Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császár kontra természetes szülés fórum

Császár kontra természetes szülés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Császár kontra természetes szülés

1 2 3 4 5 6 7
2010. jan. 5. 11:41

Én nem azt írtam hogy rossz élményem van az érzéstelenítéssel,félreértettetek.

Azt írtam,hogy mi minden lehet egy esetleges "baki" következménye.

Meg sem éreztem én se elsőre sikerült a szúrás.

Csak mint minden műtétnek és gerincérzéstelenítésnek ennek is vannak esetenként súlyos következményei.És ezt azok kedvéért írtam le akik még előtte állnak és esetleg nem tudják mit akarnak kérni.

20. Pocok:) (válaszként erre: 10. - Rékanya)
2010. jan. 5. 11:36

Nekem semmi rossz élményem nincs vele...

Ugyan kb 10x próbáltak beszúrni és 2 tű belémtört,de 2 perces fájásokkal minden érzéstelenitő,gáz nélkül észre sem vettem és akkor meg sem fordul semmi más a fejemben csak hogy ne fájjon.

Egyedül annyi volt rossz h 3 napig iszonyú fejgörcsöm volt,de a szurások heylét meg sem tudnám mutatni pedig egy kezdő anesztes "gyakorolt" rajtam..

19. kevian (válaszként erre: 18. - Pocok:))
2010. jan. 5. 11:36
Pocok :)))))))
2010. jan. 5. 11:33

Jaaaj már az agyamra megy ez az állandó császár-kontra sima(jjjaaaj de utálom azt az elnevezést)szülés ...

Azt hiszem a nagy átlagból senki nem kéri a császárt..hanem kapja a sorstól.

Én hosszas vajúdás után mivel nem tágultam 1 ujjnyit sem és rossz volt a szivhang rögtön császároztak....nem bánom

Semmivel nem volt rosszabb(ha csak a 10x spinál érz.próbálkozás nem az),én pl már másnap egyedül ültem törökülésben és egyedül lementem a földszintre...ellenben sok gátvarratos kismamával aki még napokig ülni sem tudott rendesen.

Nem hiszem h ez bármit is befolyásolna h ki hogy szül.A császár az esetek 90%-ban életmentő okokból történik ..

17. kevian
2010. jan. 5. 11:32

Szia!

Igazán írígylem azokat a kismamákat akik 2-3 órával a szülés után már simán csináltak mindent. Én természetes úton szültem a kisfiamat, de 2 napig menni alig bírtam úgy szédültem. Persze ellátam a fiamat emellett is. Mióta ilyen jellegű írásokat olvasok, még mindig csak a "császáros" anyukákat zavarta a dolog. Na persze tisztelet a kivételnek!

Még soha nem hallottam senkitől, csak olvastam róla, hogy vannak olyan emberek akik szerint "kevesebb" az aki császárral szül.

Írjon már olyan aki szerint ez bűn!?


Pro és kontra, nem az a lényeg ki hogyan szül/születik, hanem, hogy minden rendben menjen!!!

16. raczne-gabriella (válaszként erre: 15. - Panni58)
2010. jan. 5. 11:30
én is örültem, hogy nem altatnak, de sajna azóta nagyon fáj a gerincem, a második terhességnél szenvedtem is emiatt
15. Panni58 (válaszként erre: 10. - Rékanya)
2010. jan. 5. 11:28
Én is kényszerből szültem császárral, de nekem nincs ilyen rossz véleményem az epidurális érzéstelenítésről. Nem csak itt, hanem a műtétek nagyon sok területén használják ma már. Én a pajzsmirigyemet is úgy operáltattam volna, ha lehetett volna (altatás helyett). :)
2010. jan. 5. 11:25

hello

Én az első fiamat 12óra után császárral szültem, mert a nyakára tekerte a kzsinórt. Természetes szülésre készültünk de ez lett, viszont annyival volt ez így más, hogy akikkel egy kórteremben voltam,mindenki természetesen szült és mindegyik babának volt szülési sérülése(duzzadt fej, szem, stb)viszont az én picim gyönyörű volt és rögtön tudtam is szoptatni. A felkelés borzalmas volt, rosszul lettem, elszédültem, émelyegtem, stb. a méhösszehúzóról nem is beszélek inkáb pff.de ha kell akkor kell. De a legfontosabb amit hiányolok a szülészektől: miért nem készítik fel a mamákat a császár lehetőségére is? Én szinte még most sem tudtam feldolgozni a dolgot, azt a tizenkét óra poklot, míg próbálkoztak a szülés megindításával, mert már teljesen elfolyt a magzatvíz...

A második terhességemet pont ezek miatt végig rettegésben éltem végig ami miatt doki inkább dilisnek nézett, mintsem felvilágosított, bíztatott volna. Természetesen abból is császár lett: egész éjszaka a megfigyelőben voltam, erős fájásokkal, tágulás semmi, aztán a doki megultrahangozott és rájött, hogy a szülési fájások valóban az előző heg szétrepedésének az érzése volt, percek allatt felkészítettek és már vették is ki a fiacskámat. Az itteni pozitívum viszont, hogy itt azonnal rám tették a babát, mint természetes szülésnél. A lényeg mindegy hogyan születik egy baba, fontos hogyan készítenek, készülünk fel a vagy fantasztikus élményre, vagy borzalomra.

13. lego (válaszként erre: 11. - Ritamama82)
2010. jan. 5. 11:23

Gratulálok szép nagy babák voltak.

A fiam csak 4000 gr 56 cm volt az első aki 6,5 óra alatt meglett míg a lányok 18,12 óra alatt és mondhatom a kicsike 3210 gr-os volt a legnehezebb és legfájdalmasabb is de elnézve a császáros anyukákat nemigen cseréltem volna velük.

12. lego
2010. jan. 5. 11:14

Véleményem szerint mindkettő fájdalmas és egyben nagyon nagy boldogság is.3 babát szültem spontán aminek nagyon örülök de azért nem igaz,hogy spontán szülés után minden szép és jó,mert sokszor hetek-hónapok mire "ott" helyrejön minden.


Azt viszont ellenzem aki kéri a császárt holott csak a fájdalomtól akarja megkímélni magát,mert hát mi az a fájdalom a következő sokszor nem egyszerű hónapokhoz évekhez képest.Telis tele aggódással.

2010. jan. 5. 11:13
sziasztok!szerintem is hülyeség direkt kérni a császárt!aki vállal gyereket az tudja hogy nem lesz egy leányálom megszülni!(de amúgy meg az mert a legszebb dolgok egyike!:)még ha fáj is!)nekem 2 gyerkőcöm van mind a kettő nagy baba volt 4.75 és 4.71 61,62cm!az első 14 órás vajúdás volt a második 4 de nem bánom hogy nem császároztak meg!na jó az első vajúdás közben már gondolkodtam hogy lehet h könnyebb lenne!:)
2010. jan. 5. 11:04

Szia!

Én is császárral szültem a lányom,mert a szivverése a felére esett vissza.Nem is volt kérdés hogy császár vagy nem.

Míg élek hálás leszek a dokinak,hogy ezt tette.Nem volt fogadott,csak ügyelt.

Viszont!!!

Aki kéri a császárt számoljon annak minden kockázatával.Főleg gerincérzéstelenítésnél!!!!

Szándékosan nem írom le hogy mi is történhet a bénulás mellett!Ezt az orvosok tudják a legjobban és mégis megteszik némi kis pénz ellenében!!!

Borzasztó még bele gondolni is hogy nők akik gyereket vállalnak,hogy felneveljék és családként éljenek erre nem gondolnak,csak ész nélkül(már bocsánat de erre nem tudok jobbat írni) kérik a fájdalommentesnek vélt császárt!

Én az első 6 hétben sokat szenvedtem a felkeléssel,nehezen épültem fel pedig nem vagyok egy elhagyom magam tipus.

2010. jan. 5. 10:41
En is csaszarral szultem a fiamat, mert terhessegi mergezesem volt.. de nem tudnam azt mondani, hogy a felekelesen kivul vmi borzalmas elmeny lett volna.. du-an csaszaroztak, este mikor eloszor felkeltem, na az kemeny volt, de zuhany utan siman athuztam magam a csecsemoosztalyra :-) de mivel inkubatorban volt igy nem vihettem at magammal, de masnaptol vegig velem volt, segitseg nelkul...
2010. jan. 5. 10:30
Szia! Szintén kipróbáltam mindkét alternatívát.A császáros szülés nem volt semmivel sem rosszabb,mint a spontán szülés,sőt ha lett volna rá lehetőségem,akkor jobban harcoltam volna a műtét mellett.De,sajna süket fülekre találtam a szülőszobában,meg is lett az eredménye :(((( Csak azt tudom "mondani" ,hogy mindegy,ki hogyan szül/szült,a legfontosabb a baba,mama élete,egészsége.Attól függetlenül,ugyanolyan értékes ember,kismama,anyuka lesz/marad. Ha a műtét nem hobbiból történik,akkor annak oka mindig van.
2010. jan. 5. 10:29

Tegnap a K rádió gyermeknevelési műsorában volt egy rész, ami a gyermek szempontjából is foglalkozik ezzel a témával.

Ajánlom meghallgatásra, a neten fellelhető.

2010. jan. 5. 10:26
A kisfiamat én is császárral hoztam a világra,10 óra vajudás után,nem tágultam,s miután megszületett mondták,hogy magas egyenes állásban feküdt arccal felfele+a lábára tekerte a zsinort.nagyon szerettem volna simán szülni,de hálás vagyok a dokinak,hogy végül megcsászározott mert baj is történhetett volna belőlle.reggel 6:30kor született,s délután már szopizott is.ellátni csak a 24 órás fekvés után tudtam,miután felkelhettem.de az nagyon fájt elég sokáig.nehezen épültem fel,pedig nem hagytam el magam.de bizakodok,hogy a tesót megszülhetem majd simán.nagyon jól leirtad.
2010. jan. 5. 10:24

Nekem nem volt császár, de a gátsebbel heteket szenvedtem:-(

Szörnyű volt.

Szerintem ebben a császár kontra természetes szülés témában csakis az a lényeg, hogy a baba zökkenőmentesen jöjjön a világra.

Én csak azt nem nézem jó szemmel, ha egy nő csakis azért császároztat, mert félti az alakját...és nem pedig azért, mert ezt javasolják inkább az orvosok.

2010. jan. 5. 10:19
Szia.Nekem ugyan nem volt császárom,három gyermeket szültem,a nagylányom farosan született,nála fenn állt a császár,és alá is irattak papírt,hogy ha kell akkor beleegyezem a császárba.Nem kellett hála istennek.A fiam nagy baba volt,de símán ment a szülés,a kicsi lányom pedig gátvédelemmel született.Úgyhogy nekem három különböző szülésem volt.Én azt mondom,hogy ha kell a császár a baba vagy a mama védelmében,akkor nem kívánságmüsor,hanem életmentés.Viszont azt nem tudom megérteni,hogy valaki,/ismerek ilyet sajnos/csak azért,hogy ne fájjon neki a szülés,fizet a császárért.Ha a természet úgy rendeli,hogy szépen meg lehet szülni természetes úton,akkor nincs értelme a császárnak.Hisz a természet,a baba,és a mama is tudja olyankor a dolgát.Én imádok szülni.És ha valakinek megadatik az a csoda,hogy megszülheti a babáját,ne dobja el.
2010. jan. 5. 10:11
Kár, hogy azt írtad kontra, mert ez nem harc vagy ilyesmi. De egyébként tetszett a cikked. A császár egy lehetőség, ha vmi akadálya van a term. szülésnek. Nem látok se több hátrányt, se több előnyt benne. A legnagyobb hátránya, hogy mint műtét-mint minden műtét, kockázatos. Viszont nem igen jár több szenvedéssel. Én az 1. természetes módon szültem, a másodikat(haránt farfekvés miatt) császárral. A császáros babám 6 kor született, 7.30-kor már szoptattam. Nem fájt jobban és tovább a hasam , mint az előzőnél a gátsebem,.És a császáros kisfiamat az első pillanattól úgy imádtam, hogy nem tudtam aludni, mert egész éjjel őt néztem. Ennyit a kötődésről, meg a szülésélmény összefüggéseiről. Szóval örüljön mindenki az egészséges babájának, és ne azzal törődjön, hogy hogyan született. Sajnos ismerek olyan anyukát, akinek a makk egészséges babája halt meg, mert halogatták a császárt.:(
2010. jan. 5. 10:10

Én mindkettőt kipróbálhattam... :)

A normál szülést 14 óra vajúdás előzte meg, ehhez képest a szülés már semmiség volt, mindenféle gyógyszer, vagy érzéstelenítés nélkül.

A császár epidurális érzéstelenítéssel történt, én később semmi fájdalmat nem éreztem egyik esetben sem, csak a varratok szúrtak. Mindkettőnél fel tudtam kelni, mosakodni, babával foglalkozni (császárnál szoptatni csak 2 nap múlva, mert akkorra volt tej).

Számomra egyik sem jelentett negatív élményt.

1. j357
2010. jan. 5. 10:03
A császárt manapság nagyon ellenzik, nekem mindkét gyermekem császárral született, mivel fájásgyengeség miatt nem volt más lehetőség. Természetes úton ugyan nem szültem (bár vajúdtam 12 órán keresztül oxitocin mellett), de úgy gondolom, hogy talán jobb, ha a nagyobb fájdalom után megpillantja a mama a babát és utána "gyorsan" felépül, mint a kb. 1 hetes császár utáni fájdalom.

Ugrás a teljes írásra: Császár kontra természetes szülés
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook