Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császár kontra természetes szülés fórum

Császár kontra természetes szülés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Császár kontra természetes szülés

1 2 3 4 5 6 7
51. bd37ba754f (válaszként erre: 47. - Misz)
2010. jan. 5. 13:12
neked is gyönyörű a családod szép gyermekeitek vannak
50. bd37ba754f (válaszként erre: 46. - Pocok:))
2010. jan. 5. 13:10
gyönyörü a kis fiad egy tündér sok egészséget
2010. jan. 5. 13:05

sziasztok volt sima szülésem is és volt császáros is.A sima szülésem 2008 március 23-án volt első fiammal 41-hétre bent feküdtem egy hetet és már csak egy napunk volt hogy összekapjuk magunkat külömben jött volna a császár.És éjszaka 12-kor beindult az én "nagy fiam" kb négy és fél óra alatt megvolt mert bekakált a vízbe így kaptam dupla méhösszehúzót hogy nehogy beszívja a koszos vizet.nyomtam 5-6-ot és az orvosom meg még egy doki ráfeküdt a hasamra majd gátmetszés mellett megszületett az én padlizsánfejü 3400 grammos fiam nagyon jó volt délután már sétáltam csak az ülés volt nehéz na meg szopni nem akart két hónapig szoptattam mert nem kellett neki a korházba kapott cukros teát és ezzel el is romlott a cicizési hajlam.

Második legényem 2009 március 10-én a 42-ik hétre indult meg ő is bekakált a vízben.Éjfélkor ment el a nyákdugó este 6 kor még sima fájásaim voltak a kicsi nem akart kibujni kaptam erősíttőt semmi majd szédülni kezdtem gyenge lettem hiába ültem labdára,sétáltam zuhanyoztam jó meleg vízben semmi nem történt.amikor már nagyon koszos magzatvíz folyt belőlem és majd elaludtam döntöttek jöhet a császár.Akkor maga a megváltás volt hogy beadták az érzésteleníttőt igaz öklendeztem és ugy kocogtak a fogaim hogy attól tartottam kitörnek.Majd kivették 6:40 kor a babámat 4300 grammal.A férjem végig mellettem volt habár nem érzékeltem elég ramatyul voltam.Na de utána mikor 2 óra mulva jött a kötelező séta...az maga volt a pokol...olyan volt mintha egy zsák követ akasztottak volna a hasamra kampókkal majd beleszakadtam 3 nap mulva hazaengedtek és megmondom őszintén én még másfél hét mulva is bőgve vettem magamhoz a gyereket etetni + a másik meg azért sírt mert őt nem tudtam felvenni.most 10 hónap mulva is néha fáj a vágás szóval én a sima szülésre szavazok igaz a nagy babámat a hatalmas fejével megszülni simán lehet hogy beleszakadtam volna:) 10 év mulva a kislányomat sima szüléssel fogom a világra hozni:D

48. misz (válaszként erre: 35. - Pocok:))
2010. jan. 5. 12:55
Én is órákig vajúdtam a kisfiammal 3 perces fájásokkal, tágulás nélkül. Voltak benn engem is vizsgálgatni, és azt mondták, császár lesz a vége. De sajnos a fogadott dokim külföldön volt, a Fiam meg 4 héttel hamarabb jött. A helyettesítő doki, meg közölte, hogy neki nincs most kedve császározni, megszülöm és kész. Kézzel tágított, ami akkora kín, amihez képest a 100-as fájás rigófütty. Annyi szép volt az egészben, hogy a szülésznő könyörgésére végül engedte az EDÁ-t, ami egyébként maga volt a megváltás. Szóval a szépség az volt, hogy fájdalom nélkül érezhettem a Kisfiam megszületésének minden pillanatát. Mert mindent éreztem, csak nem fájt semmi.
47. misz
2010. jan. 5. 12:42

Sziasztok! Én a kislányomat császárral szültem, mert a szíve nem bírta a fájásokat. A kisfiam természetes úton született.

Természetesen megszülni egy babát, nekem szebb érzés volt, mint amikor csak kivették belőlem. De sokkal hamarabb felépültem a császárból. Kedden volta műtét és szombaton már én kötöttem be a cipőmet. A sima szülés után meg 2 héttel még nem bírtam se ülni, se állni, se menni. Iszonyúan fájt minden pillanatban a gátsebem. Azt hittem megőrülök. Ehhez képest a császárseb csak addig fájt, amíg felültem, vagy leültem.

Ha kívánságműsor lett volna, a császárt választom.


Egyébként tudtommal ma Mo-n csak indokolt estben végeznek császármetszést, tehát nem tudom elképzelni, hogy valaki kéri, hogy császározzák, mert fél a fájdalomtól.


És egy tévhit eloszlatása: a gerincközeli érzéstelenítéstől nem lehet lebénulni. Ha peched van, és rosszul adják be, akkor max. a fél oldalra hat és más módszert választanak (pl. altatás), a másik pedig az lehet, hogy piszok fejfájásod lesz 2 napig. Olvassatok utána, de ne a Kiskegyed szintű újságokban!

46. Pocok:) (válaszként erre: 45. - Pocok:))
2010. jan. 5. 12:41
Amúgy az én dokim sem avatkozik be feleslegesen...általában csak kiséri a szülést szó szerint és csak ha a mama v. a baba élete veszélybe kerül avatkozik be,de akkor meg muszáj...
45. Pocok:) (válaszként erre: 44. - Sara1986)
2010. jan. 5. 12:40
Háát az én esetemben ha nem avatkoznak be akkor nincs itt a majd 9 hónapos csöppöm:(
2010. jan. 5. 12:39

ez a doki nem vállalja olyan bosszantó!!!

a nők képesek szülni, úgy vannak kitalálva! a doki azt vállalja, ha valami nem megy magától, ő akkor lép közbe, ne az egész szülést irányítsa, meg tervezze ő ahogyan ő szeretné!!!


A dúlák és háborítatlan szülést támogató orvosok (mert sok van ám) nem vezetik a szülést, hanem KÍSÉRIK és ez nagy különbség!

43. kevian (válaszként erre: 38. - Sara1986)
2010. jan. 5. 12:19
Öreg doki, nyugdíjjas, nem vállalja másként. De sogornőmet még nem is vizsgálta másik doki, ezért ragaszkodik hozzá...
42. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 41. - Bea0824)
2010. jan. 5. 12:17

Ez így is van!

De ha az én példámat nézed, melyik a jobb?

Azt nem tudom hogy császár után milyen.

De én szenvedtem annyit mintha császároztak volna..

még lehet hogy többet is.Azt még le se írtam, hogy másnap ha nem állt volna el a vérzés,még műtöttek is volna!

2010. jan. 5. 12:09
Sziasztok , én is szültem császár után. És inkább 10 természetes szülés, mint egy császár.
40. Rékanya (válaszként erre: 38. - Sara1986)
2010. jan. 5. 12:07

El kell telnie egy bizonyos időnek a császár után hogy simán szülj.

Nekem a dokim ezt mondta.ha jól emlékszem 3 évet ajánlott.

2010. jan. 5. 11:59

Nekem 2 gyermekem van.A nagyobbik kisfiú 7 éves.Az ő születése normális úton történt(indított szülés volt) komplikációk nélkül.51 cm és 3600g -l jött a világra.

A második szülésem már koránt sem volt ilyen "jó" !

A második gyermekem kislány, 5 éves.

Őt is indították.Szépen beindult a szülés, amikor a fogadott dokim elment műteni.Közölte, hogy amire kell itt lesz,kb. 4 óra múlva.Csakhogy az én lánykám annyira ki akart jönni,hogy 2 óra múlva már tolófájásaim voltak.Ám de a méhnyak mér ott volt!Az ügyeletes doki segített legalább vagy 6 tolófájást leküzdeni hogy ne nyomjak, de a méhszáj még mindig ott volt.A baba már kezdett rosszul lenni, így ki kellett nyomni.

Ami ezután jött, az a lehető legrosszabb!!!

A méhszáj szétrepedt és majdnem elvéreztem!

A dokim tényleg amire kellett oda is ért, hogy vért kérjen nekem!Percek alatt oda is ért a vér.

4 csomag vért kaptam, eközben durzán(így kell mondani, nem tudom hogy kell leírni) tamponádot tettek be(vagy 2 méter hosszú gézszerű valami)

2 óra helyett 4 órát voltam szülés után a szülőszobán, és mellé még 24 óráig szubintenzíven voltam.Ami azt jelenti, hogy állandó megfigyelés alatt álltam és naponta többször vettek vért.


És most így utólag azt mondom, hogy talán jobb lett volna ha a második szülésem császármetszéssel lett volna!

38. sara1986 (válaszként erre: 32. - Kevian)
2010. jan. 5. 11:59
nagy tévedés, h császár után nem szülhetsz természetesen (vagyis a sógornőd). ez is csak azért van, mert a császárra több pénzt kap a doki is meg a kórház is! :(
37. Pocok:) (válaszként erre: 36. - Pemete)
2010. jan. 5. 11:59
pont ezért irtam h utálom a "sima" szülés elnevezést:(((
36. pemete
2010. jan. 5. 11:58

Én, ha lett volna választási lehetőségem, akkor a császárt választottam volna a természetes szülés helyett. Már amennyire az természetes, hogy az emberbe beszorul a gyerek, és utána 3 órán keresztül húzzák, nyomják, hogy valahogy kierőszakolják azon a lyukon, amin nem férne ki igazából... A vajúdás előtte kb 15 óra volt, de magához a szüléshez képest semmi!

Arról nem beszélve, hogy hetekig alig tudtam járni, napokig olyan gyenge voltam, alig éltem, meg hogy még több mint két év múltán sem olyan a hüvelyem mint volt, meg sem közelíti a régi állapotot, ami nyilván más dolgokat is befolyásol.

35. Pocok:) (válaszként erre: 28. - Rékanya)
2010. jan. 5. 11:57
Ismerős....én éjjel 2től de.11ig vajúdtam úgy h hajnal 4től 3perces fájásaim voltak és 1 ujjnyit sem tágultam,csak ami attól volt h mindenki végigvizsgált...én is valódi megváltásnak éreztem:)))
2010. jan. 5. 11:57

az hogy ki hogy gyógyul egyéni mindkét esetben.

sajnos itthon Magyarországon sokan "kényszerülnek" papíron császárra.

az meg h mit írnak a papírodra szintén ilyen. az én

e

steemben a hülye dokim is fájásgyengeséggel indokolta azt a rengeteg oxitocint, amitől korábban a kiírtnál gyakorlatilag 2 óra hossza alatt megszültem.

ezért megyek én legközelebb (remélem minél hamarabb) a szent istvánba Boros Judithoz és Kiss Olga dúlához, mert velük természetesen szülhetek. Én nem tekintem az előző szülésem természetesnek. tele volt beavatkozással. Ahogyan a legtöbb szü,lés manapság. az esetek 99 %-ban nem lenne szükség gátmetszésre! de csinálják, mert fektetve kell szülnöd, pedig a természet ezt nem így találta ki!

hosszú téma ez, ajánlom mindenkinek, aki tud, hogy menjen el Kiss Olga egy előadására. Születés hetén is szokott lenni. Másképp néztek majd önmagatokra, garantálom!

33. kevian
2010. jan. 5. 11:56
A mai napig fáj a gátam, ez nem adatik meg mindenkinek... :(((
32. kevian
2010. jan. 5. 11:54

Rékanya!

Kérdezd meg a nagymamádtól, hogy jobban örült volna e neki, ha ott maradtok mind a ketten... :((

Mert ugye az ő idejében még ez történt volna sajnos.

Az unokaöcsim császárral született, ezért sogornőm következő babája /1,5 hónap múlva/ tervezett időpontos. Elfogadta, hogy ez van. S bodogan várja a kisfiát..jajjjj én is nagyon várom ám már!!! :)))

2010. jan. 5. 11:50
Sziasztok! Én természetes úton szültem szerencsére. Nem irigylem azokat a nőket, akik több órát vajúdnak, kínlódnak és a vége mégis császár lesz. Őnekik utána is nehezebb még pár napig. Nem azt mondom, hogy én könnyen szültem, dehogyis, de utána minden könnyebb, szerintem, mint a császárosoknak. Persze itt is vannak kivételek.
30. sara1986 (válaszként erre: 4. - Mariann7533)
2010. jan. 5. 11:50
szívemből írtál!
2010. jan. 5. 11:49
én nem hinném,hogy fájdalmasabb,vagy gyorsabban gyógyul aki természetesen szül. Én például 3-kor szültem és aznap már nem is láttam a babámat olyan rosszul lettem.:( Este 10-kor betoltak a műtőbe mert hematomám lett.:( Iszonyú volt az után következő 1 hónap,se menni ,se ülni nem tudtam.Nálunk kiadják a babát egész napra csak estére viszik be..Nem kívánom senkinek amit másnap átéltem,mert azt hiszem az emberkínzás volt.Se segítség,se együtt érzés..
28. Rékanya (válaszként erre: 26. - Pocok:))
2010. jan. 5. 11:49

Én reggel 8-tól du. 15-ig vajúdtam.

Nem volt könnyű,akkor megváltásnak éreztem a császárt.Ma már tudom,hogy ha azt túléltem maga a szülés gyakorta csak egy pár nyomás.

Vagyis ezt mondták akiknek ez megadatott:)

2010. jan. 5. 11:48

Viszem a császáros lányom aludni aztán még jövök ha lesztek!

26. Pocok:) (válaszként erre: 24. - Rékanya)
2010. jan. 5. 11:47
Bizony bizony..pedig hányan vagyunk akik császár előtt kivajúdtuk magunkat rendesen:((
25. Rékanya (válaszként erre: 23. - Pocok:))
2010. jan. 5. 11:47

Nem értettem félre,azt hittem te értettél félre:)

Aki valóban császárra kényszerül annak nem sok választása van sztem ha józanul gondolkozik☺

24. Rékanya (válaszként erre: 17. - Kevian)
2010. jan. 5. 11:45

Nekem a nagyanyám azt mondta hogy "te kisjányom,te nem szültél,hanem elvették tülled a gyereket".:(((

Azóta nem sokat beszélgetünk,igaz előtte se.

Aki így gondolkozik az igen kicsi iq-val rendelkezhet!:(((

23. Pocok:) (válaszként erre: 21. - Rékanya)
2010. jan. 5. 11:44
Nem is bántásnak irtam ha félreértetted....csak akik valóban császárra kényszerülnek nem akartam elijesztni mert olyankor ha van mellékhatás h nincs,nincs más lehetőség ha egészséges babát akarunk...sajnos sokunknak ez nem választás kérdése..
22. kevian
2010. jan. 5. 11:42
Egyébként az ismerőseim többsége valamiért császárra kényszerült, de ez soha nem volt téma közöttünk. Elmeséltük a szüléstörténetünket, mert legyen bárhogy is gyerekeket hozunk világra..ez a lényeg! :)))
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook