Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Családi ház kontra Panel lakás fórum

Családi ház kontra Panel lakás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2009. aug. 7. 20:48
Az a baj,h ebben a lakásban nagyon sok idős ember lakik. Ja, de egyvalakit ismerek, de csak azért mert csoporttársam.
89. zsu1984 (válaszként erre: 88. - E5f926c705)
2009. aug. 7. 20:44
Nekem sincs se kutyám, se gyerekem, de azért jó pár emberrel ha összefutok elcsevegünk szinten vagyok!
2009. aug. 7. 20:36

18 éves koromig kertseben éltem, most panelban. De alig várom,h újra családiban lakjunk. HIányzik,h este kiüljünk, a szomszédokkal való süticsere,....

Itt panelban én nem ismerkedtem meg senkivel a 3,5 év alatt. Igaz nincs se kutyám, se gyerekem.

87. zsu1984 (válaszként erre: 80. - 8559ed0e1b)
2009. aug. 7. 20:25
Vagy lehet, hogy csak jó lakóközösséget fogtam ki!
86. daroki (válaszként erre: 83. - Zizisicc)
2009. aug. 7. 20:07
Én is:)Szerencsés vagyok,mert jó a kapcsolatom a szomszédokkal,nincs haragosunk,minden a szánkban van,ha most lenne pénzem se mennék kertes házba.Talán majd ha megöregszem:)
2009. aug. 7. 20:07

Én sem tapasztaltam sosem a nem köszönök stilust.

Mondjuk én a 15. kerületről beszélek, és az újhegyi lakótelep is hasonló:)

2009. aug. 7. 20:06
Én családi házban lakom és ha egy mód van rá maradok is.
83. Zizisicc (válaszként erre: 81. - Alfoldi13)
2009. aug. 7. 20:02
Én panelban is tapasztalom .... :o))
82. 8559ed0e1b (válaszként erre: 81. - Alfoldi13)
2009. aug. 7. 20:01
szerintem is:)
2009. aug. 7. 20:00
vidéken összetartás még van
80. 8559ed0e1b (válaszként erre: 79. - Zsu1984)
2009. aug. 7. 19:52

Nem butaság itt tényleg így van!

Látom Te Miskolci vagy,valószínű hogy ott barátságosabb emberek élnek mint Budapesten:)

2009. aug. 7. 19:47

Én családi házban nőttem fel és lassan 3 éve panelban élek!

Nem a lustaság beszél belőlem de én azért nem szerettem családiba lakni mert mindig kell vmit csinálni, kertészkedni, gyomlálni, télen befűteni, stb.

A meleget leszámítva én annyira jól érzem magam a panelba, nekem találták ki!

Ez a nem köszönök meg szerintem butaság, mert én 2,5 év alatt rengeteg ismerőst szereztem itt a házba!

2009. aug. 7. 19:41

Én nem szeretem a panelt.Még nyáron is nagyon-nagyon magas a rezsi.Nem biztos hogy jobban lehet ismerkedni,sőt.. Másfél éve költöztünk ide,az emberek többsége nem köszön vissza.Az ovodába szintén ez a "trendi" hogy nem köszönünk,kisfiamnak nincsenek barátai mert mi "idegenek" vagyunk.Pedig barátságosnak tartom magunkat,de ez tulzás ami ezen a lakótelepen van.(Zugló)

Fontolgatjuk hogy eladjuk a lakást és családi házat veszünk.

77. emagdi
2009. aug. 7. 19:37

azért a családi ház és a panel között is van átmenet: kisebb társasház(as környék).

szeritnem az az ideális, főleg itt Bp-en. (családi házas környékről sokat kell oda-vissza utazni)

76. Linaaa
2009. aug. 7. 19:33

Panel mellett: Szerintem sokkal könnyebben lehet ismerkedni lakótelepen pl.: kutya sétáltatás közben, vagy ha valaki lent van a gyerekével a játszótéren. A másik, hogy szinte minden van a közelben (kisebb bolt, áruházak, fodrász, kozmetika, általában bölcsi, ovi stb...).

Családi ház: Nincs annyi szomszéd, saját kerted van, nyugisabb, és még rengeteg dolog. Remélem egyszer lesz annyi pénzem, hogy egy családi ház minden előnyét és "hátrányát" élvezni tudjam.

75. szimba
2009. aug. 7. 19:33
Majd' 30 évig kertesben laktam, most panelben. Mindig is panelbe vágytam, és sokkal jobban is szeretem.
2009. aug. 7. 19:32
hat lehet hogy en leszek itt az egyetlen de en egyenlore jobban szeretem a lakast. amikor elkoltoztem a szuleimtol csaladi hazba mentem de valahogy nem ereztem magam bisztonsagba aztan betortek hozzank es utanna mar alig mertem aludni,ejszakankent minden kis apro zorejre azthittem hogy betoro vegulis aztan valtottam es egy panellakasba koltoztem ahol vegig jol bisztonsagba ereztem magam. a masik amit szeretek a lakasokban hogy olcsobban lehet fenntartani mint egy csaladi hazat konnyeb a felujjitasa es mint dolgozo anyuka imadom hogy fel ora alatt ki tudom takaritani az egesz lakast. ket hiba viszont van az egyik ha rosz szomszedod van az meg tudja keseriteni a napjaidat a masik pedig a kert en imadom a kertet es egy kicsit hianyzik igy nyaron hogy estenkent kiuljunk beszelgetni es a friss levegot melyen belelegeznuik de hat nem lehet minden tokeletes
2009. aug. 7. 19:31
Én sokszor elcserélném a családi házat egy panelra.
72. kinni
2009. aug. 7. 19:31

A panel fiataloknak ideális ahol nincs még gyerek, tanulnak, dolgoznak és alig vannak otthon. Kevesebb költséggel és kevés munkával jár.

Gyermekes családoknak egyértelműen családi ház a jobb, de ez drágább és mindig van munka a ház körül.

2009. aug. 7. 19:30

Sziasztok!


Vessetek meg, de én szeretek panelban lakni.

Igaz ha módom lenne rá, akkor azonnal mennék családiházba !!! Ennek a picike lakásnak nagyon örültem/örülök, mert a két kezem munkájából való fizuból (ill. hitelből) vettem meg. Büszke vagyok, hogy családi segítség nélkül vettem lakást. Pici az igaz, de hárman pont elférünk benn. Tervezzük az újabb jövevényt (remélem sikerül is) és akkor már szűkösebb lesz, de megoldjuk. És hát csúnya ilyet mondani (és nem is gondolok rá, Isten lássa lelkemet!!!), a nagyszüleimtől isteni kis kertet kapok majd, ha már ők fentről nézegetnek minket! Még1x mondom, hogy nem várom és ilyenben nem is gondolkodok, mert ha hamarabb sikerül cserélnünk, akkor már megyünk is!

70. Zizisicc (válaszként erre: 66. - Winny)
2009. aug. 7. 19:29
A panel is lehet otthon, attól függ, azzá teszed-e. Nem mindenkinek van lehetősége családi házat venni, de szerintem a boldogság nem attól függ elsősorban, hogy miben laksz. Ha folyton a más után vágyakozol, tönkreteheted az életed, de ha azt mondod, hogy nem ezt szerettem volna, de most erre van lehetőségem, és ezt el tudom fogadni, akkor otthonra lelhetek akár a panelban is. :o))
2009. aug. 7. 19:27

Én már mindkettőben laktam.

Én a panelt is szeretem:) Egy jó elrendezésű panel lakás nagyon szép tud lenni. mivel általában lakótelep, így minden közel van. A fűtés nagyon drága, nekem csak ez az egy problémám volt vele.

Családi ház: azt is nagyon szeretem:) Most ilyenben lakunk. Csend, jó levegő, akkor fűtök amikor akarok és mivel nincs alapdíj, így tényleg csak a tényleges fogysztást fizetem. Imádok kiülni a teraszra a nyári meleg estéken:) Mivel családi ház, hát elég messze van minden. A buszmegálló közel 10 prc séta, a bolt is.

2009. aug. 7. 19:24
A panel kényelmesebb, a családi ház körül állandóan van teendő az ajtón kívül is! Télen havat söprünk kb 100 méteren, nyáron füvet nyírunk, kertészkedünk. A ház körül állandóan van felújítani való. Tatarozás, kerítésfestés, járdatakarítás stb... A paneles kitakarított, elmosogatott, az ajtóig felmosott és végzett. De mégsem cserélnék vele! Mert nyáron olyan jó kiülni az udvaron lévő kerti bútorhoz, jókat beszélgetni, vacsorázni és elégedetten gyönyörködni a rendezett környezetünkben.
67. klenca (válaszként erre: 64. - 656f03db60)
2009. aug. 7. 19:19
A panel olcsóbb (megvenni), a családi házban jobb lakni.:))
66. winny
2009. aug. 7. 19:18
A panel az muszáj lakás a családi ház otthon.
2009. aug. 7. 19:16
a panel mellett szerintem nincs érv!
2009. aug. 7. 19:15
Avagy mi szól mellettük, illetve ellenük? Miben jobb az egyik, miben jobb a másik?
2008. nov. 26. 14:28
Én 29 évig éltem panelban,Hál istennek egy nyugodt ház volt,normális lakókkal.Volt hogy eltüsszentettem magam a wc-n és valaki lekiabált,hogy egészségedre.De kertes házban nőttem fel,és most is ott lakok,de most falun.Van meló,de inkább ez,mert nagyon szeretem a virágokat.
2008. nov. 26. 13:38

én eddig panelban laktam anyuéknál,most meg téglaházat bérelünk párommal :D

De szőrnyű,most is dübörög a zene fent... Minden kiabálást lehet hallani..egyszer aanyuéknál éjszaka arra keltem fel, hogy az alattunk lévő rókázik... :(

Párom szülei kertesben laknak:) IMádom :) Persze gereblyézni se tudok,nemhogy fűvet vágni,egyszer csináltam,de pff... :D Inkább kivették a kezemből, pedig én élveztem :)

Családi házam lesz , az tutibiztos! Imádnám... :)

2008. nov. 26. 13:28
panelban lakunk, de jó is lenne egy szép családi ház!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook