Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császár kontra természetes szülés fórum

Császár kontra természetes szülés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Császár kontra természetes szülés

1 2 3 4 5 6 7
111. ében11 (válaszként erre: 107. - Tündér74)
2010. jan. 5. 17:22

a dokinak sokszor az az indok hogy tudja mikor lesz bent-és akkor lehet menni császárra.nem rögtön a műtőbe-némi vajúdás van-de azt előre eldöntik hogy majd a császárt fogja a doki ajánlani.

sőt volt ismerősöm akinek a 7 hóban előre mondta a doki hogy császár lesz-nem akart ügyeleti időn kívül bemenni az ismerősömhöz így megijesztette, hogy simán képtelen lesz szülni.ez az ismerősöm, bár a doki bement de nem engedte a császárt-pedig még vajúdás közben is kérlelte a doki, meg győzködte-végülis simán megszült-a doki csak sietett volna, az ismerősöm viszont nem akart műtétet ha nem muszály.szóval van ilyen is.

az én dokim soha nem utalt arra hogy császározunk-sőt mondta hogy az csak nagyon indokolt esetben történik-azért mert félek, fáj vagy tovább tart a vajúdás nem.csak ha gond van.és mindig biztatott hogy higgyek neki, könnyű gyors szülés lesz-én a babóval is ezt beszéltem-bár amikor a pocakomra néztem sehogy sem tudtam az az óriás baba hogy fog kibújni:D.

110. sara1986 (válaszként erre: 73. - Dorina22)
2010. jan. 5. 17:21
az intimtorna csodákra képes...
109. Tonettó (válaszként erre: 97. - J357)
2010. jan. 5. 17:20
Köszi :)
108. tündér74 (válaszként erre: 107. - Tündér74)
2010. jan. 5. 17:10
Egyébként én is szorongtam, /szerintem sem baj/, de én nem a szülés miatt, hanem, hogy a terhesség alatt semmi baj ne legyen.
107. tündér74 (válaszként erre: 106. - Ében11)
2010. jan. 5. 17:03

Ezek szerint, ha valaki fél a szüléstől, akkor lehet kérni a császárt egyes orvosoktól? Gondolom jó kis pénzért, mert egyébként ilyet, úgy tudom, nem lehet csak úgy kérni.

Persze majd kitalálnak valami indokot.

106. ében11
2010. jan. 5. 16:45

szia!

nagyon jó a cikk.a vége talán borús kissé.

én természetesen szültem, így is készültem rá-és voltak szorongásaim félelmeim-de nem gondoltam hogy baj ha ezt a baba is átérzi.a másik meg hogy ezeket a félelmeket ami a szülés miatt volt, a dokim remekül kezelte és oldotta-sőt az egész családom is biztatott hogy minden rendben lesz.

pl. az unokahúgom annyira félt a szüléstől hogy császárt kért, lehet őt is bátorítani kellett volna.

de nincs bajom a császárral, hiszen életmentő megoldás.

105. v.kler (válaszként erre: 99. - Cb53e790b2)
2010. jan. 5. 16:36

Szia!


Érdekes amit írsz! Az egyik ismerősöm is 3szor szült császárral, és nála kérés nélkül elkötötték, mert a 4dik terhesség már tényleg veszélyes lett volna...

104. v.kler
2010. jan. 5. 16:33

Sziasztok!


Én egy éjszakán át vajúdtam, reggelre a kisfiamnak annyira lelassult a szíve, hogy rögtön megcsászároztak! Hiába szerettem volna én természetes úton megszülni, a kicsi egészsége volt az első!

Elég nehezen épültem fel, jó pár napihglázas is voltam. De nem tudom, hogy mi lett volna ha sikerül természetes úton megszülnöm a kisfiam...

103. kevian (válaszként erre: 81. - Pemete)
2010. jan. 5. 16:27
Az hiszem én sem írhattam volna szebben! :DDD
2010. jan. 5. 16:03

Sziasztok !

Én mind a két gyerkőcömet hüvelyi úton szültem. Mind a kettő nagyon nehéz szülés volt. Bence fiamnál a kedves szülésznő közbeavatkozása miatt (nem volt tolófájásom, még is azt mondta, hogy nyomjak már, ne "szarakodjak") másodlagos fájásgyengeség alakult ki, ezért a max. 1 órás vajúdásból lett 7 óra, de ez is úgy, hogy ömlött belém az oxitocin. Mikor megindult a szülés, akkor már gyerekjátéknak véltem, kb. a 4. tolófájásra megszületett a fiam 3.000 gr-al, lett 7 cm vágásom utána meg 7 öltésem. Éjjel 3,14-kor szültem, reggel 7 -kor már zuhanyoztam, és mivel felszívódó varratom volt, egyáltalán nem fájt, tudtam rendesen ülni is.

A lányommal 27 órát vajúdtam, mert vele meg nem akartam tágulni, még a belém ömlő oxitocin hatására sem. 27 óra kemény vajúdás után, vagy a 40. tolófájásra született meg a lányom 3.900 gr-al, 1 cm-es repedéssel, mivel gátvédelemmel szültem. Nagyon megszenvedtem mind a kettővel, de ha most szülnék, akkor sem szeretnék császármetszéssel szülni. Na persze hozzá teszem, hogy ha a baba, vagy az anyuka állapota megkívánja, akkor nincs apelláta, de ha választanom kellene, akkor biztosan a hüvelyi szülést választanám.

101. Szilvóca (válaszként erre: 73. - Dorina22)
2010. jan. 5. 15:58
Szerintem azért ez a véleményed,mert nagyon fiatal vagy.Én normál úton szültem,és odalent,ahogy te fogalmaztál nem változott semmit.Intim tornával vissza lehet állítani az eredeti állapotát.Volt gátmetszésem,nem nagy vágást ejtenek olyankor,sokkal kissebbet,mint egy császárral a hasfalon,és nem szabdalják össze vissza,és pár öltéssel varrják össze,és még varratszedésre se kell visszamenni.Sok pasi szeretne gyereket,szóval ne csodálkozz majd,ha e miatt maradsz egyedül.Ez a véleményem,de ezzel nem akartalak megbántani,meg nem akartam kötözködni,mert mindenkinek a saját joga eldönteni mit is akar az élettől.Akinek nincs gyereke,éa lehetett volna,azoktól azt hallom,hogy megbánták,és visszapörgetnék az időt,hogy lehessen.Az élet legnagyobb kincse,ajándéka egy gyerek.
100. kingi7
2010. jan. 5. 15:41

Dorina22, bocs, de nagyon gyerek még a felfogásod! :)


Hát én császárral szültem, nekem nem okozott különösebb gondot, éjfél körül megszületett és reggel 8-kor már a folyosón járkáltam, rá egy hétre,már dolgoztam, autóval jöttem mentem...


Természetes szülésről nem tudok nyilatkozni... néha nem jó, anyum csípőjét úgy szétnyomták velem, hogy végleg megmaradt a probléma... szóval, függ, hogy ki hogy éli meg...

Biztosan vannak pro és kontra érvek...

2010. jan. 5. 15:41

sziasztok nem szeretném hosszúra nyújtani a mondókámat de nekem 3 császárom volt 2 Szolnokom 1 Mezőtúron 1 .faros volt 2. nagy 3. megint faros ezért kellett császározni nagyon nagy csalódás volt hogy nem lehetett simán szülnöm :( . Szolnok?! azt egy könyörtelen vágóhídhoz hasonlítanám viszont jobb korszerűbb technikával rendelkezett anno most nem tudom hogy van . Mezőtúron elmondhatatlan mennyire aranyosak, odaadók ,figyelmesek, voltak az orvosok és a szülésznők is viszont AKKOR még nem volt olyan korszerű mivel azóta korszerűsítették (pontosan akkor adták át az új épületet amikor én haza jöhettem a 3 hetes cseppemmel, 1 kemény hónap után) ugyanis a 3. császárra nem véletlenül mondják hogy veszélyes vékonyodik a hasfal kinyílhat a seb , és az enyém ki is nyílt !!!7 cm nyitott sebbel könyörögtem magam haza de a poén az hogy még a műtő asztalon is kértem a dokimat kössön el ,és azt mondta NEM még maga fiatal, akkor 29 voltam szóval nem kötött el "Szolnokon szó nélkül megtették volna" Most az van hogy nem eshetek teherbe még ha szeretnék babát akkor sem !!! 6 hónapig kellett még utána járnom kontrollra, kötözésre, kezelésre. Össze fórt már, de ez soha nem lesz jó .

Én a sima szülésre szavazok

98. bd37ba754f (válaszként erre: 92. - Nanettike)
2010. jan. 5. 15:34
valahogy én is így vagyok ezzel még két gyerek bőven beleférne az életembe igaz a pénztárcánknak ez e kettő is bőven elég
97. j357 (válaszként erre: 90. - Tonettó)
2010. jan. 5. 15:32
relatív téraránytalanság: a mama medencéjének mérete vagy formája miatt nem tud beilleszkedni a baba feje.
96. pemete (válaszként erre: 93. - Giga455)
2010. jan. 5. 15:27
De, próbáltam, nagyon sokat segített!
2010. jan. 5. 15:27
Sziasztok!Én normál úton szültem,bár elég nehézkessen.Ritkák,és szabálytalanok voltak a fájásaim,nehezen tágultam.Tér aránytalanság volt nálam is a baj,mert nagyon keskeny a csípőm.12,5 órát töltöttem a szülőszobán,rásegítettek oxitocinnal is,de nem reagált rá a szervezetem.Kemény menet volt,de sikerült normál úton.3x csúszott vissza,amikor már látták a buksikáját a kiscsillagomnak,mert rátekeredett a lábára a köldökzsinór.A gátmetszés miatt néha kellemetlen volt az ülés,a felkelés,és ha valamelyiket sokáig alkalmaztam.Az unokatesóm császárral szült,ő többet szenvedett a vágás miatt,mint én a gátmetszésemmel.Meg nem szabad azt sem elfelejteni,hogy a császár egy komoly hasi műtét,és jóval könnyebb valamilyen szövődményt összeszedni,mint egy normál szülésnél,nem véletlen,hogy csak nagyon indokolt esetben alkalmazzák.Én,ha szülök esetleg a későbbiek folyamán a normál utat választanám,ha lehet.
94. Nkriszti (válaszként erre: 73. - Dorina22)
2010. jan. 5. 15:10

Nekem olyan szép a gátvarratom, hogy szinte nem is látszik! :)

A cikkhez: hát, én kb. 1 hónapig sírva szoptattam ülve, mert annyira fájt a gátseb, fekve meg a lányom nem tudott jól szopizni... Én tudom,hogy milyen amikor az ember hasát felvágják, mert más miatt már voltam így műtve, van összehasonlítási alapom. Egyik sem jobb a másiknál, egyik ezért, másik azért. Nekem kb. 2 hét után egyáltalán nem fájt a hasamon lévő vágás, pedig nem volt kicsi, eléggé méretes volt.

93. giga455 (válaszként erre: 80. - Pemete)
2010. jan. 5. 15:05
Egy ismerősömnek is volt ilyen problémája. Ő esküszik a hüvelytornára. Nem próbáltad még?
92. nanettike (válaszként erre: 86. - Giga455)
2010. jan. 5. 15:03

dorina te még nagyon fiatal vagy ,élvezd ki az életed, meglátod megfogod érezni majd ha már eleged lett a fiatalságodból és családra vágysz...


imádom, amikor hétvégén nem hagynak tovább aludni, pedig de jó lenne, mikor kisebbek nehezebben megyünk el szórakozni, ha véletlenül csak egy százasod van, és te már nagyon éhes vagy akkor is a csokit veszed meg neki, és nem magadnak a kiflit,,,éjszakázol mert magas a láza....és még sorolhatnám, de a gyerekvállalás egy nagyon csodálatos dolog,

ha nem ilyen anyagias világban élnénk és nem félnék úgy a kihordástól még biztosan szülnék gyerekeket

91. Tonettó (válaszként erre: 88. - Bd37ba754f)
2010. jan. 5. 14:59
:)
2010. jan. 5. 14:57

Sziasztok!


Azt tudja valaki, hogy mik lehetnek annak az okai, ha a baba feje nem illeszkedik be a szülőcsatornába? Előre is köszi!

89. j357 (válaszként erre: 78. - Tünci77)
2010. jan. 5. 14:57

A saját tapasztalatomat írtam le, a körülöttem lévő kismamák jobban voltak a szülés után.Persze nyilván a szülés is járhat "szövődményekkel", meg mindannyiunk fájdalomküszöbe különböző.

Másrészt a fájdalom elkerülése érdekében császárt kérő kismamáknak is szántam a cikket: a császár sem fájdalom mentes!!!!!

88. bd37ba754f (válaszként erre: 79. - Dorina22)
2010. jan. 5. 14:55
hát én nem tudom akkor az én férjem beteg mert mióta szültem kettőt azóta éjjel nappal csinálná én nem bírom szuflával:) és igaz hogy van egy vágás a hasam alján de amikor megsímogatja a férjem és azt mondja hogy itt jött ki a vasgyurónk na az fenomenális érzés.
2010. jan. 5. 14:50

Na hogy a cikkhez is hozzászóljak. Én is császoros voltam. 8 órát vajudtam, nehezen tágultam, nagy nehezen eltűnt a méhszáj de a babóm nem akart lejönni, így császár lett. Kiderült hogy a köldökzsinor volt a nyakán, ezért nem tudott lejjebb jönni. Epidurálist kaptam.


Én nem éltem meg olyan rosszul a császárt. Az első felkelés az baromi fájdalmas volt, meg a kórházban fájt még egy kicsit a felkelés, de utána otthon már tényleg semmi bajom nem volt. Az az egy hiányik viszont, hogy nem foghattam meg a pici babámat. Apa hamarabb fogta meg dajkálta mint én.

86. giga455 (válaszként erre: 79. - Dorina22)
2010. jan. 5. 14:50
az apuka azért is leléphet mert nem szülsz neki... És ha van gyerek ha nincs, így is úgy is leléphet. Semmire nincs garancia. Az hogy valaki szeretne gyereket, vagy nem az egy érzés! Én mindennél jobban vágytam egy gyerekre, és az apja nélkül is nevelném ha kell. De tudom hogy a párom sosem hagyná el a fiát. Ha az útjaink egyszer valaha elválnak akármilyen okból, a fiunkat akkor sem fogja soha elhagyni.
85. ibuska1990 (válaszként erre: 84. - Tünci77)
2010. jan. 5. 14:47
:-) Persze fontos meg jó hogy van mellettem, de én egy férfiért se mondanék le a gyerekemről. Meg ha a férjem úgy gondolná hgy továbbá nem omlanék össze mert nekem ég mindig ott van a gyrekem aki az enyém, bennem nött:-) Nem ítélem el Dorinát azért amiket ír mert még nem tudja milyen dolog is az anyaság.
84. tünci77 (válaszként erre: 82. - Ibuska1990)
2010. jan. 5. 14:42
Ez nagyon így van!
2010. jan. 5. 14:41
Engem, miután hazajöttünk a férjem látta el a továbbiakban a sebemet, szépen helyre is jött.
82. ibuska1990 (válaszként erre: 79. - Dorina22)
2010. jan. 5. 14:40
Nagyon meglátszik hogy még fiatal vagy! Igenis ha már van egy gyereked róla fog szólni az életed, a férfi már csak másodlagos, legalábbis számomra.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook