Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császármetszéses szülés után, mire számíthatok? fórum

Császármetszéses szülés után, mire számíthatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. júl. 18. 23:13
Én 3 hónapja szültem császárral,farfekvés miatt,még friss az élmény...Maga a műtét nem vészes,a gerincbe adott érzéstelenítés nem fáj.Nekem a műtét utáni 24 óra viszont maga volt a pokol,borzasztóan fájt a műtét helye,egy pillanatot sem tudtam aludni.Sajnos én el is ájultam másnap,amikor lábra állítottak.Aztán miután sikeresen megtettem ájulás nélkül pár métert,gyakorlatilag óráról órára sokkal jobban lettem.Az első 48 óra után már ezerszer jobb minden.Harmadik napon már a zuhanyzóba behajolva mostam a hajam...Ha hazamész,legyen otthon segítséged,két hétre legalább szerintem,addig biztosan sokat kell pihenned,lassabb a felépülés.Nem elijeszteni akartalak,bocsi,de szerintem az első 1-2 nap nagyon durva,de utána nagyon begyorsul a javulás!Ne félj,minden rendben lesz,és nagyon szorítok!!!
374. Derya (válaszként erre: 373. - 982a4ba0ea)
2012. júl. 18. 21:11
Jó nyaralást! :-)
2012. júl. 18. 20:44

Sziasztok lányok! :)


Holnap indulunk nyaralni! Remélem mire visszajövünk, kicsit feltöltődök/feltöltődünk és jobban fogom magam érezni! :) Mindenkinek további kellemes nyarat kívánok! Majd jelentkezem! :)

2012. júl. 17. 19:16

Sziasztok! :)


Gesztenyevirág: köszönöm szépen, megvagyok és remélem hogy minden nappal egyre jobban leszek. :) Ez a lehülés kicsit "feltölt", már nagyon kész voltam abban a nagy melegben.

Nvlivi, hogy állsz a diétával?

Szép estét mindenkinek! :)

371. 1e1856d100 (válaszként erre: 370. - 982a4ba0ea)
2012. júl. 16. 11:37

Szia Holly!

Végre nálunk is emberi időjárás van, emberi hőfokkal, mert ami volt, az szörnyű volt. Már nagyon nehezen toleráltam az afrikai meleget.

Javulgatsz valamennyire?


Ez a kekszes dolog nekem is tetszik!

2012. júl. 16. 09:51
sziasztok! Hát nvlivi, én is jót nevettem ezen a keksz kapálós dolgon!! :D Egyébként már mindegy, már nem érdekel mi volt és mi lehetett volna, csak már jöjjünk rendbe! :) Azért kérdeztem hogy kinek mikor jött meg szülés után, mert most hétvégén annyira görcsölt a hasam, de nem lett végül semmi belőle, pedig azt hittem az fog újra beköszönni...:) Sajnos eléggé megcsappant a tejem mióta volt ez az ismételt "kisműtét", naponta 2x, max. 3x tud szopizni a pici fiam, azért gondoltam erre. Egyébként kinél milyen az időjárás? Itt most kellemes 16 fok van, és nagyon örülök neki, már annyira sok volt ez a meleg!
369. Derya (válaszként erre: 368. - Nvlivi)
2012. júl. 15. 22:56

a korion a lepény.

de micsoda szöveg ez az "elmehet kenyába kekszet kapálni"... :-D

ez haláli.... :-D

368. nvlivi
2012. júl. 14. 14:41
Sziasztok!Kedves Holly!A nődokid elmehet kenyába kekszet kapálni!Milyen rendes,hogy így utólag eszébe jut,hogy ja,hát az okozhat ilyesmiket!Tényleg remélem,hogy mostmár ezzel végleg vége,és rendbe jössz.Nem kell erre valamilyen kezelés?Csak mert nagyon sokáig benned voltak azok az izék.Talán elég volt a kisműtét.Nem vagyok benne biztos,de azt hiszem,azok a chorionbolyhok az elhalt embrió maradványai,nem?Mikor olvastam,hogy ikernek indult,rögtön ez ugrott be.Ettől még lehet,hogy megint összekeverem mással.Mindegy is,lényeg,hogy gyógyulj meg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
367. fr.andi (válaszként erre: 365. - Anika70)
2012. júl. 14. 00:13
Na jó, akkor én nem panaszkodom többet a 6 és fél hónappal :)
366. Anika70 (válaszként erre: 356. - 982a4ba0ea)
2012. júl. 13. 22:47
Hát megáll az eszem:-( Remélem most már tényleg rendben leszel. Nagyon sajnállak, hogy miken kell keresztül menned:-((
365. Anika70 (válaszként erre: 362. - 982a4ba0ea)
2012. júl. 13. 22:45

Én sajnos nem tudtam szoptatni, csupán pár hétig, akkor is csak keveset:-(


Úgyhogy a szülés utáni vérzés majdnem 6 hétig tartott, ezután 4 hét szünet és már meg is jött:-((

364. fr.andi (válaszként erre: 362. - 982a4ba0ea)
2012. júl. 13. 16:27

Én még mindig szoptatom reggel-este (11 hónapos), és nagy szívfájdalmamra 6 és fél hónapos volt, amikor ismét megjött.

Semmit nem vett észre belőle, bár sokan mondták, hogy akkor más a tej íze...hát Krisztikének a tej mindig egyforma. Hozzá kell tennem, hogy mi spirált választottunk a védekezéshez, nem tudom, ez befolyással volt-e az időpontra...

363. 1e1856d100 (válaszként erre: 359. - 982a4ba0ea)
2012. júl. 13. 16:17

Ezt azért lelkileg is nehéz feldolgozni. Remélhetőleg most már minden rendben lesz veled, de rendben lehettél volna rögtön a baba megszületése után is, ha minden úgy történik, ahogyan kell. Sajnos nekem a cicik csak dekorációnak vannak, mert -bár én úgy gondoltam, hogy ezekből aztán ömleni fog a tej és meg is tettem érte mindent- nem akart jönni, nagy szomorúságomra. Tehát tápszeren nőtt a gyermekem. Mivel nem szoptattam, a mensesem is megjött 8 hét után.


Most már tényleg jobbulást neked, remélem pont került a kálváriád végére.

362. 982a4ba0ea (válaszként erre: 361. - Fr.andi)
2012. júl. 13. 15:57
Igen, mostmár csak erre kell koncentrálnom! :) Egyébként egy kérdés: nektek mikor jött meg szülés után? Szoptattatok közben?
361. fr.andi (válaszként erre: 359. - 982a4ba0ea)
2012. júl. 13. 15:41
Akkor mostmár babázhatsz éjjel, nappal :))
360. Derya (válaszként erre: 359. - 982a4ba0ea)
2012. júl. 13. 10:48
Mielőbbi jobbulást kívánok!
2012. júl. 13. 10:36
Sziasztok! Ez a kórház nem a "protokoll"-jairól híres. Tudnék még mesélni... mindegy. A kisműtéttel kipucolták a méhemet ugye, meg kiöblítették, ez annak a szövettani eredménye. Szóval elméletileg már rendben vagyok. Gyakorlatilag meg hogy mikorra jövök rendbe teljesen, jó kérdés. Azért ez a valami mégis csak 8 hétig ott volt bennem és gondolom jó kis gyulladást csinált a szervezetemben, ezért voltam olyan sokáig lázas. Remélem mostmár egyenesbe jövünk majd. Köszi Nektek hogy érdeklődtök! :)
358. fr.andi
2012. júl. 13. 08:06

Hát ez durva. A méh bezárása előtt nem szokták alaposan átnézni, mi a helyzet? Van ennek egy protokollja, nem? Én félfüllel hallottam, mindent percre pontosan rögzítettek, hangosan diktált az orvosom az asszisztenciának. És nem véletlen, hogy 2 orvos van benn!

És akkor most mi lesz? Fel kell vágni, vagy lezajlott így?


Végtelenül sajnálom, ami történt...de legalább kiderült valami!

357. Derya (válaszként erre: 356. - 982a4ba0ea)
2012. júl. 12. 15:51

hát ha azt jelenti, akkor valóban.

és akkor most mi a helyzet?

várakozol? vagy mit fogsz csinálni?

a pnanaszaiddal most mi a helyzet?

jobban vagy már?

2012. júl. 12. 15:44
felhívtam a nődokim...annyit mondott, hogy bennem maradt lepény darab ez ami le van írva és hogy simán okozhatta a lázat és egyéb dolgokat..
355. Derya (válaszként erre: 354. - 982a4ba0ea)
2012. júl. 12. 15:06
szia Holly, nekem fogalmam sincs. :-(
2012. júl. 12. 14:37

Sziasztok. Ma kaptam meg a műtét utáni szövettani eredményemet, melyre ez van írva:

lobos, vizenyős, a méhnyálkahártya töredékek között kisebb-nagyobb elhalt szövetmaradványok, amelyek némelyikében elhalt chorionbolyhok maradványai ismerhetők föl.

Szerintetek lehet ennek köze a lázhoz és a többi bajomhoz? Egyébként ikerterhességnek indultak a babák, nem tudom ez jelent valamit?

353. Anika70 (válaszként erre: 351. - 982a4ba0ea)
2012. júl. 11. 20:33

Én is csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy a máj talán az egyetlen szervünk, mely képes regenerálódni, vagyis én magamtól elkezdenék inni máj regeneráló gyógyteát. Persze, ha szoptatsz, akkor ez egyenlőre nem aktuális.


Érdekes, hogy terhesség alatt nem foglalkoztak ezzel...

352. Derya (válaszként erre: 351. - 982a4ba0ea)
2012. júl. 11. 11:24

hmm. :-(

én nem tudok ehhez semmi okosat hozzátenni. :-(

talán csak annyit, hogy nem biztos, hogy jó ötlet várni... :-(

valamit csak kéne kezdeni ezzel a máj meg lép nagyobbodással...

másik orvos nem jöhet szóba?

2012. júl. 10. 18:36
Hello! :) Óh már én is utána néztem pár dolognak nyugi! Pszichésen abszolút nem gondolnám hogy labilis lennék. Persze féltem ettől a műtéttől, na de azért nem volt ilyen durva a helyzet hogy beképzeljek magamnak betegségeket. Legalábbis szerintem. Aztán ha megvizsgálna egy pszicológus, lehet mást mondana! :) A viccet félretéve, nem tudom mi lehet a gond, az tény hogy nem az vagyok aki szülés előtt. Pl. most éjjel is úgy tudtam kimenni a mosdóba, hogy kapaszkodnom kellett, mert még fekve is durván szédültem, nem még állva. A férjem is picit furán nézett rám, hogy mi bajom. Ez kb. 1,5 órán át tartott, meg reggel ébredés után egy picit. Olyan érzés ez, mint altatás után amikor olyan nagyon szédülsz és "kómás" vagy. Egyébként tényleg nem tudom mi lehet ez. Én még arra gondoltam,hogy lehet volt valami fertőzésem, aztán ezek a rosszullétek ennek a maradványtünetei. Még egy cytomegalovírus nevezetű tesztre várunk, annak a napokban lesz meg az eredménye. Az a fura, hogy nekem szülés előtt soha semmilyen bajom nem volt. Azaz a terhesség alatt a májfunkcios értékeim az egekben voltak, de különösebben nem foglalkozott vele senki, azt mondták annak szülés után rendeződnie kell. Rendeződött is, csak hát a májam akkora, hogy majd a bokámat súrolja...:D (eü-s lévén kielemeztem a felvételemet :D )
350. nvlivi
2012. júl. 10. 18:00

Na itt is vagyok.Ezeket találtam:leukémia,szifilisz,mononukleózis,limfóma(Hodgkins-kór).Mononukleózisra vizsgáltak,szifilisz elég fura lenne.Kivéve,ha mondjuk wc-ről is elkapható.Ezt nem tudom.Talán nem ártana,ha a többire is tesztelnének.Nem akarlak megrémíteni,ne félj,csak ötletek.

Amúgy hogy érzed magad,nem is kérdeztem?

Ezek után,amit írtam,képzelem.Hogy én mekkora barom vagyok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

349. nvlivi (válaszként erre: 348. - 982a4ba0ea)
2012. júl. 10. 17:28

Bakker!Ez már csúcs!Nem hiszem el,hogy 2012-ben nem tudják,mitől nagyobbodik a léped meg a májad!Elég szegényesek ezügyben az ismereteim,de szerintem fertőzés vagy mérgezés?

Végülis tényleg létezik olyan,hogy pszichoszomatikusan beképzeli magának valaki a betegséget,de nem hiszem,hogy attól VALÓBAN megnagyobbodnának a szervek.Csak úgy érzi.Persze féltél a császártól,de azért annyira csak nem görcsöltél rá,hogy meg is betegítsed magad!Az írásaid alapján nem tűnsz labilis idegzetűnek,biztos nem is vagy az!

Sajnos ezek után értelmes tanácsot nem tudok adni,nagyon szorítok neked,hogy rendbe gyere!Azért kíváncsiságból rákeresek a neten,mi okozhat ilyet.Hátha ír róla valamit.Otthon vagy,vagy kórházban még?Nagyon vigyázz magadra!

348. 982a4ba0ea (válaszként erre: 346. - Nvlivi)
2012. júl. 10. 17:12
De én meg már úgy vagyok vele, lehet tényleg felkeresek egy psychiatert, mert lehet tényleg az agyamban van valami :D Ezt most komolyan mondom! :D
2012. júl. 10. 17:11
Hello. Megelőztél...pont most akartam írni! :) Az a nagy büdös helyzet, hogy nincs semmi. Megvolt a CT (kontrasztanyag nélkül)...lép, máj megnagyobbodva. Ennyi! Úgy tünik, nem maradt bennem semmi! :) Már ez is valami! Viszont nem tudják hogy miért nő a lépem és a májam! A laborjaim teljesen rendben vannak, a bilirubinom magas, de ennyi. Az a durva, nem is csinálnak semmilyen vizsgálatot egyenlőre. A dr.nő azt mondta, várunk! Hogy mire? Jó kérdés, én már a csodára! :)
346. nvlivi (válaszként erre: 344. - 982a4ba0ea)
2012. júl. 10. 17:08
Sosem a türelmemről voltam híres.Már kedd van.Helyzet?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook