Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Családi ház kontra Panel lakás fórum

Családi ház kontra Panel lakás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
60. pymary
2008. nov. 19. 09:27
Panelban nőttem fel-utáltam. Mindig nagymamámnál voltam. Most anyósoméknál családi házban-egyenlőre. Építkezni szeretnénk itt a faluban. A mi igényeinket/lehetőségeket mérve a családi ház jöhet szóba.
59. maya80
2008. szept. 18. 14:26
Tanya az igazi.
2008. febr. 28. 13:23
Panelből költöztünk családiba és imádjuk! Főleg a gyerekek!Bár sokkal több a munka itt de megéri.
57. spinneli (válaszként erre: 55. - 200a1d39d3)
2008. febr. 20. 00:58

én pont a családi házat érzem túl nagynak, nem otthonosnak.

no csak proli gyerök vótam.

2008. febr. 20. 00:17
van tégla blokos is:)
2008. febr. 8. 20:14
Családi ház,olyan jó,mert nem érzem magam bezárva.
2008. febr. 8. 19:53
Családiház,csakis.Húú,isten ments a paneltől,más ordítozását hallgatni,meg az a tömeg,belegondolni is szörnyűség.
53. Ferildi (válaszként erre: 51. - Kitta73)
2008. febr. 8. 19:16
szintén
2008. febr. 8. 18:24
Mindig kertes házban laktam,van 2 gyermekem és nem tudnám elképzelni hogy panelba költözzünk.
2007. okt. 26. 13:43
Panelben lakom,de ha válaszhatnék egy családi házunk lenne.Kellene a gyerköcnek az udvar,tudna hol játszani.De sajna megfizethetetlen a ház számunkra,majd talán ha nyerünk a lottón.
2007. aug. 17. 18:53
Nalunk lakber van csak. Abban benne van a viz, villany, gaz es a futes. Kozos koltseg nincs, allatot tartani nem lehet. De csak 1 haloszobas lakas. Regen bazi nagy kertes 4 szobas hazban laktam es egy csomot fizettem a rezsire es volt egy kiskutyam. Kiprobaltam mind a kettot. Nem tudom melyik a jobb. Mind a kettonek van jo es rossz oldala is.
2007. aug. 17. 10:21

Én vidéken lakom - mindenképp családi házra voksolok.

Miért kényelmetlen az, ha füvet kell nyírni vagy kertészkedni??? Miért van az, hogy a fővárosból nagyon sokan itt vesznek házat, és otthagynak mindent???

Nem cserélném semmire a csendet és a nyugalmat!

2007. aug. 17. 10:11
sziasztok! Kényelem szempontjából:panel. Gyerek szempontjából:ház! :D
2007. aug. 17. 10:02

Sziasztok, én családi házban nőttem fel, falun. Sokat kell dolgozni vele, de életem legszebb évei voltak. Bár kényszerből laktam több évet panelben (albérlet, suli stb.), nem tudom elképzelni, hogy ott éljem le az életemet. Az egy nyúlketrec. :-)

Most az anyósomnál lakunk.

Bár mondjuk igaz, hogy most már panelben is laknék, csak ott ne kelljen vele.

Hát, minden nézőpont kérdése.

2007. aug. 7. 22:02
Én jelenleg panelban lakom... dolgozom, mellette távoktatáson fősulizom... ez így jelenleg jó, de ha lesz gyerekem akkor szeretnék családi házat... mégis jobb ha ki lehet vele menni az udvarra...
2007. júl. 30. 21:10
Szerintem gyerekkel csak is családi ház a nyerő... 9 hónapos a kisfiam, és nagyon vár a napokat, amikor majd kint fog futkározni a fűben, csúzdázhat, homokozhat stb.
44. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 43. - Tim20)
2007. júl. 30. 20:39

én imádom, ha mindig csinálni kell vmit.

A Tiszánál van egy jó 80 nm. házunk 800 nöl nyírni való füves telekkel.

Rengeteget vagyunk ott!

Bár itt lenne!

43. Tim20
2007. júl. 30. 20:15
Érdekes ez a kérdés. A panel sokkal kényelmesebb, hiszen ha haza mész magadra zárod az ajtót és nyugodtan elvagy. A családi házban pedig sosincs vége a munkának: ott mindig kell csinálni valamit, mert már megint megnőtt a fű, seperni kell, stb. Ha így nézzük, akkor a panel kényelmesebbnek tűnik. Ha azonban a gyerekek szempontjából nézem, akkor a családi ház mellé teszem le a voksom: nincs is annál jobb, mint amikor a kis lurkó egész nap úgy el van az udvaron, hogy öröm nézni.
42. NOA
2007. júl. 30. 18:48
Biztos jó a panlel is valahol Európában:)
2007. júl. 30. 18:48
Egyértelmü:Kertes ház!!Én három hónapot birtam panelban.Most vettünk családi házat,nincs annál jobb mint nyári estéken szallonát sütni vagy csak ugy üldögélni az udvaron.Nem beszélve arról hogy jó érzés hogy az ember megtermeli magának amit szeretne,a kiskertbe pedig szebbnél szebb virágok.A kerti munkánál nincs élvezetesebb dolog.A panelben ugy éreztem megfulok,ha pedig lementünk az öregasszonyokkal kellett beszélgetni,az ember nem akarta őket megbántani.
2007. júl. 30. 17:53

Én kertesben nőttem fel, 12 éve panel, de nem bírom megszokni.

A WC-n sem csinálsz azt, amit akarsz vagy muszáj!

És az az örökös ajtócsapkodás!

Nehéz megszokni, hogy nem mindenki előzékeny, tapintatos, és gondol másokra.

Szembe szomszédom a 2 gyerekkel sorozatosan vas. 11-kor jött haza, amíg kipakoltak a kocsiból, ezerszer beb..ák (szó szerint) az ajtót, akkor is, amikor újszülött babám volt. A gyerekek meg végig üvöltöztek, senki nem szóklt rájuk.

Hiába kértem, bocsánatot kért, majd folytatta. Egyébként tanárok. Most, hogy neki van, elvárná a teljes csendet, megjegyzem, én nem süllyedtem a szintjére, és csitítom a gyerekeket.

Csak egyszer csaptuk be véletlen (a huzat), jujj, hogy mit kaptunk!

Én pl. dohányzom, és a füst miatt csapkodja a felső szomszédom az erkélyajtót, de a képembe vigyorog! Biztos rossz neki, de azért megmondhatná a szemembe, nekem sem tetszik pl. hogy eláztet, aztán meg letagadja. Annyi esze nincs, hogy esetleg hallom, amikor a hűtőszerelőnek telefonál!

Szóval: CSALÁDI HÁZban jobb volt

2007. júl. 22. 10:22
Én kertes házban nőttem fel,aztán a párommal 2 évig éltünk panelben.A panel kényelmesebb,nincs fűnyírás,kertimunka.De mégis a kertes házhoz húzott a szívünk.Szerintem ki mit szokott meg,ki hol nőtt fel,az nagyban mérvadó lehet:)
2007. júl. 12. 22:44
Én 26 éves koromig családi házban laktam. Utána panelbe költöztünk, és azóta egy év kihagyással ott is lakom. Mi nagyon szeretünk panelben lakni, még akkor is, amikor a fiam kicsi volt. Szerencsénk volt, mert mindig szép parkos- tele fákkal - csendes, de mégis frekventált helyen laktunk, lakunk. Egyébként szerintem mindegy hol lakik az ember, ha boldog.
37. daroki
2007. jún. 12. 19:37
Nálunk is most került napirendre,hogy itt hagyjuk a panelt és kertesházba költöznénk.Még konkrét elképzelés nincsen,nem sürgetjük a dolgot,de a gyerekek miatt nagyon örülnénk,ha minél előbb lenne saját kertünk:)
36. dobos
2007. jún. 12. 19:36
Mi panelba lakunk és most tervezzük,hogy egy kis családiházba költözzünk.Régi vágyunk teljesedik most be.
2007. jún. 2. 09:28
Családi házból költöztünk panelba a munka miatt, falun semmi lehetőségünk nem volt, azonban nagyon vágyunk egy családi házra, de ami közel van a városhoz, az megfizethetetlen...
2007. máj. 15. 15:07
en is nagyon szeretnek egyszer majd csaladi hazban lakni,de nm tudom hogy lesz-e majd annyi penzunk hogy vegyunk is,attol tartok hogy nem fog valora valni.
33. mylene
2007. máj. 15. 14:37
21 évig éltem panelban. 6 éve lakom családi házban. A különbség? Óriási.
32. mano1
2007. ápr. 11. 12:31
A családi ház az ideális, mert nincsenek szomszédok a fejed fölött vagy alattad, akik bömböltetik a zenét vagy más módon "örvendeztetnek meg". Ott a magad ura vagy, olyan kertet készítesz,ami a helynek és az ízlésednek megfelel. Remélem egyszer nekem is lesz egy szép családi házam.
2007. márc. 12. 12:35
Én is a családi ház mellett voksolok, bár hamarosan panelba költözünk. Az a gond szerintem, hogy családi házat nagy anyagi ráfordítással érdemes csak venni, hiszen mit ér, ha nincs szépen bepucolva, vagy a kert ápolására nincs időnk, lehetőségünk? Nagyon szeretnék egyszer eljutni odáig, hogy saját erőmből házat vehessek, de sajnos ez nem valószínű:( Pedig én is szeretek kertészkedni, üldögélni az udvaron, vagy éppen nyársalni a haverokkal...
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook