell emelned valamit, leguggolsz erte es nem lehajolsz. Hiszen a dolog lenyege ez, hogy a mindennapjainkat is segitse a sport. Barhol, barmikor, es vensegunkre ne legyunk magatehetetlenek. Az esztetika csak egy kellemes mellekhatasa, az igazi cel az egeszseg. Persze, az esztetikai elonyoket is ki kell elvezni:))))

2014. júl. 19. 09:27
Sziasztok, csatlakoznék, ha még nem telt le az a 3 hónap :) Nekem most kezdődik.
2349. 993dda84ef (válaszként erre: 2347. - Guruljka)
2014. júl. 18. 16:32

Ez milyen nyelven van?:DD Csak viccelek.


Igazából semmi újat nem mond, amit ne tudnál, vagy írtál volna le te is. Azt hangsúlyozza, hogy meg kell találnod a megfelelő mozgásformát, amitől fájdalommentesen élhetsz, és elég erősnek érzed magad. Ehhez érdemes orvosi segítséget, vagy szakember segítségét kérni, mármint szerinte, de az a tevékenység, ami eredményes, és tünetmentessé tesz, az biztosan nem árt.


Az erős izomzat alapvető a megfelelő ízületi működéshez, számos felmérés bizonyítja, hogy a megfelelő izmok erősítése jótékonyan hat az ízületi problémákra. Csak keresni kell a megfelelő megoldást, hogy életed végig aktív maradhass, mert ez a cél. És ez acél!:DDDD

2348. Guruljka
2014. júl. 18. 16:30

Grizus, Rekabeka nam szöszöl, kimondja.


Szerintem is magad vagy a gát.

Az elhízás nem érdem, hanem következmény. Az egészséges életmód lehetne az, amit megengedhetnél magadnak, még ha ez furán hangzik is elsőre.

És persze tenni kell érte.

2347. Guruljka (válaszként erre: 2335. - 993dda84ef)
2014. júl. 18. 16:26

Másolom:

"11. Teri B.: How about exercises for active people with arthritic knees?

LS: Hi, Teri! Don’t ever give up seeking the exercise program that helps you to feel strong and pain-free, or at least relieved from the discomfort of achy joints! Please, work with your doctors and other health professionals to find the best plan for you. I am happy to be your Walking Coach but I am not a medical professional. I can say that science supports the fact that a regular physical activity routine is critical to how we will all live out our future days.


You are making an AMAZING choice to be active, even with a condition that challenges you! Ask your doctor about mild fitness walking combined with strength training. It's so important to keep muscles strong to support the joints; many report that conditioning muscles eases discomfort and can stop the progression of joint disease! Keep seeking solutions to be an active person, Teri!"

2346. 993dda84ef (válaszként erre: 2345. - Grizus)
2014. júl. 18. 16:25
A főállásommal nem kérkedek, az övön aluli lenne.:D Annyit elárulok, hogy nagyon magasra kellene nézned, hogy a bázisunkat meglásd. :D
2345. grizus (válaszként erre: 2344. - 993dda84ef)
2014. júl. 18. 16:12
Állást halmozol? Csupa ilyet?(:
2344. 993dda84ef (válaszként erre: 2343. - Grizus)
2014. júl. 18. 16:08
Pillanat mindjárt átvonulok a gyóntatófülkébe, ott várakozz, még a sekrestyében van egy kis dolgom, át kell öltözzek, most értem haza bíróságról..:D
2343. grizus (válaszként erre: 2341. - Grizus)
2014. júl. 18. 16:05
Mindig volt bennem egy vallomáskényszer, ezt jól érzékeled...
2342. 993dda84ef (válaszként erre: 2341. - Grizus)
2014. júl. 18. 16:03
Köszönöm bíró úr, nincs több kérdésem a vádlotthoz!:D
2341. grizus (válaszként erre: 2340. - 993dda84ef)
2014. júl. 18. 15:59
Az étrendem még jobb is, mint régen, mert régen zabáltam. Évek óta nem zabálok, nincsenek falásrohamaim, csak akkor eszek, ha éhes vagyok. Viszont az igaz, hogy nem mozgok, de egyszerűen elkeserítő is lenne: elkezdem és azt mondom, nem, ez nem lehet igaz! És azonnal feladom. Így van.
2340. 993dda84ef (válaszként erre: 2338. - Grizus)
2014. júl. 18. 15:57

Nem, egyszerűen nem megfelelő döntéseket hoztál, rossz étrendet választottál, és a fizikai aktivitást is elméretezted, vagy nem is próbálkoztál személyre szabni.


Sajnos amíg nem hiszel abban, hogy megéri a változás, addig mindegy mit írunk. A gondolatot már megszületése előtt feladod, és elveted, ez ellen nincs orvosság sajnos.:D

2339. csikil4ny (válaszként erre: 2338. - Grizus)
2014. júl. 18. 15:45
Szia! Nagyon, de nagyon kevés azon gyógyszerek száma amelyik tényleg hízást okoznak. A nem megfelelő étkezés a legnagyobb lúdas benne, ha nem ettél rendszeresen az már okolható. Én is azt hittem, hogy keveset eszek (ami néha igaz is volt, de a napi egy-két étkezés és nem egészséges kaják meghozták a hatásukat. Én is úgy számoltam, hogy kb. 24 kg-ot akarok leadni, amiből már 17 lement, nem éheztem és nem éhezek, sőt a torna mennyiségébe se haltam bele. Úgyhogy nincs lehetetlen, csak AKARAT kérdése az egész. Ha tényleg le akarsz fogyni, itt jó helyen vagy, kérdezz bátran és HAJRÁ!
2338. grizus (válaszként erre: 2337. - 993dda84ef)
2014. júl. 18. 15:38
Kedves Tőled, hogy bátorítasz, csak baromira nincs kedvem és türelmem az egészhez. Régen annyit csináltam, szuperül tornajógáztam itthon, nagyon egészséges periódusaim voltak és egyszerűen elegem van az egészből. Azt gondolom, nem érdemlek meg ennyi hájat, semmit sem tettem érte, semmivel sem ettem többet. Valószínüleg gyógyszertől híztam meg.
2337. 993dda84ef (válaszként erre: 2336. - Grizus)
2014. júl. 18. 15:35

Ha a 30 kilóra gondolsz, akkor nem is fog menni, mert egyszerre túl nagy falat, inkább gondolj arra, hogy elindulni egy úton, és belátható időn belül mondjuk egy 5-10-es választóvonalhoz érni.

Ebben a kérdésben sajnos csakis magad vagy a gátja a sikerélményeknek, és a lustaság. Félre ne érts, ez mindannyiunkra vonatkozik, csak aki egyszer megtapasztalja mennyire más lehet, könnyebben vált vissza, vagyis kevésbé hagyja el magát, ha egyáltalán engedi.

El kell kezdeni, belevágni, közben pedig rengeteget tanulsz magadról, a testedről, az ételekről...mindenről, ami fontossá válik.

De az első lépések irtó kellemetlenek, azok nélkül nincs viszont következő. Ez a titok nyitja, az elindulás, és az azt követő pár lépés. Fúj!:D De aztán jön a hűha!:D

2336. grizus
2014. júl. 18. 15:27
Lementem előbb a kertbe és visszafelé megpillantottam magam az üvegajtóban. Elszörnyedtem. Ki ez a tehén? Én lennék? Anyám, mi lesz így, már csak egy hónap van a Madness-koncertig, azt terveztem, hogy hálából addig fogyok egy kicsit, erre semmi. Semmit sem tettem érte. Nem tudom mit csináljak, annyira iszonyúan távolinak tűnik minimum 30 kilót ledobni, sose voltam ilyen dagadt, régen csak 5-10 kilókról volt szó. Most annak a felső határáig lenne 30, de mondhatnék akár 40-et is. Elkeserítő...):
2335. 993dda84ef (válaszként erre: 2333. - Guruljka)
2014. júl. 18. 15:25
Már hogyne tudnék. De miben?:DDD
2334. csikil4ny
2014. júl. 18. 14:35

Én most lettem erre figyelmes, az első combizmaimon szépen érezni a változást, hátul még siralmas a helyzet, s főként amikor mondja is Tatarek, hogy hol kellene érezzem csodálkoztam rá. Már van amikor elkapom, főleg akkor figyelem amikor emlékeztet rá.


Sőt lábemelésnél se a hasizmomban érzem a húzást, hanem akkor is a combomban, tehát walk közben se mindig jó ahogy csinálom.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook