Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császár kontra természetes szülés fórum

Császár kontra természetes szülés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Császár kontra természetes szülés

1 2 3 4 5 6 7
81. pemete (válaszként erre: 79. - Dorina22)
2010. jan. 5. 14:35
Az az apuka, aki nem kíván miután gyereket szültél neki, nem is való apának, meg társnak, meg semminek! Az csak egy rakás szar nem több!
80. pemete (válaszként erre: 75. - Giga455)
2010. jan. 5. 14:35
Hát nekem nem lett olyan ott lent mint volt, sőt! Annyira szétszaggatott a gyerek, meg szétvagdaltak, hogy abból már szerintem soha nem lesz olyan mint volt, max ha megplasztikáztatom:S
2010. jan. 5. 14:34

Lehet csak azért gondolom igy mert még fiatal vagyok, nem tapasztaltam még, de nem vállalnám be.

És ha utána nem fog kívánni az apuka? Akkor majd neveljem egyedül. Hát azért az élet nem csak a gyerekről szól, miatta nem mondok le arról hogy legyen valaki mellettem.

2010. jan. 5. 14:32

Sziasztok!

Szerintem annyira helyzetfüggő, hogy kinek melyik változat fáj jobban.

Én nagyon utálom, amikor valaki azt mondja hogy császárral szülni sokkal rosszabb, mert utána jobban fáj, a sima szülő pedig hamar felépül.

Az ilyen embernek szívesen átadnám a két heti altáji fájdalmat, amivel én szenvedtem a szülésem után.

Gyorsan, 5 óra alatt, mindenféle rásegítés (Oxitocin), burokrepesztés nélkül szültem.

Nagyon jól, és gyorsan tágultam, viszont repedtem, így belül is és kívül is varrtak, hatalmas haematoma lett az altájamon, és még az aranyerem is jó nagyra kibújt. Legalább 2 hétig nem tudtam a fenekemre ülni, de még állva is fájtam, csak négykézláb vagy oldalt fekve volt jó.

Ráadásul 2 napig szédültem, az első nap még a WC-re sem tudtam egyedül kimenni....és még sorolhatnám. Nem indult meg a vizeletem, katéterezni kellett.

Aznap nem is hozták be a picimet csak egy szopizásra, de másnaptól már szerencsére velem volt.

Minden ellenére nagyon imádtam szülni, és ezerszer újra végigcsinálnám.

2010. jan. 5. 14:31
Én császárral szültem és a következő gyermekemet is szeretném császárral szülni.Nagyon megkínlódtunk egymásért kisfiammal.6 órát vajúdtam,max.fájásokkal .Altattak ,mert gyógyszer allergiám van,így apa látta először és nevet is ő adott neki.A sors akarta így,most már 3 éves.
76. 3a92f8d690 (válaszként erre: 73. - Dorina22)
2010. jan. 5. 14:30

Nem hiszem hogy jó topicot választottál............nem változik ott len meg semmi 1 pár centis vágástól xd


Majd pár év múlva megváltozik a véleményed de nagy hülyeséget írtál ......

75. giga455 (válaszként erre: 73. - Dorina22)
2010. jan. 5. 14:27

Ha hiszed-ha nem, az "ott lenn" mármint a hüvelyem, és a gátam, még egy majd 4 kg-os gyerek után is ugyan olyan, mint volt. Semmit nem változott, sőt érzékenyebb lett :)))

És a férjem ha rám néz, már nem csak egy nőt lát bennem akivel olykor jó az ágyban, hanem egy anyát is, aki gyermeket szült neki, és tisztel ez miatt, sőt azóta még jobban szeret, és kíván! Semmi nem látszik rajtam, simán letagadhatnám a gyerekem (már ha akarnám) mert ugyan úgy nézek ki mint előtte. Míg ha visszaolvasol, egy császár után többen panaszkodnak a hasukra, nem húzódik össze olyan könnyen, és még heg is marad.

Az meg hogy nem szeretnél gyereket, az a te egyéni döntésed, amivel semmi probléma nincsen. Ha nem, hát nem! :)

74. Pocok:) (válaszként erre: 50. - Bd37ba754f)
2010. jan. 5. 14:20
köszönöm:)))
2010. jan. 5. 14:17
Én biztos nem szülnék, amúgy se akarok gyereket, de ha lenne, biztos császárral. Szülés után meg majd az apuka azért megy el egy másik nőhöz, mert az enyém ott lenn már nem olyan mint régen. Meg aztán maradjon olyannak, amilyen, nekem ne szabdalják szét meg ne varrogassák össze vissza. Bocs az őszinteségért, tudom most sokan meg fogtok szólni, de ez az én saját véleményem.
72. tündér74 (válaszként erre: 63. - Giga455)
2010. jan. 5. 14:09
Nekünk inszemináció útján sikerült a baba, szerencsére a lombikig nem kellett eljutnunk. Én is szedtem hormontablettát, injekciózni is kellett magamat, meg állandóan dokihoz mászkálni.... Elég megterhelő volt lelkileg, de így van minden perc megérte. Belementem volna én is a császárba, mert egy a lényeg: egészséges legyen a baba és az anya is.
71. giga455 (válaszként erre: 69. - Nanettike)
2010. jan. 5. 14:08

Furcsa, mert leírva borzasztóan hangzik az én szülésem is, és az utána lévő pár hét is. De bármikor újra csinálnám!

De a következőt a férjem hordja ki, az tuti :P Na jó persze ez csak vicc, de én a nők szégyene vagyok ilyen téren. Nem szerettem terhes lenni, mindig rosszul voltam, minden nap hánytam, végig a 40 héten. Nagyon meg fogom gondolni mikor jöjjön a kistesó :-(

70. Rékanya (válaszként erre: 69. - Nanettike)
2010. jan. 5. 14:07

Ebből is látszik,hogy ahány nő annyi féle terhesség,szülés stb.

Sztem semmiben nem lehet általánosítani.

2010. jan. 5. 14:02
hát igen, viszont nekem a terhességem eleje volt nagyon rosz, én inkább tiz szülést bevállalok mint egy kihordást....
68. Rékanya (válaszként erre: 66. - Nanettike)
2010. jan. 5. 13:59

Tudom,én is sokszor úgy vagyok vele ha olyan a téma hogy inkább nem szólok hozzá.

Igazából én sem szenvedésként éltem meg a császárt sőt most vissza gondolva semmi kibírhatatlan nem volt benne.

A terhességem olyan zökkenőmentes volt hogy a 42 hét alatt egyszer voltam egy kicsit szédülős a melóhelyen.De semmi több.És 37. hétig dolgoztam.

És ha belegondolok hogy a császáron múlt a kislányunk élete hát bármikor újra vállalnám!

67. nanettike (válaszként erre: 65. - Giga455)
2010. jan. 5. 13:56
én is simának indultam, és egyáltalán nem féltem a szüléstől ...és lám ez lett belőle, de nem bánom..
66. nanettike (válaszként erre: 64. - Rékanya)
2010. jan. 5. 13:55

tudod, csak olvasom, hogy mások mennyit szenvedtek a szüléssel én meg szinte semmit, szülések előtt még paprikát szedtem és ahogy hazaértem a korházból már neki estem az itthoni munkának, mert birtam,

bár harmadik császárt már nem szeretnék bevállalni...

65. giga455 (válaszként erre: 62. - Nanettike)
2010. jan. 5. 13:55

az a lényeg hogy egészségesek a gyerekek! Szerintem kár kockáztatni ha látszik hogy valami baj van, akkor császározzanak, ez nem játék!

Azt én sem tudom megérteni aki meg sem próbálja, és semmilyen indok nincs arra hogy miért nem simán szül.

64. Rékanya (válaszként erre: 62. - Nanettike)
2010. jan. 5. 13:51
Sztem nem kell félve írnod!!!
63. giga455 (válaszként erre: 58. - Tündér74)
2010. jan. 5. 13:50

Én is így voltam:

túlhordás, doki szabin, de szerencsére nekem szülés előtti nap visszaért, így nála szültem, és 3 évig vártuk a babát, előtte 2 vetélés. gyógyszerrel maradtam terhes, majd 14. hétig azért tömtem a hormont hogy benn is maradjon. Sokat kinlódtam, de minden perc megérte. :-) én a császárba is belementem volna, csak a fiam egészséges legyen, nagyon féltem hogy beszorul.

2010. jan. 5. 13:45

olvasgattam a hozzászólásokat és én csak félve irok ide...:))

az első szülésem császáros lett, holott simának indult volna, de bármennyi oxitocint is adtak , csak egy újnyira tágultam és mivel a magzatviz már zavaros volt igy nem sokat szenvedtettek, mentünk a mütőbe és altatásban vették ki a babát, utána minde simán ment, első nap rossz volt, de elviselhető...a második szülésem három év mulva szintén császáros lett, mondván, hogy nem kockáztatnak nehogy repedjen a hasfal, ez a babám sem akart kijönni időre, mindkettőt túlhordtam 5 illetve 6 nappal, a másodiknál már epidurális érzéstelenitőt kaptam, be sem inditották a szülést, csak megcsászároztak, utána minden ugyanúhy történt mint az elsőnék,

a lányaim szép súlyal születtek egészségesek lettek és mind a kettő nagyon nyugodt baba volt, egy panaszom sem lehet, de a szülésekre sem, mindkét szülésemnél más volt a doki, de ezt nekik is köszönhetem, vagy lehet, hogy szerencsém volt...mindenesetre nekem csak jó és szép élményem volt a császáros szülés és a korházi bentlét...

61. bd37ba754f (válaszként erre: 60. - Bd37ba754f)
2010. jan. 5. 13:43
és gyönyörű a Zsoltikád
60. bd37ba754f (válaszként erre: 57. - 3a92f8d690)
2010. jan. 5. 13:41
miért halt meg a kislányod ha nem vagyok tolakodó?Sajnálom habár tudom ez nem old meg semmit sem de ott a fiad és tervezitek a kistesót ez jó
59. bd37ba754f (válaszként erre: 56. - Tündér74)
2010. jan. 5. 13:39
nem is ezt mondtam csak nem értettem a félti az alakját címszót mert a császár után sokkal lassabban alakul vissza a tested
58. tündér74 (válaszként erre: 55. - Giga455)
2010. jan. 5. 13:34
Nálam is majdnem császár lett, de az utolsó pillanatban illeszkedett be a fejecskéje, pedig már a 42. hétben jártam. Ráadásul nagyon féltettem a babát, mivel hosszú évek múlva, orvosi segítséggel estem teherbe, 33évesen, és ráadásul még a saját orvosomnál sem sikerült szülnöm, de szerencsére természetes úton hoztam világra a kisfiamat.
2010. jan. 5. 13:33

Sziasztok jó ez a cikk:-))


Sajnos a kisfiammal császároztak mert faros volt végig így a 40. hétre magától beindúlt minden elfolyt a magzatvizem irány a szülőszoba már 3 újnyira ki voltam tágúlva semmi fájás.Szóval megcsászároztak amitől rettegtem végülis hamar túl voltam rajta megkönnyebbültem így is eltörték a gyerek kulcs csontját.......de mikor másnap fel kellett kelni sírtam a fájdalomtól nagyon nehezen épültem fel kb 2-3 hónapba beletelt........


A KIslányomat meg kellett szüljem 7 hónapja 35.héten meghalt ...mondtam ne vegyék ki mert egyenesen féltem a császártól hogy mi lesz ha megint felvágnak ez 1 nagy hasi műtét felépülni is rosszabb lesz hiszen volt már erről tapasztalatom ..Szóval az orvosommal megbeszéltem várjunk ameddig lehet mert elég erőt érzek magamban sikerülni fog a sima szülés .

Du 3 kor feltették a tágító zselét 5 kor felkelhettem fájdogáltam este 11 órakor már 5 percesek voltak a fájások szép szabályosak reggel 6 ra ott volt burkot repesztett amitől egybefüggő fájásaim lettek de egész éjel a fájások között tudtam aludni.....úgy ahogy hiszen tudtam hogy az én kislányom már nem él.....


7 40 re megszületett nagyon könnyen alig fájta testem annál inkább a lelkem...

Én is azt vallom a természetes szülés még mindig szebb és jobb élmény nekem így is hogy ez lett a végeredmény de szivesebben emlékezem vissza erre a szülésre mint amikor kivették belőlem a fiam...

" hétre rá varratokkal bicikliztem a dokihoz hogy ezt a felszívódós varratot szedje ki mert nem jó vele ülni....nagyon hamar felépültem a hasam is visszament hamarabb mint a fiammal!!!

A Kislányom megtanított arra hogy ne féljek a természetes szüléstől:-))))

Most tervezzük már a kisbabát és bízom benne hogy sima szülésem lesz hisz az esélyem megvan rá mivel Rékával nem műtöttek meg!!


Puszi mindenkinek Barbika

56. tündér74 (válaszként erre: 54. - Bd37ba754f)
2010. jan. 5. 13:26
Azt írtam, hogy VAN OLYAN nő, aki félti az alakját, vagy fél a fájdalomtól. Egy szóval sem írtam, hogy te lennél az.
2010. jan. 5. 13:23
Én simán szültem, de végig fennállt a császár lehetősége! Az alakomhoz képest (most sem vagyok 50 kg) nagy baba volt a fiam: 3700 gr és 54 cm. A fejkörfogata 37 cm. Csak az utolsó pillanatban illeszkedett be a feje, tágítani kellett, és gátmetszés is volt (hálistennek) így is szana-szét repedtem. Akkor ott nekem tök mindegy volt hogyan szülök, csak valaki épen és egészségesen adja a kezembe a fiam. Így utólag örülök hogy sikerült természetes úton, sokat dob az önbizalmamon is, de mindennél fontosabb hogy nem sérült a szülés alatt a babám. Az már mellékes, hogy utána 8 hétig véreztem, ülni és menni alig tudtam mert a derekam is becsípődött, és olyan vérszegény voltam, hogy sokszor a szobatársaim segítettek, mert a vécéig nem tudtam kimenni, mert összeestem.
54. bd37ba754f (válaszként erre: 52. - Tündér74)
2010. jan. 5. 13:21
félti az alakját??????!!!! császár óta olyan vagyok mint egy tehén a hasam nem akar lemenni sima szülés után 1 hónapra olyan lapos volt mint a deszka
53. j357 (válaszként erre: 10. - Rékanya)
2010. jan. 5. 13:15
A gerincérzéstelenítés ma már rutinművelet, amennyire utána néztem legrosszabb esetben utólag múló fejfájással vagy amennyiben szivárog folyadék a szúrás helyén még egy szúrással kell számolni.Nyilván vannak kockázatok, mint pl. bármely gyógyszer szedése esetén a legrosszabb esetben előfordulható mellékhatások, de ezzel szerintem kár riogatni az embereket.
52. tündér74 (válaszként erre: 47. - Misz)
2010. jan. 5. 13:13
Pedig hidd el, van olyan, aki kéri, hogy császározzák meg, mert fél a fájdalomtól /és félti az alakját/. Ha csak arra a sok ismert sztáranyukára gondolok, 90 %-a császárral szült. /Persze biztos volt olyan, akinél ez indokolt volt/
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook