Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Családi ház kontra Panel lakás fórum

Családi ház kontra Panel lakás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2009. aug. 17. 07:58

Én panelba lakok, és nem vennék kertest semmiért sem.

Nem akarok füvet nyírni,kertet gondozni még munkaidő után.A panelba hazamegyek és a benti házimunkán kívül nem kell csinálnom semmit sem.A kertesbe meg ahogy valaki írta télen meg takaríthatom a havat,és ősszel meg söpörhetem a levelet..

Ahhoz hogy párszor kiüljek a szabadba ahhoz nem kell a kertes ház.És hülye szomszéd ott is van,és lehet zavaró is, hiszen nem kevés olyan kertes ház van ahol szinte átlátni a szomszédba, és a meztelen napozás is csak ott jó ahol nem az utcára néz a kerítés.Mert ha elmegy percenként egy autó hát ki nem ülnék még fürdöruhába sem az biztos.

Nekem van kolegám kertesbe lakik és mindig sok a munka.Irigyel, hogy becsukom az ajtót és nem kell még a ház körül is tenni venni.A fűtés ugyan lehetne olcsóbb is, de ma már mi nem drága?

2009. aug. 14. 19:06
én 3 éve élek kertesben, aki még nem olvasott lentebb:) és monokinizni szoktam. bár nem csinálok belőle nagy ügyet. Nem nagyon érdekelnek a szomszédok. Most van folyamatban a kerítésre futtatott növényzet, de nem tudom mikorra növi be, addig nézelődhetnek:D
2009. aug. 13. 02:57
Meztelenül napozás? Hmm...Nem is rossz ötlet, már természetesen magamat tekintve. :)
2009. aug. 12. 23:11

Jó lenne meztelenül napozni. Vagy csak egy 10m2 spanyolfalas nem belátni és ott nagyobb " gyerek medence vízzel " amit a fekete hordóba a nap felmelegít. Kint enni is nagyon jó lenne. De Hatalmas kert, házra egyeltalán nem vágyok. Hobbi szoba a számítógéppel. Az embernek egy műhely, garázs. Ahol ő is kreatívkodhat. Kisebb hálószoba, 2, a vendégek vagy a lányomék hazalátogatnak, tudjanak hol aludni. És természetesen a konyha az a fő, nem baj ha csak picivel nagyobb mint a mostani. Étkezővel. Most 47 m2 van másfél szoba, konyha fördő wc külön..

Hirtelen ennyi.

2009. aug. 12. 08:23
Nem szeretném, ha gyors halála lenne a fórumnak. Fórumozók! Ki, mit szeret és mit nem szeret a családi, illetve panel lakásokban?
115. 00346cf747 (válaszként erre: 107. - 8559ed0e1b)
2009. aug. 8. 17:48

Nálunk olyan sem fizet, akinek amúgy másra futja, pl. tetoválós vállalkozó, aki évente kétszer nyaral egzotikus tájakon. Év végén egyben bedobja, ha jól meggondolom, 180 ezer a közös költség.

Nálunk a mennyezet észak felől ázik be, kívülről, ha sok eső esik. Alpinista módszerrel mahinálgatnak rajta valamit, de teljes szigetelés kívülről valószínűleg sose lesz. A belülről csináltatott rendre leázik, nincs értelme költeni rá többet.

114. Anka71
2009. aug. 8. 16:40

Nagyon nagy kedvem lenne elolvastatni anyámmal ezeket az írásokat, mármint aki a panelról nyilatkozik negatívan.

1,5 éve halt meg apám, és azóta anyáb be van zsongva, hogy a családi házból panelba menjen. Ő, aki meg van őrülve a kertért, akinek mindig kint száradnak a ruhái, stb. Amúgy a ház régi, 60 centis falak vannak, nyáron olyan, mintha klímás lenne, eszméletlenül jó, ott nőttem fel.

De ő panelt akar, hiába soroljuk az érveinket. Lehet, hogy elolvastatom vele a topicot:(((

113. mmacus (válaszként erre: 112. - Sántakutya)
2009. aug. 8. 16:26
Nagyon szuper, hogy neked bejött a csere. Mi 20 éve lakunk panelben, szintén első lakás stb. Tudom, hogy lépni kellene, valamiért mégis maradunk. Lehet, velem van a baj, de nem igazán vonz a kert, udvar, stb. Biztosan közrejátszik, hogy csendes-rendes helyen lakunk, ha pl lemegyek anyósomhoz napozni a kertbe, és az összes szomszéd kiskölyök az utcán ricsajozik, hidegrázást kapok tőlük. Úgyhogy sztem örökre maradunk. Nem mintha olyan jó lenne minden téren, de ez van, nem kell szeretni.
2009. aug. 8. 16:15

Mi 11 évig éltünk panelban, negyediken(magasföldszint, lift nélkül). Nagyon szerettem ott lakni főleg, mert az első közös lakásunk volt Anyósoméktól jó messze. Gyakorlatilag semmink nem volt de mégis boldogok voltunk ott. Aztán ahogy nőttek a gyerekek úgy nőttük ki a 3 szobás lakást és egyre többet emlegették a kertes házat. Őszinte leszek nem akartam ebből a kényelemből elmenni de a családom nem hagyott békén így engedtem a kérésüknek s elkezdtünk családi házat nézni s találtunk is olyat amely mindenkinek tetszett. Tavaly kiköltöztünk a családi házba mely legalább háromszor akkora mint a panel volt. Most lesz egy éve, hogy elköltöztünk de eddig még nem sokszor vágytam vissza. Tavasztól őszig csodálatos. A telet viszont itt utálom. A fűtés számlákat szívesen kihagynám az életünkből meg a hólapátolást.

Nagyon sajnálom azt aki az anyagiak miatt nem tudja ott hagyni a panel rengeteget.

2009. aug. 8. 16:07

Én 34 évig panelpatkány voltam, akkor azt szerettem, mert az volt:)) a rezsi itt is, ott is drága. Sehol nem olcsóbb az élet. Ha vidéken megtermeled magadnak a dolgokat, akkor az időd megy el (AMI SZINTÉN DRÁGA) A városban viszont olcsóbban lehet vásárolni, sokszor van leárazás esténként (főleg amiknek lejár aznap vagy másnap a szavatossága.)

2006 óta kertesben élek, valóban több a munka, viszont a kertbe kiülni, az páratlan érzés:)

Na meg nem kell összecuccolni, hogy kimenj napozni a strandra. Házban van enni-inni való, medence az udvarban, napozófelszerelés kéznél, csupa előny. És ha nem akarom, hogy a szomszédom bámuljon, benádazom (vagy befuttatom növénnyel) a kerítést

Én pl. imádom az állatokat is, itt nyugodt szívvel tartok többfélét, amit ugye a városban nem tehettem meg.

Szomszédok vannak rosszak itt is ott is, bár engem nem érdekelnek. Nem foglalkozom különösebben senkivel. Persze köszönök mindenkinek:) itt az a szokás. Minket persze ismernek,mert újak vagyunk, de én senkiről nem tudok semmit:D

2009. aug. 8. 15:59
Akkóo kellemetlen, ha sárga foltot hagy a víz.
109. 8559ed0e1b (válaszként erre: 108. - 0121ed3ccd)
2009. aug. 8. 15:58
az:) juniusban festettünk és ma megint vizes a plafon:(
2009. aug. 8. 15:48
Az nagyon kellemetlen lehet, ha áztat, mert akkor lehet újból festetni.. stb
2009. aug. 8. 15:21

sokan panelba is eladósodnak.Nemrég kaptuk meg a papírt hogyan áll a ház anyagilag,van akinek többszázezer! Ft közös költség tartozása van.

Az is fura hogy megszavazták az Ökö fűtést ezért több közös költséget kell fizetni egy éven át.Most volt gyűlés és kiderült hogy sokan ezt sem fizetik,mert közben a Főtáv is engedett az árakból.(én ezt nem vettem észre most is 11500Fts csekk jött)Szóval kemény dió a panel is.


Senki nem írta hogy ázik,lehet ebben is mi vagyunk az egyetlenek:D Sajna a fürdőnket állandóan áztatja a felettünk lakó.

106. 00346cf747 (válaszként erre: 105. - 0121ed3ccd)
2009. aug. 8. 14:14
Mondjuk azért nem költöznék házba, hogy életem végéig eladósodjak, és félelemben éljek, miből fizetem ki. Inkább bérelek kis kertet, és minden délután kijárok :)
105. 0121ed3ccd (válaszként erre: 104. - Lackó-zsanett)
2009. aug. 8. 13:52
Persze ez így érthető! De meglátod mennyivel jobb lesz a kertes. Igaz vannak emberek, kiket nem vonz egy kis kert, nem vagyunk egyformák.
2009. aug. 8. 13:49
Mi a másodikon lakunk. De öt-tíz éven belül családit szeretnénk venni! Nagyon megbántuk, hogy emeletesbe költöztünk két éve, erre volt csak pénzünk.
2009. aug. 8. 13:42
Panelba soha többet milyen jó ilyenkor kiülni a kertben a hintaágyra és onnan nettezni, és lassan lefürdők a medencébe is. Jaj istenem szegény betondzsungellakók, de sajnállak benneteket.
102. 656f03db60 (válaszként erre: 99. - 62cc0f78ae)
2009. aug. 8. 13:23
Hát igen, álom, édes álom. :o)
101. 8559ed0e1b (válaszként erre: 92. - Emagdi)
2009. aug. 8. 12:33
Én az Ond vezér parkban lakom,nem vagyunk zárkózottak.A baj az hogy a ház 90%-a nyugdíjas,a maradék 10% pedig albérlő akik folyton válltják egymást.
100. 8559ed0e1b (válaszként erre: 96. - 00346cf747)
2009. aug. 8. 12:30
és nagyon nehéz megszárítani a ruhákat.Nálunk a fürdőben nincs abalk,nem szárad a fregcsin a ruha.Kinyitottam a szobában egy szárítót jobb híján:)
2009. aug. 8. 12:24

Panelban laktam 19 évig, azóta családiban.


Panel előnyei: mindent "készen" kapsz. Nincs gond a fűtéssel, melegvízzel stb. (Oké, a számlák húzósak.)

Családiban ezekről magadnak kell gondoskodni, dilemma: mivel fűts? Villany-v.gázbijlert használj, esetleg vízmelegítőt? Nagyobb területet kell rendben tartani (ház+udvar+a járda a ház előtt).

Családi háznál az sem mindegy, hogy hol laksz: pl. belvárosban, ahol kicsik a telkek, ugyanúgy "belelátsz a szomszéd szájába", mint panelben.


Viszont, ha nagy telekkel rendelkező családi házat veszel, annál nincs jobb:D

2009. aug. 8. 10:11
családi ház,nem mennék többet panelba,elegem volt!
2009. aug. 8. 10:05
én mindben mgfordulok vidék párti vagyok egész más mint pest
96. 00346cf747 (válaszként erre: 68. - Krozika)
2009. aug. 8. 09:21

A panelben viszont mindig patent rendnek kell lennie, mert nincs hová eldugni semmit...

Nem lehet elöl sárgarépa, fazekak, sőt nem fér egy normális gyúródeszka, nincs takarítóeszközös sufni, nálunk nincs se spájz, se kamra (!), egyetlen szekrénykében el kell férnie az edényeknek, a száraz élelmiszereknek. Befőzési lehetőség nulla felé tendál. Hiába járok vidékre kertészkedni, ha nincs hová rakni a termést. Szobában van a fagyasztószekrény, emiatt abban ágy nem fér el. Nem vehetem fel a padlószőnyeget levinni porolni, ergo naponta porszívózni kell, legalább havonta vizesen tisztítani. Ha bejön egy vendég, az ajtóból minden helyiséget lát.

95. 00346cf747 (válaszként erre: 65. - Zebracsikó)
2009. aug. 8. 09:13

De van. Mert megvették a városban, mivel dolgozni KELL, esetleg gépkocsi nincs, tömegközlekedés csapnivaló. Aki ide bekvártélyozta magát, esélytelen házvásárlásra, építésre.

A panel a világ legdrágább, és legszarabb lakása. Embertelen, ez rá a legjobb kifejezés.

94. 656f03db60 (válaszként erre: 81. - Alfoldi13)
2009. aug. 8. 07:53

Az biztos! Főleg Budapesttől a legmesszebbre... :)

Jelenleg - átmenetileg? - kertesben lakom újra, és szerintem sokkal jobb, mint a panelos élet. Ezelőtt 7 évig panelban éltem, az utóbbiról egyik fórumon leírtam a véleményem, hogy mennyire rossz volt. De ott gipszkarton falak voltak sajnos. :( Az első viszont amiben laktam az jó volt, igényes, viszonylag nagy, 3 szobás.


De jobb a kertes, a szívem is afelé húz. :)

Volt szerencsém megtapasztalni (Zala megye), hogy az emberek milyen segítőkészek vidéken. Kérés nélkül hozzák a zöldséget, cserébe ugyan nem kérnek semmit, de például egy építkezésnél az ember oda megy és segít. Szóval ott van összetartás, segítségnyújtás.


Természetesen ez sem mindenhol van így bizonyára.


De a panelban legutóbb nagy mértékben csak a rosszat kaptam.

2009. aug. 8. 06:55
Én 21 éves koromig családi házban laktam azóta panelban,de rájöttem a következő otthonom családi ház lesz.
92. emagdi (válaszként erre: 78. - 8559ed0e1b)
2009. aug. 8. 06:20

csodálkozom, én is ott lakom, és nekem meg inkább az a furcsa, hogy boldog-boldogtalan köszönget itt a házban és a környékén, pedig nem vagyok az a haverkodós típus aki mindenkire mosolyog az utcán.


lehet, hogy ti zárkóztok el túlságosan, vagy valami más gond lehet szerintem.

2009. aug. 8. 06:12
én most pár napig a pesti panelben vagyok ,de falusi családi házban élek és ott jobb is
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook